Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tofifika

siedzę i beczę

Polecane posty

Gość 4nn4
do anastazja2005: Smutna historia :( Najwazniejsze to zebys sie nie zalamala - czlowiek zalamany to czlowiek do niczego :/ Powiedz, pracowalas juz gdzies w Dublinie? Moze warto zaczac od bawienia dzieci badz jakiegos sprzatania? Niewiem jak to wyglada w miejscu gdzie jestes ale siostra byla na au-pair w Londynie i opiekowala sie dzeckiem. Nie masz takiej mozliwosci? Odezwij sie jeszcze! i powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidzia_23
do 4nn4: na razie grosze, bo mam programik od 6 dzionków, ale moja kumpyela to ma juz konkrety, bo ma niecały miesiąc. dla stałych posiadaczzy, którzy stosują sie do instrukcji- wychodzi minimum 15 Euro na miesiąc- ale to jest minimum!!!! takie dla leniuchów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
Gilly - Ty bywasz kiedykolwiek na gg???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gilly
Bywam ale przeważnie ukryta :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
hmm... Proboje Cie zaczepic ale cos to nie bardzo funkcjonuje :( czy doszla do Ciebie choc jedna wiadomosc z nieznanego Ci numeru gg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no bez
do 4nn4 projekt zawsze zaczyna się od kartki papieru............ ja np, non stop projektuje, rysuje swoje pomysły, a potem wykorzystuje jak trafi się na nie klient........... wiesz, ja sama przyjmują zlecenia, mam swoją firmę............... więc nie wiem jak się szuka takiej pracy mam w tej chwili 3 osoby ale główne projekty i tak dalej muszę robić sama............. pracownicy, głównie podstawiają pod moje szablony........ w przyszłym roku, będę zatrudniała jeszcze dwie osoby.............. i najważniejszym kryterium.......... nie będzie znajomość potrzebnych programów......... choć mile widziana....... ale przede wszystkim wyczucie i kreatywność................... taka grafila użytkowa, to nie jst sztuka dla sztuki.............. trzeba, się znać na ludziach..... bo każdemu klientowi odpowiada co innego............. a mimo, że jest takie bezrobocie............. to naprawdę ciężko jest znaleźć kogoś odpowiedniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tofififka
witajcie dziewczyny :) tak, mój facet na pewno ma mnie gdzieś :( sobotni wieczór a ja znowu sama :( w tamtą sobotę był na imprezie sam :((( marwi, piszę sama biznesplan. tego mnie na studiach uczyli i czas to wykorzystać, tak więc jestem na etapie zbierania danych o rynku. co chcesz założyć? poszukaj sobie w internecie dane statystyczne, opinie na temat branży, w której chcesz działać. załóżmy dla przykładu, że chcesz założyć firmę zajmującą się sprzedażą i montażem kominków. szukaj informacji o tym, jak rozwija się ten rynek, czy zapotrzebowanie wzrasta, bo np. staje się to modne, ekonomiczne i wygodne, i każdy chce kominek w domu mieć. zbierz info o alternatywnych źródłach ciepła aby mieć porównanie, że to czym się będziesz zajmować to akurat to, czego ludzie teraz najwięcej potrzebują a alternatywne źródla to coś, od czego ludzie odchodzą ze względów np. ekonomicznych, estetycznych albo innych. potem rozglądnij się po okolicy i zobacz, ile jest w Twoim otoczeniu firm, które oferują już to samo co Ty chcesz sprzedawać. czy jest nisza? czy jest dla Ciebie miejsce na tym rynku? czy będziesz w stanie z nimi konkurować i w jaki sposób? jeśli nie masz konkurencji na rynku, masz połowę roboty z głowy. czyli: zbadaj okolicę i poczytaj o trendach i tendencjach na rynku. zbieraj dowody, że to co chcesz robić wypali, bo musi :) kiedy to będziesz mieć, przejdziemy do następnego etapu. ten jest najbardziej ogólny, ale poza szukaniem najmniej jest przy nim roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też
Dziewczyny, pozwólcie, że się wtrącę - zwłaszcza po tym, jak przeczytałam o znajomości programów graficznych i plastycznym wykształceniu 4nn4 :) poczułam, że czas się wypowiedzieć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też
Dziewczyny, pozwólcie, że się wtrącę - zwłaszcza po tym, jak przeczytałam o znajomości programów graficznych i plastycznym wykształceniu 4nn4 :) poczułam, że czas się wypowiedzieć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tofififka
czekamy, co za esej piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też
Och, pardon, nie dość, że poszło dwa razy, to jeszcze nieukończone :) Ale do rzeczy: czy rozważałyście coś takiego jak bezpłatny staż w jakiejś interesującej Was firmie? Bo ja tak zaczęłam. Po studiach nic nie mogłam znaleźć i zaczęłam pukać do różnych redakcji. Początkowo bezskutecznie, ale potem zaliczałam kolejne darmowe staże, a w końcu wylądowałam w agencji reklamowej, w "regularnej" pracy. Staż to doskonały sposób na "podszkolenie się". Widzisz, jak działa firma i współpracownicy. A dla firmy to niewątpliwa korzyść mieć darmowego stażystę ;) Co do programów graficznych, to warto iść na staż do gazety: jeśli zna się już Photoshopa i Corela, opanowanie Quarka (przeważnie w Quarku łamią) powinno pójść szybko. Po miesiącu ma się już dobre podstawy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tofififka
też, staże mogą mieć sens dla osób, które nigdy nie pracowały, coś jak praktyka, żeby się nauczyć i przedstawić następnu prawcowady jako osoba, która ma doświadczenie. tak namówiłam jedną znajomą na staż. nigdy nie pracowała, po studiach wychowywała dzieci, nikt jej nie chciał zatrudnić, kobiety w wieku 30 lat, która "nic" nie potrafi. w końcu jak zaczęła mieć ogromne problemy z facetem poradziałam jej, by poszła do pracy choćby za darmo na miesiąc, żeby na następnej rozmowie kwalifikacyjnej powiedzieć "tak, pracowałam, zajmowałam sie tym i tym w instytucji tkaiej a takiej". i wiecie co? poszła na staż, ze 2 miesiące zarabiała coś koło 300zł a potem dostała etap w księgowości z pensją urzędnika i obecnie jest zagrożeniem dla swojej szefowej :) no, ale jej tato jest szefem jej szefowej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też
tofifika, racja, ale staż jest też dobrym sposobem, jeśl człowiek chce się przekwalifikować! Podziwiam Cię za chęć założenia działalności, ja nie czułabym się niestety na siłach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tofififka
też, to jest tak, że mam długo zapał i działam w tym kierunku, a potem dopada mnie depresja i nie mam na nic siły... cały tydzień pracowałam nad swoją przyszłą firmą jak w amoku, a dziś mam doła i już inaczej widzę to wszystko... znowu muszę przeczekać aż minie mi stan depresyjny i wpadnę w fazę maniakalną ;) tak, chyba mnie dopadła cyklofrenia ;) lepsze to niż depresja, bo wystarczy przeczekać, aż człowiek znowu nabierze wiary w swoje możliwości, a depresja to dla mnie choroba, którą spędzam w łóżku, już wolę cyklofrenię ;) a tak w ogóle to chyba przez to, że mój facet przestał przyjeżdżać do mnie :( gdyby tu dziś był, nie zacząłby się ten stan. a jutro będzie jeszcze gorzej, znam to. wszystko się zmieni, gdy znowu go zobaczę :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gilly
Hej. 4nn4 na gg ostatnio mało bywam, mało czasu przed świętami. Potem będę częściej. Toffika. Mam tak samo. Planuję moją przyszłą firmę. Robię biznesplan, badanie rynku i też mam takie dni że się załamuję, myślę czy to wszystko ma sens, czy się uda, ale potem zbieram się do kupy i planuję dalej. Może mi się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
hej dziewczyny! no ja tez zyje swietami, zakupami, porzadkami, prezentami i wyjazdem do rodziny :) Tak wiec zagladam tu przelotem :/ Ale po nowym roku sie to zmieni - bede tu czesciej :) Toffika - przykro mi z powodu Twojego faceta :/ Wiem ze wszystko latwiej idzie jak sie ma druga osobe obok. Mam nadzieje ze u Ciebie sie to w koncu jakos pouklada :) Wlasciwie to z okazji swiat ZYCZE CI TEGO! Co do biznesplanu - POWODZENIA!!!!! Ja mialam z tym czyms stycznosc w policealce ale powiem szczerze: ciezko mi szlo napisanie choc kilku zdan :/ no bez - ja nie umiem myslec do niczego. Po prostu nie umiem!!! Co innego gdy ktos rzuci "zaprojektuj plakat taki a taki do takiej a takiej firmy" Calkiem inna robota! Latwiejsza... Wiesz, ja zaluje ze w firmach w ktorych sie staralam o prace nie sprawdzaja umiejetnosci w sposob taki ze siadasz przed kompem i masz cos zaprojektowac. Wymagaja portfolio ktore o niczym nie swiadczy, bo rownie dobrze moze je ktos inny zaprojektowac i wykonac [znam taki przypadek] No nic, od nowego roku zastanowie sie na powaznie czy wziasc sie za grafike i kuc programy czy przerzucic sie na fotografie. tez - Tobie chodzi chyba o darmowe praktyki a nie staz? Bo staz co jak co ale jest platny... Zreszta ja bylam na stazu tyle ze w urzedzie pracy - praca nie dla mnie. Sama nie wiem jak sie tam znalazlam. Przewegetowalam rok i stwierdzilam ze musze obrac inny kierunek. No niestety nie idzie mi latwo. Sama niewiem za co sie zabrac... Gilly - jak bedziesz potrzebowala jakiejs pomocy osob trzecich to wal smialo! Moze choc troche bede w stanie pomoc. Przez okres swiat co prawda nikomu nie pomoge bo do 5 stycznia mnie nie bedzie w Bialym ale potem... Czemu nie? Ok, zmykam do porzadkow :/ Fuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja 369
Cześć, 4nn4. Gilly joamie chyba jestesmy "sąsiadkami". Mieszkam w Bielsku P. :) Ostatnio do jednego ze sklepów komp. poszukiwali osobę krtóra zna Korel i photoshop. Nie mogli nikogo znaleśc, ogłoszenie wisiało (nie wiem czy jeszcze wisi, ale mogę spr. ) dobre 2 mies. Jeden minus , że 50 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
hej ja369 :) No troche sporo tych km do Ciebie.. Tu w Bialym tez niedawno poszukiwali do pracy w sklepie ze znajomoscia Corela i Photoshopa ale mimo iz bylam, CV zlozylam sie nie zalapalam :/ ja369 powiedz cos wiecej o sobie! :) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja369
Mieszkam w B.P. pracuję. Może na gg? Nie zawsze jestem na kafe. 6966200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
hej dziewczyny! pilna sprawa: nie macie przypadkiem czegos takiego jak kaseta matka? To cos takiego jak tutaj: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76229109 Potrzebuje pozyczyc na doslownie jeden dzien a nie mam skad :/ kolezanka mi przyslala kasete z wycieczki z Francji na ktorej bylysmy razem i normalnie nie mam jej jak odtworzyc!!! tak wiec szukam innego rozwiazania niz kupowanie czegos takiego [za drogo :(] dajcie znac jakbyscie w razie czego cos takiego mialy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no bez
ja mam.................. tyle, że mieszkam na drugim końcu Polski...... jak nie masz kaset, to najprostszym rozwiązaniem jest pożyczyć kamere od koleżanki, która nagrywała kasetę i dwie czincze........... czasem potrzebna jest też złączka EURO........... koleżanka na pewno ma to w komplecie z kamerą............... podłączasz kamerke do TV i już możesz oględać ja się zajmuje również authoringiem DVD, jak ludzie przynoszą materiały, to najprościej jest je właśnie odtwarzać bezpośrednio z kamery, bo z tymi kasetami matkami to różnie bywa............. czsem lubi np taśmę wciągnąć itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
do no bez: ta kolezanka mieszka w Poznaniu :/ :/ :/ dzis, po miesiacu od wycieczki przyslala mi kasete. Bylam swiecie przekonana ze przysle w formie VHS. Nawet niewiesz jak bardzo bylam zdziwiona gdy zobaczylam mini kasete i oglupiala bo nie bardzo widzialam co sie z nia robi. Oswiecila mnie kolezanka, ktora niestety mimo iz wie co to kaseta matka takowej kasety nie posiada :( Tak wiec jak na razie jestem w kropce bo nikt ani kamery ani kasety matki :/ Nie mniej dzieki za wpis :) no... szukam dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
hej kolezanki! z okazji tego ze juz nie bedzie mnie w tym roku przy kompie tak wiec zycze Wam wszystkim udanych i spokojnych swiat oraz super superowego Nowego roku :) Niech ten nadchodzacy rok bedzie dla nas/was natchnieniem i checia do zycia, niech pomoze nam znalezc cel i jakas w miare fajna prace, niech bedziemy zdrowe i szczesliwe :) Do siego roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gilly
Ja również chcę wszystkim życzyć wesołych świąt a w nowym roku uśmiechu, pogody ducha i odwagi do realizacji własnych marzeń i celów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastazja2005
dzidzia, gdzie znajde informacje jaka kasa za ile punktow w euroberre? a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania Potek
Dziewczyny czytam i czytam i nie wierzę !!! Jak, któraś jest szczupła ma ładne nogi i mały biust to niech walnie kilka fotek cyfrówką nóg i biustu i roześle po katalogach mody i wszystko gra. Ja tak zrobiłam i teraz zarabiam na studia i kosmetyki 2500 miesięcznie. I nie mówcie, że wstyd bo same oglądacie katalogi mody i zazdrościcie tym laskom, które tam są. Ja jestem zwykłą dziewczyną a znzną aktorką i problemów nie miałam. Zresztą twarzy może nie być widać zależy jaki ciuch reklamujecie i nikt nawet może nie wiedzieć, że to Wy. Podaję 1 adres - sprawdzony praca@neckermann.z.pl. Wyślijcie swoje fotki z krótkim opisem o sobie i gra melodia. Przecież to takie proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tofififka
byłam w up po wniosek na dotację. kumpeli w innym urzędzie powiedzieli, na co nie można składać wniosków (np. na sprzedaż obwoźną), czego nie wolno pisać (np. że chce się kupić auto) a u mnie w UP nic! żadnego biznes planu nie potrzeba, mam wypełnić ankietę i złożyć!!! czuję, ze mój wniosek ma być do odrzucenia :( i tak biznes plan napiszę, ale czy urzędas przekaże go dalej? nie udzielił mi żadnej informacji, poza tym, że w grudniu mi powiedział, zebym przyszła zapytać o dotację końcem stycznia, a okazuje się, że dotacje już od paru dni są przyznawane! a mnie kazał przyjść zapytać dopiero za miesiąc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
do tofififka: Widzisz, jak nie masz jakiegos lacznika pracujacego w PUP to tak to wszystko wlasnie wyglada :( Panie z PUP w Bialym sa wyjatkowo niedoinformowane i maja klapki na oczy. Zreszta im sie w ogole nie chce informacji udzielac no i oczywiscie nigdy nic nie wiedza :/ Paranoja normalnie!!! Niewiem jak tutaj z biznesplanem wyglada ale lepiej zebys go sobie napisala, spotkalam sie rowniez z tym ze obecnie zeby dostac dotacje PUP to trzeba miec dwoch zyrantow. Nie wiem jak to wyglada ale na mysl o PUP to chce mi sie... no wlasnie :/ a w poniedzialek tam musze isc :/ koszmar normalnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
a ten topik umarl smiercia naturalna ;P ale wskrzeszam go :D w imie ojca i syna i ducha swietego enter ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×