Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _frezyjka_

Metody naturalne - kto stosuje?

Polecane posty

Mam przepisany duphaston bo mam zdecydowanie za niski progesteron. Najgorsze to nie wiem kiedy mam go łykać skoro temperatura wzrasta mi dopiero około 4 dni po owu ;/ Ehh by wydłużyć za krótką fazę lutealną wyczytałam by łykać magnez i witamine b6 już zaczełam ale mimo wszystko boje się że duhastonem moge znowu coś rozregulować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skąd wiesz kiedy masz owu? Tłumaczę Ci jasno - owulacja moze wystapic nawet 3 dni po szczycie sluzu! Nie możesz wiedzieć kiedy masz owulację - domowym sposobem!Bierz duphaston od potwierdzenia przebycia owulacji - przy trzeciej wyższej (jesli wyższa o 0,2 lub ięcej od linii) lub po czwartej wyższej (jeśli trzecia nie spełnia warunku i nie jest wyzej niż 0,2 nad linią, ale za to wszystkie 4 sa nad linią, nie ważne jak wysoko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie ja nie miałam owujacji w tym cyklu. czy to jest coś złego tzn wiem że nie jest za dobrze ale skoro miałam tak 1 raz po odstawieniu tabsów to czy mam się tym przejmować?? co to może oznaczać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ngLka Pisałam wcześniej że wiem kiedy miałam owulacje - nie tylko poprzez obserwacje śluzu, testy owulacyjne ale co najważniejsze USG. Byłam 14 dc na usg i pęcherzyk dominujący miał wielkość 19,8. Lekarka powiedziała że owu nastąpi lada dzień. Mi się wydaje że było to 16 lub 17 dc (bóle owulacyjne). Więc tak czy siak owulacja do tego 17 dc nastąpiła a wzrost temperatury był dopiero 21 dc i to właśnie niepokoi mnie najbardziej. Bo wcześniej myślałam że owu mam tak późno ale tym razem potwierdziłam to usg :( Najpierw jeszcze wydawało mi się że nie doszło do owulacji ale chyba musiało dojść skoro tempka wzrosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się, czy jest możliwa ciąża mimo spadku temperatury(po owulacji najczęściej 36,8, czasem 36,7, 36,9,37 - przed okresem i w trakcie do 36,5, 36,2) i wystąpienia krwawienia? Wiele kobiet ma krwawienia w ciąży, czy zatem spadek temperatury to pewny objaw, że ciąży nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
Do Iś- Moim zdaniem bardzo pewny objaw, za wysoką temperaturę w ciąży odpowiedzialny jest progesteron, którego poziom spada tuz przed okresem - jeżeli ciaży nie ma, czasami spada dopiero w trakcie okresu-róznie to bywa. Ale jestem pewna że jak temperatura spadła to lada dzień wystąpi krwawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalajna - dzięki za odpowiedz. Krwawienie wystąpiło, i to równo 14 dni po terminie prawdopodobnej owulacji. Po prostu niektóre kobiety piszą, że miały w ciąży b. niską temp(np. 36,4) i występowały plamienia podobne do krwawien miesiączkowych. Zastanawiam się dlatego, czy ta ich temp. mimo tego że niska to jednka była podwyższona(bo np. miały jeszcze niższą w I fazie), czy jest możliwe, że jednak mimo spadku można być w ciąży. Ja np. mam skąpe okresy i boję się troszkę, że mogłąbym ich nie odróżnić od plamień, a jeszcze wydaje mi się, że w tym miesiącu okres jest wyjątkowo skąpy. Ale może jestem przewrażliwiona, zaczynam dopiero się obserwować i mogło mi się wydawać, że przedtem okresy były trochę bardziej obfite, bo po prostu nie zwracałam na to uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meganka - a ja ponownie piszę - jeśli nie widziałaś na USG, że owulacja się odbywa albo odbyła to NIE WIESZ. Bo pęcherzyk mógł się wchłonąć, mógł urosnąć do 23 mm w 5-6 kolejne dni i potem pęknąć. Albo mógł się wchłonąć a inny w 5-6-7-8 dni urósł i pękł. Tego nie możesz wiedzieć, bo byłaś u gina przed - a nie po owulacji!Naciągasz fakty! Możesz tylko mniemać.Lekarka powiedziała jak będzie najprawdopodobniej a nie na pewno, chyba, że ma dyplom z jasnowidztwa.Iś: nie nakręcaj się. Jeśli krwawienie było tak obfite, jak dotychczas, ze skrzepami, to nie ma co liczyć na ciążę.Kobiety mogą mieć w ciazy niską temperaturę, bo jeszcze niższą mają przed ciązą! Nie chodzi więc o temp. samą w sobie ale o różnicę w fazach. U mnie ciąża była przy 36,4 bo ja miałam przed owu 35,8 - 36,2 !Plamienie mieści się na wkładce, krwawienie zaś wymaga podpaski.Tym da się odróżnić.Krwawienia w ciąży występują rzadko, dodatkowo często po terminie spodziewanej miesiączki (kobieta nie obserwująca się, nie wiedząca, że jest w ciąży - może takie krwawienie potraktować jako wyjątkowo słabą, spóźnioną miesiączkę. W dodatku wiele dziewczyn nie odróżnia plamienia od krwawienia. Brudzą wkładkę i twierdzą, że miały miesiączkę. A czytająca sobie resztę dopowie (czytaj: okres w ciąży).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź już zajarzyłam jak to mniej więcej może wyglądać. Na szczęście w tym cyklu wzrost temperatury miałam już normalnie. Nie wiem czy to kwestia magnezu i wit B6 bo to chyba za wcześnie (dopiero w tym cyklu zaczęłam łykać) aczkolwiek wróciło co nie co do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam kolejne pytanie :( Co oprócz usg może potwierdzić przebytą owulację??? Czy badanie progesteronu 6,7 dni po owulacji wystarczy??? Czy może coś jeszcze??? Przepraszam że tak meczę ale chce porobić ostatnie badania skontrolować czy wszystko jest w porządku i \"zapomnieć\". Niestety należę do osób za dużo myślących i gdybających co wcale mi nie pomaga ;/ To że się tworzą pęcherzyki miałam potwierdzone około 3 razy przez usg w trakcie 6 miesięcy przez zabiegami. Teraz tylko gdybam czy na pewno pękają. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam dodać, że wzrost temperatury po owulacji następuje i ogólnie cały wykres wygląda dobrze. Chyba cykle wróciły do normy. Interesują mnie raczej badania hormonów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, USG tuż po owu albo/i progesteron między 6 a 8 dniem fazy lutealnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Byłam dziś kontrolnie u ginekologa i powiedział mi, że mam powiekszony jajnik, ale żebym się nie martwiła, tylko przyszła po miesiączce na powtórne badanie. Powiedział też, ze może to być na przykład ciałko żółte. Z moich obserwacji wynika jednak, że jestem kilka dni przed owulacją (4-10 dni przed - mam cykle 30-36 dniowe, II faza ok 13 dni, dziś 13 dc). Czy na tym etapie cyklu powiększenie jajnika jest naturalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężko powiedzieć. Ja jednak porozmawiałabym o tym z ginekologiem. Dziwi mnie, że nie wspomniała mu o tym, o czym piszesz tutaj (ja od razu bym mówiła) - a mianowicie o tym, że znajdujesz się jeszcze w I fazie cyklu. By może oboje zaoszczędzilibyście sobie niepotrzebnego czekania i mnogiej ilości wizyt, być może od razu postarałby się o dokładniejszą diagnostykę.Ja mam lekko powiększony lewy jajnik. Zawsze miałam. Ponieważ jednak nie mam objawów chorobowych, hormony w normie, nic się nie dzieje - uznano, że taka moja uroda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki NGLka. Mówiłam mu, że jestem przed owulacją. Ale to jest lekarz, u którego byłam pierwszy raz, więc stwierdził, że nic nie może powiedzieć na podstawie jednej wizyty. Czytałam, że jajnik może być powiększony nawet kilka dni przed owu ze względu na wzrost pecherzyków Graffa. Myślę, że wiele się wyjaśni po kolejnej wizycie(po miesiączce), ale zastanawiałam się, czy I faza może jakoś znacząco wpłynąć na jajniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry za pomylenie nicka ngLka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje ,ze ktos jest jeszcze na ty forum....szkoda byloby by umarło... Mam pytanie. Od trzech dni spadla mi temperatuta i niestety nie mam okresu. Nigdy tak nie bylo. Zwykle kiedy spadala, w tym samym dniu lub w nocy nadchdzil okres. Nie wiem co myslec. Prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noenka - ile masz wyszych temperatur? 18 lub wiecej? ak tak - to test zrob a jak nie - to czekajw cuklu jest jedna zelazjjna zasada -nie istnieje takie pojecie jak: \"u mnie w cyklu nigdy\" albo \"u mnie w cyklu zawsze\".kazdy cykl moze byc inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ngLka ...dziękuje za odpowiedz....oczywiscie mialam na mysli w dotychczasowych cyklach....:) Coz czekam...zaczyna mnie pobolewac brzuch wiec... mam pytanie : jak prawidlowo wyznacza sie linię podstawowa w cyklu? ktora temperature powinnam wziac pod uwage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najwyższą spośród 6 ostatnich przed wzrostemwrzuć tu rozpiskę temperatur, zobaczymy co da się powiedzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuję:) Wlasnie dzis dostalam okres. A swoja droga , jaka moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy: tem spada a okres dobiero za 3-4 dni? Moze zaczyna dziać sie dos niedobrego?hmm... a co do moich temeratur: zaczynam mierzyc od piatego dnia, bo okresy mam krotkie 3 , gora 4 dniowe.i tak: 5. 36.4 6.36.5 7.36.5 -poczatek sluzu 8.36.5 9.36.4 10.36.3 11.36.2 12.36,3 13.36,3 14.36,3 15.36,4 16.36,6 17.36,5 18.36,75 19.36,75 20.36,7 21.36,9 22.37 23.36.9 24.36,8 25.36,8 26.36,9 27.36,8 28.36,75 29.36,6 30.36,6 31.36,5 32.36,5 Napisz prosze co o tym myslisz. Na co powinnam zwrocic uwage. ucze sie pilnie ,duzo czytam ...ale ciagle cos mnie zaskakuje...:) Pozdrawiam cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temperatura może spaść na 3-4 dni przed miesiączką, na 1-2 dni przed, w dniu miesiączki albo dopiero po kilku dniach jej trwania - na to nie ma reguły.Faza lutealna od 16 dc, czyli trwała 17 dni, jeśli pomiar z 32 dc był pomiarem poprzedzającym dzień krwawienia.Poza tym u Ciebie temperatura nie spadła.O spadku mówimy, gdy temperatura zejdzie pod linię. U Ciebie linia jest na wysokości 36,4 a najniższa temperatura w fazie III to 36,5 - czyli żadnego spadku nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ngLka ...dziekuję za odpowiedz:)Co do tego spadku to oczywiscie masz rację. Choc do tej pory 36,6 zawsze zapowiadalo okres i to wlasnie ja uwazalam za spadkową:), analizujac wykres oczywiscie:). Jesli bede miec pytania a czesto mi sie nasuwaja - to chetnie zajrzę na forum:) jeszcze raz dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olesz
Dziewczynki..chciałbym zacząc stosować te metodę ..tzn najpierw sie jej nauczyc...tylko nie wiem gdzie szukac prawdziwych informacji..bo jak patrze po stronach int to na każdej jest co innego Czy mogłybyscie mi wyjaśnić na jakie objawy mam zwracać uwagę...i jak to jest z tymi temperaturami aha i jeszcze jedno...mam nieregularne cykle...czy to nie przeszkaza w stosowaniu tej metody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam stronę Instytutu Naturalnego Planowania Rodziny - wpisz w google \"iner\". Tam masz wszystko ładnie opisane, również dla cykli nieregularnych. Objawy, jakie powinnaś brać pod uwagę to temperatura i śluz szyjki macicy plus ewentualnie badanie samej szyjki. Myslę, że nie ma sensu rozpisywać się tu o tym, co masz dokładnie opisane np na stronie ineru, raczej zapoznaj się z informacjami, a jak nie będziesz wiedziała czegoś, to bardziej doświadczone forumowiczki Ci pomogą (bo ja jestem tu od bardzo niedawna i sama mam jeszcze wiele wątpliwości i korzystam z ich rad;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam problem: W środę miałam skok temperatury (z 36,2 - 36,5 w I fazie na 36,8, no może trochę mniej bo póżniej wstałam). Temperatura się utrzymuje na wyższym poziomie już 3 dzień, ale ponieważ szczyt śluzu był w środę, to III faza powinna się zacząć w niedziele. Tymczasem dziś zauważyłam trochę rozciągliwego sluzu (nie taki jak białko kurze, ale też nie nazwałabym go niepłodnym). I co teraz? Czekać kolejne dni? Dodam tylko, że w tym miesiącu miałam długo sluz maksymalnej jakości, bo ok 6,7 dni. W porównaniu do niego ten jest zdecydowanie gorszy, ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomyliłam się - III faza powinna być od soboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jeszcze jedno pytanko może się ktoś orientuje. Z pewnych względów nie muszę wstawać z samego rana a dopiero po 10 i trochę męczy mnie niepotrzebna pobudka o 7:30 codziennie. Chodzę spać natomiast o 1 lub 2 w nocy czasami później. Czy w takim razie skoro mój rytm jest trochę inny mogę mierzyć temperaturę np. 10???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ...:) mam pytanko..:) jest coś co mnie zaskoczylo w tym cyklu ,czego nigdy wczesniej nie zauwazylam. Otóz po zupelnie suchych ( przynajmniej niczego nie zauwazylam , a obserwuje wnikliwie) dniach na poczatku cyklu nagle 8 dnia pojawił sie sluz o mocnych cechach plodnych? Czy mozliwe jest zajscie w ciaze przy wpolzyciu dzień wczesniej ? Dodam tylko ,ze prowadze jedynie obserwacje zewnetrzne, bez badania szyjki .Proszę o odpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×