Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _frezyjka_

Metody naturalne - kto stosuje?

Polecane posty

Gość uyhggg
moze w ciązy jestes???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
gdybym była w ciązy nie miałabym temperatury 36,55 proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
słyszałam o tzw spadkach implantacyjnych temperatury ale one są 6 dni po owu a ja jeszcze owu nie stwierdziłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeden spadek pod linię jest akceptowalny w fazie lutealnej więc nie da się nic powiedzieć po 1 wzroście i 1 spadku. To raz. temperatura może potem ponownie wzrosnąć i się utrzymać.Dwa, że to mogła być zwykła przymiarka do owulacji (nieudana), za jakiś czas wzrost nastąpi ponownie.Czekaj na rozwój wydarzeń bo teraz to my możemy tylko z fusów powróżyć. Napisz za 3-4 dni jak z temperaturą.Poza tym ważne jest też ile wynosiły wszystkie przedwzrostowe a nie jedna przed skokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
U mnie zwykle temp. przedowulacyjne są takie same-w tym cyklu zawsze miałam 36,6 (linia prosta jak od linijki) datego taki skok mnie zaintrygował. Dzisiaj (14dc) temp znowu 36,8 tylko nie mam już śluzu płodnego tak jak przy 1 skoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssaczek
stawiam na podchodzenie organizmu do owulacji - widocznie nie może się zdecydować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalajna, jeśli obserwujesz śluz (a wygląda na to, że tak, skoro piszesz o jego braku "teraz") to jutrzejsza temperatura wiele może wyjaśnić.Jeśli wszystkie temperatury (pierwsza wyższa, potem spadku nie liczymy, druga wyższa, trzecia wyższa) będą nad linią i dodatkowo trzecia osiągnie pułam min. 0,2 wyżej od linii, to owulacja przebyta.jeśli trzecia nie osiągnie tego pułapu, to pierwsza wyższa (ta przed jednorazowym spadkiem) druga, trzecia i czwarta muszą być nad linią, by owulacja została potwierdzona jako przebyta (warunek: więcej spadków do tej pory być nie może, śluz nie może nawrócić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
ngLka i ssaczek -bardzo dziękuje dzisiaj 15 dc temp 36,9 i śluz jak najbardziej niepłodny czyli wygląda na to że wreszcie się zdecydowałam zaowulować zawsze to nowe doświadczenie w obserwacjach tylko nie bardzo rozumiem jak to działało-progesteron się wydzielił bo skoczyła temp a potem spadł??? Wiecie gdzie można o czymś podobnym poczytać, mam nadzieje że nie świadczy to o jakiś zaburzeniach hormonalnych bo od września planuję się starać o maleństwo i coś mnie to zaniepokoiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprzedam ARTHROTEC 50 francuskiej firmy Pfizer. Lek orginalnie zapakowany, 12 sztuk. Ja kupilam i nie byl mi potrzebny. Jesli ktos jest zainteresowany, prosze o kontakt gg 7644075. Jestem na niewidocznym, prawie zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarenka12222
hej dziewczyny! wczoraj kupiłam elektroniczny termometr Microlife i dziś rano mierzyłam temeraturę elektronicznym a zaraz po tym rtęciowym i obydwie tempki były identyczne to znak że elektroniczne są także jak rtęciowe bardzo wiarygodne i co najważniejsze bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niennieneinenie
a ile dalas za microlife? Podziele sie moze krotka refleksja na temat metod naturalnych. Odkad stosuje, przestalam panikowac! Sic! A niby metody naturalne uchodza za mniej skuteczne. Ale za to przynajmniej dzieki nim znam swoj cykl i wiem, ze zaplodnienie jest mozliwe/niemozliwe w danym momencie. Polecam wszystkim spanikowanym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarenka12222
w aptece dałam 14 zł a na stronie internetowej apteki widziałam identyczny za 28 plus koszt przesyłki 8 zł. totalne zdzierstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarenka12222
a jeszcze jedno dziś rano mierzyłam tylko elektronicznym on mierzy temp w jedną minutę po upływie tej minuty jest sygnał dzwiękowy informujący o zakończeniu mierzenia po tym sygnale zerknęłam na wynik było 36,45 po czym z powrotem włożyłam termometr do pochwy żeby dla pewności zmierzyć przez 5 minut i wynik był po 5 minutach taki sam jak po 1 minucie. Czyli wystarczy 60 sekund i mamy wynik szybko sprawnie i bez kłopotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosuje metody naturalne od 6 lat. Są skuteczne wmoim przypadku-żadnej wpadki, a teraz staramy sie o dziecko :) Polecam tę metodę. Myslę, że nie ma sensu się truć tabletkami anty, skoro wystarczy poobserwowac własny orgaznizm, a widze,że na tym forum są prawdziwe ekspertki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka89
Czesc Dziewczyny Mam pytanie czy coś jest nie tak? Okres mam raczej nie regularny, ostatnio miałam go 17-21.07 od dwóch dni teraz mam strasznie mokro, normalnie tonę ;) co to znaczy ? Bo w ciązy nie jestem. Śluz jest jak woda, mieszany strochę przeźroczysty i biały. Dzisiaj np. jak sprawdzałam to wyciągnełam normalnie taką galaretkowatakulke biała. Troszke się ciagnie, lekko. Niewiem co sie dzieje. Odpowiedzcie prosze. Dziekuje :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc w interprretacji cyklu. Do tej pory cykl trwał 29-32dni a owulacja była w 20-24 dniu. W obecnym cyklu bardziej wodnisty śluz pojawiała sę i znikał w dniach 10-23. W 24 dniu cyklu temperatura skoczyła o 2 kreski do 36,7 po czym w 25 dniu spadła do 36,4, a jakikolwiek śluz całkowicie znikną. Taka temperatura i brak śluzu utrzymały się do 27 dnia cyklu. Czy to znaczy że ten cykl na pewno jest bezowulacyjny i jestem teraz bezpłodna? Bo ja współżyłąm 27 dnia i nie ukrywam że teraz się martwię. Proszę o szybką odpowiedź. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
do kasienki- ten wodnisty śluz to sluz estrogenowy przedowulacyjny w którym plemniki zachowują żywotnośc do owulacji ZABA444- wydaje mi się że nie mozna miec pewności ze cykl jest bezowulacyjny aż do krwawienia po którym nie stwierdza się podwyższonej temperatury, jakbyś mogła napisac temperatury w kazdym dniu (oczywiście mierzone rano o stałej porze bez picia alkoholu ) ale jeżeli współzyłaś przy braku śluzu no to ciązy byc nie powinno bo plemniczki nie przeżyją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź. Owulacja wystąpią. Podaję temperatury: dz6-koniec miesiączki - 36,4,7-36,2; 8-36,4; 9-36,3; 10-36,4;11-36,4; 12-36,4; 13-36,5, 14-36,4, 15-36,4; 16-36,5; 17-36,3; 18do21-36,4; 22-36,6; 23-36,6; 24-36,7; 25do27- 36,4 i nic śluzu; i potem zaczęła się chyba owulacja 28- 36,7; 29-36,7-i małe krwawienie chyba owulacyjne; 30do33- 36,8; 34- 36,7; 35-36,5; 36- 36,6; 37-36,6.i jeszcze ok tydz czekam na miesiączkę. Z tego przykładu wynika że owulacja może się nieźle przesunąć. Gdzieś na internecie przeczytałam że jeśli temperatura spadnie poniżej 36,6 to nie jestem w ciąży bo w ciąży powinna rosnąć. Słyszałam też że temperatura w pierwszych dniach ciąży zależy od tego jaka temperatura była w pierwszej fazie cyklu. Jeszcze dodam że 33 dnia zmieniłam godzinę mierzenia z 6 na 5.25. Tydz po owulacji czyli 36 dnia cyklu zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie. Już uspokoiłam się że nie raczej nie jestem w ciąży ale czy na pewno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
ZABA444- no niezle się u ciebie porobiło, owulację miałaś około 28 dnia cyklu, jeżeli faza poowulacyjna trwa u Ciebie 14 dni to cykl bedzie okolo 42 -dniowy. Jesteś pewna że tego 27 dnia nie było śluzu szyjkowego? Mnie akurat ten objaw nigdy nie zawiodł w przeciwieństwie do tempki, dziwne to troszkę wyraźny wzrost tempki przez 3 dni (według Roetzera tedo 3 dnia mogłabyś już współzyc a potem znowu spadek, nie umiem tego wyjaśnic a sama mialam podobnie. na test ciążowy jest jeszcze za wcześnie zrób w dniu przewidywanej miesiączki. Daj znac co tam u Ciebie jak się wyjaśni wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
ZABA444- no niezle się u ciebie porobiło, owulację miałaś około 28 dnia cyklu, jeżeli faza poowulacyjna trwa u Ciebie 14 dni to cykl bedzie okolo 42 -dniowy. Jesteś pewna że tego 27 dnia nie było śluzu szyjkowego? Mnie akurat ten objaw nigdy nie zawiodł w przeciwieństwie do tempki, dziwne to troszkę wyraźny wzrost tempki przez 3 dni (według Roetzera tedo 3 dnia mogłabyś już współzyc a potem znowu spadek, nie umiem tego wyjaśnic a sama mialam podobnie. na test ciążowy jest jeszcze za wcześnie zrób w dniu przewidywanej miesiączki. Daj znac co tam u Ciebie jak się wyjaśni wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabi22
MAM TAKIE PYTANIE WSPÓŁZYŁAM Z CHLOPAKIEM W 11DC. MÓJ CYKL TRWA 23 DNI. TEMP. BYLA TAKA 36,4 36,4 36,7 36,7 36,4 W TA OSTATNIA WŁASNIE SIE KOCHALISMY. CZY MOGŁAM MIEĆ OWULACJE CZY BYĆ PO OWULACJI. POTEM MIAŁAM 36,4 A DZIŚ NAGLE 36,7 MOŻE JESTEM W CIĄZY? BŁAGAM NIECH MI KTOŚ ODPOWIE A jak mam co 23 to kiedy ta owulacja powinna być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
Masz krótkie cykle, dla cyklu 28 dniowego z 14 dniową fazą lutealną dzień 14 jest dniem owulacji, jeżeli ty masz 23 dniowe to wychodzi owu około 9 dnia cyklu to jest oczywiście bardzo duze przyblizenie bo powinnaś obserwowa jeszcze śluz (temperatury bardzo się u Ciebie różnią-czy napewno mierzysz prawidłowo??? ) po temperaturach nie da się stwierdzic że owu byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
No tak ale jeżeli twoja faza lutealna trwa przykładowo 12 dni to owu masz w 11 dniu , trudno więc cokolwiek powiedziec na podstawie tych informacji które podałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabi22
Dziękuje ze napisałaś Magdalajdo miezyłam myślę dobrze w pochwie 5 min. Po okresie miałam tak 36,3, i jak pisałam ostatnio 36,4 dopiero w 9 dc podniosła mi sie do 36,6 w 10 tak samo i w ten 11 miałam 36,4 i tu było małe co nieco .Śluz nie ciągnoł mi się specjalnie ale ponoć też można zajść jak jest choć mała ilość sluzu . A TEN MÓJ ŚLUZ BARDZIEJ PRZYPOMINAŁ LEKKI BIAŁY.MOŻE TO COŚ POMOŻE TYLE ZANOTOWAŁAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
wydaje mi się ale na 100% pewna nie jestem ze owu była w 9 dc- temp 36,4 jest wyższa od 36,3 (w cyklu po odstawieniu tabsów tez miałam skok o 0,1 z 36,6 na 36,7 wtedy o tym nie wiedziałam ale tak właśnie wyglądała moja owu) czy wiesz może ile wynośi długośc twojej fazy poowulacyjnej-jest taka sama u danej kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabi22
nie bardzo wiem oco chodzi ale jeśli chodzi o owu to taki śluz ciągnący miałam od 9dc do 10 a w 11dc bylo troche śluzu. Trwa to raze 4 dni licząc do 11dc (jest to 4 dzień).Niby z tego co piszesz powinlam mięć owu to znaczy że kochaliśmy się w środek owu zwany szczytem? ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
szczyt śluzu to ostatni dzień wystepowania tego objawu zwykle tuż po nim występuje owulacja faza poowulacyjna (faza lutealna) to czas od owulacji do 1 dnia miesiączki-u jednej kobiety jest taka sama (u mnie np 14 dni) jeżeli odkładamy poczęcie dziecka to współżyjemy dopiero w 3 dzień po szczycie objawu śluzu podczas podwyższonej temperatury, jeżeli temp wzrośnie a śluz nadal jest to musimy poczekac do 3 dnia gdy śluz już nie występuje mam nadzieję że zrozumiale napisałam wpisz sobie w google - metoda Roetzera tam jest wszystko bardzo fajnie napisane i są przykłady cykli zinterpretowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nit
DZIĘKUJE CI BARDZO !! MYŚLAŁAM ŻE NIE JEST TO TAKIE TEUDNE JAK MA SIĘ REGULARNE CYKLE A TU BACH.. A POWIEDZ MI CO Z TYM ŚLUZEM JAK MAM TAKI LEKKO BIAŁY CZY CZASAMI BIAŁY MOŻE TO POOWULACYJNY NIE MOGĘ ZNALEŚĆ ODPOWIEDZI NA TO PYTANIE ?!! POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabi22
Weszłam na tą stronke i faktycznie dużo można się dowiedzieć ciekawi mnie tak jak NIT czy ten śluz biały jest poowulacyjny. Chociaz przykład jest na cyklach 24 ale zobacze co i jak dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
Sluz estrogenowy-plodny może byc lekko biały tak jakby zmieszany z tym przejrzystym i ciągnącym Sluz niepłodny progesteronowy też jest biały ale wyraźnie różni się od tego poprzedniego jest przede wszystkim gęsty, mętny, kłaczkowaty i nie rozciaga się trzeba się poobserwowac parę cykli to wtedy nie sprawia to najmniejszych trudności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×