Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _frezyjka_

Metody naturalne - kto stosuje?

Polecane posty

Gość też jestem za
Przypadkowy przechodzień dziękuję za odpowiedź, sądziłam że ból jajnika jest zawsze sygnałem owulacji, ale widać nawet po Twoim przykładzie, że różnie to bywa. No cóż, zaczynam więc mierzyć temperaturę, choć mam obawy, że nic mi z tego może nie wyjść, bo moje dziecko mimo iż powinno przesypiać już noce, dość często się budzi ehhhh.... ;-) no ale jest jeszcze mąż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
Właśnie się przekonałam jak wczasy w ciepłych krajach mogą wpłynąć na długość cyklu - na podstawie tej metody stwierdziłam owulację w 20 dc zwykle mam w 13 a cykle 27 dniowe. Teraz okresu dostałam w 34 dc czyli wszystko się super zgadza. gdybym nie stosowała tej metody to od tygodnia bym się zastanawiała gdzie się okres podział. No i stąd biorą się ciąże na tydzień przed domniemanym okresem . Więc dziewczyny owulacja może się bardzo przesunąć nawet u tych z najbardziej regularnymi cyklami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarenka12222
Hej dziewczyny dawno mnie nie było ale mam pytanie. Czy ogromne emocje jakie są wynikiem burzy hormonów uwalnianych przy tej okazji podczas stosunków w ciągu miesiąca czyli całego cyklu mają wpływ na regularność cykli i czy mają też wpływ na ewentualne zaburzenia cyklu jego długości itp i czy też mają wpływ na termin owulacji. Ja na razie nie współżyje tylko obserwuję cykle na papierze notując i robiąc wykresy temperatury ale biję się że jak zacznę współżyć to cykle mi się pokręcą z burzy hormonów. Pomóżcie mi odpowiedzieć na to pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy mi ktos pomoze
to jak sie oblicza kiedy sa dni nieplodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarenka12222 ->\"Czy ogromne emocje jakie są wynikiem burzy hormonów uwalnianych przy tej okazji podczas stosunków w ciągu miesiąca czyli całego cyklu mają wpływ na regularność cykli i czy mają też wpływ na ewentualne zaburzenia cyklu jego długości itp i czy też mają wpływ na termin owulacji.\" - odpowiedź nie będzie jednoznaczna bo wszystko jest sprawą indywidualną.. może miec wpływ ale nie musi, wszystko opiera się o prolaktynę, podczas dużych emocji, w tym stresu, wzrasta prolaktyna, która może być czynnikiem zaburzającym cykl (przesuwającym owulację). A skoro może dojść do przesunięcia owulacji, to i długość cyklu się mieni (bo ilość dni od owulacji do miesiączki jest stała) czy mi ktos pomoze ->dni płodnych się nie oblicza, ale określa się je na podstawie codziennych obserwacji (temperatura, sluz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia26
jaka jest temperatura ciała podczas torbieli? czy jest wówczas obniżona? mam dziwnie niską tempkę ponad 35, nie przekracza 36 i nie ma na razie objawów mówiących o nadejściu owulacji. podejrzewam, że mogły powstać torbiele. ponadto wcześniej brałam hormony na wyleczenie torbieli. po hormonach pierwsze 2 miesiące tempka była wysoka - ok. 37, a teraz w granicach 35,7. dziękuję za odpowiedź pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarenka12222
dziewczyny wiecie może dlaczego po wczoraj odbytej owulacji dziś rano nie odnotowałam wzrostu temperatury? do tej pory przez rok obserwacji dwa razy zdarzyło mi się że nie wzrosła następnego dnia po owulacji tylko po 2 dniach ale dlaczego tak się dzieje? Na pewno miałam owulację wczoraj rano bo okropnie bolał mnie brzuch, rano był jeszcze śluz przeźroczysty a po południu juz go nie było, poza tym po południu szyjka opadła i była twarda zamknęła się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Camilla1313
Witam!!! chciałabym się dowiedzieć pare rzeczy na temat metod naturalnych...;) mam 17 lat i za jakiś czas (właściwie to za ok rok) rozpocząć współżycie z moim chłopakiem... Słyszałam o wielu innych metodach zabezpieczenia... ale wiem że są one szkodliwe dla młodego organizmu np. hormony a ten pierwszy raz chcemy też przeżyć w sposób naturalny ;p czyli bez mechanicznych barier ;) chciałam więc się zapytać czy metoda naturalna jest odpowiednia dla młodej dziewczyny? jakie jest ryzyko "wpadki" i najważniejsze...jak się to robi? ;p pozdrawiam serdecznie ;* ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwszy razxyz123
jak chcesz mieć bezstresowy pierwszy raz to zrób to dzień lub dwa przed spodziewaną miesiączką wtedy szanse na wpadke = prawie 0 ale wtym wieku lepiej leć po pigułki chyba, że ewentualnie godzicie się na dziecko bo nie wierze że przetrzymacie dni płodne bez stosunku w tym wieku chwile uniesień mogą być niedoopanowania i zostaniecie młodymi rodzicami po co ci to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Camilla1313
rozmawialiśmy o tym ;) zdaje sobie sprawę z mojego wieku więc zdecydowaliśmy że raz na długi czas wystarczy... szybko się sobą przynajmniej nie znudzimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwszy razxyz123
jeżeli tak to proponuję w czasie okresu z gumką i zaraz po miesiączce też z gumką jakieś 2 dni po, potem nic, tylko obserwacja śluzu dopuki jest ślizgi i przezroczysty to pełna abstynencja, a ż do ostatniego dna objawów nawet niewielkiego śluzu szyjkowego czyli ślizgiego i przezroczystego przypominaj. białko jajka potem są dni suche lub śluz jest biały i nierościągliwy jeszcze przez 3 dni trzeba się wstrzymać ale dla pewmości 4-5 a potem są niepłodne już do okresu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Camilla1313
hmmm... troche mi namieszałaś ;p czyli kiedy są dni (prawie) pewne? ;) a jak to jest z mierzeniem temperatury? pzdr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwszy razxyz123
JA MAM TAKĄ fajną książeczkę pt. "rozpoznawanie okresowej płodności małżeństwa, metoda objawowo-termiczna" autor Teresa Kramarek, ale dostałam ją na kursach przedmałżeńskich, wpisz w google tytół książki albo nazwisko autorki, a znajdziesz, podobno można zamówić za parę groszy ok 5 zł, książeczka zwięzła i na temat z przykładowymi tabelami, świetna z niej wszystkiego się dowiesz, ale radzę pobserwować kilka cykli a dopiero jak się poznasz rozpocząć życie sex. pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
Do Camilli -mogę Ci zagwarantowac że jeżeli przez rok będziesz cwiczyla na sucho mierząc temp i obserwując śluz to nabędziesz takiej wprawy ze o tabletkach i gumie nawet nie pomyślisz . Jeżeli masz cykle regularne to jeszcze ułatwi sprawe powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
nie trzeba czekac 4-5 dni po skoku można juz 3 dnia wieczorem-komórka jajowa jest zdolna do zapłodnienia tylko przez kilkanaście godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarenka12222
ale skąd mamy mieć pewność że mamy przebytą owulację żeby nawet po kilku godz się kochać? czasem skok temp pierwszego dnia nie oznacza ze to juz po owulacji więc może jednak poczekac te 3 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Camilla1313
uch... zdaje sobie właśnie z tego sprawę... no ale mam też nadzieję że Magdalajna też ma trochę tacji ;) mam jeszcze trochę czasu na nauke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
Obserwuje swoje cykle od 14 m-cy i zawsze na podstawie wzrostu temp i zaniku śluzu umiem bardzo precyzyjnie wyznaczyć moment owu , zawsze też wiem (z dokładnością do pół dnia kiedy dostanę okresu) Nikt nie mówi przecież żeby kochać się po kilku godzinach jest jasno i wyraźnie napisane że po 3 dniach od wzrostu temp ale pod warunkiem ze nie ma śluzu płodnego, czasami jest tak ze temp wzrasta a śluz jest to trzeba czekać 3 dni bez śluzu z wyższą tempką Jak poobserwujesz siebie parę cykli to stwierdzisz że miałam więcej niż trochę racji, ale musisz przestrzegać zasad mierzenia temp bo inaczej nic Ci z tego nie wyjdzie i się zniechęcisz polecam stronkę o metodzie Roetzera i nie daj się wciągnąć w tabletki bo jest to rzecz której bardzo żałuję pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Camilla1313
Dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmaa
Cześć,mam rodzinę dochodzę do 40-stki,stosowałam naturalne ale.......zaczęłam myśleć o tabletkach hormonalnych,bo dni płodnych mam tak duzo,że właściwie na współżycie zostaje dosłownie kilka dni.O dziecku juz nie chcę słyszeć i co mi poradzicie? Moze ktoś jest w moim wieku? pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różowa myszka
ja mma pytanie odnosnie tych metod od jakiegos czasu staram sie obserwowac swoje cialo Ale powiedzcie mi dziewczyny Kiedy od kilku dni mam podwyzszona temp ciala wydzieline z pochwy lepka i Szyjke macicy twarda ale lekko otwarta to mozliwe jest ze moge zajsc wtedy w ciaze? Dodam ze praktycznie przez caly miesiac mam sluz tylko w roznym okresie cyklu rozni sie on konsystencja kolorem i iloscia.. Bede wdzieczna za rade Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różowa myszka
Pomoze ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwszy razxyz123
ale, że co gorączkę masz?? sorry ale głupie trochę to co piszesz, odwyższona temp. to podczas przeziębienia jest a żeby określić dni płodne i nie, to mieży się temp. najlepiej w pochwioe zaraz po przebudzeniu i ojednej porze, a chcesz zajść czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różowa myszka
no bo normalne jest ze w drugiej fazie cyklu ma sie podwyzszona temp i ja mam wyzsza o 2 kreski i wszystko wskazuje ze mam dni nieplodne tylko jedo ALE: szyjka mojej macicy pomimo ze jest twarda to wyczuwam ze jest otwarta i nie wiem jak to interpretowac. Moze ktos wie i doradzi czy w takiej fazie jest ryzyko ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tak123
wejżyj na stronę powyżej jak czegoś nie zrozumiesz to pisz, skok temp następuje zaraz po owulacji czyli teoretycznie jeszcze 3 dni mogą być płodne pod war,że śluz zmienił się i nie jest przezroczysty i rościągliwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różowa myszka
o tym juz wiem noi teoretycznie kiedy ma sie sluz znikomy bialy i podwyzszona podstawowa temperature przez kilka dni jest czas nieplodny. ale zastanawia mnie ta szyjka macicy ze pomimo twardosci czuc ze jest lekko otwarta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
No muszę Ci przyznac rację z tą szyjką to wyższa szkoła jazdy, ja po 14 m-cach umiem rozpoznac jak z twardej (tak jak czubek nosa) przechodzi w miękką (tak jak wargi) natomiast co do otwarcia i wysokości to jeszcze u mnie kiepsko, ale nie przejmuj się temperatura i śluz wystarczają w zupełności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×