Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lolonek

imię dla chłopca

Polecane posty

Gość nornica
prosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolonek
w koncu nazwłam synka - bo chłopiec sie urodził- leon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migota20
dawid , filip albo bartek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedne dziecko
Leon - skrzytwdzone od samego początku. Tylko gratulować głupoty i braku wyobraźni rodzicom !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego
patryk bruno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2imię
według mniej trudniej jest wybrać imię dla chłopca niż dziewczynki. wszystkie ładne są oklepane..... co do Alana to wg. mnie porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pko
Gracjan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumczikibum
hmmm... moje typy :piotr,janek,konrad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja777
A co sadzicie o imieniu Radek? Zastanawiam sie i jakos tak mi sie kreci obok i dzwieczy w uchu....Nie jest to zaden \"swiatowy\" hit ale czy musi byc? Jeszcze nie wiem co nam sie urodzi , jesli dziewczynka podoba mi sie Dominika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w 4 m-c a od kilku lat chodzi mi po glowie FRANEK (po moim dziadku). Kiedys tez myslalam o Leonie wlasnie. Alan - porażka Przemek - łobuz fakt, ale z klasa ! Dla dziewczynki wybralam Stefania, ale chyba będzie chłopiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktka
Mojej mamy pacjentki nadały takie imiona: Franciszek, Kazimierz, Ignacy, Hubert, Kuba, Jakub(to są 2 różne), Jan i Antoni. Czyli modne są takie sprzed wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stefania-ty chyba nienormalna
jestes:O jakby matka tak mmnie nazwala znienawidzilabym ja do konca zycia:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trum
A ja polecam Teodor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość estii
Witajcie, a ja mam problem , jestem w trzecim miesiącu ciąży i już orientacyjnie szukam imienia dla dziecka, przeczucie mówi mi że to będzie dziewuszka ale mogę sie mylić, mam pytanko czy istnieje takie imię jak Miszel?? dla dziewczynki? jeśli tak czy jest gramatycznie dobrze pisane??? dziękuje, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość estii
A jeśli to będzie chłopak czy męskie wydanie też isnieje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esteli znam dwie "mieszele" jedna ma tatusia z zagranicy i dlugo nie mieszkali w Polsce. imie pisze sie Mishelle a 2 jest polka. Jej imie to Miszela. W Polsce imiona zenskie muszą sie konczyć na samogloske. Podoba mi sie imie Miszela- Miszelka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość estii
Dziękuje mnie tez się podoba jest takie ciepłe, rzadko się zdaża aby oboje rodziców doszli do porozumienia w tej kwestii jednak to imię podobało nam się obojgu,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę bardzo, mam nadzieję, że to tylko ciekawość, a nie chęć nadania dziecku imienia Dustin: The name 'Dustin' is a masculine first name. The most widely accepted historical meaning is a version of "valiant fighter". Other variations include "strong warrior" coming from germanic regions, and from English roots as "Thor's stone" (or lightning bolt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zarejestrowali to imię Miszela? Zastanówcie się jeszcze... I zobaczcie, co Rada Języka Polskiego odpowiedziała USC, które miałao zarejestrować dziecko o imieniu Carla: imię Carla nie spełnia wymogów stawianych polskim imionom, wyłożonych w „Zaleceniach dla urzędów stanu cywilnego dotyczących nadawania imion dzieciom osób obywatelstwa polskiego i narodowości polskiej” . Jak bowiem głosi zasada nr I.1. – „Zaleca się nadawanie imion w postaci przyswojonej przez język polski, a więc np.: Jan, nie John lub Johann; Katarzyna, nie Catherine; Klara, nie łacińskie Clara ani włoskie Chiara; Małgorzata, nie Margareta; Marcin, nie Martin; Piotr, nie Peter itp.”. Tymczasem Carla to duńskie, niemieckie i włoskie imię, któremu odpowiadają polskie Karola i Karolina. Należałoby więc przekonywać rodziców dziewczynki, by wybrali dla niej jeden z polskich odpowiedników imienia Carla. Na pytanie, która forma jest lepsza: Carla czy Karla – odpowiedź więc brzmi: żadna, ponieważ istnieją polskie: Karola i Karolina. Gdyby imię Carla nie miało polskiego odpowiednika, to należałoby wobec niego zastosować zasadę wyłożoną w p. II.6. wspomnianych „Zaleceń…”, mówiącą: „Przy nadawaniu nowych imion, na które moda często szybko przemija i które mogą nie wejść do zbioru polskich imion, zaleca się stosowanie obcej oryginalnej pisowni, np. Dustin, Jessica, a nie Dastin, Dżesika”. Należałoby więc zapisać to imię w postaci oryginalnej – Carla. ------------------ Tak więc jeśli się nie zdecydujecie na Michalinę, lepiej będzie Michelle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryfice
piotr paweł dla dziewcznki nadinka olek patryk kacper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka403
Fajny temat, szkoda że zapomniany:) Jak dla mnie: dziewczynka- Jagoda, Irenka, Ewa, Ada; chłopiec- TYLKO Julek (podoba mi się jeszcze Adam, ale mężowi nie:()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baku baku
zona chce max ja chce seba ale najladniejsze jest moje daniel pozdroO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olifkaaa
A mnie dla chłopca bardzo podoba mi się Maksymilian, Artur i Colin. Franki i te inne to oklepane;/ aaa i jeszcze ładne jest Cyprianek;) a co do dziewczynki to hmmm Kornelia- śliczne imię i Anastazja. Podoba mi się również Ola:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goskaja
mam ten sam problem. za 4 miesiace urodze chlopca a nie mam pomyslu na imie. 12 lat temu gdy urodzilam jakuba to bylo bez problemu - od poczatku mial byc jakub lub dziewczynka aleksandra a teraz to nie wiem zupelnie jak nazwac tego lobuziaka- tak lobuziaka bo kopie strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tigerweibchen
doszłam do drugiej strony i musiałam napisać komenta, jak można wyśmiewać sie z mienia ALAN??? po 1: jest orginalne! po 2: jest krótkie więc nie potrzeba zdrobnień po 3: ładnie brzmi a po 4 : najważniejsze: mam chłopaka Alana i jest cudowny:D:D pewnie dlatego tak bardzo mi sie podoba:) i nikt nie ma Alana a ja mam :D hehe ogólnie mi podoba się imię do dziecka Sven, bo po tacie mu nie dam a szkoda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytus
ja chcilam dac tymoteusz albo bartosz bartus ale bede miec diewczynke ale to sa moje typy a co do kuby to zeczywiscie oklepane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowalijka wiosenna
mercedes nie jest oklepane,tylko że z orgunalnościa dziecko same bedzie musiało dac sobie radę ,nie będziecie ciągle przy nim ,a dzieci są brutalne .nie lepiej dac normalnie na imię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×