Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ala_75

skąd przekonanie, że bezpieczniej urodzić w 7m niż w 8?

Polecane posty

Gość ala_75

Może sie myle, ale slyszalam czesto takie obiegowe opinie, czy to ma jakies naukowe uzasadnienie? Jakies to dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo tak juz jest
tak juz jest. W 7 miesiacu pluca dziecka sa jeszzcze malutkie ale juz funkcjonyja a w 8 miesiacu pluta tak jakby "zasypiaja" i maja przerwe. :P nie wiem jak to dokladnie opisac, tak mi mowil moj gin jak w ciazy bylam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie--skad???? juz o to na innym topiku pytalam- same lakoniczne i zdawkowe odpowiedzi typu \" bo chodzi o pluca,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,\" to niby kazda wie,ze o pluca,ze pecherzykiitd,,,,,,,,,,,,,,,,,ALE KONKRETNIE?????????????? to pluca mlodsze o miesiac sa lepiej rozwiniete i bardziej przystosowane o samodzielnego oddychania,niz pluca,ktore jeszcze miesiac spokojnie sie rozwijaly???? i jak (zasypiaja:) ???? , nie,nie,fajnie byloby,by ktos to wyjasnil,ale majacy pojecie o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przeczytałam w takiej mąrej książce;) \"Język Niemowląt\" ze nie prawdą jest to ze lepiej jest urodzic w 7 a nizeli w 8 miesiącu , kazdy dzien w łonie matki daje wieksze szanse przezycia ;) ech i bądź tu mądrym! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ci się monia wywnetrzasz
jak chcesz fachowej porady to zapytaj ginekologa, a nie czepiasz sięna forum, ze Ci kobiety odpowiedzi dać nie potrafią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja urodziłam się w 8 miesiącu... To nie jest odpowiedź na twoje pytanie, ale powiem ci, że poza niską wagą urodzeniową nic mi wiecej nie dolegalo ani nie dolega :-) Można wręcz powiedzieć, że nie choruję na nic i zawsze zdrowo się chowałam... Tak, że nie sądzę, aby ten 8 miesiąc mialby być jakimś feralnym miesiącem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po 1 - to nierozumiemtwojego jezyka ;) a po drugie, to ja sie nie czepiam, tylko po co co 2 mowi \"LEPIEJ URODZIC,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,\" skoro nie potrafi uzasadnic????????????????? o to mi chodzi- bo jak ktos pisze \" NIEWIEM,,,\" to ok,a nie po raz 10000000000000000000000000000000000000 \" LEPIEJ URODZIC W 7 MCU NIZ W 8 ,BO CHODZI O PLUCA\" ,,,,,,,,,,,,,,,,,, HELP!!! i pewnie ze sie spytam gina , wiadomo,i na pewnonie odpowie mi ze \" BO CHODZI O PLUCA ,,,\" :):):) , wiec jak, wie ktos, czy nie>>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polozna*
Dla dziecka kazdy dzień jest ważny, im póżniej się urodzi tym dla niego lepiej. Chodzi tu głównie o płuca dziecka dokładnie o surfaktant- dzięki niemu pęcherzyki płucne nie zapadają się tylko rozprężają. W dzisiejszych czasach funkcjonuje jeszcze wiele mitów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna ............
a ja urodziłam bliźniaki w 8 m-cu i żyły tylko 2 dni, lekarz powiedział że to przez niewydolność oddechową, coś o pęcherzykach płucnych też, ale nie byłam w stanie go dokładnie słuchać, jeszcze dziś zyję jak w amoku jakimś, bez prochów nie daję rady ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polozna*
Smutna- wejdż na topik Ciąża obumarła- tam są dziewczyny które sa w podobnej sytuacji, to pomaga. One Cię zrozumieją Jestem z Tobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulusia
no wlasnie, skad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja trafilam do szpitala z akcja porodowa na poczatku 8 miesiaca i rzeczywiscie personel medyczny troche panikowal. oczywiscie to nie zarzut i bardzo sie ciesze ze tak bylo. dostalam wtedy jakies hormony na dojrzewanie pluc dziecka. uslyszalam jednak ze mniejsze ryzyko problemow oddechowych zdarza sie w 7 miesiacu bo w 8 pluca rozwijaja sie intensywnie - ma to podobno zwiazek ze sklejaniem sie pecherzykow plucnych. to tyle co uslyszalam na ten temat bo inny lekarz na moje pytanie powiedzial ze kazdy dzien dla dziecka w brzuchu jest drogocenny. tak wiec z ogromna cierpliwoscia dawalam sie kluc pielegniarkom. i jeszcze powiedziano mi, ze dziewczynki sa zwykle silniejsze niz chlopcy gdy rodza sie wczesniej. :) ale paradoks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mumisia
To bzdur im duzej utrzymasz ciaze tym lepij dla dziecka ja lezalam od 4 miesiaca plackiem miałam zagrozna ciaze i modliłam sie aby wytrzymac do 32tygodnia chciaz bo po 32 tyg jest coraz bezpieczniej urodziłam w 33:) maluszek wazył o dziwo 2800 bylkrótki 43 cm ale oddyhal sami dostał 10 pkt dzien w inkubatorku potem normalnie i powiem ci ze naogladalm sie nasłuchałm histori - mały ezał ponad tydzien na neoantologi gdzi ebyływ czesniaczki co przy urodzeniu nie wazyły czasem 1 kg i uwierzcie mi to kiedys był problem z tymi pecherzykami plucnymi teraz wystarcza 3 zastrzyki aby płucka były bezpieczne( była w szpitalu dziewczyna ktora trzymali prawie do gory nogami przez 3 dni aby podac jej sterydy na rozwoj płuc u dziecka) wazna jest waga urodzeniowa jelsi urodzisz dziecko mnijesze niz 2 kg nie masz szans abys dostała je do odmku szybko - musza je podtuczyc do 2 kg waga wazna bo im dziecko wieksze tym silnijesze i nawet jak ma jakies klopoty latwiej sobie radzi Moj synke ma teraz 10 miesiecy i wazy 11 kg:)) jest cudnym super rozwijajcym sie dzieckiem a uwierzcie mi przrzylam koszmar nie dosc ze od 4 miesiaca kazdego dnia modliłam sie o kolejny dzien to potem ten porod przedwczesny i kazdegodnia zmartwienia czy aby zdzieckiem bedzie oki na dzis jestem szczesliwa i wreszcie powolutku sie uspokajam i w pełni ciesze macierzynstwem a kazdej dziewczynie coma ciaze zagrozona radze lezec ja wstawałamm tylko do wc i pod prysznic a tak lezałam plackiem i udało sie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×