Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia.

KLUB MAMUŚ Z POZNANIA

Polecane posty

Goba ja jestem w ciąży(aktualnie 31 tc) i mam 1,5 rocznego synka U mnie czas leci szybko prawie wszystko mam już dla małej a teraz czekam ..... mam okropną zgagę więc jesli znacie sposoby na nią to poproszę A ostatnio jestem w ferworze remontów i zakupów :D mam wrażenie, że pół mieszkania się zmieniło :) cóż syndrom wicia gniazda dopadł i nas Paula 🌻 i dla Patryka 🌻 Rzeczka a co u ciebie?? jak Wojtuś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Wojtek podłapał jakieś przeziębienie :( wczoraj ciągle mi płakał i wkładał paluszki do buzi pokazując mi, że mam tam smarować, myślałam, że dziąsła go bolą bo nowe ząbki idą, więc smarowałam mu je żelem, ale to chyba chodziło o bolące gardło, dopiero w nocy się zorientowałam, bo ciągle kaszlał i psikał :( dzisiaj dostałam wezwanie z przychodni na szczepienie, ostatnio ciągle tak wychodziło, ze co mieliśmy iść to coś wypadało, a to katarek, a to biegunka no i nie mamy jeszcze załatwionego szczepienia na pół roku, no i znowu będę musiała to odłożyć. Mam problem z ząbkami Wojtusia, ma ich tylko 10, ale na górnych jedynkach i dwójkach pojawił sie dziwny nalot przypominający kamień, dziwne, bo to niemożliwe aby tak małe dziecko miało już jakiś kamień, żadnych leków z żelazem nie brał aby pojawiały sie odbarwienia i właściwie nie wiem co robić, słyszałam, że do dentysty idzie się jak dziecko ma już wszystkie zęby, a poza tym to nie wyobrażam sobie takiej wizyty, ja z trudem mogę mu tam zajrzeć a co dopiero ktoś obcy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczka idz z małym jak najszybciej.nie czekaj aż przejdzie na reszte ząbków-a mały da rade(czasem mamy są bardziej spanikowane od dzieci)ja tak miałam a moja córcia siedziała jak na bajce a miała pląbowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczko idź z Wojtusiem jak najszybciej do dentysty niech obejrzy ząbki choćby nawet w biegu :D z pewnością to nic groźnego ale niech dentysta to potwierdzi. A podobno na \"wszelkie naloty\" na zabkach dobrze jest stosować elektryczne szczoteczki co prawda podobno u dzieci powinno się stosować od 3 r.ż ale może to by pomogło Ja też muszę się wybrać z małym do dentysty tak profilaktycznie bo ma już wszystkie ząbki (oprócz piątek) i chcę, żeby mu je obejrzał ale jak znam życie to zbyt szybko nie dotre do dentysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia nevada Przepraszam; dwa tygodnie nie miałam kompa, więc temat u Ciebie chyba już nieaktualny; Paula81 A czy to nie była zwykła trzydniówka? Mój mały to przechodził; antybiotyk miałam wypisany \"w razie czego\"; biłam się sama ze sobą ale w końcu nie podałam; okazało się, że słusznie Rzeczka... nie wiem czy to o to chodzi; ja byłam z synkiem u dentysty jak miał niecałe półtora roku; na zębach miał nie tyle kamień, co jakby szaro czarny nalot; wyglądało brzydko; a żelaza też nie podawałam; przeraziłam się, że to już początki próchnicy; okazało się, że owszem to efekt kuracji antybiotykowych ale nie próchnica; dentystka powiedziała, że u starszego dziecka po prostu by to usunęła mechanicznie, ale w tym wieku nie bardzo, a to tylko kwestia estetyczna; faktycznie przeszło; teraz ząbki ma o.k. Synek ma niecałe trzy lata a za sobą 3 wizyty u stomatologa; i szczerze mówiąc wspomnienia ma tak miłe, że czasem jak mamy wyjść do znajomych to słyszę: Mamusiu, a może pójdziemy do Pani dentystki?? ;-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lida widzę że twoja dentystka ma bardzo dobre podejście do dzieci. Może podasz jakieś namiary do niej. Ja tez bym skorzystała z profilaktycznej wizyty. To był jakiś wirus, ale niestety bez antybiotyku u nas się nie obyło ponieważ Patryk miał zapalenie gardła. A że w zeszłym roku miał zapalenie płuc to zapobiegawczo dostał od razu antybiotyk żeby mu nie zeszło na oskrzela i nie było powtórki z zeszłego roku. Aguś 👄 i dla Krzysia 👄 Rzeczko współczuję ci że Wojtuś tak często choruje ostatnio. A podajesz mu jakieś witaminki na wzmocnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula chyba muszę przeprosić, bo ja raczej jestem \"z okolic\" a nasza Pani stomatolog jest niestety bliżej Leszna, więc.... ale jeśli nadal byś chciała to masz moje GG pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia newada80
Ja tez mam bardzo fajna pania stomatolog w Poznaniu osobiscie do niej chodze i slyszalam jak podchodzi i do doroslych(odczulam osobiscie) i slyszalam jakie ma podejscie do dzieci.Naprawde godna polecenia.Sama bede prowadzac do niej moje dzicko jak bedzie taka potrzeba.Jast to prywatny gabinet jak co moge podac namiary Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia newada80
Ja tez mam bardzo fajna pania stomatolog w Poznaniu osobiscie do niej chodze i slyszalam jak podchodzi i do doroslych(odczulam osobiscie) i slyszalam jakie ma podejscie do dzieci.Naprawde godna polecenia.Sama bede prowadzac do niej moje dzicko jak bedzie taka potrzeba.Jast to prywatny gabinet jak co moge podac namiary Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia newada80
Ja tez mam bardzo fajna pania stomatolog w Poznaniu osobiscie do niej chodze i slyszalam jak podchodzi i do doroslych(odczulam osobiscie) i slyszalam jakie ma podejscie do dzieci.Naprawde godna polecenia.Sama bede prowadzac do niej moje dzicko jak bedzie taka potrzeba.Jast to prywatny gabinet jak co moge podac namiary Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia nevada nie zaszkodzi jak podasz namiary.a droga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł!! Sylwia - poprosze o namiary. Narzie u Patryka nic nie ma ładne czyściutkie białe ząbki ale nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka A mój synuś miał w nocy atak pseudo Kruppa (już trzeci w ciągu ostatnich 4 miesięcy); czy któraś z Was ma podobny problem?? Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lida mam już to za sobą.za każdym razem z przerażeniem jechałam na pogotowie.małej dudniło w płucach jak w studni-musiałam opanować żeby nie płakała bo jeszcze gorzej-pomagają wtedy tylko sterydy-encorton.jak słysze że coś się zaczyna dostaje od razu wziewy-flixotide i ventolin-jest alergiczką więc te wziewy pomagają i nie rozwija się dalej.nie martw się będzie dobrze.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny współczuje przeżyć ja nigdy się z tym nie spotkałam i zawsze boję się, że nie rozpoznam zagrożenia jakby coś zaczęło się złego dziać 🌻🌻 dla was podziwiam !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejkaejka
Witam! Fajnie, że jest wątek dla mam z Poznania :D Ja mam w domku 4 miesięcznego szkraba :) Mam do Was pytanko-zostało mi 10kg do zrzucenia, sama dieta i spacerki nie wystarczają. Możecie polecić jakąś fajną siłownię tylko dla pań???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na chwilkę, piszę bo przeraziłam się tym encortonem, jak byłam mała to co chwile chorowałam, ciągle pogotowie i zastrzyki i również faszerowali mnie encortonem, po jakimś czasie okazało się, że od niego się puchnie!!! i tak dzięki niemu całe życie byłam puszysta i choćbym się głodziła nigdy nie mogłam nic zrzucić, dopiero po ciąży łykając zabronione w Polsce tabletki udało mi się zrzucić i jakoś zacząć wyglądać, dlatego ostrzegam ostrożnie z tym encortonem dowiedzcie się, czy nie ma jakiegoś zastępczego lekarstwa. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczka może masz racje-w końcu to steryd ale moja mała dostawała przez 5 dni góra (za każdym razem)no i miała dawke zmniejszaną codziennie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie mamy i przyszłe mamy. W maju kończe 18lat a w sierpniu zostanę mamą ;))... Teraz chcialam sie tylko przywitac ale juz lece czytac do konca moze sie czegos ciekawego dowiem i moje objawy odejdą w dal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula_81 na pewno jeśli (czego nie życzę) Wam się to przydarzy nie przeoczysz tego; najprościej mówiąc... kaszel jest taki jak gdybyś "wrzuciła psiaka do studni" (sorry jeśli kogoś uraziłam porównaniem ;-) ) no a potem jeśli nie zainterweniujesz to zwiększa częstotliwość i w efekcie.... aaa tam nie ma efektu końcowego!! odgłos wg mnie jest nie do pomylenia z normalnym kaszlem; ale zawsze rozbraja mnie mój mąż gdy słysząc kaszel naszego synka w nocy pyta: "krup czy nie"; faceci potrafią odróżnić silnik diesla od benzyny ale kaszlu chyba nie :-) Nie wiem też czy to norma, ale u mojego synka ataki mają miejsce ok. godz. 00.00 - 2.00 Goba ja mam o tyle w tym dobrze, że Młody jest w tym wszystkim tak rewelacyjny, że nie panikuje i można mu wszystko wytłumaczyć; no i co najważniejsze współpracuje; tym sposobem w czasie drugiego ataku (oczywiście jak minął już atak) to był o godz. 4 rano "maskotką" na pogotowiu; pogadał, pozwiedzał i wszyscy byli ubawieni... :-) hejkaejka ja jeszcze jestem w ciąży; a potem będę miała więcej do zrzucenia; może mnie potępicie za sposób, ale ja na razie się nie martwię; moja nadzieja w MERIDII (dostępna na receptę) :-) Rzeczka przyznam się... ja daję synowi ten encorton tylko w nocy w czasie ataku i potem góra 2 dni; lekarze by mnie potępili, bo zalecają 5 dni.... i łączę z Dipherganem na noc Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimisia mnie zgaga dopadła wczoraj! taka byłam dumna, że nie wiem co to jest ta ZGAGA; a tu jednak; dopada i najlepszych ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lida a na kiedy masz termin?w jakich okolicach mieszkacie?jaki szpital najlepszy do porodu i jaki wózek wybrać termin mam na czerwiec-myślałam o graco quattro poradzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, tyle pytań.... -koniec kwietnia -miasto między Lesznem i Poznaniem ;-) a Ty? - ja rodzę na Polnej, ale czy to najlepsza klinika?? różniście mówią (ja stawiam na lekarzy a nie na szpital) - a wózek.... nie pomogę; nie rozglądam się, bo pozostał mi w spadku po starszym synku (chociaż ostatnio mąż sprezentował mi nosidło bebe comfort i zabił mi ćwieka czy nie dokupić pasującej reszty...) - to może z terminem wstrzelisz się w mój wcześniejszy, bo sprawdziłam na suwaczku... do urodzin mojego starszego zostało 103 dni a tobie 107 :-) (to był fajny termin)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalzłam się tu przez przypadek, bo głownie szukałam forum gdzie jest najlepsza porodówka i tak tu trafiłam i się ciesze. Jestem w kropce bo lekarza mam z Polnej ale coś mnie kusi w Raszei nie wiem. Moja siostra rok temu rodziła na Polnej i wiem ze tam mają najlepszy sprzęt ale ta atmosfera po porodzie tego sie bardzo boje ;/ czuje ze sama nie dam rady. I czy jest mozliwosc aby mieć swój pokoj juz po porodzie (rodzinny czy coś) bo poród to wiem ze jest i na taki sie decyduje na dzien dzisiejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia na kiedy masz termin?ja na czerwiec i pojade do raszei rodzić bo podobno najlepsza opieka w czasie i po porodzie-nie tak jak na polnej masówka.a jeżeli chodzi o osobny pokój po porodzie to mają w św.rodzinie na engla. lida dzięki za odpowiedz-ja mieszkam na obrzeżach poznania-antoninek a ty dokładnie gdzie?mam siore w tamtych stronach i rodzinki troche. wózka sama nie wiem jaki kupić myślałam o tym graco quattro ale sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia ja nie mam pojęcia o atmosferze po porodzie na Polnej, bo młody był od razu na IOMIe i jak tylko juz mogłam wstać to pędziłam tam i tam spędzałam cały czas; a innych szpitali w Poznaniu niesety nie znam; tu mi pasowało, bo i ja i dziecko wymagało specjalistycznej opieki i dzięki temu, że byłam właśnie w tej klinice uniknęłam stresu związanego z ew. transportami; goba Kościan Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia witaj 🌻 ja miałam lekarza z Polnej i tam tez rodziłam jeśli chodzi o opiekę po porodzie to patrząc z perspektywy czasu nie było tak źle a dużym plusem tego szpitala jest fakt, że jak coś się dzieje to dzieciaczki i tak trafiają na Polną teraz będę rodziła na Lutyckiej to potem wam powiem gdzie lepiej :D Lida na kiedy masz termin?? bo ja na 20.04 hehehehe ty chyba masz podobnie :D a wiesz już czy chłopczyk czy dziewczynka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goba, termin mam na sierpnia. Ale co do Engla to nie jestem jakoś przekonana. Dobra opieka i na pewno milsze położne niż na polnej ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×