Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia.

KLUB MAMUŚ Z POZNANIA

Polecane posty

Hej Aniu spokojnie możesz karmić nawet jeśli już mała coś złapie to szybko jej minie a w Twoim mleku są przeciwciała więc jest szansa, że nic jej nie będzie. Wiki śliczna !!! A u nas leci dzisiaj szaro, buro i ponuro i siedizmy w domku a jutro mam \" wolne\" umówłam się z kumpelą na wieczór fajnie tak wyjść odstresować się :D Z zabawek dla naszych maluchów to polecam jeszcze szczeniaczka -uczniaczka u nas robi furore. To zabawka i dla 2- lartka i dla półroczniaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lida lida jak dzieci??? mój miała katar ale juz przechodzi ale-to jeszcze nie koniec bo dostał brzydkiego kaszlu-mam nadzieje ze troche przejdzie bo się juz martwie. pozdrawiam wszystkie mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik socjalny
witam wszystkie mamuśki z poznania te które cieszą się obecnością swoich pociech oraz te które na swoje skarby oczekują!hm nie wiem jak zacząć! mozę od początku jestem pracownikiem socjalnym i na rejonie na którym pracuje mam młodą matkę wychowującą samotnie siedmiomiesięczne bliźniaki. jedno z dzieci w wyniku złego ułożenia płodu ma rozwija się wolniej. ale do czego zmierzam. Pani ta ma trudności z gospodarowaniem. ze względu na brak ojca dzieci to na nią spadła cała odpowiedzialność za dzieci. nie będe ukrywać ze kobieta nie radzi sobie, bycie mamą bliźniaków najwyraźniej ją przerosło. mam na myśli jej nieporadność w zdobywaniu ubranek dla dzieci. stąd moja gorąca prośba, jeśli macie gdzieś pochowane niepotrzebne ubranka i chciałybyście je komuś ofiarować za niewielką odpłatnością, bądz zupełnie za darmo , to może ja jako pośrednik mogłabym przekazać je mojej Klientce. uwierzcie mi , że wogóle głupio mi to pisać, ale tak już mam że żeby komuś pomóc jestem w stanie poruszyć niebo i ziemnię:) narazie próbuję zdziałać coś tu na ziemi:) Pomożecie? :):):) naiwnie liczę, że tak:) eh, jak ja wierzę w ludzi!!!! spokojnej nocy życzy Agniecha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracowniku socjalny a można prosić o więcej informacji bo to wszystko bardzo ogólne co napisałaś. Większość dziewczyn tutaj ma właśnnie 7 miesięczne dzieci lub młodsze więc nie wiem czy ktoś będzie mógł pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lida wzywam cie co się dzieje z toba i dziećmi??? reszta babek 🖐️ pracowniku- a w opiece i kościele nic nie dostaje ta kobieta?ja mam 5 miesięczne więc niz z tego. mók kubus na sterydzie jedzie-zapalenie krtani-masakra taki kaszel i skąd niewiem. a reszta co strajkujecie???minimisia👄dla dzieci-no tobie tez niech bedzie hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik socjalny
witajcie dziewczyny!prosicie o szczegóły cóż więcej mogę napisać dzieiciaczki mają ok 78cm wzrostu. to tak jeśli chodzi o rozmiar poszukiwanych przeze mnie ciuszków. kobieta dostaje pomoc finansową oraz materialną z ośrodka pomocy rodzinie. tyle tylko ze według mnie nie rozsądnie gospodaruje otrzymanymi środkami. załuje tylko ze nie mogę z nią chodzić na zakupy utemperowałabym wtedy jej zamiłowanie do jednakowych oraz drogich ciuszków. dałam tyej Pani skierowanie do fundacji po odzież, wróciła stamtąd załamana, bo była tam setka osób i wszytsko jej sprzątnęli sprzed nosa! dlatego szukam innych rowiązań. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakaś ta pani dziwna bo ja mnie nie stać to nie kupuje nic niech kupuje w lumpeksie sa tam ładne i tanie rzeczy-a jak jej wstyd to niemem siły na taką,niestety ale utemperować się musi. a ojciec dzieci i rodzina??? hej laski co tam u was????u nas juz lepiej mały po sterydzie juz odkrztusza kaszelek generalnie idzie w dobra strone hihi pozdrowienia dla was🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie z Poznania :) ja dopiero będę mamusią i chętnię przyłączę się do waszego forum. Termin mam na maj 2009, także jeszcze troszkę mi zostało. Mam nadzieję, że do tego czasu dużo się od was nauczę i zapamietam rady na przyszłosć ;) Dodatkowe moje pytanie, pewnie już kilka rady zadawane na tym forum, w którym szpitalu rodziłyście i gdzie polecacie rodzić? Jak będę miała więcej czasu to postaram się przeczytać wasze poprzednie posty, moze tam znajdę odpowiedź, ale gdyby któraś odpisała szybciej, będę wdzieczna :) pozdrawiam i zyczę miłego dzionka w ta piękną pogodę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ancona-gratuluje!!! ja rodziłam na lutyckiej bez lekarza swojego i położnej i jestem zadowolona lida widziałam cię na gadu pozdrawiam ancona a skąd jesteś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogólnie jestem z zach-pom, ale od czasów studiów rezyduję w Poznaniu. Od niedawna mieszkam na Ratajach ;) Pytam o szpitale, bo ciągle słyszę, ze na Polnej to jest niby świetny szpital, ale poporodówka to jest rzeźnia. Zastanawiam się nad szpitalem św. Rodziny, ale tam jest mało miejsc i moglabym się nie dostać. poza tym wiem, że będę miała cesarkę i nie chciałabym się denerwować przez wredne pielęgniarki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej!! no to ruszam z kopyta!! i mam nadzieję, że odżyjemy tutaj!! ja wysłałam nowe fotki na pocztę; poza tym w nocy pożegnałam małż\'a ma wrócić jakos po połowie grudnia; buuuuuuu.... 😭 ancona witam; przede wszystkim gratuluję!! gdzieś około 85 strony była chyba dyskusja na temat porodówek; zressztą co chwilę temat powraca; ja tylko szybko napisze w sprawie Polnej z której jestem zadowolona; a to co mówią to chyba bardziej chodzi o to, że porodówka to taśma i rzeźnia; a na poporodowym w sumie jest OK; a mój wniosek: jak ktoś ma charakter roszczeniowy to wszędzie mogą mu nosa utrzeć :-) u nas katar; Olo osmarkany; Bubu narazie dyskretnie ciągnie nosem; w sobote byłam z Olem u naszej neonatolog; dopiero teraz odważyła sie na konkluzję, że widać, że Olo nie ma żadnych opóźnień neurologicznych tylko jest prosto mówiąc grubiuśki i trudno mu byc ruchliwym :-D poza tym jutro chyba popędze z nim z rana na morfologię, żeby sprawdzić jak się zregenerował po zabiegu; bo w końcu mial potem transfuzję na tym IOMIE i potem niska hemoglobinę; Goba jak tam Kubolek? juz na prostej ? minimisia niedługo znów poszalejemy na GG ;-) pracownik socjalny jeśli jeszcze czytasz: właśnie my tu mamy dzieciaczki w tym samym wieku albo młodsze; może zajrzyj np na styczniówki2008 lub nawet grudzień 2007; być może tam też są babki z Poznania, bo dzieciaczki juz starsze; a na marginesie - wiem, że nie chodziło Ci o przeczytanie naszych opinii na ten temat, ale powiem tylko, że jestem takiego zdania jak Goba;pzdr życząć powodzenia we współpracy z opisana Panią; Ania Vika zdrówka zyczę; juz lepiej? Super ta Twoja kropka; a udalo Ci się tez zalogować i obejrzeć pozostałe, czy tylko wysłać? na dziś Wam juz odpuszczam; ale uprzedzam, że jestem wygłodzona kafe, więc ..... bójcie się!!! :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to faktycznie.... topik odżył :-D :-D :-D :-D dziewczęta, matki polki!! no co Wy???????? teraz ja mam Was nawoływać?? Olo i Bubu pozdrawiają wszystkie topikowe kuzynki i kuzynów!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello lida zdjęcia super-a gdzie siedzi Olo w tym niebieskim łóżko jakieś???bo super podeślij pare fotek-no i jaki on juz duży-jak ładnie sam siedzi. a u nas ok.kupiłam chodzik juz niech lezy z bujakiem mozna go bujać w nim. amnie dzisiaj od rana córka zdenerwowała tak ze to oblę szkoda gadać poprostu. a reszta gdzie??? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja chora w łóżku leżę :( dopadł mnie wirus :( nie mogę nic jesć bo od razu pędzę do wc :( masakra!!!!!! Witam nową mamuśkę!!!!! Ja za chwile też będę mieszkałą na Ratajach :) Ja rodziłam w św. Rodzinie i co do opieki pielęgniarek to są super!!!!!!! A daczego będziesz miała cc? Bo ja będę musiała mieć ze wzglądów zdrowotnych, włąśnie jestem na etapie załatwiania sobie zaświadczenia od pulmonologa że nie mogę rodzić sn. Mój gin już o tym wie, bo to jest już moja druga ciąża. Pierwsza zakończyła się właśnie cc z tego samego powodu. Z tego co mi wiadomo to nie ma problemu z miejscami. Co do Polnej to są różne opinie!!!! Pracowniku socjalny - szczerze mówiąc to mam takie samo zdanie jak dziewczyny. Jeżeli mnie nie stać to nie kupuje dzieciem drogich i oryginalnych ciuchów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej paula zdrówka życzę!! dużo, duzo minimisia Olo kolanka juz szybciutko do czworakowania podciąga ale do przodu z tej pozycji to takimi \"susami\" sie przesuwa; w sumie śmisznie to wygląda goba to wyrko to http://produkty.ikea.pl/p11120/dwustronne-lozko do tego jest jescze baldachim; my mamy teraz odwrócone do góry nogami i Bubu śpi na dole; a jak już olo bedzie większy to zrobimy podstawową wersję i Bubu do góry a Olo na dole; a młoda co? już jej się do szkoły nie chce chodzić, czy lumpki nie takie mama uszykowała?? :-) a ja dzisiaj z Olem w laboratorium ponad godzinę przesiedziąłam; emeryci i renciści to lud tak zagoniony, ze półrocznaiaka nie wpuszczą przed siebie za żadne skarby... na szczęście Olo był grzeczny i nawet przy kłuciu nie miałknął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale pustki buuuuuuuuuuuuu a jaka pogoda psia:-(buuuuuuuuuuuu czemu nikogo niema???ale jesteście zapracowane jak nieiwm co. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam witam:) Ale okropna pogoda dzisiaj:/ ani się z domu ruszyc porządnie ani nic:/ ancona witaj:) Ja rodziłam też na Polnej i ogólnie jestem zadowolona! Porodówka to jest strasznie przeładowana no ale mamy w końcu ten baby-boom:D ale co do poporodowej to opieka jest taka sobie bo mają mało miejsc i duuuuużo kobiet więc robią wszystko, żeby tylko wypchnąc...Ja ogólnie nie miałam jakiś większych problemów, ale moja współlokatorka się przekonała, że opieka taka se:/ Pierwszego dnia do jej dzidzi przyszła lekarka i powiedziała, że wszystko jest ok, drugiego była inna doktorka i powiedziala, że mały ma żółtaczkę i że będzie naświetlany i że oprócz tego ma krwiaka na głowie, a trzeciego dnia rano była jeszcze inna babka i powiedziała, że mały ma złamany obojczyk...także hmmm nieciekawie:/ Ale jak będę znowu zafasolkowana to nie będę się wahac i mimo wszystko pójdę na Polną bo mają podobno najlepszy sprzęt w Poznaniu:) lida74 super,że z Olem wszystko ok...teraz tylko zwalczyc przeziębienie i ani się obejrzysz i nie będziesz mogła go zatrzymac tak będzie wariował:) a odebrałaś już wyniki???jak tam? Paula_81i jak tam już lepiej się czujesz???? goba1 to super, że z Kubulkiem już lepiej:)a jak sobie radzi z chodzikiem??? próbowaliście już??? U nas ogólnie dobrze:) Wojtuś co chwilę też na czworakach ale tylko się buja i buja;p a jak ma się przesunąc to tylko pełza...ale już mu to tak wychodzi, że wojuje po całym mieszkanku:) wczoraj chowałam przed nim wszystko z ziemi;p I co mnie cieszy widzę, że zaczyna byc takim zaczepnikiem mamusi;p jak się kładę na ziemi to do mnie podpełznie i ciągnie za ciuchy, żeby zwrócic na niego uwagę..a jak się spojrzę to się chichra;p ahh..mam nadzieję, że okres marudzenia mam już za sobą:) aha zapomniałam się pochwalic, że wczoraj Wojtuś kąpał się pierwszy raz w wannie...bo tak nie zwracaliśmy na to uwagi ale wanienka była już za mała;p hehe O kurczę.. ale się rozpisałam;p Ale mam do Was jeszcze pytanko...nie macie może jakiś znajomości w żłobku bo będę musiała oddac Wojtusia albo w maju albo ostatecznie we wrześniu...a wszędzie gdzie dzwonię to mi mówią, że masakra:/ pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kredzia widzę, że między naszymi jest dziesięc dni różnicy; ale nawet jeśli dodac mój tygodniowy pobyt wcześniej to chyba się nie spotkałyśmy; co do opieki juz \"po\" na położnictwie to też troche przeszłam z pediatrami, bo nie chcieli go dać przy żółtaczce \"na górę\" na naświetlania tylko uparli sie na naświetlania w tych dziwnych łóżeczkach na pokoju (może je widziałaś); ale w końcu dopięłam swego i go \"wywieźli\"; no u nas tez wieje jak pies, brrrr ja byłam dzisiaj z Bubu u dentysty no i południe zleciało; odebrałam wyniki Ola; nadal ma za mało żelaza; jutro muszę podejść do naszej neonat. niech zarządzi co dalej; paula lepiej? minimisia heloł!! Ania Vik MamaNiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dokładnie lida74 właśnie w takie łóżeczko wsadzili tej kumpeli dzidzie i też na pokoju....i w tym śmiesznym takim zielonym wdzianku...i z czego się śmiałyśmy, że powiedziały, że mają z tym problem i żeby nie pobrudzic tego wdzianka....po czym Olafek (bo tak miał na imię synek kumpeli) solidnie na nie ulał i przesikał pieluszkę :D Ale w sumie czego można się spodziewac po takiej małej dzidzi:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikaaal
ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie; a pomijając czy to było smieszne czy nie, to będąc tam nie widziałam dziecka, któremu po tym schodziła żółtaczka; po 3 dnaich mordęgi i tak były wysyłane na 1-2 dni na górę na lampy; ja chciałam tego uniknąć, ale popołudnie i noc niestety w tym przeleżał; załatwiłam dopiero na drugi dzieńl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no ja rozumiem oczywiście, że to masakra i te nerwy i w ogóle....nie wiadomo z jakiego założenia oni wychodzą, że wsadzają w to dzidzie:/ A tam na tym naświetlaniu do góry to długo był??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pod lampami pełny dzień i na drugi od razu dostał wypis; a po tym łóżeczku nawet mu się wysokość bilirubiny nie zmieniła; powiem Ci jakie mają założenia; twierdzą, że to jest lepsze, bo nie rozłączają matki z dzieckiem; a to, ze wymuszają na dziecku taką masakryczną pozycję ( jeszcze stójka pod szyjką była w tym wdzianku!) to już pikuś; poza tym kwalifikują wg wysokości wskaźnika bilirubiny i teraz już nie chcę kłamać, ale Olowi brakowały do przejścia na górę jakieś dziesiętne po przecinku i dlatego go maglowali; pół roku chyba by tam leążał; a te łóżeczka to chyba z darów dostali ;-) i muszą je wykorzystywać na nieświadomych matkach;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to masakra:/ Pewnie się nieźle nadenerwowałaś!! Aha no nie rozdzielają...hmmm to jak tam na górze jest dzidzia to sama?? Tzn. pewnie musi tam cały czas leżec..ale chyba pozwalają karmic czy przytulac czy nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu u gibkowej wyprzedaż ciuszków i artykółów za połowe ceny tych dzieciecych. u nas ok.kredzia chodzik super ale mój mały siedzi i leci do przodu bo on jeszcze stabilnie nie siedzi i odpycha sie do tyłu a dzisiaj udało mu się do przodu ale nie wsadzam go na długo bo on jeszcze nie kumaty i nie umie siedzieć,ale pośle ci zdjęcie na meila. a podaj namieary na nk jak możesz lida i reszta pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no! i juz po moim ulubionym filmiku; goba a ja sobie dzisiaj przypomniałam dlaczego dla Bubu załatwiałam (choć na chwilę) chodzik (pamiętasz nasza rozmowę); przynajmniej jakieś urozmaicenie dla dzidzi było i ręce wolne na moment; ale postaram sie być dzielna i sie tym razem nie skusić; damy radę z marudą; fajnie,ze u Was ok; wrzuc foty chodzącego na nasza :-) kredzia teoretycznie jest, że matka moze być do góry 24 na dobę i wszystko robić przy nim; ograniczenia ma ojciec, który moze (nie chcę skłamać) ale pół albo 2 x po pół godziny dziennie; ale jak ze starszy był na IOMIE to po tym jak juz je zachodziłam o 5 rano z przerwami tylko na mój obchód, jedzenie i odciąganie pokarmu to o 22 zrobiły młodemu \"kosmetykę\" i zawinęły w kordełkę ze słowami: \"a teraz mamusia da Ci pospać i pójdzie do siebie\"; i jeszcze Gosia dzisiaj zaatakowała mnie o propozycje prezentów; poza tymi które Ci podesłałam na GG polecam wszystkim, których czeka raczkowanie: http://www.allegro.pl/item485953909_kula_fisher_price_co_ona_nie_wyprawia_nowa_nr_244.html jak ją kupiłam to żałowałam, bo na panelach robi straszny hałas, ale wiadomo, co się rodzicom nie podoba niekoniecznie dzieciom... ;-) Oli ją uwielbia no i jeszcze dla bardziej zmotoryzowanych http://www.allegro.pl/item481932585_tiny_love_magiczna_kierownica_farma_sklep_urwis.html super w aucie; a teraz kiedy szybciej robi sie ciemno zabrałam ją do domu i po ciemku w pokoju obydwaj mają radochę, że hej!! wy tez coś podpowiedzcie w sprawie gwiazdki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka.. Paula ja bede miala cc takze ze względów zdrowotnych (chyba z innego powodu nie robią:P), a dokładnie dlatego, ze mam wszczepioną soczewkę w oku i mogłyby mi pęknać szwy przy naturalnym porodzie. moja kolezanka tez rodzila na Polnej jakies 2 m-ce temu i wyszla zszokowana. nie dosc ze traktowali ja jak mieso po porodzie, to jeszcze dzidzia przy wizycie co chwile innego lekarza - raz miala żóltaczke, raz nie, raz ja leczyli, raz nie, raz juz ja chcieli wypisywać, inny lekarz zabronił...normalnie dom wariatów. a i tak samo jak u kredzi kolezanki- złamany obojczyk. najgorsze, ze po kilku tyg sie okazalo, ze dostało przepukliny i musieli operowac :( na szczescie teraz jest wszystko w porzadku i dzidzia ma sie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lida te prezenty super ale niektóre maja cene...pewnie mi sie tak wydaje bo ja mam kupic dla 9 dzieci prezenty a kuli niemam ale mam taka stonoge na kółkach z lego jak dziecko nadusi to ona odjeżdża fajna sprawa,musze powyciągać zabawki po wiki co tam wogóle jest bo nawet niewiem. myslełam o kierownicy ale innej troche i o yum do łożeczka co kiedys mi podesłałaś linka takie cos co się zaczepia i mozna połozyc na płaśk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ancona, bo gdy tak szaleją z dzidziem to na tej Polnej najlepiej iść po obchodzie do jakiegoś konkretnego pediatry i pogadać i wtedy badrdziej przejmie się przypadkiem a może nawet do końca się nim zajmować; życzę powodzenia przy CC; ja sobie chwalę; a na marginesie mój młodszy po tygodniu pochwalił sie przepukliną a nawet dwoma ale to juz chyba nie był a wina Polnej ;-) goba szczerze mówiąc myślałam, że pytasz o propozycje do Kubolka; bo do rodzinki dalszej to ja tez niższą półkę wybieram oczywiście; no a te które czasem przytaczam, że Oli ma to przyznaję bez bicia, ze kupuje na aukcjach, bo te ceny to przegięcia; a jeszcze przynudzę; znana jest Wam marka zabawek KIDDIELAND? wrzućcie na allegro i zarknijcie; sama przez przypadek sie dowiedziałam, że mam coś takiego, bo na sprzęcie nie ma napisu; kiedyś Bubu dostał http://www.allegro.pl/item480984146_moj_pierwszy_laptop_kiddieland_ss_b_stok_elcik.html i teraz u Ola robi furorę; tylko my mamy w języku polskim; jakość zaręczam porywnywalna z fisherami i innymi a ceny przystępniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lida ja pule do rodziny mam około 40-50 bo te dzieci wszystko mają i zawsze mam problem. teraz mysle do kubola o tej kierownicy wpadło mi w oko jeszcze takie pianinko w markecie ze zwierzatkami i to co kiedys do łóżeczka ale powiedz na długo to miałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×