Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość malinka czerwona

Duphaston- za czy przeciw!

Polecane posty

Gość zmartwiona1234
dodam ze brałam przepisane 5 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waniliooooowa6578
KUPIE PILNIE DUPHASTON NR GG 3816568

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efkat
Odstąpię Duphaston za pół ceny, mi nie jest już potrzebny. GG 2180641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anaka24
a mi lekarz przepisał go dzis mam brać od 5 do 25 dc 20 dni staram się już rok o dziecko pomógł komuś zajść w ciąże odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, czy jest ktoś kto miał podobną sytuację do mnie i jak sobie z nią poradził? Jestem w 8 tc, lekarz przepisał mi duph. można powiedziec profilaktycznie, a ja na drugi dzień od brania w nocy dostałam skurczów w dole brzucha i rano miałam brązowe upławy, z kolejnym dniem jest ich więcej, ale naczytałam sie ze on nie szkodzi, zgupiałam i nie wiem co robic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paollaaa
Witam Was dziewczynki :) Własnie wróciłam od gina, i przepisał mi duphaston. Piszecie ze po tym macie obfite miesiączki i wogole. U mnie natomiast są obfite w dwa dni i spokoj, towarzyszy mi ból straszny. Mimo wszystko mam regularny okres odkąd pamietam co 28 dni. Przepisal mi zeby zmiejszyc obfitosc i zebym zachodzac w ciaze nie poroniła, mam tylko 20 tabl i 10 szt w miesiacu w czasie 2 misiecy a powiedzialam mu ze planuje tak na wiosnę, kwiecien maj. Widze ze chyba bedzie problem, 1,5 roku temu mialam wysoką amputacje szyjki ale ile to nie mam pojecia. Powiedzial ze nie powinno byc problemu, jajniki ok, szyjka ok, piata cytologia 1. Mam nadzieje ze to tylko ochronienie przed poronieniem. A wy co sądzicie??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odkupię duphaston
eueu@interia.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisiamodnisia
a ja z kolei mam inna historie wczoraj zaczelam 3 opakowanie duphastonu i dostalam bardzo duzego plamienia, krwawienia i pojechalam do szpitala lekarz zbadal mnie zrobil usg i powidzial ze zadnego pecherzuyka ciazowego niewidzi a wg karty ciazy mam 7 tydzien.dzwonilam do mojego lekarza prowadzacego ciaze i kazal zrobic mi wynik a betahcg i wynik wyszedl 3744 ze strzaleczka do gory oby sie udalo trzuymajce kciuki kobietki wam tez duzo duzo zdrowka i upragnionych bobaskow!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik885
Kobietki błagam pomocy! W Wigilię 2011r zaszłam w ciążę. Okres spóźnił się o tydzień, zrobiłam test, wynik pozytywny. Po ok półtora tygodnia zaczął boleć mnie brzuch. Lekarka przepisała mi Duhaspan i Nospę. Wszystko było dobrze tyle, że mieszkam w Niemczech i po powrocie tutaj lekarz kazał mi te leki odstawić. Po nie całych 3 tyg poroniłam. To był 19 luty 2012r. Dziś okres spóźnia mi się o 3-4dni. Zrobiłam test i druga kreska jest ale bardzo słabo widoczna. Przez te 4 dni cały czas pobolewa mnie brzuch jak na okres. Jeśli do jutra okres się nie pojawi, mam jechać do lekarza zrobić badanie krwi. Chodzi mi o to, że jeśli jestem w ciąży to znów zaczyna się bólem brzucha:( i zastanawiam się, co zrobić jeśli lekarz powie że jestem w ciąży i mam czekać co się wydarzy, czy poronie czy nie, bo tak tu robią. Czy zacząć brać ten duhaspan który mi został od poprzedniej ciąży i jechać za kilka dni do Polski do lekarza, czy zdać się na naturę? płakać mi się chce i nie myślę racjonalnie, może Wy mi doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zelcia
A NIE PRZETERMINOWAŁ CI SIĘ? JA BRAŁAM ALE LEKARZ KTÓRY MNIE PROWADZIŁ, PO 3 MIESIACU KAZAŁ POWOLI ODSTAWIAĆ. NA ZASADZIE CO DRUGI DZIEŃ ODEJMOWAĆ PO PÓŁ TABLETKI (W DZIENYM BILANSIE, NIE OD KAŻDEJ) ŻEBY NIE WYWOŁAĆ PORONIENIA I SIĘ UDAŁO. MNIE TEŻ POBOLEWAŁ BRZUCH I MIAŁAM PLAMIENIA ZAWSZE W DNI KIEDY TEORETYCZNIE POWINIEN POJAWIĆ SIĘ OKRES, WIEC MI DUP. POMÓGŁ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, gdyby któraś z Was miała na zbyciu duhaston lub luteine 50mg dopohwową to chętnie przyjmę kryjąc koszty wysyłki. Biorę to od początku ciąży w dużych ilościach a wykryto u mnie krwiaka także jeszcze długo będę to przyjmować :( Także gdyby któraś z Was miała i już nie przyjmowała to chętnie przyjmę. W razie czego proszę o kontakt bbarbi@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pilne pytanie!! Mam zaczac brać d*phaston od 16 dnia cyklu. Mam nieregularne i przedłużające się plamienia. Czy gdyby to plamienie trwało nawet do tego 16 dnia cyklu, w którym miałabym zacząc brać d*phasto, to mogę go zacząć brać czy poczekać aż plamienie ustanie? U mnie takie plamienia mogą trwać nawet kilka tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość netaaa87
Odstąpię 2 opak. D*PHASTON (brakuje jedynie 3 tabletek), cena 50 zł. Rzeszów netaaa87@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie czy którejś z Was udał się zajść w ciążę po d*phastonie?? Biorę już 7 cykl i nic zaczynam się zastanawiać czy to m jakiś sens ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość przyszła mama
Hej! Mam 28 lat i jestem w 27tc. gdyby nie duphaston który brałam od 5 tc to nie wiem jak by sie skonczyło. Na początku miałam delikatne pamienia brązowe i stad lekarka zdecydowała o tym leku. Brałam go 2x1 do 20tc a do teraz juz po 1 tabletce myślę do 30tc do calkowitego rozwoju łozyska i dodatkowo magnez. Jest to na prawde bardzo dobry lek, podtrzymujący ciąże oraz wspomagający rozwój łożyska i całkowicie nieszkodliwy syntetyczny progesteron. Wiadomo, że też się podłamałam,bo juz od samego poczatku leki leki leki,ale w zupełnosci ufam swojej dr prowadzacej i na prawdę nie ma się czego bać, bo lekarze wiedzą co robić! Mója córeczka rozwija sie bardzo dobrze, kopie, fika i rozpycha sie..;-) Pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka9386
Witam... od paru dni biore tabletki i troche boli mnie brzuch. Lekarz przepisal mi duphaston, bo mam niereguralna miesiaczke. Od ponad 6 miesiecy staram sie o dziecko o nic :(. Jestem ciekawa czy te tabletki mi pomoga. Jak myslicie czy miesiaczke dostane od razu jak przestane je brac. Biore je miedzy 16 a 25 dniem cyklu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martha262
Witam wszystkie staraczki!!!! Ja juz 3 cykl z Clo i Dupkiem i w piprzednich dwoch zaraz po odstawieniu dostawalam @ . Biore od 16-25 dnia cyklu. W tym cyklu wzielam od 16-23 dc i dzisiaj jest 28 dc i @ nie ma ,nie wiem czy to przyczyna ciazy czy moze dlatego ze nie wzielam 2 tabletek. Napiszcie czy mialyscie podobnie , nie chce sie nakrecac ale tak bym chciala 2 kreseczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawde nikt nie wie, czy Duphaston faktycznie dziala. Znam wielu ginekologow, ktorzy nie ukrywaja, ze lekarze przepisuja Duphaston i luteine na zasadzie, ze przeciez nie zaszkodzi, a moze przy okazji pomoze. Z ciekawosci poszperalam po internecie i jest wiele artykulow naukowych na temat stosowania progesteronu w I i II trymestrze ciazy, i okazuje sie, ze badania, prowadzone na ciezarnych, nie przyniosly rozstrzygniecia. Na przyklad Amerykanie przeprowadzili badania na grupie 2011 kobiet, ktore mialy juz za soba poronienie i mimo zastosowania Duphastonu 180 z nich nie udalo sie utrzymac ciazy. Uznano to za wynik niezadowalajacy. W dalszym ciagu spora grupa lekarzy jest przeciwna podtrzymywaniu ciazy na tak wczesnym etapie twierdzac, ze organizm kobiety wie, co robi i istnieja spore szanse na to, ze zarodek jest uszkodzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martha262
Dzisiaj 29 dc, okresu ani widac ani slychac , tyko mam taki sluz mokry i co chwie zagladam czy to nie okres, bardzo bym nie chciala go dostac!!! Kiedy zrobic test ciazowy?? Pomozcie dziewczynki!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plu1988
hej ja też biorę duphaston. Jutro jest ostatni dzień brania. My już sie staramy od 8 m-cy. Ten cykl jest pierwszy z duphastonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plu1988
test możesz śmiło już robić. Mi lekarz powiedział że w dzień ostatniej dawki duphastonu można już zrobić test. Mam bardzo bolesne piersi a dziś to juz jakaś masakra :\ Aha i śluzu mlecznego też sporo. Ja testuję jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martha262
Juz test kupiony . Jutro rano zrobie ,moze akurat cos zaskoczylo,oby :) Ja sie staram od 2 lat tylko ja mialam zawsze bardzo nieregularne cykle . Ale przez ostatnie 2 miesiace mialam idealnie po tabletkach,zobaczymy. Jaki dokladnie ma byc ten sluz jak jest ciaza. Probuje caly dzien cos wyczytac w intenecie i nic konkretnego nie znalazlam. Jak wiecie to piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martha262
Nie wytrzymalam do jutra i zrobilam test , niestety NEGATYW :((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ja dobrze rozumiem że Wy bierzecie Dupahston żeby zajść w ciążę???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martha262
Nie zeby zajsc w ciaze ale zeby pomoc zagniezdzic sie zarodkowi jezeli jest za malo u kobiety progesteronu. Czemu Gosc taki zdziwiony??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A bo tutaj niektóre pytają czy jak biorą to czy zajda i tak pomyślałam no a mówisz sensownie bo on na to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plu1988
U mnie niestety też negatyw :( Ale to dopiero pierwszy cykl na lekach. Ja biorę duphaston również dlatego że bardzo mi się cykl rozregulował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plu1988
**Gościu ale to chyba na to samo wychodzi. Lekarz wypisał mi ten lek bo miałam nieregularny cykl oraz za mało progesteronu. Z niedoborem raczej w ciąże nie zajdziesz. W ulotce jest wyraźnie napisane; ...Duphaston stosuje się w niepłodności spowodowanej zbyt niskim stężeniem progesteronu oraz w celu zmniejszenia ryzyka poronienia.. Przyjmowany w innych dniach cyklu i innych dawkach jest również stosowany na inne dolegliwości takie jak; nieprawidłowe krwawienia z macicy, znpm, endometrioza ... Sam lek nie spowoduje że w ciży będziemy, ale wyleczy nas z tych dolegliwości przez które zajść nie możemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Przepisano mi Estrofem ktory mam brac przez 21 dni a w 10 dniu dolaczyc Duphaston .Po odstawieniu powinnam czekac az dostane miesiaczke. Dostalam ja w dniu kiedy zaczelam brac duphaston .Wiec teraz nie wiem czy czekac na ponowna miesiaczke,i dopiero wtedy od 5 dnia wystapienia brac leki ,czy co zrobic z tym fantem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona 85
Dziewczyny potrzebuje pomocy bo na razie nie mam jak iść do lekarza . Biorę duphaston juz 2 cykl. W pierwszym brałam od 16 dnia cyklu do 25 . 2X 1 tabletka miesiączka pojawiła się wzorcowo po 3 dniach od odstawienia. W 2 cyklu tak samo ale brałam juz mniejszaddawkę tzn jedna tabletkę. Ten drugi okres przyszedł tez jak w zegarku ale był bardzo skąpy praktycznie jak plamienie i to trwa już 8 dzień . Nie wiem co robić poszła bym jak najszybciej do lekarza ale nie mam na razie możliwości. MMiała tak któraś. ? W domu zostało mi jeszcze 10 tabletek i tak się zastanawiam czy nie wziąć. Oprócz tych plamien mam jeszcze bol piersi taki jak przed okresem ale trochę lżejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×