Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość malinka czerwona

Duphaston- za czy przeciw!

Polecane posty

Gość Jagusia25
Pau.la szczerze mówiąc nie pocieszyłaś mnie. Ja też mam pco, ale nawet nie wiem czy mam cysty, bo moja pani gin. stwierdziła to tylko na podstawie nieregularnego cyklu (do 56dni) i badań hormonalnych. Z jednej strony to świetnie,że udało Ci się zajść w ciążę, ale z drugiej... Po rocznym braniu Diane bardzo przytyłam i choć nie mam nadwagi, to boję się każdego kolejnego kilograma. Poza tym nie mam idealnej cery (jeśli tak to można określić ;-) ). A Ty mówisz, że brałaś duphaston przez 5miesięcy... aż boję się pomyśleć jak będę wyglądać po tym okresie... Ale cóż... Potomek ważniejszy. Mam nadzieję, że szybko się pojawi i odstwaię w końcu te wszystkie hormony. Szczerze zazdroszczę maleństwa i pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagusia, Na pocieszenie powiem ci ze tylko przytylam 3 kg... wiec w sumie to jeszcze nie tragedia. Natomiast w ciazy przez pierwsze 3 miesiace nie przytyam nic bo jak sie bierze Duphaston w ciazy to mdlosci i wymioty sa o wiele gorsze i na jedzenie nie mozna patrzec:-( Tak ze sie wszystko wyrównuje. Mam nadzieje ze ci sie uda i juz niedlugo zobaczysz pozytywny tescik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygrysiczka10
kobietki ja straciłam w listopadzie dziedzie i teraz jestem w ciazy w samym poczatku lekarz przepisal mi duphaston i luteine luteiny mam brac 2 tabletki dopochwowo na raz rano i wieczór a duphaston 2 razy dziennie po jednej tabletce.zastanawiam sie czy to nie za duzo tego.prosze odpiszcie kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość svietlana
Hej dziewczyny moja historia jest taka, dodam ze mieszkam w Anglii- 1-wsza ciaze poronila pół roku temu to byla ciaza obumarla nie wiadomo dlaczego tak sie stalo, nie moglam sie z tym pogodzic ale trudno. Cykl temu zaczelismy starania na nowo i zaszlam za pierwszym razem, dowiedzialam sie o ciazy w 3 tyg przez test ciazowy a zreszta sama sie domyslalam. Od tego momentu biore DUPHASTON 3 razy dziennie do 16 tyg. a potem mam zmniejszac dawki, problem w tym ze mieszkam w Anglii i ama wysłala mi ten lek 4 dni temu i jeszcze nie przyszedl co oznacza ze przyjdzie za dwa dni i musze miec DWU-DNIOWĄ PRZERWE w leku .Moje pytanie jest takie czy myslicie że ta przerwa moze zaszkodzic mojej kruszynce???????? dodam ze jestem w 6tyg!!!!!! piszcie kochane dziekuje!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Svieltlana, Ja byłam w takiej samej sytuacji. Tak się bałam że poszłam w Irlandii do prywatnego polskiego ginekologa i ona wypisała mi duphaston który mozna i w Irlandii i w UK kupić na recepte. Nawet nie jest taki drogi. Spadki progesteronu przy ciążach zagrożonych są niebezpieczne. A 6 tydzień to jeszcze bardzo wcześnie. Po 10 tygodniu te dwa dni to nie byłaby tragedia... ale w 6 raczej nie wolno robić przerw. Byś może że wszystko będzie ok ale zawsze to jest jakieś ryzyko. Ja brałam duphaston do 12 tygodnia. Tydzień temu odstawiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysiczka, Jak lekarz kazał to trzeba brać. Widocznie widzi ku temu podstawy. Te dawki sa duże ale słyszałam juz o większych. Także sie nie przejmuj. Wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina248
Sprzedam duphaston 10 mg 20tab - nowe data wazności 09.2012 35zł z przesyłką poleconą ewelina248@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta24
mam problem bo mam brak okresu staramy się z mężem od roku o dziecko ale wcześniej brałam ten lek żeby uregulować miesiączkę i dostawałam i teraz mi się skończył ginekolog w mojej przychodni mi go nie przepisze a mój prywatny wyjechał jak dostać ten lek ?i czemu ginekolog z ośrodka odmówił pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2427
kupie Duphaston od zaraz piszcie do mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoffka
Dziewczyny a jak ze skutkami ubocznymi u was? Mój gin przepisał mi duphaston ale jak sobie potem poczytałam w necie o skutkach ubocznych to trochę się boję. ze strony apteki: http://www.doz.pl/leki/p2481-Duphaston Możliwe skutki uboczne: W nielicznych przypadkach w trakcie leczenia może pojawić się krwawienie międzymiesiączkowe, któremu można zapobiec zwiększając dawkę dydrogesteronu. Mogą także wystąpić: plamienia, zmiana objętości krwi traconej w czasie menstruacji, wtórny brak miesiączki, nudności i wymioty, zmiany parametrów czynności wątroby, żółtaczka (rzadko), bolesność i/lub wzmożone napięcie gruczołów sutkowych, świąd, alergiczne reakcje skórne, stany depresyjne, ból głowy (w tym także typu migrenowego), wzdęcia, zmiany libido. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagna24
zoffka,ja ten lek biorę drugi miesiąc (jestem w trakcie drugiego cyklu) i jak na razie wystąpiły u mnie tylko nieznaczne pogorszenie cery, bolesność piersi i zmiany libido (na lepsze ;-P).Myślę, że skoro lekarz przepisał Ci ten lek to powinnaś go stosować. Zawsze możesz przerwać kurację i go odstawić, lub iść do innego lekarza. Prawda jest taka, że na ulotkach muszą pisać o wszystkim, nawet jeśli w grupie badanych tylko jedna kobitka miała daną przypadłość. Ja też miałam wątpliwości jak dostałam duphaston, ale moja gin (jest jednocześnie endokrynologiem), wytłumaczyła mi dlaczego jest on konieczny również dla kobiet z zaburzeniami owulacji. Powiedziała, że informacja o potrzebie dojrzewania jajeczka idzie do mózgu jeszcze w poprzednim cyklu. Jeśli są w drugiej fazie są wahania progesteronu może się zdarzyć, że nie osiągnie on takiego poziomu, żeby mózg wysłał info o dojrzewaniu kolejnego jajeczka. Dlatego daje się go kobietą które mają nieregularny cykl, a te które chcą zajść w ciążę tym bardzeij muszą mieć regularne cykle. Tyle ode mnie. Mam nadzieję, że choć trochę rozwiałam wątpliwości. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kobietki niech mi któraś pomoże okres mi się spóźnia trzeci tydzień,byłam u gin zrobiła mi usg vaginalne i okazało się że ciąży brak,torbieli i jakich kolwiek innych zmian również i właśnie dostałam duphaston na wywołanie okresu ale obawiam się go brać bo słyszałam wiele negatywnych opini.np że okres wywołany przez taki lek jest strasznie intensywny czy też że szkodzi w pierwszym trymestrze ciąży a moja lekarka zapewniała że wręcz przeciwnie że ten lek pomaga...A w jaki sposób on właściwie działa?Jak myślicie czy powinnam go brać?Licze na waszą pomoc z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagna24
alicja9088 , napisałam wyżej jak on działa. Tzn. utrzymuje na stałym poziomie progesteron w drugiej fazie cyklu. Progesteron jest również niezbędny do utrzymania ciąży w jej pierwszej fazie (naturalnie, jeśli nie ma powikłań, organizm sam go produkuje w odpowiedniej dawce, w drugiej fazie cyklu-po jajeczkowaniu/zapłodnieniu). Jeśli chodzi o obfite miesiączki, to zaobserwowałam wręcz przeciwne zjawisko. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gazela 26
Hej dziewczyny !chciałam was pocieszyć ze PCO to nie takie straszne ! Jestem w 5 tyg ciąży po 6 mc starań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majam
Witam! po zabiegu wymrażania nadżerki wstrzymał mi się okres. miałam przez to robiony kolejny zabieg -hematomerta! gdy poszłam do niego z wynikami badań to stwierdził że musi mi znowu wstrzmac okres żeby znów powtórzyc zabieg! przestraszyłam sie i poszłam do innego lekarza. A ten po zbadaniu mnie stwierzdził ze jest wszystko ok i zapisał mi duphaston żeby wyregulowac mi okres i żebym w przyszłości szybcie zaszła w ciąże! Nie rozuniem tych lekarzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majam
Witam! po zabiegu wymrażania nadżerki wstrzymał mi się okres. miałam przez to robiony kolejny zabieg -hematomerta! gdy poszłam do niego z wynikami badań to stwierdził że musi mi znowu wstrzmac okres żeby znów powtórzyc zabieg! przestraszyłam sie i poszłam do innego lekarza. A ten po zbadaniu mnie stwierzdził ze jest wszystko ok i zapisał mi duphaston żeby wyregulowac mi okres i żebym w przyszłości szybcie zaszła w ciąże! Nie rozuniem tych lekarzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mam przepisany duphaston na przesunięcie okresu, ale chyba nie dogadałam się z giną, bo nie wiem jak dokładnie mam to przyjmować, mam przepisane dwa opakowania, mam brać 2 razy dziennie po 1 tabletce od 16 dnia cyklu czyli mniej więcej w połowie listopada przez 20 dni, w takim razie kiedy dostanę okres, zaraz po zaprzestaniu przyjmowania tabletek czy kilka dni później, czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gazela26
ja brałam go przez 10 dni od 25 dnia cyklu.okres wystepował po odstawieniu na 2-3 dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowkaaa345
mam do sprzedania 3 op. duphastonu, dostałam w Polsce od pani ginekolog "na wszelki wypadek", bo tu za granicą są nie dostępne. Jednak nie było mi potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Kupiłam dziś duphaston, bo przepisał mi go lekarz na wyregulowanie okresu (staramy się z mężem o dziecko). Oczywiście pierwsząrzecząbyło przeczytanie ulotki. Powiedzcie mi co o tym sądzić: Nie uzyskano dotychczas żadnych danych wskazujących na to, że dydrogesteron nie może być stosowany w trakcie ciąży. Jednak w ostatnim badaniu kliniczno-kontrolnym zasugerowano istnienie co najmniej dwukrotnie zwiększonego ryzyka spodziectwa drugiego/trzeciego stopnia wśród chłopców urodzonych przez matki, które przyjmowały progestageny (przede wszystkim progesteron) wkrótce przed ciążą lub w trakcie wczesnej ciąży. Przyczyna tego zjawiska nie jest jasna, ponieważ istnienie potencjalnych czynników ryzyka spodziectwa może być wskazaniem do stosowania progesteronu w ciąży. Ryzyko spodziectwa związane ze stosowaniem dydrogesteronu nie jest znane. O co chodzi z tym spodziectwem? Czy to się często zdarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Kupiłam dziś duphaston, bo przepisał mi go lekarz na wyregulowanie okresu (staramy się z mężem o dziecko). Oczywiście pierwsząrzecząbyło przeczytanie ulotki. Powiedzcie mi co o tym sądzić: Nie uzyskano dotychczas żadnych danych wskazujących na to, że dydrogesteron nie może być stosowany w trakcie ciąży. Jednak w ostatnim badaniu kliniczno-kontrolnym zasugerowano istnienie co najmniej dwukrotnie zwiększonego ryzyka spodziectwa drugiego/trzeciego stopnia wśród chłopców urodzonych przez matki, które przyjmowały progestageny (przede wszystkim progesteron) wkrótce przed ciążą lub w trakcie wczesnej ciąży. Przyczyna tego zjawiska nie jest jasna, ponieważ istnienie potencjalnych czynników ryzyka spodziectwa może być wskazaniem do stosowania progesteronu w ciąży. Ryzyko spodziectwa związane ze stosowaniem dydrogesteronu nie jest znane. O co chodzi z tym spodziectwem? Czy to się często zdarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam przepisany Duphaston na torbiel, która jest na jajniku. Czy sama torbiel może być powodem ciągłego powracającego trądziku? Czy po tym leku nastąpi pogorszenie cery? leczyłam się prawie pół roku antybiotykiem, teraz jakby wszystko wracało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abciara
Inezand, ja biore duphaston 2 miesiąc i tez mam problemy z cera, ktorych nigdy wczesniej nie mialam. Pojawiaja sie drobne czerwone krosty, ktore dosc uporczywie dlugo pozostaja na twarzy. Mysle, ze to po tym hormonie, gdyz jak wczesniej wspomnialam, nigdy nie mialam problemow z cera. Mysle, ze skoro ty wczesniej leczzylas sie z tego powodu, to niestety musisz sie liczyc z tym, ze te krosty niestety wroca. A ja mam pytanie, czy ktoras z Was przytyla po duphastonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja cera ogólnie na antykoncepcje reagowała wielkimi wulkanami na całej twarzy. Tylko w 7 dniowej przerwie wulkan przygasał... Teraz mam brać 2 tabletki dziennie przez 9 dni i za miesiąc tak samo. Abciara, Myślę, że jeżeli chodzi o tycie to sam lek go nie powoduje. Może zwiększyć apetyt, ale przy naszym zdrowym podejściu nie odbije się to na wadze :) sama miałam obawy, bo mam podatności do tycia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja cera ogólnie na antykoncepcje reagowała wielkimi wulkanami na całej twarzy. Tylko w 7 dniowej przerwie wulkan przygasał... Teraz mam brać 2 tabletki dziennie przez 9 dni i za miesiąc tak samo. Mam nadzieję, że przez ten czas cera nie powróci do stanu jaki miałam po antykoncepcji. Abciara, Myślę, że jeżeli chodzi o tycie to sam lek go nie powoduje. Może zwiększyć apetyt, ale przy naszym zdrowym podejściu nie odbije się to na wadze :) sama miałam obawy, bo mam podatności do tycia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudiax764
Cześć, ja ostatnią miesiączke mialam 3 wrzesnia, bylam 29.10. u ginekologa bo 4 tygodnie spoznial mi sie okres ktorego nadal nie mam, po badaniu stwierdzil ze albo nie jestem w ciazy albo jest zbyt wczesna na wykrycie, zapisal mi duphaston ktory mam brac przez 10 dni dwa razy dziennie i jezeli nie jestem w ciazy to mowil ze w ciagu tych 10 dni dostane okres a jezeli nie dostane to mam sie do niego zglosic. Duphaston biore od piatku 30.10., dzisiaj juz 4 dzien i przez te 4 dni codziennie okropnie sie po nim czuje, mam taki silny, rozrywajacy czy rozciagajacy bol jajnikow i okolic i taka biala wydzieline i to czekanie mnie dobija bo sie zastanawiam czy jestem w tej ciazy czy nie, co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolka32
Przeglądnęłam forum i sprawa, o której chcę napisać raz się pojawiła, ale już dosyć dawno. Jestem w 6 tc i 3 dzień zażywam duphaston. Pojawiły się krwawienia i napięcie brzucha, więc lekarz przepisał mi ten lek. Jest to moja druga ciąza, przy pierwszej nie miałam takich problemów 5 lat temu. Chodzi mi o płeć dziecka, czy ten lek wpływa na nią? W ulotce do tego leku piszą: Jednak w ostatnim badaniu kliniczno-kontrolnym zasugerowano istnienie co najmniej dwukrotnie zwiększonego ryzyka spodziectwa drugiego/trzeciego stopnia wśród chłopców urodzonych przez matki, które przyjmowały progestageny (przede wszystkim progesteron). Dodatkowo większość kobiet, które zażywały ten lek i wypowiadały się na tym forum urodziły chłopców. Proszę o wypowiedzi kobiety, które w ciąży zażywały ten lek czy urodziły chłopca. A może rodzi się chłopiec częściej gdy kobieta zażywa lek przed zajściem w ciąży? Skoro jest o tym wzmianka w ulotce leku, to coś w tym musi być, chyba, że ja źle ją interpretuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polaanka
dziewczyny mam brac duphaston 16-25 dzien dodam ze staramy sie o dzidzie w nastepnym cyklu- czyli w tym w ktorym w sumie zaczne brac tabletki (po owulacji ) 2 x 1 ale w sumei nie wiem czy po 25 dniu mam go odstawic? a jak jest ciaza - to odstawienie tabletek nei zagraza ciazy? i co wtedy jak sie dowiem ze ciaza w rzeczy samej jest, znow zaczac brac? dodam ze mam niedoczynnosc tarczycy z ropoznaniem hashimoto. dziekuje za rade tym bardziej tym, ktore braly duphaston, zachodzily w ciaze i jakby mogly mi pomoc bylabym super wdzieczna\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polanka ja biore duphaston tez od 16 do 25 dc, ale 3 razy dziennie. Teraz jestem w 24dc. Okres ma przyjs @. Chociaz mam nadzieje, ze sie nie zjawi. Gieno mi powiedzial, ze duphaston odstwiam 25dc. Jesli nie dostane okresu, robie test, jesli pozytywny umawiam sie szybciutko do niego na wizyte. Na potwierdzenie ciazy. I potem bedziemy stosowac duphaston 1 dziennie. Wiec prawdopodobnie te odstwienie leku nie spowoduje utracenia ciazy. Dodam, ze jestem na 1 cylku z CLO. Mialam usg jajeczek. no i ladnie mi sie rozwinely. Ale co z tego bedzie to nie mam pojecia. Czekamy z mezem niecierpliwie na czwartek. czy okres przyjdzie, czy moze wreszcie udalo sie nam zostac rodzicami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polaanka
nowa tu dziekuje za odpowiedz - czytajac posty wszystko mi sie wyjasnilo jakkolwiek zaczynam sie zastanawiac nad tym duphastonem, czy potrzebny czy nei- chyba w kolejnym cyklu- na samym pocztaku - 16 dzien zbadam sobie progesteron- to wtedy bede wiedziala czy rzeczywiscie mam go brac czy nie- nie stwierdzono o tym duphastonie po badaniach- co mnie w sumei dziwi- ale ztego co czytam lekarze czesto- profilaktycznie lub nie przepisuja ten lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×