Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość malinka czerwona

Duphaston- za czy przeciw!

Polecane posty

Gość polaanka
NOwa tu zycze by dzieciaczek w tym cyklu Wam sie począł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gazela26
hej ja też brałam progesteron od 16 do 25 dnia cyklu tylko zamiast duphastonu luteine.Oprocz tego brałam jeszcze Clostilbegyt przez 2 cykle. Teraz jestem w 13 tyg ciąży bliżniaczej dzięki Clo :) Głowa do góry ja tyle czasu sie starałam a tu nagle dwójeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula 23*
czesc wszystkim od 1,5 roku jestem po slubie i tak bardzo pragniemy dzidzie! i nic z tego:( ja tez mam pco. ostatnio mialam robione usg i okazalo sie ze moj cykl jest bezowulacyjny. i odrazu panika. moja pani gin przepisala mi duphaston od 16 nia az do @ a gdy juz mialalm dostac @ to od 4 do 9 clo mialam brac. tylko pojawil sie problem pani doktor przepisala mi 2 opakowania dyphastonu dzis wzielam ostatnia tabletke a @ niemam. wczoraj robilam po poludniu test ale negatywny:( szkoda czy ktos mial tak? prosze napiszcie:( tak bardzo pragne dziecka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gazela26
prawda jest taka jeżeli jestes w ciązy to nie dostaniesz @ a jezeli nie jesteś to @ może wystąpić do 14 dni od odstawienia duphastonu.Kiedyś też się ucieszyłam jak @ nie przychodziła a tu nagle w 14 dniu dostałam.Ja jak brałam duphaston to brałam go od 16 dnia do 25 a później robiłam przerwe i czekałam na @.Dostawałam 3 dni po odstawieniu.Nie wiem czemu ty nie odstawiasz tylko bierzesz bez przerwy... moze to jakaś inna metoda.Nie wiem jak Ty ale ja się po Clo starsznie źle czułam ale nie było innego sposobu to tylka kilka dni brania. uprzedzam ze po Clo masz duża szanse na bliżniaki taj jak Ja .Już je nosze pod sercem 14 tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariaGdańsk
witajcie, jestem tu nowa i chce sie z Wami podzielić swoimi doświadczeniami. Zacznę od tego że staraliśmy sie z mezem o dzidziusia 8 lat! całe długie 8 lat! Mam niedoczynność tarczycy i PCO. Lekarze postawili na nas krzyzyk, my po paru latach też juz przestaliśmy wierzyć w cuda... dzisiaj jestem w 4 tygodniu ciąży!!!! :D właśnie teraz kiedy już zwątpiłam i stalam sie obojętna na wszystko udało nam sie!!! szaleje ze szczęścia! choć to jeszcze za szybko na radość, ze względu na moją niedoczynność istnieje duze ryzyko poronienia. Dostaje duphaston 2tabl dziennie, rano i wieczorem na podtrzymanie ciąży, 15 grudnia ide na kontrole czy z dzidziusiem wszystko w porządku :) czuje sie dobrze, piersi bola i brzuszek troche też, mdłości raczej nie mam, troche zapachy mnie drażnią ;) Póki co nie wierze w swoje szczęście, tyle lat czekania... boje sie że to tylko sen... KOCHANE! CUDA SIE ZDARZAJĄ!!!!! UWIERZCIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia0987654321
Witam Biorę duphaston 2 cykl. Przy 1opak. dostałam @ po 3 dniach od odstawienia tabletek. W ten Pn wzięłam ostatnią tabletkę z 2 opakowania i @ nie mam do teraz. Bolą mnie piersi .. są jak kamloty :)... zawsze bolałay ale nie aż tak i nie tak długo :) i jajniki też mnie bolą jak na @, którą pewnie dostanę:( Ale ... Zastanawiam się czy skoro przy 1 opakowaniu cykl miałam 30dniowy a teraz mi się wydłuża to mimo wszystko nie jestem w ciąży ? (taka mała nadzieja:( ehh) Poszaleliśmy z narzeczonym troszkę w tym miesiącu i to nie raz.:P:P:P P.s Biorę duphaston na wyrogulowanie @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariaGdańsk
Misia :D u mnie było tak samo :D niby normalnie brzuszek pobolewał jak na @ ale za to piersi bolały jak szalone, to był pierwszy objaw ciązy, moja mama też zawsze miala tak samo :D jak ją bardziej piersi bolały to była pewna że jest w ciąży :D Misia zrób test :D życzę powodzenia!!!! :D ps. zaczynam dzisiaj 5 t.c. !!!!! :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia0987654321
Gratulacje !! =D Kupiłam już teścić ale zrobię go rano ... w sumie nie nastawiam się na 2 kreseczki ... :(:( choć BARDZO bym chciała. Moją mamę też przed ostatnią ciążą bolały piersi z tego powodu poszła do gin i okazało się że to ciąża bliżniacza. Niestety ... urodziła w 5/6 misiący wiec niestety maleństwa nie przeżyły. (załamka) To było jakieś 1,5r temu. ... Pozdrawiam wszystkie oczekujące :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia0987654321
Test zrobiłam 2 dni temu. nie miałąm czasu napisać. Niestety 1 kreseczka. A @jak nie ma to nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gazela26
@ może przyjść nawet 2 tyg po odstawieniu duphastonu więc bądz cierpilwa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia0987654321
Jestem cierpliwa :) dzwoniłam do swojeg gina, pytał czy jest możliwość że jestem w ciązy. No więc jest. Kazał mi czekać tydzien i przyjechać do niego. Także czekam do 11 :) Bużka pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nurtuje mnie kwestia przyjmowania dp przy staraniach o dziecko. Mianowicie, lekarz przypisał mi dp od 16 do 25dc. Wiadomo że w 26-7 dniu cyklu mało prawdopodobne aby w przypadku zapłodnienia test już był pozytywny, więc nie od razu zorientowałabym się że jestem w ciąży. Więc gdyby do zapłodnienia doszło to nastąpiłaby conajmniej kilkudniowa przerwa w przyjmowaniu dp. Czy taka przerwa nie będzie zagrożeniem dla ciąży? Czy progesteron może się obniżyć do tego stopnia że dojdzie do poronienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gazela26
jeżeli wcześniej przyjmowałać duphaston przed ciążą to prawdopodobnie będziesz przyjmowała progesteron w ciąży np. w postaci luteiny dopochwowo.Kobieta w ciąży ma kontrolowany co jakiś czas progesteron gdyż jest on odowiedzialny za potrzymanie ciąży.Ja mimo prawidłowego poziomu progesteronu biore luteine a jestem 17 tyg ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gazela dzięki za odpowiedź. Ale chodzi mi o konkretną sytuację: biorę dp przed ciążą do 25 dc (potem przestaję bo tak zalecił lekarz, aż do kolejnej wizyty za miesiąc). W tym samym cyklu zachodzę w ciążę i do momentu aż sie zorientuję że jestem w ciąży mam przerwę w przyjmowaniu dp, bo lekarz przypisał tylko jedno opakowanie na kurację od 16 do 25dc. Czy w czasie tej przerwy, zanim się zorientuję że jestem w ciąży i zacznę ponownie przyjmować dp, progesteron może spaść do poziomu zagrażającemu ciąży??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny podam wam mój przypadek. Lekarz przepisał mi duphaston tak jak wam od 16 do 25 dnia cyklu i brałam go od stycznia. Staraliśmy się o dziecko i w maju gdzieś zwątpiłam bo dalej nic ale nie przerwałam leczenia, co miesiąc brałam go nadal z tym że lekarz przepisywał mi zawsze dwa opakowania, także starczało na dwa miesiące. W sierpniu przy cyklach 29 dniowych, robiłam test w 33 dniu cyklu, oczywiście od 26 dc. nie brałam już duphastonu, okazało się że jestem w ciąży i dlatego też zaraz wzięłam tabletkę rano i wieczorem a jak zgłosiłam się do lekarza po czterech dniach to kazał brać trzy razy dziennie. W 12 tyg. zmniejszył dawkę do dwóch tabletek.Teraz jestem w 20 tyg. i już nie biorę, także nie martwcie się i słuchajcie lekarzy, oni najlepiej wiedzą a wy nie poddawajcie się. Oczywiście najlepiej zbadać sobie hormony, żeby to było pewne że macie za mało progesteronu tak jak było w moim przypadku. Pozdrawiam i mam nadzieję że rozwiałam wasze wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nukula74 dzieki za odpowiedź, troche się rozjaśniło. jak będe u gina nast razem poprosze o dwa opakowania, na wszelki wypadek;) Więc mam nadzieję że ta kilkudniowa przerwa nie będzie groźna dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gazela26
Nie przejmuj sie tym odstawieniem , praktycznie każda z nas która stosowała dp robila przerwe w cyklu i w trakcie tej przerwy sie dowiadywała ze jest w ciąży.Jak tylko sie dowiesz ze jesteś w ciąży to szybko do lekarza i wtedy zadecyduje czy masz brać dp czy nie.Ja jak sie dowiedziałam o ciąży to zadzwoniłam do lekarza i przez tel mi kazał wziąść progesteron bo miałam jescze go w domu w postaci luteiny.Poźniej na wizycie miałam badaany poziom i nadal kazał brać progesteron mimo dobrego wyniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dagusia231 Jak tam twoja fasolka???Mam nadzieje ze wszystko jest ok.Ja tez jestem ze Szkocji i w lutym bedzie rok jak poronilam i od tego czasu bezowocnie staramy sie o dzidzie. Jestem juz bardzo zmeczona nie mam co liczyc na pomoc ze strony szkockich lekarzy gdzyz od wrzesnia mnie badaj i do niczego nie doszli.W grudniu bylam w Polsce i doktorka przepisala mi po zbadaniu hormonow Bromergon i Duphaston i teraz moje PYTANIE jezeli wczesniej mialm cykle nawet po 45 dni i owulacje po 25 dniu to jaka mam szanse ze teraz bede ja miala 14-15 dnia i co sie stanie z jajeczkiem jak wezme lek 16 dnia a ono nie bedzie jeszcze gotowe??? Z gory dziekuje za odpowiedzi i trzymjacie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fionka211
Witam Ja również dostałam duphaston od 16 do 25 dnia cyklu ponieważ staramy się z mężem o dziecko a przed okresem mam plamienia także lekarz sadzi że mogę mieć skrócona fazę lutealną mi powiedział żebym brała duphaston od 16 do 25 dnia w następnym dniu zrobić test ciążowy i jak będzie pozytywny to brac dalej lekarstwo a jak negatywny to przestac i czekamy na następny raz i przepisał mi od razu dwa opakowania. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja30
Cześć dziewczyny ja również biore duphaston już drugi tydzień od 15 dnia cyklu do 25 przez 10 dni po jednej tabletce. dlatego ze po badaniu hormonów okazało sie że mam za mało progesteronu. mamy z mężem córkę ma 11 lat nie było problemu zaszłam w ciążę podczas jednego stosunku. tylko martwi mnie to ze ten lek może mi blokować zajście jeśli biore przed owulacja tyle sie tu o tym naczytałam a ja zawsze mam duże upławy wiec ciężko mi stwierdzić kiedy co do dnia mam owulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Jestem nowa na forum.Staramy sie o dzidzie od roku.Jestem pierszy cykl na obu srodkach.Biore duphaston (1 tab.dziennie) ale nie konkretnie od 16 czy 14 dnia ale 2 dni po stwierdzonej owulacji (kontrola temperatury i testy owulacyjne) a dodatkowo biore caly czas bromergon(1/2 tabletki na noc).Bromergon bo mam za wysoka prolaktyne a duphaston bo mam plamienie kilka dni przed @ wiec skrocona faze II(niedobor progesteronu -badania na progesteron nie mialam ale wszystkie inne sa dobre wiec to jest to, nawet czytajac posty dziewczyn widze ze mam takie objawy niedoboru jak one).Owulacja wystapila, wzielam duph.ale znowu pojawilo sie plamienie/krwawienie:( a juz mialam nadzieje ze sie uda w tym miesiacu.Czy taki plamienie moze byc problemem dla zagniezdzenia, nawet jesli biore te leki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny jestem nowa na forum. Wlasnie wrocilam od gina, ktory przepisal mi duphaston. Staramy sie o dzidzię od maja 2009 a leczę sie od listopada 2009. Moja prl to 30, po miesiacu na norprolacu spadla do 5 więc troche za duzo spadla, teraz skoro nie dualo sie na norprolacu to mam zaczac z duphastonem od 16dc. moje pytanie do Was: w ktorym cyklu z duphasotnem zaszlyscie w ciązę? mi lekarz powiedzial ze jezeli po 3mcach sie nie uda to czeka mnie laparoskopia. Tak bardzo chcialabym miec juz dzidzie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi dupohaston pomogł podtrzymac ciąze, jednak u mnie zadzialała luteina, duphaston brałam przez prawie rok i nie udawalo sie dopiero odpowiednie kroki lekarza - monitoring, badania odpowiednie leki do stymulacji doprowadziły do tego, ze jestem w 15 tc :) także trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Pajka za odpowiedź:-) a sluchaj jak to luteinę ci dawal na zajscie w ciązę, i jak ją bralas. cudnie ze ci się udalo:-) a dlugo sie staralas? tylko jeszcze jendo mnie zastanawia mam go brac od 16 do 25 dc a u mnie owu jest jakos tak ok 20dc. to juz nic nie kumam. Przeiez ten duphasotn nalezy zaczac brac juz po owu tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja luteine bralam od 19 dc bo tak mialam wyliczoną owu potem sie okaząlo, ze wcale owu nie mialam potem dostałam leki do stymulacji i po oznaczemiu przez monitoring owu bralam luteine. Mialam podjęzykowo 2xdziennie. Mysmy starali sie 2 lata o dziecko i udało sie w czasie najmniej spodziewanym :) jeżeli bierzesz dupka przed owu moze, ale nie musi on blokować owu. Są rózne opinie lekarzy. Jednak jezeli wiesz na 100%, ze owu masz 20 dc to bierz dupka od 21 dc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok Pajka dzieki za odpowiedx dzis ide jeszcze do jednego lekarza zobaczymy co powie, albo po prostu w nasteponym cyklyu beda przychodzila na monitoring i bede wiedziala na poewno kiedy mam owu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jumper_ka
Witam Mam na imie Małgorzata jestem 27 letnia kobieta z spora nadwaga . od dwoch lat staram sie z mezem o dziecko raz nawet sie udało ale niestety po 6 tyg poronilam od ponad roku nie moge ponownie w ciaze lecz od ostatniej ciazy maialam problemy z cyklami pojawialy sie co 45 dni( przed ciaza co 31 dni). 12 grudnia mialam ostatnia miesiaczke i niestety od tej pry juz nie bylo nic od 2 lutego dostalam plamienia dzisiaj bylam u lekarza i stwierdzil endometruim 14 mm oraz ze jestem na 4 dni przed owulacja (pecherzyk ma 15mm) dostalam duphaston mam go brac przez tydzien 2razy dzienie po jednej tabletce a pozniej przez tydzien 1 dziennie. tu mam pytanie czy jest mozliwosc zajscia w ciaze przy tej owulacji? za szybka odpowiedz bede wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macdzia
Witam Was, ja tez jestem tu nowa. Mozecie mi powiedzieć czy duphaston opóźnia okres? Biore go od 16 dnia cyklu ale lekarka nie mowila ile mam go brac, myslalam wiec ze do konca opakowania..powinnam dostac okres trzy dni temu i nie wiem co robic? nrac go dalej czy przestac i poczekac na okres? a moze odrazu test ciazowy zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie.No coz nie doczekalam sie odpowiedzi na moj problem. Poszlam znowu do lekarza bo plamienie ponownie wystapilo.Lekarze rozkladaja rece, nie wiedza co jest grane.Przepisuja kolejne badania do wykonania.Prolaktyne mam juz wyrownana, progenteron w normie, morfologia super, krzepliwosc ok, wymaz w celu stwierdzenia bakteri ujemny. Nie maja pojecia dlaczego mam te plamienia od 9 dnia po zmonitorowanej owulacji.Biore nadal dromergon, do tego euthyrox (bo mam podwyzszone antyciala tarczycy), cyclo3forte i od 16 dnia cyklu czyli po owu duphaston 1x1. I nadal plamie :( Prosze moze ktos ma jakis pomysl bo lekarze sa do niczego :( a my chcemy dzidzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam duphaston w trakcie leczenia,ale też później na podtrzymanie ciąży,niestety nie pomógł!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×