Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość malinka czerwona

Duphaston- za czy przeciw!

Polecane posty

Ja brałamduphaston w trakcie leczenia,jakiś czas temu i niedawno na podtrzymanie ciąży,niestety nie pomógł:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikut
witam, ja z kolei mam przepisany Duphaston na uregulowanie miesiączki. Bralam go jak na razie przez 2 cykle (od 16-25 dnia cyklu) i moge powiedziec, że bylam mile zaskoczona BRAKIEM skutkow ubocznych ;) Z kolei teraz miałam przepisany Primolut Nor 10mg na wywołanie miesiączki,mialam go brac przez 10 dni... czułam się OKROPNIE,zarówno fizycznie jak i psychicznie (święta wielkanocne skonczyly się jedną wielką klotnią...) , puchły mi aż palce , zaczęlam miec wzdęcia brzucha i problemy żołądkowe. Na dodatek gin powiedziala mi na wizycie, że dostanę natychmiastowo okres gdy wezmę Primolut, ze wzgledu na moja drobniejszą budowe.jednak dopiero na kilka dni po zaprzestaniu brania go, dostalam okres. a w sumie to tylko plamienie,ciezko to nazwac okresem.ale gdy wpisywalam to w kalendarzyk, wyleciala z niego karteczka od gin i z przerazeniem zauwazylam,ze mialam brac 1 tabletke primolutu dziennie, a ubzduralam sobie, że dwie (A to duphaston mialam tak dawkowac-2 tabletki dziennie) . Przerazilo mnie to. Do teraz mam problemy zoladkowe, jestem senna, nie mam koncentracji, mam wielkie wzdęcia brzucha, boli mnie glowa... Myslicie, ze Primolut, brany przeciez tylko przez 10 dni ale jednak w podwojnej dawce, mogl mi zaszkodzić? Moj organizm jest wrazliwy na wszelkie zmiany,to co jem, jakie leki polykam... Możecie się wypowiedziec?prosze:( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gałązka83
Witam! Jestem kolejną kobietką na tym forum, która stosuje duphaston na regulacje cyklu i pomoc przy staraniu o dzidziusia. Ale po kolei... mam stwierdzone PCO, przez długie miesiące brałam Dniane35. Od stycznia dostałam duohaston wszystko szło jak w zegarku przy pierwszym cyklu okres dostałam po 3 dniach od odstawienia, za drugim razem pojawił się po 8 dniach, a teraz ani widu ani słychu, a mija już 9 dzień. Dodam jeszcze że biorę go od 16 do 25 dnia cyklu. Ciąże raczej wykluczam bo 16 dnia miałam monitoring -pechęrzyk był przerośnięty, nie pękł a na dodatek przekształcał się już w torbiel. Teraz czekam na miesiączkę żeby porobic badania hormonalne. Ale ile mam jeszcze czekac? Jak było z Wami kobietki? Ile czekałyście? czy może zgłaszałyście się już do ginekologa? no i drugie moje pytanie: jak to właściwie jest z tym blokowaniem owulacji jak bierze się go za wcześnie? czy to prawda? czy Wasi lekarze to potwierdzają czy też odwrotnie twierdzą, że nie ma na to wpływu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki. Mam takie wahania małe. Mam zdiagnozowane PCO, ale nie leczone ponieważ lekarz powiedział, że mam najpierw schudnąć, żebym nie przytyła. A teraz jestem w 9 tygodniu ciąży i gin przepisał mi właśnie duphaston. Ale mam jedno ale - niestety to nie jest gin do którego do tej pory chodziłam, tam są duże kolejki, a ja po zrobieniu testu chciałam po prostu szybko iść do gina, żeby potwierdzić wiadomość... Pomijając jego podejście do pacjentki... On nawet nie wie, że ja mam to PCO i tak teraz jestem trochę w kropce... brać ten lek czy nie? Wiem, że on jest na podtrzymanie ciąży, ale bardzo się boję, czy nie zaszkodzi maleństwu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałam PCO i brałam tn lek żeby zajść w ciążę a potem zeby ją podtrzymać. Brałam jedną tabletkę dziennie do 12 tygodnia ciąży. Moja córcia jest już na świecie i wszystko jest w pirządku... jak do tej pory. Mimo że są różne opinie na temat przyjmowania progesteronu w ciąży, ciąża przy PCO jest zawsze ciążą zwiększonego ryzyka więc wydaje mi sie że w Twoim wypadku przyjmowanie Duphastonu jest jak najbardziej uzasadnione. Zapobiega to przed niebezpiecznymi spadkami hormonu które zdarzają się przy PCO. Jeżeli nasz jednak duże obawy lub wątpliwości zawsze możesz skonsultować to z innym lekarzem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja5228
hej jestem tu pierwszy raz prosze pomózcie mi biore duphaston od kilku dni gdyż mam plamienia najpier miałam brązową wydzieline ale od 2 dni pojawiła sie krew jestem w 7 tyg ciąży, prosze pomóżcie jedną już poroniłam i strasznie sie boje, do gina ide jutro nie wiem co mam robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś tu jeszcze zagląda ?? A co jeśli mnie zaczął boleć brzuch w środku cyklu tak bardzo delikatnie a po zażyciu duphastonu 1szej tabletki, wieczorem zaczął mnie strasznie boleć lewy jajnik! Rano (czyli dziś) przeszło ale ból jak na okres jest cały czas bardzo delikatny. Wzięłam dopiero 3 tab. a już moje sutki zaczynają robić się wrażliwe. Kiedyś brałam duphaston przez kilka mies. ale przerwałam i wtedy ból brzucha zaczął się dopiero po odstawieniu tego leku a nie w trakcie jego brania. Czy ktoś tak miał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynaaa
Witam, posiadam 6 opakowań Duphastonu. Zakończyłam leczenie, bóle miesiączkowe ustąpiły więc kończę ze stosowaniem leku. Lek chętnie odsprzedam po zdecydowanie niższej cenie niż w aptece. Lek ważny do 08.2014 r. Mozliwy odbiór osobisty na terenie Warszawy. Prosze kontaktowac sie na gg: 2005148 lub katarzynaaaaaa@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola0
hi,jestem zainteresowana kupnem,Duphaston,....pilne.prosze o kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siwa30
Witam staramy sie o dzidziusia od 2 lat gdzie w miedzy czasie okazalo sie że mam zespół policystycznych jajników jestem po laparoskopi i miało być już ok.Ale jak to u mnie zawsze pod górkę :)mam problemy z tarczycą więc nie miałam owulacji ostatnio byłam u pani doktor i wróciła mi owulacja(oczywiście przez ostatnie 2,5 miesiąca brałam leki) doktorka przepisała mi teraz ten duphaston ale kazała mi go brać dopiero od 20dc przez 6 dni.Dziś jest właśnie ten dzień (20dc) i ja dostałam okres teraz niewiem co mam robić czy brać czy czekać do następnego cyklu nigdy nie miałam okresu po 20dniach.Prosze powiedzcie mi jeszcze w jakich porach bierzecie duphaston jesli macie brac po 1 dziennie? Prosze piszcie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siwa30
Jest tam kto????????? prosze napiszcie:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z męzem straliśmy sie o dzidzie dwa cykle , drugi z duphastonem i udało się!:)zalecona dawka od 19 do 25 dnia cyklu, brałam na noc.mam cykle nieregularne wahaja sie od 25 do 29 dni. w nocy z 25 na 26 dnia cyklu po ostatniej tabletce duphastonu dostałam bólów brzucha takich jak na okres ale o mniejszym natężeniu, rano zauwazyłam dwie małe plamki na bieliznie. pomyslałam........ znów miesiaczka. brzuch bolał mnie nadal ale miesiaczki nie było widac. wieczorem 26 dzien c. zrobiłam test i wyszły dwie kreski:) choć ta druga bardzo jasna........:)dodam jeszcze ze po duphastonie bołay mnie sutki i strasznie spuchły, choć moze był to juz wynik zapłodnienia. pozdrawiam wszytskie starajace się. na pewno się uda:) ja sama mam praiwe 28 lat moj maz 30, problemy z prolaktyna i krótka faze lutealna. dzieki duphastonowi bede mamą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcimoszka
Siwa ja mogę tylko napisać, że jak miałam brać raz dziennie to brałam sobie po 20 wieczorkiem, tak na wszelki wypadek gdyby miały wystąpić jakieś działania uboczne żeby się w dzień nie męczyć. Na szczęście u mnie takie działania nie występowały. Z tym okresem już pewnie sobie poradziłaś, ja nigdy nie miałam takiej sytuacji. Duphaston brałam przy PCO od 16-25 dnia przy staraniu się o dziecko. Cykle mi się wyregulowały ale były 35 dniowe. Najważniejsze, że udało mi się też zobaczyć 2 wymarzone kreseczki. Tak jak niektóre z Was nie wiedziałam, że po dodatnim wyniku trzeba brać dalej. Do gina trafiłam tydzień po spodziewanej miesiączce, od razu zalecił Duphaston 2 razy dziennie, potem 3 razy dziennie, obecnie 13 tydzień ciąży i znów mam brać dwa razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siwa30
Dzięki dziewczyny za odpowiedź na moje pytania. Zaczełam brać duphaston tak jak kazała ginka od tego 20dc i przestałam plamić, brałam do soboty 30.10.2010.Okres miałam dostać 1.11.2010 nie mam jeszcze ale czekam bo moze tak jak pisałyście wydłużył mi się cykl jutro planuje zrobić test poniewaz biore jeszcze inne leki które mogą zaszkodzić więc wole dmuchać na zimne.A tak jak piszesz antasanta to ja mam skończone 30 lat a moj mąż 36 wiec już bardzo byśmy chcieli :( A wogóle to bardzo wam gratuluje że się udało i zobaczyłyście te wymarzone dwie kreseczki.Jeszce raz dzieki przywróciłyście mi nadzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggy86
Cześć dziewczyny. Ponad roku odstawiłam tabletki antykoncepcyjne (brałam przez 2,5 roku Marvelon- przepisany oczywiście bez żadnych badań wstępnych). Po ich odstwieniu zaczeły się dziać dziwne rzeczy. Przede wszyskim- okropnie wypadały mi włosy, przez 6 miesięcy. Od marca tego roku był spokój. Ale we wrześniu problem powrócił. W między czasie problemy z miesiączką. Cykle 30-36 dniowe, ogromne bóle jajników/podbrzusza między cyklami, a plamienia baaardzo słabe. Ostatnio plamienia trwały po kilkanaście dni, kilka dni przerwy i znów krwawienie. Gin-endokryn. zleciła USG dróg rodnych i piersi. Piersi ok, a w USG robionym 9dc lekarka stwierdziła już owulację. Od 12dc mam brać Duphaston przez 14 dni 2x1tabl. Po czym powinna wystąpić miesiączka. I wtedy w 1-3dc mam zrobić badania krwi. Nie wiadomo co mi dolega. Jestem już jednak bardzo zmęczona. W przyszłym roku wychodzę za mąż i już umieram z przerażenia, że mogę mieć problemy z zajściem w ciążę. Dodatkowo boję się, że do ślubu kompletnie wyłysieję. Może któraś z Was miała podobną sytuację. PCO nie stwierdzono u mnie- gin powiedziała, że jak na problemy, które mam to USG wygląda rewelacyjnie. Coś jednak musi być nie tak... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggy86
Nie wiem co robić. Dziś 12dc, czyli dzień kiedy miałam zacząć brak Duphaston. A tu co?- plamienie!!! brać lek dalej czy traktować to jako miesiączkę i robić badania krwi? Czy to możliwe by dostać okresu 3 dni po owulacji? Podłamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rusyitrole
mozliwe ze wlasnie teraz masz owulacje dlatego plamisz,to normalna reakcja organizmu gdy bierzesz hormony nie traktuj tego jak miesiaczki a z duphastonem zaczekaj do 15-16 dnia cyklu i wowczas zacznij zazywac pozdrawiam kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lika88
witajcie! mam pytanie a mianowicie chodzi o to, że biorę duphaston od 16 do 25 dnia cyklu i zawsze miałam miesiączke która trwała 6 dni teraz po wzięciu leku dostałam w pierwszy dzień plamienie ale delikatne potem 2 dni troche krwawiłam ostsa4 dzień znowu plamienie i teoretycznie mogę powiedzieć że miesiączkę miałam 2 dni , bo ten pierwszy i ostatni dzień jakby prawie nie było. no i chodzi o to czy możliwe żebym była w ciąży? POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, posiadam do odsprzedania jeden listek Duphastonu. Cena 35zł + wysyłka. W razie zainteresowania proszę o kontakt olcia.k@o2.pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was!Czy któraś z Was orientuje się czy trzba brac duphaston przez 10 dni, czy mozna krócej?Ja zawsze bralam od 16 do 25 dc tym razem zażyłam dopiero w 19 dc i nie wiem czy mam brac przez 10 dni do 30 dnia cyklu czy moge brac tylko przez 7 dni do 25 dnia cyklu?Biore go na niewydolnosci cialka zółtego,a obawiam sie że jeśli wezmę do 30 dni cyklu,w którym powinnam dostać@ to @mi sie przesunie.Nie mam teraz jak pójć z tym do mojego lekarza i zapyatać.Pomóżcie!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gazelinka
Witam, mam do sprzedania 1 opakowanie Duphastonu za 25 zl, dałam 31.Kupiony lek 13 .05.2011, ważny do 09.2015. Przepisał mi to inny ginek a jak zadzwoniłam do mojego prowadzącego to powiedział, że mam tego nie brac i kasa wyrzucona w błoto. Do odbioru w Rybnku lub Mikolowie. tel.530956433 albo przez pocztę gdyby ktoś chcisł-jestem osobą uczciwą, także proszę się nie bać. zależy mi żeby choc trochę odzyskać kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gazelinka
Chodzi o Rybnik, ewentualnie Leszczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomozcie! od stosunku minelo 38 dni mialam plamienia zamiast @ ciagle jest mlecznobialy sluz i podwyzszona temp. bylam na usg i nic nie widac a ja czuje po sobie ze to ciaza a badanie bylo za wczesnie.. mam brac duphaston na @ bo nic nie widac.. a jesli ciaza jest tak wczesna ze lekarz jej jeszcze nie wykryl i teraz te tabl. zaszkodza maluchowi? co robic pomocy.. mija 5 tydz czyli ewentualny 3 ciazy/ boje sie ze sama nam zaszkodze..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duphaston nie ma prawa zaszkodzic maluszkowi:)Jest również na podtrzymanie ciąży.Także jeżeli to nie ciąża to przyjdzie okres, a jeżeli to ciąża to okres i tak nie przyjdzie:) A co pokazywał test z moczu lub krwi?Robiłaś? Może warto?Chociaż USG powinno wykazać że jest ciąża. Może jakis niekompetentny lekarz?Zrób test, najlepiej z krwi, on nie kłamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robilam testy..wszytskie negatywne, ale wiem ze na pozytywny wynik moze byc za wczesnie bo czytalam nawet tu na kafeterii wasze wypowiedzi ze test moze wykazac ciaze duzo pozniej..bo to zalezy przeciez od tego jak kazda z nas ma... zaczynają mnie od dzis bolec piersi pod pachami, wezły chlonne.. jestem po 4 tabletce i nie sadze ze to przez nie bo ciagle mam podwyzszoną temperature... pytam o duphaston bo z jednej strony ta ciaza to byloby dla mnie mega zaskoczenie a z drugiej odzywa sie we mnie coś, ze chce zeby maluch urodzil sie zdrowy a nawet na ulotce pisze ze lek moze powodowac we wczesnej ciązy spodziectwo czy inne wady rozwojowe :(... jakby nie patrzec przeciez to chemia...nie wiem co robic dlatego pisze tu i z drugiej strony dzieki ze odpisujecie to dla mnie wazne... moglyby sie potwierdzic te glupie przypuszczenia??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejne moje pytanie... czy mozna bezpiecznie brac duphaston przed potwierdzeniem ciaży, kiedy jest ona tak wczesna ze usg nie wykazalo??????????? jest to bezpieczne?? i czy ten lek wpływa w jakis sposob na wynik testu ciazowego?? moze go zafałszowac?? odpiszcie... bo kolejna wizyte mam na 15 czerwca i troche sie zamartwiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was ! mam pytanie do kobiet ktore zazywaly duphaston na wywolanie miesiaczki. bylam u lekarza gdyz po odstawieniu tabletek anty nie dostalam normalnego okresu i dal mi duphaston na wywolanie. mialam wziac pierwsze 10 tabletek zeby wywolac @ jesli nie dostane @ to mam isc na badania hormonalne a jak dostane @ to od 16 do 25 dnia cyklu mam brac potem odstawic i czekac na @, jak @ przyjdzie to znowu 16-25dnia cyklu brac odstawic i tak wkolko. troche to [pokrecone i sama sie w tym gubie stad moje pytanie po ilu dniach od odstawienia duphastonu powinna pojawic sie miesiaczka ? i jak wyliczasz owolacje ? nigdy nei mialam regularnych cykli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morela81
cześć dziewczyny mam takie pytanie: duphaston ma "zastąpić" niewydolne w moim przypadku ciałko żółte :/ czyli dostarczy progesteronu, który pomaga zagnieździć się ewentualnemu zapłodnionemu jajeczku jeśli będę go brać tak jak zalecił lekarz od 16 do 25 dnia cyklu, to jesli moje jajeczko będzie już zapłodnione to jeśli przestanę brać duphaston od tego 26 dnia cyklu to nic się z nim już nie stanie złego ?? bo skoro bierze się go też w ciąży.. proszę wytłumaczcie mi to łopatologicznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona1234
Dziewczyny proszę o poradę, dostałam duphaston na wywołanie okresu. ginekolog kazał mi brać 5 dni po 2X1 dziennie. dalej nie mam okresu. (przed pójściem w zeszły czwartek do ginekologa robiłam test ciążowy w około 40dniu cyklu- ciąży na pewno nie ma). czy okres występuje w jakiś czas po odstawieniu duphastonu? czy mam brać dalej i czekać na okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×