Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość lolitaLempicka

pytanie o astygmatyzm

Polecane posty

Gość lolitaLempicka

czy jesli sie ma astygmatyzm i nie nosi okulorow ani szkiel to ma sie wrazenie rozmytego obrazu i jakby "zawrotow glowy"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitaLempicka
mialo byc oczywiscie okularow, przepraszam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam astygmatyzm. Nie nosze okularów. (zgubilem po pijaku) Nie nie mam takiego wrażnia że rozmyty obraz. To zależy od stopnia róznicy. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitaLempicka
na jakiejs stronie przeczytalam, ze takie sa typowe objawy.bo ja mam wlasnie takie dziwne uczucie jakbym miala zawroty glowy choc w rzeczywistosci ich nie mam, trudno to wytlumaczyc, i z daleka widze rozmyty obraz, a mam jeszcze pytanie, czy majac astygmatyzm mozna nosic zamiast okularow szkla kontaktowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolitaLempicka - ...i pewnie jeszcze do tego wszystkiego mrużysz oczy, aby poprawić sobie ostrość widzenia ? wydaje mi się, że to o czym piszesz to może być astygmatyzm, ale nie jestem okulistą . najlepiej będzie jak zbada cię okulista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitaLempicka
ja juz bylam u okulisty i stwierdzil u mnie astygmatyzm, ale nie wiedzialam, ze to uczucie "niby krecenia w glowie" jest od tego, wiec pytam czy ktos tez mial przy tym takie objawy, bo na pewnej stronie medycznej wyczytalam, ze to jest jeden z objawow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitaLempicka
nie mam psa ale co to ma do rzeczy?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolitaLempicka - no to jeżeli byłaś u okulisty i teraz nosisz okulary jakie on ci zalecił i nie masz zawrotów głowy, to znaczy , że to było od tego, a jeżeli to\" niby kręcenie się w głowie\" nadal masz to znaczy, że powinnaś szukać innej przyczyny - przynajmniej tak mi się wydaje :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitaLempicka
ale ja pytam powaznie a ty sobie zarty robisz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitaLempicka
bylam u okulisty gdyz lekarz rodzinny wyslal mnie na tzw badanie dna oka, nie wiem czego sie w nich dopatrzyl, ze kazal mi takie zrobic. no i na badaniach wyszlo, ze niedowidze i do tego mam astygmatyzm. nie nosze okularow ani szkiel bo myslalm, ze moge ten problem zbagatelizowac, ale czuje, ze moj wzrok dnia na dzien sie pogarsza, do tego bola mnie oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra radaaa
ja mam astygmatyzm od urodzenia, i nigdy nie krecilo mi sie przez to w glowie, byc moze zawroty glowy sa zupelnie czyms innym spowodowane, radze isc do lekarza.A przy astygmatyzmie mozna nosic szkla kontaktowe lecz nie polecam, gdyz mozna je nosic tylko w dzien i najlepiej tylko na zewnatrz, w domu lepiej sciagac gdyz Twoje oko(jesli faktycznie masz astygmatyzm) potrzebuje wiecej tlenu, a szklem kontaktowym go blokujesz.Znam sie troche na tym bo dokucza mi to od dziecka i juz nawet zastanawiam sie nad laserowym usunieciem wady...polecam klinike w Katowicach jesli to nie za daleko dla Ciebie tam dobze Ci doradza i ew dobiora szkla czy kontakty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitaLempicka
ale to nie sa typowe zawroty glowy, nie wiem jak mam to fachowo nazwac, to jest jakby uczucie zmeczenia w oczach:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolitaLempicka - to może nie panikuj tylko kup sobie te szkła - to są szkła cylindryczne - i zacznij nosić - raczej tego nie da się zbagatelizować :( przy astygmatyźmie okulary nosi się zawsze i wszędzie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitaLempicka
wolalabym nosic szkla niz okulary;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra radaaa
idz do lekarza tylko dobrego!! i popros o badanie i dobranie szkiel czy kontaktow co wolisz, zreszta zapytaj okulisty co sadzi i co radzi w Twoim wypadku - bo badanie na szkla i na kontakty jest zupelnie inne a kosztuje ok 30zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra radaaa
w takim razie popros o dobranie kontaktow, kosztuja one okolo 200-300 zl i mzienia sie co 3, 4 miesiace- mowie o tych na astygmatyzm, sa one inaczej wyprofilowane, i inaczej sie je tez zaklada i nosi.Obowiazuje inne zasady po prostu.A jak pojdziesz do aptyka zapewniam Cie ze ladne okularki tez mozna juz teraz wybrac.Sama uparlams ie na szkla a teraz widze ze okulary moga tez byc ladne.No ale rozumiem ze wolisz kontakty wiec zalatw to jak najszybciej i wtedy zawrotow glowy juz nie powinno byc.Jesli nie ustapia bedziesz wiedziala ze to inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracuję w optyku.Lolita,są soczewki dla astygmatyków-na zamówienie,bo jak zauważyłaś na recepcie od okulisty ,są tam nie tylko wartości korekcyjne ale i tzw.stopnie .U każdego człowieka sa inne ,stąd też soczewki są na zamównienie.Do zamówienia jednak soczewek jest potrzebne dodatkowe badanie wykonywane przez okulistę ,tzw,krzywizna oka.Bez niej nie kupisz soczewek albo kupisz na\"oko\" i będzie żle leżeć.Brak ostrości obrazu przy wadzie jakiejkolwiek jest naturalne .Gdyby było inaczej ,nie potrzebne byłyby okulary.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitaLempicka
a te za 200+300 zl sa tylko na miesiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra radaaa
sa na trzy miesiace, mozna tez kupic jednodniowe ktore kosztuja chyba 5 zl para, ale i tak wychodzi na jedno a nawet drozej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitaLempicka
ata72 a ile kosztuje to badanie pod wzgledem soczewek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lola,soczewki są super ,ale okulary tez musisz miec.Ja jestem krótkowidzem ,nosze soczewki,ale aktualnie leczę zapalenie spojówek i niestety na obolałe ,przekrwione oczy nie nałozę soczewek,wiec nosze okularki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ata bez nika bo tak szybciej
Lola ,to zalezy gdzie się mieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra radaaa
pod katem soczewek kosztuje 30 zl tzn u mnie nie wiem gdzie mieszkasz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitaLempicka
aha dzieki, i ostatnie pytanie czy dlugo sie cueka na takie zamawiane soczewki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra radaaa
w moim miescie zrobilam badania w poniedzialek od razu zamowilam soczewki u optyka i odebrac je moglam w srode.I to podobno byl juz dlugi okres oczekiwania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ata bez nika bo tak szybciej
soczewki są jedniodniowe -w opakowaniu jest ich ok.15 sztuk.Nikt ci astygmatycznych soczewek nie sprzeda na sztuki.Sa miesieczne-w opakowaniu po trzy sztuki lub 6.Sa trzymiesieczne ,roczne.najciekawiej wychodza trzymiesieczne ale ja wole miesieczne ,z racji utrzymania ich w czystosci.Wlasnie po 3-miesiecznych mam to zapalenie.U mnie jest lekarz ktory bierze 20 zl,ale niektorzy licza sobie od 30 do 60 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitaLempicka
o dziekuje bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×