Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziewczyna mojego chłopaka

ciemne włosy

Polecane posty

Gość uppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
płukać w wywarze z kory dębowej. dostaniesz to w aptekach albo sklepach zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może henna?? takie plukanki sa bardzo delikatne w dzialaniu i trzeba systematycznosci i cierpliwosci. Balsam do włosów VENITA http://www.twojecentrum.pl/product_info.php?products_id=2546 zuzylam juz 6 opakowan, mam wlosy do ramion i spokojnie wystarczy mi poł tubki na farbowanie:) kosztuje 5 zł, sa fajne odcienie. Nie niszczy wlosow, odzywia je, pieknie pachna i blyszcza, sa miłe w dotyku, takie delikatne i gładkie. Niestety kolor sie spłukuje ale bardzo delikatnie. Mam wlosy brazowe jednak troche jasna jest zewnetrzna warstwa wlosow, farnuje brazowym. Ten balsam naklada sie jak farbe, nie śmierdzi jak farba, pachnie ziołkami, przyjemny zapach. Polecam jak najbardziej!!! Wlosy są o wiele zdrowsze i blyszcza. To nie jest farba - tym balsamem mozna jedynie podkreslic swoj naturalny kolor, troche przyciemnic albo rozjaśnic. Polecam!!! A i calkowicie lupiez usuwa i wlosy szybciej rosna. Jak dla mnie same plusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 256246424
a czy nie maja rudych odcieni? Ja jestem brunetka i lubie ciemne włosy, a brązy cześto maja rudy odcień, jak jest z tym? Jak szybko sie spłukuje? Czy mozna ja nałozyc na pofarbowane włosy? Ja lubie ciemne, ale nie czarnme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) przyciemnienia włosów : warto wypróbować farby roślinne: henna lub basma (proszek z liści indygowca, zawierający barwnik indygotynę). Basma łączona z henną pozwala otrzymać bardzo ciemne odcienie czerwieni, ciemne brązy i w końcu czerń. Należy pamiętać jednak, że mieszanina henny i basmy barwi włosy brązowe na kolor czarny.. Hennę (o odcieniach złotych i brązowych) można łączyć z drobno zmieloną kawą lub herbatą. Mieszanka taka nadaje się do barwienia włosów od ciemnego blondu po średni brąz i nadaje im odpowiednio odcienie złotobrązowe po ciemnobrązowe. 2)Płukanka do włosów ciemnych Dwie łyżki liści szałwii, dwie łyżki liści rozmarynu, dwie łyżki krzyżownicy wirginijskiej, jedna łyżka melisy. Wszystko to należy zalać 1 litrm wrzącej wody i parzyć pół godziny pod przykryciem. Po tym czasie wlać do naczynia z wodą w którym będziemy płukać włosy. 3)Lekko przyciemnia włosy płukanie w wywarze liści szałwi i orzecha włoskiego. 3 łyżki mieszanki zalewa się 1 litrem wody, gotuje 5 minut i odstawia do wystygnięcia. Przecedza się i trochę podgrzewa. 4)Przyciemniają włosy następujące zioła: kora dębowa, kora kruszyny, owocnia orzecha włoskiego, liście indygowca (basmy). Z kory dębowej, kory kruszyny i owocni orzecha włoskiego można przygotować płyn przyciemniający włosy: przygotowuje się go następująco: 50 g kory lub zielonej owocni orzecha włoskiego zalewa się 500 ml wody. Gotuje 30 minut uzupełniając wyparowującą wodę. Pozostawia pod przykryciem do następnego dnia. Potem gotuje jeszcze 10 minut, ostudza, odcedza i dolewa 10 gramów gliceryny i 4 gramy spirytusu 90%. Płynem smaruje się włosy i skórę głowy, po umyciu i przez następne kolejne dni, aż do uzyskania żądanego koloru. 5) płyn można przygotować z liści szałwi i orzecha włoskiego z dodatkiem herbaty. Przygotowuje się go w następujący sposób: Na 100 ml wody bierze się po łyżce szałwi, orzecha włoskiego i herbaty, a potem postępuje jak wyżej. 6)Płukanka rozmarynowa Zaparz kubek standardowej herbaty ekspresowej w torebce i dodaj do tego naparu 2 łyżki stołowe wysuszonych liści rozmarynu. Po 30 minutach, gdy napar już ostygnie, wylej odcedzony płyn na świeżo umytą głowę. Odczekaj minutę, a następnie wcieraj ten płyn w skórę głowy 2-3 minuty. Na koniec spłucz głowę ciepłą wodą. Dzięki temu zabiegowi ciemne włosy nabiorą głębszego i zdrowego połysku. 7)Płukanka z szałwi- Zaparz czajniczek herbaty szałwiowej i odstaw go na 2 godziny. Następnie odcedzony napar wylej na włosy. Nie spłukuj włosów przez 30 minut - pozwól działać barwnikowi z szałwi. korę stosuje sie na ciemnie włosy mozna dodac szyszki chmielu skrzyp,kwiat kasztanowca taka mieszankę lub tylko kore zalej woda i podgrzewaj na małym ogniu nie doprowadzaj do gotowania ostudz ,odcedż,wypłucz włosy-koniec!!! stosuj co 2 mycie np. przez m-c lub dłuzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co jest lepsze odżywka czy balsam z Venity? Czy można stosować henne na włosy rozjaśnione? I po jakim czasie można znowu farbować farbami lub szmponami koloryzacyjnymi? Odpowiedzcie proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do farbowania nadaje sie balsam z Venity - nakladasz normalnie jak farbe, trzymasz ile chcesz (od 40 minut nawet do godziny. Im dluzej tym kolor intensywniejszy) Tez lubie ciemne wlosy ale ten kolor troche wyplowaily i ten balsam idealni przyciemnia wlosy. Nie sa czarne ale brazowe!!! jak szybko sie splukuje... to zalezy od czestotliwosci mycia wlosow, ja myje co 2 dni i juz po miesiacu kolorek prawie calkiem wyplukany. Po prostu wlosy sa takie jakie były. Ale nie wychodza rude czy cos, normalnie taki kolor jak pisze na opakowaniu. Naprawde wart za te 5 zł, efekt super. Wlosy zdrowe i ladny kolor. Na opakowaniu pisze zeby na farbowane nie robic ale ja zrobilam i nic sie nie stalo. To nie jest typowa henna ale ten balsam ma ekstrakt z henny - wiec nie ma tak silnego dzialania. Ja uzywam balsamu, nie wiem jak dziala odzywka. Ale warto sprobowac za taka cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×