Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sekretarkaaa

Stanowisko Sekretarka, co może mnie czekać na rozmowie kwalifikacyjnej????

Polecane posty

Gość sekretarkaaa

Witam Was!! W poniedziałek ide na rozmowe kwalif. na stanowisko sekretarki... Powiedzcie mi prosze, jak przygotować sie do tej rozmowy??? Na pewno będzie trzeba coś na komputerze zrobić, powiedzcie mi jakie mogą być na kompie zadania, pliss:( Musze dostać tą pracę mam 2 dzieci,a mąż możliwe ze straci prace:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vikamo
Trudno powiedziec co Cie czeka na rozmowie kwalifikacyjnej, bo kazda firma ma swoja specyfike. Nie ma regul, ktorych sie wszyscy trzymaja. Standardem jest oczywiscie schludny, elegancki stroj w stonowanych kolorach. O makijazu, swiecidelkach, itp. chyba nie musze mowic. Pewnie sa osoby, ktore nie zwracaja na to uwagi, ale to wyjatki. Jesli chodzi o zadania na komputerze, nie wiem ile firm to stosuje w przypadku rekrutacji sekretarki. Wiekszosc jednak ufa, ze znajomosc, ktora zostala wpisana do cv nie mija sie z prawda, bo predej czy pozniej to wyjdzie. Jesli chodzi o zadania w Wordzie to tez trudno powiedziec, nie znajac specyfiki firmy i wymagan stawianych osobie na stanowisku sekretarki. Byc moze zapytaja o korespondencje seryjna (spotkalam sie z tym, choc nigdy dotychczas mi to w pracy nie bylo potrzebne). No i chyba ogolna umiejetnosc sprawnego poslugiwania sie klawiatura, wyjustowania tekstu, nadania pismom "profesjonalnego" wygladu. Co do Exela to stawiam na proste zestawienia i podstawowe funkcje. Chyba, ze oprocz podstawowych zadan sekretarki bedzie trzeba zajmowac sie dodatkowo np. ksiegowoscia czy marketingiem. Byc moze niezbedna bedzie umiejetnosc korzystania z PowerPointa. Naprawde za malo informacji, aby cokolwiek powiedziec. Tak czy inaczej, zycze powodzenia. Grunt to nie okazywac zdenerwowania, wowczas zwykle czlowiek wygaduje glupoty i moze palnac slowa, ktore bedzie sobie wypominal do konca zycia;). Trzymam kciuki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sekretarkaaa
Dziękuję serdecznie za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okkoujka
liscik? pierwsze slysze???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wizerunek
Na codzień zajmuję się kreowaniem wizerunku. Mogę pomóc w tym zakresie. Trzeba pamiętać , że wchodząc do biura i przedstawiająć się pracodawca będzie wiedział czy rozmowa ma sens czy kolejna rozmowa, którą musi przeprowadzić. Jeżeli starasz się o pracę sekretarki na rozmowę o pracę musisz założyć żakiet i spódniczkę. Jeżeli masz ładne buty zimowe mogą być jeżeli nie to dobrze by było zmienić buty na czułenka przed wejściem na rozmowę. Dokumęty w aktówce, nie może być reklamówka. Pomogło by mi gdybym wiedziała jaka branża bo to jest bardzo ważne. Włosy jeżeli są długie koniecznie związane dość gładko może gdzieś zalotnie spadać kosmyk ale tak aby nie przeszkadzał Tobie i nerwowo co chwila nie poprawiała go. Jeżeli któtkie włosy ładnie ułożone. Niedopuszczalne są odrosty, lub wypłowiały kolor. Makijaż koniecznie podkład nie za dużo i puder transparentny który utrwali podkład. Podkład nie może być za ciemy bo będzie strasznie to wyglądać musi być idealnie dobrany do koloru twojej skóry. Makijaz oczu bez kolorowych cieni tylko beże i jasny brąz. Usta delikatnie. Przydał by się ładny róż ale jeżeli ktoś nie używał wcześniej lepiej aby teraz tego nie robił. Dłonie konieczny jest manicure. Dłonie nie mogą byc wyschnięte, paznokcie krótkie lub półdługie jeżeli jest lakier to jasne kolory. To są takie ogólne wskazówki, które napewno pomogą. Pamiętaj sekretarka to wizerunek firmy i szefa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sekretarkaaa
Bardzo dziekuję za wszystkie wypowiedzi. Wyglądem aż tak sie nie martwię (mam miłą aparycję, i jestem zadbana) hmm, a moze byc biala bluzka i czarne spodnie?? żakietu to nie mam:( aa i jest to branża komputerowa. Boję sie jakimiś zadaniami na kompie i tym, ze sie zdenerwuje i pojdzie zle, ale coś jednak wydaje mi sie, ze za głupia jestem do tej pracy ( 2 lata siedzialam w domu) kto mnie zechce:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 997882
Tak... a ja sie czasami tak zastanawiam (apropo tego co napisała Wizerunek :) jak pogodzić własnie taki wygląd jak opisałaś, z rzeczywistością. Parę lat temu równiez szłam na rozmowę w sprawie pracy (asystentka) - w zimę, padał śnieg, było zimno jak cholera, mokro i tak dalej. Ponieważ nie miałam wtedy samochodu, więc musiałam dostać się na rozmowę (i to wcale nie tak blisko) środkami komunikacji miejskiej. Efekt był taki, że weszłam do firmy, cała przemoczona (apropo dokumentów - miałam je w eleganckiej teczce, a teczkę w reklamówce zeby nie zamokło - no tylko co z tego, skoro wyjelam to z reklamowki a nie miałam co z nią zrobić :) Więc nie wyobrażam sobie przy tym wszystkim jeszcze wyjąć drugiego jakiegos tobołka, w którym miałabym buty na przebranie. Rady sa fajne, tylko takie troche mało życiowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załóż pończoszki
bo być może dyrektor będzie chciał zrobić szybki sexik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorki ale
i przede wszystkim DUŻO UŚmiechu :) bądz pogodna, wesoła to sie sprawdza o czym ja czesto sie przekonuje - grunt to zrobic miłe wrażenie - nie badz zastraszona, sztywna i powazna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sekretarka--->skup się w takim razie na budowaniu przez weekend poczucia własnej wartości...jak pracodawca wyczuje że masz takie nastawienie o jakim napisałaś w poprzednim poście to choćbyś miała nie wiem jak genijalne kwalifikacje to cię nie zatrudni. jak cie pracodawca spyta co robiłaś przez ostanie lata to nie mów że nic...tylko znowu konkrety...opiekowałam się dzieckiem, chorym rodzicem, prowadziłam dom. co do stroju biała bluzka i czarne spodnie...moim zdaniem nie bardzo...znaczy bulzka nie bardzo...jak do szkoły...no i kto w taki ziąb w samej bluzce chodzi?? muszisz coś wymyśleć żeby całośc wyglądała elegancko...apaszka?? krawat?? broszka?? do spodni wystarczy że buty bedę wypastowane. okkoujka--->metoda sprawdzona osobiście i wymieniana w większości poradników dla osób szukających pracy...naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sekretarkaaa
Witam:) Jutro idę na rozmowę i dam Wam znać jak poszlo, ale jestem nastawiona na NIE więc chyba niczego sie po rozmowie nie moge spodziewać. Dziękuję Wam za wiarę we mnie. pozrdawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajkassls
no wlasnie. jak tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakby jej nie poszlo to i tak zazdroszcze... chociaz cie na rozmowe zaprosili.... a ja nawet do tego nie potrafie doprowadzic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sekretarkaaa
hej :) mają zadzwonic i poinformoawć mnie o decyzji, heh co ma byc to będzie... pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oni zawsze mowia ze zadzwonia... :))) Owszem dzwonia tylko jak cie chca :) Mam nadzieje ze ci sie udalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wandzia b.
ale powiedz cos więcej!, o co pytali, czy były jakieś zadania praktyczne itd. musimy się wymieniać doświadczeniami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sekretarkaaa
jutro jeszcze ide w sprawie pracy, ale to juz na inne stanowisko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wandzia b.
i jak się sprawa skończyła???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te szczegółowe rady które
tam wyżej napisano niestety mają coś takiego że pogłębiają tylko stres i blokują pójście na rozmowe, ponieważ wymaga się od kobiety aby była perfekcyjna, aby była chodzącym ideałem. A idealnych ludzi nie ma. Są tylko Ci o przerośniętym Ego i to takie osoby dostają prace bo są mocne w gadce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do sorki ale
"i przede wszystkim DUŻO UŚmiechu bądz pogodna, wesoła to sie sprawdza o czym ja czesto sie przekonuje - grunt to zrobic miłe wrażenie - nie badz zastraszona, sztywna i powazna." Gdybyś miała ojca alkoholika i wychowała się w atmosferze awantur to nie sądze aby Ci było łatwo dostosować się do takich rad i w sytuacji stresowej być pewną siebie. Morał z tego taki że jest to praca dla ludzi normalnych, którzy mieli szczęście wychować sie w normalnej rodzinie i rodzice wykształcili w nim poczucie wartości. Nie każdy ma tyle szczęścia. Inni mogą iść do psychologa, który niekoniecznie się przejmie ich problemem albo isć sobie strzelić w łeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uBruni
Bzdury - Ja zatrudniam swoja sekretarke bo wyglada sexi , jest bardzo bystra , gra w szachy , wie co jak zalawic ( telefony, faxy, bilety lotnicze,kawe ciastko ) wie kiedy mnie nie ma ,kogo splawic ,co powiedziec zonie , itp. Na interview , pierwsza rzecz to patrze na wyglad - ma byc zadbany sexi ale nie kurewski , gustowna bizuteria. Znajomosc PC - microsoft programy , generalnie musi byc bystra a to widac od razu.To jest moja asystentka. Natomiast na produkcji - sekretarka jest nie ciekawa (aby nikt z pracownikow nie marnowal czasu an podrywanie) starsza samotna ( troche wredna :) oczywiscie PC + troche ekonomii ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Enea
Witam ! Wczoraj byłam na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko sekretarki! Pytania jakie mi zadali to miedzy innymi: jak przywitałaby pani biskupa? Jaki powinien być nowoczesny sekretariat Jaki jest idealny szef? Proszę złożyć kartkę do formatu A6 Jakie są oczekiwania finansowe W jakiej kolejności podaje się kawę Co to znaczy godnie reprezentować firmę Jak nie należny się ubierać do biura i jeszcze wiele innych!!! A wynagrodzenie 1600zł BRUTTO!!!! POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dziś miałam rozmowę ogólnie ok potem zaproponował mi sex od razu zrezygnowałam teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam?Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
źle zrobiłaś od razu trzeba było mu chapać dzidę x_X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i miałaś rację nie dostałam pracy żałuje teraz da się to odkręcić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na 30h kurs – sekretarka/asystentka Kurs kończy się certyfikatem oraz zaświadczeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Miejsce zapisu: Katowice Plac Szewczyka 1, tel. 728-930-451

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×