Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość sklep z odzieżą

Mój własny interes-BUTIK Z ODZIEŻĄ...

Polecane posty

Gość kolorowesnymam
miracoli dziękuję za radę , będę się nią kierowała w jakiej branży działasz od wielu lat ? czy tylko w bieliźnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! chciałabym otworzyc sklepik z odzieżą ,ale nie wiem totalnie jak to wszystko wygląda.Głownie chodzi mi o podatki.Słyszałam ,że jako nowy przedsiębiorca ,pierwszy raz na rynku nie musze przez jakis czas płacic podatków-czy to prawda???!!!jesli tak to jak to w takiej sytuacji jak to wygłada z kasą fiskalna i fakturami,bo wtedy wydawałoby sie ze sa niepotrzebne i czy są w tym jakies ukryte koszty??? a jak by to wygładało w przypadku zusu,ja pracuje i narazie nie chciałabym sie zwalniac bo nie chce ryzykowac straty pracy,nie wiedzac czy dam rade rozkrecic interes,wiec czy musze znów placic zuc skoro skladki juz bede miala placone?? prosze o pomoc,z góry dziękuję :))) podaję maila w razie czego agusia2203@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedy przywozicie towar na jesien.we czwartek wybieram sie po towar zastanawiam sie czy jest sens.mam tera zprzecene letnich i nie wiem czy jest sens na to zeby przywozic cos letnie to bez sensu a jesien nie za wczesnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia2316
witam, moglibyscie powiedziec gdzie kupujecie leginsy??w jakich cenach??i aby były w różnych rozmiarach. ostatnio jak byłam w głuchowie to nie znalazłam niestety, były,ale drogie jak za taką jakość i w roamiarze uniwersalnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowesnymam
lusia2316 drogie ? to powiedz po ile i jakie bo ja zamówiłam włoskie , ale dostanę je pewnie dopiero koniec sierpnia , albo we wrześniu , bo to nowa kolekcja jesienno zimowa . będę miała do XL jakby co odszukam zamówienie i porównam cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia2316
do kolorowesnymam tam gdzie pytałam, to chcieli za zwykłe takie do kolana 15-17zł, rozmiar uniwersalny,a materiał jakis badziewny,nie przepuszczający powietrza;/ a Ty te włoskie po ile zamawiałes/as??i z jakiego materiału??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowesnymam
lusia ja zamówiłam droższe , ale pewnie lepsze gatunkowo u mnie w detalu będą od trzydziestu paru zł do nawet 99zł a w hurcie będzie można kupić za 40% mniej. te najtańsze to taka grubsza rajstopa chyba z mikrofibry albo z poliamidu te droższe też ze sztucznego włókna ,ale wyglądające bardziej na obcisłe spodnie i nikt się nie skarżył że nie przepuszczają powietrza . miałam podobne od ubiegłej jesieni i powiem ci ,że wszystkie sprzedałam te droższe poszły pierwsze , ale procentowo miałam ich najmniej wolnym czasem mogę ci podesłać na twoją pocztę zdjęcia tych zamówionych , tak dla orientacji . bo do kupowania ich ode mnie nie namawiam . z doświadczenia wiem , że w butikach z tańszymi markami nie sprzedasz ich dużo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy składni zus
mogę sobie odliczyć jeśli rozliczam się na zasadach ogólnych i prowadzę kpir? Właśnie robię swoje pierwsze zestawienie i myślę, co mogę a czego nie mogę wrzucić w koszta. Czasu mało, więc liczę na czyjąś pomoc. Mi się wydaje, że mogę, ale może się mylę? Jeśli ktoś zaczyna działalność, nie ma kasy fiskalnej, nie jest vatowcem - to po jakim czasie teoretycznie powinien zacząć osiągać dochody? - i mniej więcej ile w pierwszych miesiącach płaciliście/ płacicie opłaty do US? botox3 @ wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia2316
do koloresnymam jesli mozesz to pokaz zdj na EmodaXXL@wp.pl 2 tyg temu zamówiłamna allegro,bawełniane i o dziwo się sprzedały, ale to takie getry jak na w-f sie cwiczyło,nie wiem czy wiesz o czym mówię. a te z poliamidu się sprzedają dobrze?? bo one chyba wyglądają jak grubsza rajstopa i nie wiem czy takie cos będzie sie sprzedawać. juz sama nie wiem jakie kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowesnymam
lusia wysłane chyba 3 zdjęcia które znaleźliśmy szybko z samego poliamidu też się sprzedają , ale chyna lepiej te z dodatkiem bawełny lub wełny no i te na zimne dni muszą być grube i ciepłe z bawełny , jesienią i zimą u mnie słabo się sprzedają , no chyba , że ktoś chce takie do spania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bora ja nie kupuje teraz jesieni bo większość jesiennych rzeczy wystawiana jest z tamtego roku. Mam zamiar jechać dopiero około 10 sierpnia, myślę,że już będą nowe wzory. Też mam kasę ale odzież sobie odpuszczam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po ile są w Ptaku mniej więcej sweterki na guziki ?? Można jakoś tanio kupić , np za 15 zł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do marta 1902
Mam pytanko z jaką gotówką jedziesz na zakupy do Ptaka? czy z 4000 zł opłaca się jechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do wszystkich...
jak według Was powinna wyglądać oferta handlowa hurtowni odzieżowej aby zachęciła Was do przyjazdu do danej hurtowni? (oferta wysłana pocztą na adres stacjonarny sklepu) Pytanie może zbyt ogólnikowe ale każda odpowiedź będzie dla mnie bardzo ważna bo właśnie jestem w trakcie przygotowania takiej oferty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do wszystkich...
Moze dodam jeszcze parę pytań: 1. Czy uważacie, że w takiej ofercie powinna znajdować sie informacją o firmie czy od razu przejśc do oferowanych produktów? 2. Czy w takiej ofercie powinien znajdować się szczegółowy cennik? 3. Czy starczy na takiej ofercie internetowy link do galerii, czy lepiej wkleić kilka zdjęć do oferty? (nie ukrywam, że w linku znajduje się dużo obszerniejsza galeria)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowesnymam
do "Pytanie do wszystkich..." tak sobie myślę , że jak chodzi o stacjonarną hurtownię , to może lepiej , albo chociaż dodatkowo , samemu albo przy pomocy zatrudnionego handlowca , osobiście docierać do sklepów ze swoją ofertą . może nie całą , bo część można pokazać wirtualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowesnymam
może podaj tu link do swojej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakieś fajne ciuszki za rozsądną cenę. ;) i fajnie jest jak można zamawiać przez Internet, a firma wysyła. 1. Czy uważacie, że w takiej ofercie powinna znajdować sie informacją o firmie czy od razu przejśc do oferowanych produktów? Tak, powinno być opisane czym zajmuje się dana firma. 2. Czy w takiej ofercie powinien znajdować się szczegółowy cennik? tak, zachętą jest również stosowanie progów rabatowych np dla 5, 10, 20, 30 itd sztuk danego modelu 3. Czy starczy na takiej ofercie internetowy link do galerii, czy lepiej wkleić kilka zdjęć do oferty? (nie ukrywam, że w linku znajduje się dużo obszerniejsza galeria) Najlepiej jak zdjęcia są na stronie , a nie jakiejś osobnej, która do tego służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny.prowadze butik z odzieza uzywana w malym miescie ostatnie 2-miesiace to tragedia niewiem czy przetrzymac kryzys czy zamknac i jezdzic na rynki ja sadzicie poradzcie prosze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zgadzam się z tym...
żeby osobiście docierać do klientów, kilku nowych klientów prosiło o wysłanie oferty na adres stacjonarny dlatego też tak zrobię:) Jeszcze jakieś propozycję? Wolicie jak w hurtowni jest narzucone minimum? Pytam, ponieważ wiele hurtowni juz odeszło od takiego "minimum" zakupowego no i niestety trzeba się dostosować do rynku i potrzeb odbiorców:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowesnymam
"Wolicie jak w hurtowni jest narzucone minimum? Pytam, ponieważ wiele hurtowni juz odeszło od takiego "minimum" zakupowego no i niestety trzeba się dostosować do rynku i potrzeb odbiorców:/" ...................................... zauważ,że jest kryzys ,że wiele co słabszych , ale od dawna istniejących hurtowni i sklepów , z konieczności uzyskania sprzedaży pozwalającej na pokrycie podstawowych kosztów działalności , stosuje nawet ceny damping'owe . im słabsza hurtownia , tym mniej warunków dla swych ewentualnych klientów. nawet jest skłonna sprzedać 1,2 sztuki klientowi detalicznemu , a potem płacze,że w hurcie nikt nie chce kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tutaj się nie zgodzę...
... że im słabsza hurtownia tym ma mniej warunków dla potencjalnych klientów. Jest masa hurtowni w Polsce które dobrze prosperują dzięki sprzedaży eksportowej, nie oszukujmy się ale klienci hurtowi w Polsce są to chyba "najgorsi" klienci. To nie tak, ze hurtownia ledwo wiąże koniec z końcem i dlatego nie ma warunków dla potencjalnych klientów. Polscy klienci niestety ale przyjeżdżaja na zakupy za kwotę 3000 zł i chca mieć jeszcze rabaty:/ to niestety tak nie działa, ale rynek jest "okrutny" i trzeba się do niego dostosować. Tym bardziej hurtowniom stacjonarnym bardzo ciężko walczyć z centrami hurtowymi typu wólka gdzie roi się od chińskiej odzieży za 10 czy 15 zł i gdzie nie ma narzutów dla klienta, i gdzie prowadzona jest zarówno sprzedaż hurtowa jak i detaliczna na dodatek w tych samych cenach w detalu co i w hurcie. I gdzie tu sens??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej żałosna hurtownia to taka, która sprzedaje też w detalu, w takim razie po co sklepy mają brać od takiej osoby ;/ Psuje to całą istotę hurtu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie bez sensu , że tak Wólka itp sprzedają w detalu, nic dziwnego , że potem sklepy upadają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowesnymam
no ale jakby to samo piszemy , a pani się ze mną nie zgadza co do polskich klientów to fakt , ale wynika to stąd ,że tacy z reguły reprezentują biznes z małym kapitałem i są nastawieni na mały obrót z dużym zyskiem. co do Wólki czy Ptaka to proszę wybaczyć , ale to nie jest hurtownia . to miejsca gdzie w jednym miejscu są zlokalizowane setki sklepów detalicznych podszywających się pod hurtownie , nastawionych na czerpanie dodatkowych , nielegalnych dochodów ze sprzedaży poza ewidencją. sens dla tych biznesmenów "hurtowników" jest ,bo teren rozreklamowany i ściąga tłumy . a jak działa tłum to potwierdza paradoks ,o którym pani wspomniała . masa detalistów robiąc zakupy tandety , nakręca właścicieli butików na tyle, że nie myśląc , kupują w detalu do detalu . kiedyś odwiedziłam w Ptaku stoisko swojej koleżanki i nie mogłam się nadziwić temu zjawisku . 1.klient detaliczny pyta ile ma zapłacić za bluzkę , którą sobie upodobał. sprzedawca odpowiada np 30zł + 20% bo w detalu 2.klient hurtowy wybiera 6 bluzek po te same 30zł i idzie do kasy . sprzedawca żąda 180 , bo 6x30, ale klientowi hurtowemu jest potrzebna faktura sprzedawca mówi ok , trzeba dopłacić 22, teraz 23% czyli wyszło mi ,ze klient detaliczny kupuje w detalu, dla siebie taniej o 3% niż ten ,który kupuje w hurcie. no ale może ja to dziwnie widzę , może to dla stałych klientów jest całkiem inaczej? ktoś mnie może oświeci? no ale chyba tak jest skoro potem sklepiki odzieżowe narzekają na brak klientów chętnych do kupowania marnej jakości towaru w stosunku do ceny na metce. nadzieja tylko w tym , że jeszcze nie wszyscy klienci detaliczni mają blisko do takiego Ptaka czy Wólki . chociaż słyszę , że takie obiekty mnożą się w tempie kosmicznym. przepraszam jeżeli tym powyższym kogoś uraziłam chciałam dobrze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i tutaj się z Toba zgadzam..
...w 100%, święte słowa, tylko cały czas mnie dziwi to, ze wszyscy wiedzą jak jest w ptaku czy wólce czyli detal to detal hurt to też detal;)) a tak masa ludzi zaopatruje tam swoje butiki:/ Dziękuję za dyskusję i rady, było miło porozmawiać z osobami znającymi się na temacie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×