Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość sklep z odzieżą

Mój własny interes-BUTIK Z ODZIEŻĄ...

Polecane posty

Gość eurolifestyle
pani maciejowa ale przecież Zgodnie z zasadą zawartą w art. 111 ustawy o VAT kasy muszą posiadać firmy prowadzące sprzedaż detaliczną, czyli oferujące swoje towary lub usługi osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej lub rolnikom, którzy nie rozliczają tego podatku na zasadach ogólnych. sprzedaż detaliczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
hmm nie wiem nigdy się nad tym nie zastanawiałam, robiłam tka jak księgowa mówi , wychodząc z założenia ze skoro zaczynam to fachowiec wie lepiej , ja to może za 10 lat sie odwaze rozliczac sama siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
koszty wysylki na ryczałcie się uwzględnia, ja wrzucam faktury kurierskie zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhehehehe
Smiech na sali chwali się jaka to wielka hurtownia eurolifestyle jakie ma obroty w połowie miesiaca i w ilu branżach działa że nie ogranicza się tylko do handlu odzieżą, a tu sie okazuje że nie przekroczyła nawet progu i jest na ryczałcie. Ja na detalu i tylko handlujac odziezą przez internet po 25 dniach handlu przekroczyłam próg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
a ja nie prowadzę detalu tylko hurt, jakiego obrotu?> przecież kasa pisze że jest tylko na detal jak się sprzedaje , to jakiego obrotu o czym ty mówisz, jak ja sprzedaje tylko hurtowo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
przeciez ryczałt to najlepsza forma rozliczania się , najtańsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eurolifestyle - oczywiście masz rację, że kasa dotyczy sprzedaży dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (hurtowników nie), a dla mnie jest to co najmniej wątpliwe, że nie sprzedałaś nigdy nic osobie nie prowadzącej działalności gospodarczej. Nie mniej jednak ja nie wnikam, prowadź sobie jak tam uważasz, sama ponosisz za to odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
no sprzedaje jakieś grosze tam, owszem, ale gdzie mi do 40 tysiećy przekroczenia w detalu ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
ja nie chce detalu wlasnie dlatego zeby nie wpasc w kasę fiskalna po co mi to dziadostwo , wole wsytawiac faktury , to jest proste , a kasa fiskalna to zaraz człowiek sie pomyli, popelni blad, zawsze stres, dlatego zostaje tylko przy hurcie tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eurolifestyle nie będę się już rozpisywać bo nie chce mi się tłumaczyć (chociażby tego, że nie rozgranicza się przychodu z detali i hurtu) reasumując twoj przypadek, przy kontroli będziesz posądzona o zasilanie szarej strefy, pewnie zaraz napiszesz, że kontrolę miałaś nie jedną... Życzę uczestniczkom forum dobrej nocy :) dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
nie wiem, najwyżej zwalę wszystko na księgową to w końcu ona liczy i podpisuje papiery i wysyła do US sama :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska24
Ciekawe czy eurolifestyle rozliczyła się ze skarbówką z kasy którą "ukradła" Betinie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
nic nikomu nie ukradłam, towar wyslany, transakcje uważa sie za zrealizowaną , proste jak konstrukcja cepa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
i radziłabym uważać z tymi pomówieniami , bo w polskim prawie to jest karalne , a w momencie kiedy dałam paczkę kurierowi , nic już mnie ona nie obchodzi, więc jak zginęła nie jest to moj problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska24
Nie masz żadnego dowodu że dałaś kurierowi więc jak dla mnie to ukradłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
mam kwit nadania, więc nic nie ukradłam wypraszam sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betka-b
i znow bedzie walkowac pare stron ,blaa,bla,blla ze polskie prawo..... itd. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
no mnie też już to nudzi, żeby takie prostej rzeczy nie rozumieć ze to sprzedawca ma zawsze rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam na necie , że Pani Euro zajmuje się też doradztwem duchowym, wizjami i wróżeniem z kart cygańskich chciałabym zamówić wróżbę , gdzie znajduje się moja paczka nie znalazłam tylko cennika ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
ano zajmuje się i co z tego? czym się jarasz ? bo nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
poza tym jestem tłumaczem językowym i infobrokerem, korektorem , pisze pracę na zlecenia, oszczędzę Ci działalności szpiegowskiej .. to już wszystko co robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"znalazłam na necie , że Pani Euro zajmuje się też doradztwem duchowym, wizjami i wróżeniem z kart cygańskich " O kurcze, ale jaja :):):) To rzeczywiście jakiś omnibus, a my jej nie doceniamy :( :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska24
Wiesz ile jest warty ten kwit ? Tyle co czek na milion złotych bez podpisu wystawiajacego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
do wróżenia to się akurat ma dar nic nie potrzeba, żadnej wiedzy , heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
do ciekawa tyle samo co kazdy inny, bo kurier mi żadnego nie podpisywał nigdy więc to jaki jest nie ma teraz żadnego znaczenia, jest taki sam jak wszystkie inne , a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyle roboty
Tyle roboty Pani Euro... robi a ma tyle czasu no, no, cały dzień na kafie to robota aż się pali, a co do księgowej przy kontroli skarbowej to Pani odpowiada ich nie obchodzi jakaś księgowa tylko płatnik, a z księgową to może się Pani dochodzić w sadzie, więc nie byłabym taka pewna, a druga sprawa to odważna Pani zalazła Pani za skórę całemu forum, a chwali się że nie wystawia faktur i ma gdzieś cały system, przecież ktoś nawet z forum może troszeczkę namieszać jakimiś donosikami, i kontrola murowana:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Normalnie porAŻKA
Mam prośbe do wszystkich żeby przestać odpisywać eurolifestyle i nie wywoływać jej do odpowiedzi, bo z tego forum robi się śmietnik. Jak to mawia mój ojciec "z debilem sie nie dyskutuje, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później wygra doświadczeniem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
bo nie muszę wystawiać faktur będąc na ryczałcie, tępa jesteś czy co ? ryczałtowcy nie mają obowiązku wystawia faktur , prowadzą tylko dzienną sprzedaż , boże handlem się zajmować chcą a podtsawych przepisów prawa za grosz znajomości , żenua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
tępota ludzka aż świszczy nawet nie wiedzą co to jest ryczałt, a sklepy wielkie damulki prowadzą , boże chroń mnie od kupowania w sklepach takich tępot niedorozwiniętych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz juz wiem
podejrzewam ze to choroba jaks psychiczna..dajcie jzu spokoj z tymi dyskusjami...dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×