Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość sklep z odzieżą

Mój własny interes-BUTIK Z ODZIEŻĄ...

Polecane posty

Gość eurolifestyle
do no to owszem, spławiłam paru frajerów , którzy się domagali zapłaty za wysłany towar odesłałam ich z roszczeniami na pocztę polską, która zgubiła ich paczki , dałam im kwit nadania na list polecony i do widzenia , nie mój problem , tak jak stanowi polskie prawo, postąpiłam i ani mniej ani więcej , twardo się trzymam paragrafów, dzięki temu nie zbankrutowałam jeszcze, niech winni płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
jasne Księgowa mnie wali , hahahah jasne , Księgowa fachowiec i się myli, prosze Cie nie rozśmieszaj mnie, księgowa nie ma prawa się mylić, nie ma takiej opcji nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
jak nie wystawima faktur to mam KP ksiażeczke taka reczna do wypelnienia , w ktorej pisze dzienny utarg taki i taki, i to potem zliczam po miesiącu , i podaje ksiegowej tylko sume ile bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxyyy
Zwykłej faktury nie musi wystawiać ale fakturę uproszczoną TAK !!! To jej obowiązek. Euro- reklamacja u kuriera czy na poczcie trwa długo i to Twój zasrany obowiązek na to czekać, żaden klient nie będzie czekał aż Ty to sobie załatwisz kobieto! Klient płaci i ma dostać towar ! A Ty sobie potem odzyskuj z poczty czy od kuriera. Może to i zgodne z prawem (choć wątpię), ale bardzo niemoralne, po prostu jesteś wstręciuchą i mam nadzieję że na Ciebie nie trafię! EuroLifeStyle to Twoja nazwa firmy? Zapamiętam. A propo- masz hurtownię i jesteś na ryczałcie? To chyba masz słabe obroty, co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxyyy
Księgowa nie ma prawa się mylić?! Mi moja ex księgowa powiedziała że będę pierwszy zus płacić 250zł a płaciłam 350 zł :D Ex księgowa mojej mamy takiego babola strzeliła że gdyby mama jej nie sprawdziła to by na kilka tysięcy popłynęła! Księgowa też człowiek i się myli! Sprawdz sobie u innej kobieto- każdy ryczałtowiec MUSI dać klientowi jakieś potwierdzenie zakupów! Przy kontroli US bekniesz za to że hej. Kumasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
przeiceż ryczałt jest idealny, ja kosztów nie mam żadnych , więc po co mi inne rozliczanie się , nic i tak bym nie odliczała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxyyy
Kobieto ja też w Książce Sprzedaży zapisuje dzienne utargi, ale do tego każdemu z klientów MUSZĘ dać kwitek tzw fakturę uproszczoną, gdzie jest nr zamówienia, data, podpis, pieczątka, suma do zapłacenia i wyszczególniony towar... Tak ciężko Ci to zrozumieć że MUSISZ to dawać klientowi bo to jego jedyny dowód na to, że kupił?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxyyy tutaj masz przykład, że wcale nie musisz: "Ewidencja przychodów prowadzona przez „ryczłtowców Jest to ewidencja, w której ewidencjonuje się tylko przychody. Zapisów w ewidencji dokonuje w porządku chronologicznym na podstawie wystawionych faktur i rachunków albo na podstawie dziennego zestawienia tych dokumentów. Jeżeli sprzedaż prowadzona jest bez tych dokumentów to zapisów w ewidencji dokonuje się na podstawie wystawionego na koniec dnia dowodu wewnętrznego. Pozostałe przychody zapisywane są na podstawie dowodów potwierdzających ich uzyskanie." Zwróć uwagę na zapis "Jeżeli sprzedaż prowadzona jest bez tych dokumentów (czyli faktur bądź rachunków -Ty je nazywasz uproszczoną fakturą) to zapisów w ewidencji dokonuje się na podstawie wystawionego na koniec dnia dowodu wewnętrznego."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxyyy
Dziwi mnie że jesteś na ryczałcie i jeszcze na kasę nie weszłaś, widać masz słabe obroty- skoro detalista musi się pilnować aby na kasę nie wejść obrotami a Ty- hurtownik- nie masz z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
wybacz ale jakie masz wyksztalcenie> ? ja skończyłam studia ekonomiczne i mam profesjonalną księgową, więc wybcz ale wierzę fachowcowi i jej umiejętnością niż komuś kto prowadzi firmę i mówi ot tak bo mu się wydaje że wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxyyy
Mi trzy księgowe pod rząd powiedziały żebym oprócz ewidencji przychodów wystawiała rachunki- w razie kontroli to zawsze jest przydatne, a w przypadku sprzedaży to jest jedyny dowód klienta na to, że coś kupił. Jedyna podstawa do reklamacji- nie ma rachunku, nie ma reklamacji przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
o widzisz i po co wprowadzasz ludzi w błąd? panimaciejowa dobrze napisała, mieszasz ludziom i mylisz sie , nie rób wody z mózgu bo przez takie pisanie ktoś by mógł mieć problemy jak sie nie znasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxyyy
Jakie mam wykształcenie? Turystyka i Rekreacja na Uczelni Ekonomicznej. Więc mam to samo wykształcenie co Ty- ekonomię tłukę co tydzień na uczelni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
no to przeciez KP masz, ksiażke dzienna , w ktorej wpisujesz to to samo , jest , mnie to ksiegowa kazała kupic i codziennie wpisywac utarg poza fakturowy w to, i to mam pokazac jak przyjdzie kontrola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxyyy
Znam czy się nie znam, ale wiem jedno- klient musi mieć papier dowodu na to, że coś od Ciebie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
ja mam dyplom magistra ekonomi finansów i bankowości, od dobry paru lat juz , i wynajętą księgową wiec bardziej wierze jej , soryy niz komus kto studiuje turystyke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxyyy
A jak klient chce Ci zgłosić reklamację to nie żądasz od niego żadnego rachunku tylko tak na słowo honoru każdemu wymieniasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
moja księgowa jakoś mówi że nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxyyy
Turystykę, rekreację i EKONOMIĘ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxyyy
Rób jak uważasz... Nie mój cyrk, nie moje małpy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
hmm nigdy nie miałam reklamacji jeszcze nie zastanawiałam sie na tym , raz mi wróciła stłuczona paczka, ze szklanymi rzeczami, oddałam kasę i po sprawie , więcej reklamacji nie miałam , więc nie wiem , na razie nie musiałam odpukać korzystać z tego , jak do tej pory nic się nie działo ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
a zaginione paczki, to zawsze tak samo zalatwiam daje kwit i odsyłam do firmy poczty albo kuriera, więc nie wiem , ale z tego co wiem to reklamacja od firm jest jakos inaczej sankcjonowana niż od osb prywatnyhc, klient odsyła towar, i w 14 dni musze sie zastanowic czy jest zasadna i czy mu zwroce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
xxxy po to co miesiąc płace fachowcowi żeby spać spokojnie , skoro Księgowa tak mowi to widać tak musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxyyy oczywiście, że w Twoim przypadku rachunek jest podstawą do reklamacji i tutaj nie ma się co sprzeczać. W ogóle ja uważam, że dobrze jest zawsze dać jakiś dowód dla klienta (chociażby ze względu na reklamację) zawsze to profesjonalnie wygląda. Ja wcale dużo nie sprzedaję, a próg na kasę przekroczyłam szybko. Przy sprzedaży internetowej duży przychód robi sama kwota za wysyłkę niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxyyy
Tłumaczę Ci- księgowa też człowiek i może się mylić. Mi księgowa wypełnia podatki ale ją sprawdzam, każdy mój znajomy i osoby z rodziny sprawdzają swoje księgowe i już kilka pięknych baboli wyszło !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
no ale jak nie wystawiasz faktury bez kasy, to co świstek reczny dajesz jak to wyglada wogole bleee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurolifestyle
ja nie sprawdzam bo nie mam czasu, sama robię terz kurs na samodzielną księgową ale nie odważyłabym się sama siebie rozliczać jeszcze, co fachowiec i specjalista to fachowiec, ona siedzi tylko w tym, a ja mam na to tylko parę chwil , a to trzeba się skupić i siedzieć w tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga0831
tak sobie poczytałam , ale cyrk zrobiły tutaj na tym forum niektóre osoby nawet z najlepszego forum widać można stworzyć śmietnik-przykre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxyyy
Dla mnie danie rachunku klientowi jest: a) profesjonalne b) pomaga mi podczas reklamacji c) w razie kontroli może pomóc d) pomaga szybko znalezc dane do wysyłki itd ''eurolifestyle no ale jak nie wystawiasz faktury bez kasy, to co świstek reczny dajesz jak to wyglada wogole bleee'' Oj Kobieto... Drugi się kupuje gotowe, tylko dane się wpisuje ręcznie albo na kompie i przybija pieczątkę, są bardzo estetyczne. A czy na ryczałcie uwzględniacie koszty wysyłki w ewidencji? Ostatnio się nad tym zastanawiałam ale zapomniałam księgową zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxyyy
Druki się kupuje gotowe *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×