Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fizz

a w sercu ciągle maj...

Polecane posty

Wiesz co Malibu, pomyślałam, że zasnęłaś nie dlatego, że czytałaś w pozycji leżącej, tylko, że takie to było nudne.. :) Robię dziś kurczaka w ananasach a la Fizz i biorę się za gazetę. Poza tym nuuuudy. Ja w razie czego robię bułkę tartą w malakserze, właściwie sama się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,wiedziałam ,że na was mogę liczyć.Więc czeka mnie tam zakup malaksera.Też myślałam o czymś takim do tej bułki.No bo jak tu robić nasze pyszne schabowe bez tej bułki:-D Mam jeszcze jedną prośbę--Doradzcie mi jakąs dobrą książkę do tego angielskiego.Programy komputerowe swoją drogą ale książka jest lepsza.W każdej wolnej chwili mogę do niej zajrzeć. Ogarnęłam trochę dom,robię pranie i pomogłam nawet M przy obiedzie-obrałam i potarłam ogórki na mizerię.Mam Go tylko do soboty i już mi jest6 ciężko.Jeszcze jest a ja zaczynam tęsknić. Malibu,zazdroszczę ci tego rozmemłanego łóżka:-DJa tak miałam w Belfaście i do tego jeszcze śniadanko do łóżka:-) Whisky---Myślisz,że naprawdę przynudzamy i dlatego zasnęła?;-) Moniał a tobie co----komputer ukradli,że niepiszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foletka, obawiam się, że tak ;) to w sprawie uśnięcia Malibu Co do książki, to chyba najlepiej Ci doradzi Nadd, bo jest na bieżąco. Najważniejsze, według mnie żebyś się nauczyła słuchowo, czyli płyty kasety, masz zdaje się jakieś kursy. Książka niepotrzebnie Ci skomplikuje i utrudni, pisownia jest inna, a dla Ciebie najważniejsza jest wymowa, to żebyś nauczyła soię trochę porozumiewać. Z czasem chyba samoistnie złapiesz też pisownię. Puszczaj sobie w kółko te lekcje, ucz się różnych ważnych tekstów/zdanek na pamięć i ani się obejrzysz jak zaczniesz łapać. Widzę, że nie jesteście specjalnie rozmowne. Ja wyszłam właśnie spod kocyka, czytałam sobie książkę, to chyba najlepszy sposób na przetrwanie. Od czasu do czasu wyglądam na ogródek żeby się nasycić widokiem kwiatów, żeby je zapamiętać. Kwitnie mi budleja, floksy, pięciornki, wiciokrzew. Aha i zakwitł mi na fioletowo hibiscus, w zeszłym roku posadziłam i dopiero teraz się doczekałam kwiatów. Bardzo długo się zbierał, pąki były od dawna. Tak naprawdę to mimo upalnegp lata, a może właśnie dlatego, nie nacieszyłam się ogrodem, dopiero teraz da się w nim pobyć. Chociaż trochę za mokro. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OJ!!! Whiskuś! Whiskuś! Ty masz szczęscie, że Cie lubię! :):):):):) Teraz czytałam na siedząco i przeleciałam bez problemu 10 stron naraz. I wcale nie były nudne - tylko....kurczę.... tyle tego było, że i tak mam wielki metlik.( W sumie to przeczytałam 16 stron!) Ale jedno Wam muszę napisać - chyba działamy jakos intuicyjnie - w czasie jak mnie nie było :( podjełyscie temat kondycji i cwiczeń - no nie uwierzycie ale w niedziele byliśmy z MM na tym wielkim targu w Manchesterze i kupiłam sobie \"Twist and Swing Stepper\"!!! Do tego moja chrzesniaczka zostawiła mi swój prezent imieninowy tj. przyrząd do ćwiczenia \"brzuszków\" - pewnie tylko dlatego, że i tak miała nadbagaż hihihi, wynalazłam też skakankę i zamierzam jeszcze uprawiać biegi po schodach góra- dół. No właśnie - zamierzam i oby na tym sie nie skończyło! Godzina zero jest wyznaczona na 5 wrzesnia - jak odprowadzę dzieci do szkół, żeby się nie smiały jak matka pokona dwa razy schody i dostanie ataku zadyszki i ....śmiechu z siebie samej. A stronka super - moja kobitka nie jest leniwa i dzielnie ćwiczy :D:D:D:D:D. Jesli zas chodzi o pilates moze byś Whisky spróbowała na allegro? Wklejam Ci linka na fajny zestaw 3 płyt DVD z mozliwoscią osobistego odbioru w Wawie : http://www.allegro.pl/item123315579_latwy_pilates_zestaw_cwiczen_dla_wszystkich.html . Aha - cena tego zestawu to 36,99. Zastanawiam sie czy tez sobie nie kupic, bo wysyłają również zagranicę... Fizziaczku bardzo, bardzo Cię proszę o zdjecia tych Twioch chińskich lampionów - i jednoczesnie miło mi, że to ja byłam inspiracja dla ich powstania :):):) Nie doczekam się aż pojawią się na stronce - a poza tym oczywiscie nie mogę znaleźć jej adresu. Miałam zapisane w ulubionych, no ale ....właśnie ...miałam. Foletko ja poleciłabym Ci ksiazki autorstwa Ireny Dobrzyckiej i Bronisława Kopczyńskiego : \"J. angielski dla poczatkujacych\" oraz jej kontynuacja : \"J. nagielski dla zaawansowanych\" (cyt.) kilka słów o książce / spis treści SŁOWO WSTĘPNE, fragment... Książka ta jest przeznaczona zasadniczo dla osób uczących się języka angielskiego indywidualnie i bez pomocy nauczyciela; może być jednak wykorzystana również jako podręcznik w nauczaniu zbiorowym i przy pomocy nauczyciela. Naukę należy rozpocząć od lekcji pierwszej. Rozpoczynając lekcję zaczynamy naukę od przeczytania słowniczka i wszystkich objaśnień. Następnie czytamy tekst kilkakrotnie, zwracając uwagę na poprawne wymawianie wyrazów, korzystając w początkowych lekcjach z transkrypcji umieszczonej pod tekstem, a potem staramy się czytać poprawnie, patrząc tylko na tekst właściwy, drukowany zwykłymi czcionkami. Przy lekturze tekstu uczący się zagląda do słowniczka lekcyjnego lub ogólnego oraz objaśnień, w miarę napotykania niezrozumianych, czasem kiedyś znanych, ale już zapomnianych, wyrazów i występowania trudności. Tekst każdej lekcji należy przeczytać głośno i przetłumaczyć ustnie, zaglądając, w razie wątpliwości, jak wymawia się dane słowo, do słownika. Po pierwszym przeczytaniu tekstu (z naciskiem na poprawne wymawianie wyrazów) uczący się powinien przestudiować jeszcze raz cały słowniczek lekcyjny i wszystkie objaśnienia fonetyczne i gramatyczne. Potem należy znów wrócić do tekstu i przeczytać go ponownie, kontrolując przy pomocy klucza, czy wszystko zostało właściwie zrozumiane. Z kolei należy nauczyć się na pamięć wybranych zdań z tekstu, w których występują nowe formy gramatyczne, zwłaszcza trudniejsze, a także i tych, w których występują wyrazy sprawiające w poprzednich lekcjach trudności w zapamiętaniu. Tekstów krótkich, np. dialogów, najlepiej uczyć się na pamięć w całości. Tak samo postępuje się z wierszami i przysłowiami... Nie są to nowe wydawnictwa ale uwazam, że dobrze i przystepnie napisane. Obawiam sie jednak, że nie dostaniesz ich w ksiegarni ale mozesz spróbować w bibliotekach - w co jednak wątpię - wiec znowu odsyłam na allegro. Oto link : http://www.allegro.pl/search.php?string=j%C4%99zyk+angielski+irena+dobrzycka&search_type=1&description=1&exclude=&location_radio=1&selected_country=1&state=0&city=&price_from=&price_to=&category=0&order=t&st=gtext&listing_sel=2&listing_interval=7 A tego malaksera nie kupuj - tylko zapraszam do Anglii :D:D:D:D:D na zakupy!!! Ja mam co prawda taką ręczną maszynkę do mielenia - ale kupuję gotowa bo bułki tutaj to nie to samo co u nas. No to sie rozpisałam a tak jeszcze nie napisałam Wam wszystkiego. Ale to nie dziwne jeśli tak długo mnie nie było. Fajna jest ta nowa stopka Fizz - przekonałam się o tym. Kupiłam sobie czerwony dywan do living-roomu i do tego trzy obrazki na płótnie, który wspólnie tworzą jeden w tonacji czarno- czerwonej z minimalną iloscią bieli. Tak naprawdę to nic nie przedstawiaja - taka abstrakcja, którą mogłaby wyczarowac moja córcia, gdyby dać Jej farby i płotno - ale podobają mi się - no i te kolory... Tak.... zakupy to fajna rzecz - bardzo sie z nich cieszę. Teraz muszę wziąć się w końcu za malowanie ( ale ścian hihihi). Dzisiaj nawet naszła mnie chęć na wytapetowanie ( w końcu!) kuchni ale spaliła na panewce z powodu braku dużego pędzla do kleju :(:(:( a do miasta za daleko i pogoda niefajna. Ale przynajmniej są jakieś plany jak zostanę całe dopołudnia sama w domu - remont, praca nad kondycją fizyczną. Dobra kończe, bo jeszcze pare postów i bedziecie prosiły moderatorów o zablokowanie Malibu hihihi - ale tak Was znajde, nawet jakbym miała zmienic sukienke na czerwonego Malibuta. Trzymajcie sie cieplutko!!! Papatki!!! 🖐️🖐️🖐️ Fizz 🌻 Whisky 🌻 Foleta 🌻 Moniał 🌻 Anka 🌻 Agosia 🌻 Nadd 🌻 Biała Róża 🌻 Fizzi 🌻 - mam nadzieje, że wrócisz do nas po wakacjach :):):) Jesli kogoś pomonęłam to bardzo przepraszam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, która tak narozrabiała ????? Wy też tak macie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, nie dość, że napsociłam to jeszcze mi ucięło część tekstu . Pisałam o malowniu - ale ścian hihihihi. Dzisiaj nawet naszły mnie chęci do wytapetowania kuchni - ale spaliły na panewce z powodu braku w domu dużego pędzla do kleju. A do miasta daleko i pogoda niefajna.... Przynajmniej bedę miała zajecie, gdy zostanę całe dopołudnia sama w domu - remont i praca nad kondycją fizyczną. Nie pamiętam co jeszcze pisałam, więc lepiej już skończę, bo jeszcze kilka postów i bedziecie prosiły moderatorów o zablokowanie Malibu hihihi. Ale nic z tego - ja i tak Was dopadnę - nawet w czerwonej sukience Malibuta! :D:D:D:D:D Pamietam ze wymieniłam wszystkie po kolei i posłałam kazdej kwiatka - a teraz juz mi się nie chce - wiec wysyłam zbiorowo 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz szczęście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość że się przyznałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz tylko trzeba naprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malibut
No to zmieniam sukienke bo mam za długie hasło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz można tak żeby uciec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malibut
:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff, wreszcie. :D Nie można było tego czytać. Najważniejsze, że już po wszystkim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×