Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Grzywa

Bardzo niskie ciśnienie w ciąży-POMOCY

Polecane posty

Gość gggggggggoooooooo
ja mam takie ciśnienie przez całe życie w ciaży również nawet nizsze bywało i po prostu trzeba dać radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, jestem w ciąży w 20 tyg. Mam ciśnienie 80/50 i jakoś żyję :P Ja się dobrze czuje, ale lekarz jest przerażony :P Gorzej jak zeszło mi do 70/40...myślałam, że umieram :P Niskie ciśnienie w ciąży nie jest tak niebezpieczne jak nadciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsdahafhaj
do czasu ciązy miałam ksiazkowe 120/90 teraz 80-90/50-60 NIe daje rady fukncjonowac normalnie;/ co jest najbezpieczniejsze dla dziecka ale tak, żeby pomagało mi? pije kawe lekka, ale po niej boli mnie brzuch gdyż zwykle nie pijałam kawy:/ zielona herbate póki biore kwas foliowy tez odstawiłam co radzicie?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie można pić alkoholu w ciąży!! Nawet mała lampka wina to zabójstwo dla dziecka! Dzieci do 12 roku życia nie potrafią przerabiać alkoholu!! Więc picie nawet małej lampki wina szkodzi naszemu dziecku!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety też dokucza mi niskie ciśnienie 100/60, jestem w 13 tyg ciąży i już zdarzyło mi się niewielkie omdlenie, piję małą filiżankę kawy, przed ciążą piłam codziennie 2 duże kawy ze względu na niskie ciśnienie, ale i tak było wyższe niż teraz 110-70, więcej kawy boję się pić jak można jeszcze podnieść to ciśnienie , mam przez nie spore bóle głowy, i niestety szybko marną mi dłonie i stopy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mam niskie ciśnienie w ciąży i absolutnie nie wyobrażam sobie picia kawy albo wina- jedno i drugie szkodzi dziecku!! Mam bardzo fajną lekarkę, która doradziła mi szybkie spacery albo jakąś inną formę ruchu, która sprawi mi przyjemność. Łatwo znaleźć w necie ćwiczenia, które nie szkodzą, a nawet pomagają w ciąży. No i kazała mi pilnować żebym się nie odwadniała nawet jak nie wysilam się fizycznie. Głowa boli często właśnie z odwodnienia. I jest jeszcze jedna bardzo przyjemna metoda podniesienia sobie ciśnienia... Ale do niej potrzeba partnera i odpowiedniego libido;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAL
NIE WOLNO WINA TRAGEDIA NIE WOLNO NIE WOLNO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga 789114
ja jestem w 21 tyg. ciazy i lekarz tez zbytnio nic nie zaradzil tylko szukac diety dla takich przypadkow w internecie. ostatnio jak nie moglam funkcjonowac a cisnienie mialam tylko 84/60 to pomogla mi rada mamy przyjacilki bo moja kazala mi tez kawy pic duzo po 4 zaczelam wymiotowac, ani mama kazala mi pic wody jak najwiecej na sile ile dam rade po 2 butelkach 1l po problemie. Mowila tez zeby sie nie klasc calkiem tylko glowe ukladac i nogi wyzej. I pamietaj ze mozna wpac w zapasc przy niskim wiec staraj sie uporac z tym zanim polozysz sie spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga 789114
ja mam jeszcze starsze dziecko i problem z cisnieniem wysokim i niskim w dwuch na raz nie mozna mnie leczyc bo zwalczajac wysokie bardziej mi utrzymaja niski a leczac niskie pograza wysokie. Moim przypadku te niskie to straszna masakra. A dwu letniej corce nie moge wziosc wolnego i pozwalac sobie na dlugi czas leczenia woda to okologodzinki i po sprawie wysokie niskie zawsze dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w 16 tygodniu. Słoneczny, letni dzień, a ja wracając z pracy miałam 70/35 puls 88. W ostatnich 3 tygodniach 80/40 to standard. Pije rano kawę, 2 litry wody, godzinny spacer codziennie. Mozecie polecić jakieś zioła- bo w UK nic nie dają, położna również nie zawraca sobie moim ciśnieniem głowy. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba dawno juz nikt nie pisał na ten temat ale jak widac niskie ciśnienie dokucza w ciąży wielu z nas, jestem w 3 miesiącu ciąży po całodniowych mdłościach na początku ciąży, które ustapiły dwa tygodnie temu przyszedł czas na uporczywe bóle głowy- dosłownie czuję taki ból jakby moja głowa miała zaraz eksplodować przy tym straszny ucisk... nigdy nie pijałam kawy bo jest mi po niej niedobrze i nawet mały łyk sprawia, że boli mnie żoładek... ból głowy pojawia się już od kilku dni w godzinach wieczornych, chyba nie ma idealnego sposobu na podniesienie cisnienia "na stałe" tzn kazdy ze sposobów pomaga mi na jakies 30min ale moze Wam pomoze na dłuzej, poerwszy sposob prosZę męża zeby objał moja głowe swoimi dłonmi i uciskał dosyc mocno ale nie za mocno bo faceci maja tyle siły.. w roZnych miejscach, drugi sposob bo chyba nikt o tym nie napisał ale pomogl mi bardzo w momencie jak juz nie mogłam wytrzymac z bòlu.. to sex.. wiem, ze moze dziwnie to brzmi ale serio podnosi cisnienie;) bòl ustapił, ogromna ulga, wypróbujcie bo serio pomaga;) a i jeszcze czytałam, ze niskie ciśnienie moze byc skutkiem odwodnienia, powinnysmy pic 1,5-2 litry wody dziennie a mi to słabo wychodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hen To moja druga ciaza w pierwszej ciąży miałam normlne ciśnie enie a tydzień przed porodem za wysokie i skierowanie do szpitala. Zwsze miałam tzw książkowe ciśnienie a w tej ciąży miewam niskie. NP 90/45 lub nieco wyższe. Bardzo słabo sie czuje .momentamimam wrażenie ze zemdleje. Pije dwie kaway ale nie pomaga. Może faktycznie za Malo plynow poje. Slababo sie wysypiam bo mam prawie 2 letnie dziecko. Szkoda ze nic za bardzo nie można poradzić na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Mania
Czy któraś z was dziewczyny miała zawroty głowy i drżenie mięśni?no i ciśnienie niskie. Pije dużo wody ok 2 l dziennie i zaczęłam brać magnez.Ataki nie ustępują w stanie spoczynku i trwają nawet 2 do 4 godzin. Jestem w 27 tygodniu i po konsultacji z ginekolog,endokrynolog,neurolog i jeszcze do laryngologa idę.Wszyscy mówią że to objawy ciąży a do tej pory mi nic nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi spada ciśnienie do 70/30, robi mi się czarno w oczach i czuje że odpływam (tracę przytomność). nie mogę się położyć na plecach ani długo siedzieć czy stać. prawie cały czas leże na lewym boku i wtedy jest dobrze. Już się nauczyłam spać całą noc na lewym boku. żebra z lewej strony mnie bolą ale nie mam wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martatwin
Dziewczyny:) cisnienie 90/60 czy 100/50 jest jeszcze normalne dla ciezarnych. gorzej sie moze czujemy, bo spac sie chce caly czas a malenstwu na pewno nic nie jest. Trzeba kontrolowac tylko poziom zelaza bo wraz z cisnieniem spada i moze trzeba bedzie uzupelniac. Ja mam cisnienie 70/50 w 21 tc - jezeli Wam to pomoze i pocieszy i moj Prof. nie widzi potrzeby reagowania. Czuje sie jedynie jak snieta ryba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka

A czy któraś z was przy niskim ciśnieniu miała bóle w klatce piersiowej? Jestem w 24 tc i jestem przerażona,po konsultacji kardiologicznej, ekg, echo serca, holter z sercem wszystko dobrze, a nie raz czuje się jakbym miała dostać zawału.. choć przy ciśnieniu 85/62 to chyba niemożliwe ?! Tarczyca wporzadku, co prawda przyjmuje duphaston i luteinę na stawianie się macicy, co pewnie ma też wpływ na tak niskie ciśnienie .. można się załamać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiola

Ja jestem w 30 tyg i moje cisnienie jest bardzo niskie. Zaczelo sie od 27 tyg. Moje cisnienie to ok 95/44 . Mam tez niska hemoglobine i  niskie zelazo. Teraz musze brac tabletki ale na problem z cisnieniem kazali mi pic duzo wody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×