Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość skladka

Akcja Płatnicy kontra ZUS. Przyłącz się!

Polecane posty

Gość skladka

My Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej NIE WYRAŻAMY ZGODY! na skandaliczne działanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, podważające zaufanie obywateli do instytucji państwowych. STANOWCZO PROTESTUJEMY! przeciw działaniom ZUSu wymierzonym przeciw przedsiębiorcom w całym kraju. ZARZUCAJĄC ZAKŁADOWI UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH - wykorzystanie pozycji monopolisty na rynku ubezpieczeń społecznych - przyczynianie się do bankructwa przedsiębiorców i ich rodzin - przyczynianie się do pogarszania stanu zdrowia a nawet śmierci poszkodowanych spowodowanych decyzjami zakładu - powiększanie skali bezrobocia i biedy - stanowczy wkład w powiększanie „szarej strefy” w sektorze prywatnej przedsiębiorczości - ograniczanie inicjatywy obywateli w kwestii przedsiębiorczości - przyczynianie się do coraz większej emigracji uczciwych obywateli - a przede wszystkim brak kompetencji w działaniu, nierzetelność informacji i wrogi stosunek wobec płatnika oraz mając na uwadze dobro Państwa i uczciwych obywateli ZWRACAMY SIĘ DO WŁADZ POLSKICH o podjęcie działań mających na celu poprawienie obecnej sytuacji i ukrócenie skandalicznych działań ZUSu. - Żądamy ujednolicenia i uściślenia przepisów ubezpieczeniowych, aby ZUS i NFZ interpretowały je tak samo. - Domagamy się sprecyzowania ustawy o możliwości czasowego zaprzestania wykonywania działalności gospodarczej i na ten czas wyrejestrowywania się z opłacania składek ubezpieczeniowych. - Żądamy cofnięcia bezprawnych decyzji, na podstawie których objęto ubezpieczeniem w okresie niewykonywania działalności gospodarczej, tysiące przedsiębiorców i w czasie późniejszym wezwano ich do opłaty pełnych składek ubezpieczeniowych wraz z odsetkami za ten okres. Żądamy zwrotu niesłusznie pobranych pieniędzy wraz z odsetkami na podstawie ww. decyzji. - Domagamy się obniżenia składek ubezpieczeniowych, które są główną przyczyną hamowania rozwoju przedsiębiorczości. - Domagamy się wprowadzenia obowiązku opłaty tylko jednej składki zdrowotnej dla osób pozostających w więcej niż jednym stosunku pracy. - Żądamy uregulowania kwestii dotyczących ubezpieczenia przedsiębiorców w KRUS. Domagamy się rozpatrzenia sprawy przedsiębiorców przeniesionych z KRUS do ZUS i cofnięcia decyzji obciążeń finansowych poniesionych z tego tytułu przez przedsiębiorców. - Domagamy się fachowej i profesjonalnej obsługi petenta oraz przede wszystkim udzielania rzetelnych informacji przez pracowników ZUSu. - Żądamy zwiększenia kontroli nad działalnością i wydatkami ZUSu. - Żądamy pociągnięcia do odpowiedzialności pracowników ZUS, którym w świetle realizacji powyższych działań, zarzucić można niedopełnienie lub przekroczenie wykonywanych obowiązków, w tym z art.9 KPA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posejdon
Popieram. Tylko co dalej. I tak mamy do czynienia z niekometencją urzędniczą. Czasami wydaje mi sie że w tym kraju żądzi nienawiśc do ludzi którzy chcą coś robić. ZUS i US to takie machiny, które nas uwarzają za przestępców. Sam nie wiem co robić. Jedno jest pewne Jak mam iść do ZUS, US, PZU to już na wstępie myslę że bedę miał do czynienia z brakiem kompetencji, utrudnianiem w załatwieniu sprawy, lub podejrzeniem o przestępstwo. Po doświadczeniach moich wiem że stare przysłowie : nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera - dotyczy wiekszości urzędników. bo mimo kwalifikacji są beznadziejni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posejdon
I jeszcze jedno - ludzie wolą gadać jak widzisz o du... niż zajmować się waznymi problemami życia. I tak to już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Solera
Popieram i marze o panstwie, w ktorym choc czesc z tych zadan bedzie spelniona. Wlasnie zamknela swoja firme... w normalnym swiecie zostwailabym ja "w uspieniu" ale jeszcze zus przypomni sobie o skladkach, ktore mu sie rzekomo naleza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skladka
Skoro popieracie nasz manifest, to napiszcie i przyłączcie się do naszej akcji. Wiecie dobrze, że samo "popieram" czy "obiecuję" nic nie pomoże. W naszym państwie "siła złego na biednego" twa od lat, więc trzeba zabrac sie do robory i cos z tym zrobić. Każdy ma swój pomysł, a z kupy pomysłów uda sie wyciagnąc te najlepsze i je powoli ale zaparcie realizować.Wszystko da się zrobic, trzeba tylko chcieć i wierzyć. Zdecydowani, pisać: skladka@tlen.pl Nie możemy płacic dziesiatek tysięcy dla ZUSu za to, że chcielismy być uczciwymi obywatelami. Nie możemy ponosic opdowiedzialności finansowej za to, że działalismy zgodnie z zaleceniami i wskazówkami jednostki państwowej. Nie możemy zgadzać się z tym, że ZUS robi z nas złodziei . ZUS nie jest wyrocznią i to trzeba zrozumieć. To nie komunizm, więc mamy jakies prawa . Co prawda niezbyt duzo, ale jakies mamy..... Tym optymistycznym akcentem...zapraszam do przyłączenia się do akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młody Przedsiębiorca
Aż strach patrzeć na to, co się dzieje w Polsce.Z jednej strony zachęcają do rozpoczęcia działalności bo to większe zatrudnienie, bo to większe wpływy do państwa itd.. Z drugiej strony umiejętnie podcinają skrzydła .Jak to pogodzić ze sobą? Brak jakiejkolwek korelacji Nie da się nalewać i wylewać jednocześnie.Czemu odpowiedzialni za taka sytuację tego nie rozumieją? 2 lata temu za namową brata, korzystając z jego doswiadczenia, otworzyłem własny mały biznes.. Zastanawiam się czy to nie był błąd. Ciekawe czego zażąda ode mnie ZUS za 5 lat? Dziś już niczego nie mozna byc pewnym. Działania ZUSu nie są zachęcające dla młodych przedsiebiorców. Dobrze że możemy uczyć sie z doświadczenia starszych. Dobrze też wiem że nie mogę sobie pozwolić na czas urlopu na czasowe zaprzestania wykonywania działalności, bo spotka mnie klęska.Zlikwiduję DG, a po urlopie ją otworzę na nowo.Zaoszczędzę na składkach. Wśród moich znajomych są 2 osoby, które dostały wezwanie do zapłaty składek za czas wyrejestrowany z ubezpieczeń. Kolezanka wyjechała za granicę, bo puściły jej nerwy. Kolega sądzi się już 1,5 roku.Widzę jak z dnia na dzień się wykańcza. To jest nasza Polska.A władze ten fakt mają krótko mówić gdzieś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie daci rady....
to trzeba stowarzyszenie zalozyc tu to se mozecie klikac do usr....nej smierci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalny człowiek
stowarzyszenie w trakcie zakładania...mało wiesz o akcji, to nie krytykuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzieja jest
Może premier Gilowska zrobi porządek z ZUSem. To chyba jedna z głównych przyczyn schodzeni ludzi do szarej strefy, a pani premier chce te strefe mozliwie najbardziej zmniejszyć. Nie tylko podatki dobijaja przedsiebiorców, składki czasem są wieksze od dochodów, więc jak moze egzystować drobny przedsiebiorca? ZUS zabija powoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ker
ZUS nie zabija powoli, tylko z dnia na dzień. 700 zamiast na dom, dzieci, edukacje to tak jak w próznie. I co z tych tłumaczeń, że to dla naszego dobra, że to na godziwą starość? Na starośc to nas czeka...zasiłek socjalny daj Boże i suchy chleb w przypływie dobrobytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ker
do 125, co cię tak smieszy? Też się chętnie posmieje, tylko nie wiem co tu jest smiesznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie to histeria
stąd ten nerwowy śmiech :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ker
Jak histeria, to rozumiem.To lepiej niż samobójstwo, bo ZUS jest już winien kilku. Nie wiem, jak pracownicy zusu nie wstydzą się pracować w takim miejscu pracy. Przecież lincz publiczny mają na co dzień.Nie wstyd im że pomagają zabijać ludzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko mam
a może zburzyć i wybudować od nowa , tyle że nie zus a coś normalniejszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gliniane nóżki
I jeszcze jedna kwestia - niech urzędnicy ZUS i US odpowiadają za interpretacje przepisów. NIech to co zalecają płatnikom podpisują swoim imieniem i nazwiskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123 ktos
Tak powinno być. Może jakas ustawa obywatelska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Popieram
Popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meteo
Ja proponuję nową akcję, gdzie zatrudniać mogą się osoby prowadzące działalność, na umowę o pracę nakładczą. Produkt, który do tego celu proponuje może wydawać się nietypowy, sądzę jednak, że będzie niezwykle skuteczny i przykuwający uwagę. Chodzi o różańcową kartę do której dołącza się kartę, pamiątkę modlitwy. Jedna to mała plastikowa karta z obrazkiem, druga to papierowa karta formatu A5. Produkt składa się z dwóch kart, oraz ulotek. Chałupnik ma do wykonania konkretną pracę, czyli włożenie jednej ulotki, drugą należy przykleić. Każdego miesiąca do skompletowania jest 20 zestawów, wiec nie jest to pracochłonne. Gotowy produkt chałupnik kupuje od pracodawcy za kwotę 400zl. brutto (20 sztuk x 20 zł.). Od tej kwoty VAT-owiec może odzyskać 72 zł. więc koszty chałupnika można liczyć na około 330 zł. plus swoje zdrowotne. Co chałupnik zrobi z gotowymi zestawami to jego sprawa. Może ich rozdać komukolwiek, może dołączać do swoich produktów, itp. powiększając co miesiąc grono osób dowiadujących się o akcji. I to jest cala filozofia tematu. System prosty i realny i co najważniejszy do wytłumaczenia każdej kontroli, dlaczego? Dlatego, ze moim zamierzeniem jest aby jak najwięcej ludzi odmawiało różaniec zgodnie z zaleceniem Ojca św. Jana Pawła II, którego wizerunek i imię jest wykorzystane w oferowanym zestawie w dobrej społecznej wierze, a westchnienie przedsiębiorców do imienia Jana Pawła II jest jakby wezwaniem do Tego Sługi Bożego o pomoc, aby ZUS nie wykańczał drobnej przedsiębiorczości w Polsce. Taki jest mój argument, dlatego nazywam to akcją, a nie próbą obejścia płacenia składek. Natomiast ci, którzy do akcji się włączają, nie mają celu uniknięcia wysokich składek, ale czują potrzebę włączenia się do akcji informacyjnej, czego nikt nie może zabronić ani podważyć. Sądzę, że argumenty są dobre, a przy okazji gdyby udało się nakłonić rząd do zmniejszenia składek, można by to uznać za cud Jana Pawła II. W przedstawionym sposobie ZUS częściowo sam pokryje koszty takiej akcji, ponieważ wpłynął do nich mniejsze składki, które wykorzystają sami przedsiębiorcy organizując akcję przeciw ZUS, dobitnie udowadniając głupotę tej instytucji. Pozdrawiam i czekam na opinie i chętnych którzy chcieliby ze mną współpracować nowum@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danel
gdy w 1999 roku ruszył program płatnik -to zus wtedy tak samo błądził i kazał wypełniać po omacku dokumenty zgłoszeniowe i rozliczeniowe.Taka sytuacja trwała kilka lat.wTEDY TEŻ ZAPRACOWANE URZĘDNICZKI ZUSU nie widziały błędów w skladanych deklaracjach itp. pO KILKU LATACH A POTRZEBOWALI OKOŁO 5 LAT -WZYWAJĄ LUDZI I KAŻĄ PŁACIĆ ODSETKI ZA POMYŁKI W ZAPŁATACH ITP.tO NIE JEST ŚMIESZNE CHOĆBY Z UWAGI,ŻE MAŁE KWOTY Z 1999R. W 2005 NIE SĄ JUŻ TAKIE MAŁE . A urżedniczki mają dobre samopoczucie ,bo dając odpowiedz na problem płatmika za nic nie odpowiadają-więc mogą wprowadzać bezkarnie w błąd ,a płatnik i tak za pięć lat zapłaci i to z odsetkami. Nie potrafi się ta instytucja rządzić i nasze pieniądze trwoni ,a za parę lat nawet emeryci mogą nie dostać zasłużonej emerutury.Tylko to już zusu nie obchodziTą lichwiarską instytucję powinni zlikwidować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolnikpolski
od jakiego momentu rozpoczyna sie przedawnienie ?Firma którą prowadziłem nie zapłaciła składki za luty i kwiecień 2000 roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela_
rolnik polski z tego co wiem mają 5 lat na wyegzekwowanie należności, jeżeli natomiast dostałeś tytuł egzekucyjny to od dnia doręczenia 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowany tematem
Przedawnienie w ZUS liczy się tak: do stycznia 2003 - mieli 5 lata na ściganie nalezności. po tym czasie 10. Ale i tak próbują dranie ściągnąć od ludzi to co przedawnione. Alloha!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak nie miałem pracy zawieszałem działalność gospodarczą. Robiłem to tylko w ZUS. W Urzędzie Skarbowym nie wyrejestrowywałem się. ZUS wydał decyzję, nie mając dowodów, że od 1999 r prowadziłem działalność gospodarczą nieprzerwanie. Decyzję zaskarżyłem, ale w między czasie miałem groźny wypadek samochodowy. Wycofałem więc pozew z Sądu bo nie miałem siły prowadzić sprawy. Po wypadku leżałem 2 m-ce w szpitalu. Miałem 4 operację. Dostałem skierowanie od lekarza na rentę okresową. ZUS przyjął dokumenty i do dnia dzisiejszego nie zaprosił mnie nawet na komisję lekarską. Nawet mając ewentualne zaległości - gdyby komisja orzekła mój stopień niepełnosprawności mógłbym dostać rentę np z Opieki Społecznej. Tym czasem, żeby z żoną i 3 dzieci nie zdechnąć z głodu musiałem pojąć pracę. Jestem elektrotechnikiem. O kulach musiałem chodzić po drabinie i naprawiać stary zdezelowany samochód, którego dorobiłem się - działając gospodarczo. Sprzedałem także większość swoich narzędzi pracy. Obecnie ZUS próbuje zmusić mnie do poprawienia deklaracji DRA tak, abym obciążył się sam za okresy przerw w działalności - szantażem, że moje należności nie zostaną umorzone. Mało tego lata 1999-2000 już się przedawniły a oni chcą poprawienia deklaracji z tego okresu. Deklaracje korygujące złożone były by z nową datą i płać od początku ! Cała ta sprawa zaczęła się jak ratując swoją firmę wystąpiłem do ZUS o umorzenie należności. Ja jestem teraz dość chory. Mogę pracować do 2 godzin dziennie. Jak mam spłacić ich zdaniem kilkadziesiąt tysięcy złotych. ZUS tłumaczy się, że obciąża mnie dlatego, że w czasie przerw nie wyrejestrowywałem się z Urzędu Skarbowego. Jest to bzdura !. Firmy w ogóle nie prowadzę już dwa lata, a w US nadal jestem płatnikiem PIT-u i VAT-u z racji wykonywania umów o dzieło. Tak na zakończenie. Jak ktoś świadczy usługi jednoosobowo dla firm może być płatnikiem VAT i PIT oraz wystawiać faktury VAT-owskie. Wcale nie trzeba mieć - przynajmniej w moim przypadku - firmy. Drodzy internauci Proszę to sprawdzić. Pozdrawiam e-x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jeden numer prosto z ZUS-u. Znalazłem teraz protokół z kontroli wystawiony przez wojewódzki Inspektorat Kontroli w Warszawie Wydz. Terenowy w Warszawie ul. Senatorska 6/8. Protokół dotyczy kontroli w mojej firmie 1999roku. W roku o którym mowa sześć razy zawiesiłem działalność gospodarczą. Kontrola wykryła to i uznała, że wszystko jest w porządku. Utwierdzony powyższym zawieszałem działalność gosospodarczą w następnych latach. Kontrola przeprowadzona obecnie (zresztą niezgodnie z prawem) wykazała, że mam płacić za całe lata począwszy od 1999 roku tak jakbym działalności gospodarczej nie zawieszał wcale. JEDNA KONTREOLA PRZECZY DRUGIEJ KONTROLI. Obecnie wezwałem ZUS do uchylenia niezgodnej z prawem decyzji. Jeżeli dostanę odpowiedź negatywną sprawa trafi ponownie do sądu. e-x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Mamy od stycznia 2007r nowy prezent od ustawodawców. Chłopcy uszczelnili system. UWAGA od 1 stycznia 2007 pracując na umowę o dzieło nie można płacić za siebie podatków jeśli się ne ma zarejestrowanej pozarolniczej działalności gospodarczej. Zobacz chyba Art 41 Utsawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Pozostaje jedynie praca na umowę o dzieło z odpowiedzialnością wobec osób trzecich zlecającego robty. Czyli pracować dalej można, jedynie tylko z tym, że pod nadzrem zamawiającego. A i nie płaci się wtedy VAT-u - chyba Art 15 Ustawy o podatku od towarów i usług. Natomiast podatek dochodowy płaci i potąca zamawiający roboty. Z początku się wkurzyłem ale po przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku, że tak jest lepiej. Materiał może kupić przecież Zamawający a Ja mam gdzieś podatki, deklaracje i długi wobec US. Wszystkim tym zajmie się teaz Zleceniodawca, a ja zajmę się tylko pracą zawodową. Brawa dla ustawodawców. Oczywiście działalności gospodarczej, tej pozarolniczej nie otworzę nadal ponieważ nadal ZUS rząa zbyt dużej składki. Oczywiści składkę ponad 700 zł można nazwać składką, jeśli się zarabia kilkanaście tysięcy złotych a ne kilkaset tak jak ecnie zarabiają rzemieślnicy. Pozdawiame-x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×