Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kali27

wczesna ciąża -dolegliwości

Polecane posty

Gość Madziekw
Spokojnie, mloda23 Na zwykłym badaniu (na fotelu) jest możliwe że lekarz nie będzie w stanie stwierdzić (ja miałam badanie w 6 tyg i lekarz nie był w stanie określić, ale powiedział, ze skoro wyszedł test pozytywnie to zapewne jestem (i byłam) Badanie HCG to badanie krwi. Beta HCG to hormon ciązowy, który występuje we krwi podczas ciąży, więc jeśli wyjdzie ci na nim wartość pwyżej 0 to możesz się cieszyć ze swojej fasolki :) Może powtórz sobie jeszcze raz test (ten zwykły siusiaany... Powodzienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniulenka25
cześć, jestem tu po raz pierwszy, odpisuję na wiadomość myszeczkowej. Jestem w 6-7 tc i też biorę luteinę ale 1 rano i 1 wieczorem. Sama ją chciałam bo 4 miesiace temu poroniłam w 10 tc. U mnie to było tak że w piatek zobaczyłam dziwne ciemniejsze upławy a w sobotę rano już była krew i wieczorem było po wszystkim, więc u Ciebie powinno być dobrze.Tylko nie zapominaj o luteinie. Ja od kiedy wiem że się znów udało jestem na zwolnieniu i leże bo strasznie się boję, ale na razie ok. Wczoraj widziałam jak bije serduszko :) A co do objawów to za pierwszym razem nie miałam, a teraz to szok od poniedziałku całe dnie mam wzdęcia, bóle głowy ,mdłości, jestem non stop senna i bardzo słaba, mam nadzieję że to wróży dobry koniec :) Tylko mam pytanie tak ma być całe dnie czy będą chwile kiedy poczuję ulgę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiakk2
mi w pierwszej ciąży objawy przeszły w 13 tygodniu.Teraz jest jeszcze gorzej:jestem w 6-7 tygodniu i nie mogę nic rozbić bo ciągle wymiotuję. pozdrawiam mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w 14tyg i 4 dniu ciazy i mdlosci mam nadzieje juz odeszly w zapomnienie :) nie moge pic sokow jednodniowych marchewkowych-mam po nich zgage i zle sie czuje. Do Myszeczkowej:ja przy poronieniu (w 6 tyg) mialam okropny bol brzucha,krew czerwona ze skrzepami,lekarz powiedzial,ze samo plamienie nic nie znaczy,wiec glowa do gory :)))powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedna
dziewczynki czy jak np kichacie to macie takie uczucie ciagniecia w brzuchu?bo ja mam wrazenie ze zaraz mi brzuch rozerwie..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda23
witam , dziekuję za dobre słówka od madziekw zrobiłam w sumie już trzy testy ( różne ) i wszystkie wyszły pozytywnie ( dwie kreski ), nie wiem dziś juz byłam na badaniach HCG i odbiore je dopiero ok. 16.00, póżniej ide z nimi do lekarza i wtedy się okaże. Trzymajcie kciuki. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika_23_
Czesc dziewczyny! Czy moge byc w ciazy jesli wspolzylam na poczatku wrzesnia i mialam prawdobodobnie dni plodne,a mialam problemy z owulacja.Chodzi o to ze kilka dni temu bylam u mojego lekarza,poniewaz ostatni okres mialam w sierpniu a on mnie zbadal i powiedzial,ze glowy nie daje ale to ciaza.Test wyszedl negatywny,ale bede robic jutro drugi.Nie stwierdzil by ciazy kiedy 2 miesiace byloby prawie od zaplodnienia?Mam isc do niego za 2 tygodnie.Powiedzial,ze z macicy zrobila sie poduszeczka,ujal to nie fachowo i wyglada to na ciaze.Do tego boli mnie brzuch jak na okres i czekam na niego nieublaganie.Ktos pisal,ze moze nie widzial pecherzyka plodowego z bijacym serduszkiem....albo mam guza macicy przy czym stwierdzam,ze chodze do niego tak czesto,ze to drugie napewno wykluczam,choc czasem doktor tez moze cos przeoczyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeintoyou
Witajcie, ja ostatnio mialam ocieplanie domu i tyle roboty i sprzatania, ze nawet nie mialam czasu by na chwile przy kompie usiasc. Myszeczkowa - nie martw sie na zapas, takie uplawy jeszcze o niczym nie swiadcza. Najwazniejsze, ze to nie krew. Badz dobrej mysli i uwazaj bo nerwy moga zaszkodzic tylko twojej fasolce. Mloda 23 - gratuluje ciazy! Lekarz moze jeszcze nic nie widzial bo za wczesnie. A jak ci 3 testy wyszly pozytywnie to na bank jestes mamusia. Trzymajcie sie cieplo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeintoyou
Kika co taka smutna jestes???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika_23_
wyzej opisalam swoj problem...Musze odczekac te 2 tygodnie i wtedy bede sie martwic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedna
Pełna nadziei-dziekuje za odp.widac tak musi byc z tym kichaniem:)tylko ze ja co dziennie kicham,mysle ze to alergia na cos poprostu...pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeintoyou
Dzien dobry :) Kika sorki nie doczytalam. Nie martw sie na zapas, wiem ze latwo jest powiedziec, a trudniej zrobic. Jednak jesli nie daj boze to bylby guz to lekarz na pewno wczesniej widzialby, wiec to raczej odpada. Co do testu to sa przypadki, ze kobieta jest w ciazy a test wychodzi negatywnie. Jak kupowalam test w aptece (niestety negatywny wynik) to pani sama mowila ze jakikolwiek wynik wyjdzie to powinnam go jeszcze powtorzyc za tydzien zeby miec pewnosc. Poza tym jedna moja znajoma byla w ciazy i dowiedziala sie o tym dopiero w 4 miesiacu, miala regularne @, zadnych objawow, itp. Poczekaj te 2 tygodnie i wtedy zobacz co ci lekarz powie. Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze. Glowa do gory :) Milego dnia wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda23
Witam wszystkie kobietki, no dobra trzy tesy z pozytywnym wynikiem sprawdziły się i będę mamusią cieszę sie i życzę wszystkim przyszłym mamą tego smego, powodzenia i pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika_23_
Dzieki za slowo otuchy :) Robilam dzis drugi test i tez wyszedl negatywny...l.Nie wiem co mam myslec,stresuje sie bardzo.Brzuch mnie boli,czasem sa to az skurcze i zawsze jak mialam okres dostac to juz plamilam a tu nic suchutko.Piersi mniej bola ale czuje je jednak.Zastanawiam sie czy jest tam dzidzius czy nie,boje sie tego ze moze jak pojde powie ze musze byc czyszczona.Jest pol na pol,bo niby sa zmiany w macicy tak jakby zagniezdzalo sie cos z tym,ze oprocz tego nic nie widzial.Ciekawe co bedzie za te 2 tygodnie,dopiero bede sie bac :( Ja mialam zaburzenia w owulacji i on powiedzial gdyby przyy takich zaburzeniach juz teraz sie udalo to bylby sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Jestem w 10 tygodniu ciąży dawno mnie tu nie było, u mnie wszystko ok poza kaszlem który ciągle mi towarzyszy od grypy. Staram się odpoczywać i myśleć pozytywnie, bo dlaczego miałoby być źle ;). kika_23_ nie przejmuj sie tak mocno będzie dobrze, unikaj tylko przynajmniej narazie wszystkiego co mogłoby ci zaszkodzić :) Ja też na początku robiłam testy i były negatywne a potem okazało się, że jednak jestem, tylko test jeszcze nie wyłapał ciąży ;). Poczekaj jeszcze troszeczkę w każdej chwili moze się okazać że na teście są dwie wyraźne kreseczki, a co do zaburzeń owulacji to ja mam dopiero zaburzenia, długość mojego cylu wynosiła średno ok 58 dni więc nie bardzo wiedzą co z tym zrobić a leczę się już 12lat. Dlatego np różnica pomiędzy datą porodu wyliczoną z miesiączek a datą wyznaczoną przez USG to ponad dwa tygodnie, dlatego ty tez możesz nie zobaczyć na teście jeszcze kreseczek. Ja test pozytywny otrzymałam dopiero po 1,5 mięsiąca od pierwszego dnia cyklu więc głowa do góry :). molda23 gratuluje serdecznie Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeintoyou
Mloda:moje gratulacje, super ze testy sie nie pomylily. Teraz uwazaj na siebie i sluchaj swego organizmu. Trzymaj za nas kciuki - oby grono szczesliwych mam sie powiekszalo. Asiek: duzo zdrowka ci zycze, zeby kaszel przestal cie meczyc. Kika: nie mysl negatywnie, sama widzisz ze test nie zawsze musi wyjsc pozytywnie, a kobieta jednak jest w ciazy. Dopoki @ sie nie pojawi to wszystko wskazuje ze jednak moze to byc ciaza. Mnie dzisiaj brzuch zaczal bolec tak typowo na @ i juz na 99% wiem, ze dostane go w weekend planowo. Jednak czlowiek w koncu jest mlody, swiezo po slubie to nie ma sie co przejmowac tylko trzeba sie starac i tyle. Trzymajcie sie i uwazajcie na siebie:) Wszystkim mamom jeszcze raz serdeczne gratulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika_23_
kochane jestescie dziewczynki :) Trzymam kciuki za wasze piekne brzuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika_23_
kochane jestescie dziewczynki,trzymam kciuki za wasze brzuszki piekne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika_23_
To jednak nie ciaza,zaczynam plamic i mam juz bolesne skurcze takze jutro bede miec pewnie okres po prawie 2 miesiacach bez.Przeczowalam,ze to nie ciaza a to co powiedzial o poduszeczce z macicy to przez to ze tak dlugo okresu nie bylo....Ktos kto ma takie zaburzenia,nie zachodzi tak szybko w ciaze.Nie planowalismy mam 23 lata,ale troche mi żal :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw się kika_23_ jeżeli naprawde zapragniesz być w ciąży to sie postaracie i będzie zobaczysz. Ja ponad pół roku się starałam i gdy już naprawde straciłam nadzieję to się udało. Zrób sobie badanka najlepiej hormonalne, ale takie badań ciężko wyprosić na NFZ szybciej jest prywatnie i wówczas będziesz wiedziała na czym stoisz. Zaglądaj do nas czasem i napisz co u Ciebie będzie Ci z pewnością lżej. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika_23_
Badania hormonalne mialam robione,wyszla mi prolaktyna duza ktora prawdopodonie blokuje mi okres a przy tym menstruacje....z tad te klopoty....poryczalam sie dzis jak zobaczylam ze plamie bo uzmyslowilam sobie ze chcialam tego dzieciatka.Mam nadzieje,ze kiedys mi sie uda zajsc juz wtedy kiedy bedziemy je chciec.Teraz te pare dni bylo dla nas stresujace,ale po cichu chyba oboje chcielismy zebym byla w ciazy,mimo tego zaskoczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeintoyou
Kika: nie daj sie kobieto:) moze teraz sie nie udalo, ale jestes przeciez jeszcze mloda, prolaktyne da sie zbic, wazne ze nie masz innych problemow. Na pewno wam sie uda! A bierzesz cos na zbicie tej prolaktyny??? Trzymaj sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika_23_
Tak,brałam norprolac zeby mieć owulacje.Wlasnie po braniu ich rosl mi pecherzyk,ale czy doszlo do owulacji nie wiem.Myslalam ze skoro podejrzewal ciaze to moze sie udalo.Pewnie bedzie zaskoczony jak pojde i powiem ze juz jestem po okresie,teraz znowu stres czy bedzie jajeczkowanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane kobietki załuzmy ze zrobiłam test płytkowy i wyszedł negatywny ...a powiecmy ze jestem przed dostaniem @ to czy jego wierygodnosc jedt 98% pewna? czy jesli zrobie po oczekiwanej @ 1 list.. to wyjdzie prawidłowy czy to jest mozliwe?...? prosze Odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane kobietki załuzmy ze zrobiłam test płytkowy i wyszedł negatywny ...a powiecmy ze jestem przed dostaniem @ to czy jego wierygodnosc jedt 98% pewna? czy jesli zrobie po oczekiwanej @ 1 list.. to wyjdzie prawidłowy czy to jest mozliwe?...? prosze Odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Do kika_23_ Napisz mi słonko czy dostałaś tę @ czy tylko plamienie bo to jest ważne, oki czekam na wiadomości. DMER dlaczego robisz test płytkowy przed miesiączką, masz nieregularne cykle? wydłużone ? Nie jest jakimś tam znawcą ale dopóki nie minie kilka dni od daty spodziewanej miesiączki nie możesz przypuszczać, że wynik jest prawidłowy, ponadto każda kobieta jest inna i nawet każda ciąża jest inna o czym zdążyłam się już przekonać :), więc poczekaj aż minie termin i wtedy testuj. Moja znajoma twierdzi, że w pierwszych dwóch tygodniach ciąży, zarodek jest tak chroniony przez organizm matki, że nie ma prawa się uszkodzić, więc jesli uważasz że możliwość zapłodnienia jest to nie zamartwiaj się i żyj normalnie. Będe oczywiście trzymać kciuki żeby sie udało :) Pozdrawiam ciplutko bo pogoda nie nastraja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiek dziekuje za dobre słowa :) bede czekac i zrobie 2 ..listopada .. prosze pomodl sie za mnie :) a jak u ciebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Modlę się za wszystkich, którzy się starają o maleństwo i o tych którzy te maleństwa w brzuszku mają, myślcie pozytywnie, łatwo powiedzieć komuś, kto niebawem kończy pierwszy trymestr :). Ponadto mam juz mały brzuszek czego w pierwszej ciąży nie zauważyłam, w sumie to brałam ślub jak byłam w 4tym miesiącu ciąży i spokojnie wchodziłam w sukienkę z gorsetem, a teraz 3 miesiąc a ja potrzebuje swobody. A tak apropo ponieważ mam bardzo nieregularne cykle przeoczyłam gdzieś zajście w ciąże z moim pierwszym synkim i o ciąży dowiedziałam się w 9tym tygodniu :), teraz z perspektywy czasu uważam, że to bardzo mi pomogło bo nie zamartwiałam się, lecz organizm sam domagał się więcej snu i dobrego jedzenia, a alkohol i inne rzeczy odrzucał :) Teraz kiedy mój synek ma już 4,5 roku myśle, że on jest moim największym szczęściem jakie mnie trafiło ;) a teraz cieszy się, że będzie starszym bratem i jest taki dumny :) DMER czekam na wiadomości po 2.11.2008, będzie dobrze :) wiem to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×