Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kali27

wczesna ciąża -dolegliwości

Polecane posty

Aisha na pewno się uda!!!Musi!!!Trzeba mieć nadzieję i wierzyć:)Mi zostało jeszcze trzy miesiące i cały czas w stresie żyję czy się uda mam wszystko już dla małej przyszykowane ale jakoś nie mogę w to uwierzyć że będę miała córeczkę:)Już nie mogę się doczekać:) To mój brzuszek w 26tygodniu:) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b8133c7a9bb64f28.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaatarina87
Hej Dziewczyny! Aisha super, że się odezwałaś:) Trzymam kciuki Kochana za Ciebie. Musi się udać... I musi być dobrze, bo masz w sobie tyle wiary i siły, że nie ma innej opcji...!:) Kinia, ale fajny brzuszek:) Chyba nie przytyłaś za dużo... U nas końcówka 37 tygodnia i czuję się jak orka... Maluszek w ciagu dnia miewa nawet 4 razy czkawkę, wpycha się pod żebra i się mocno wierci... Ale to już końcówka ciąży, więc cieszę się każdym ruchem, nawet męczącymi czkawkami:) Pozdrawiam i ściskam;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Benjamina
dziewczyny zapraszam na nowe forum www.rajkobiety.pl wszystkie staraczki i zafasolkowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarina kochana już ze 13kg a to dopiero 27tydzień.Więc przytyłam sporo!Ale fajnie masz jeszcze tylko trzy tygodnie i już będziesz miała dzidziulkę ze sobą a może wcześniej urodzisz:)Trzymam kciuki za szybkie i lekkie i szczęśliwe rozwiązanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiniu sliczny brzuchol! widzicie to co takie odlegle sie wydawalo teraz tak blisko:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane ja po usg polowkowym. Wszystko z dzidzia dobrze. ROzwija sie ponad norme jedynie problem z lozyskiem bo jest na przedniej scianie co moze spowodowac cesarke ale potwierdza w 32 tygodniu i kazali sie nie martwic. Aha i chlopczyk. Bylo mi obojetne ale imienia dla chlopca brak jak na razie ale przyjdzie napewno jakies do glowy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiula15
DianaKarina super że wszystko jak na razie ok, ciesze sie razem z tobą :) Fajnie że chłopczyk - to tak jak u Mnie.... My już imie mamy wybrane dawno bedzie Kubuś a teraz zaczynamy mu organizować pokoik no i kupować wyprawke..... :) :) już mamy 31 tydzień :) :) jak na razie nie boję się porodu i nie myślę o tym (tyle kobiet codziennie rodzi i dają radę więc ja tez dam po co się stresować....) A co wy dziewczyny myślicie na temat SZKOŁY RODZENIA ???? Mi siostra mówi (już po porodzie) że szkoda kasy a i tak jak przychodzi co do czego to sie zapomina jak oddychać ..... heheh Reszta tematów na zajęciach jest prozaiczna np. odżywianie ciężarnej czy ćwiczenia w ciąży... wszystkie techniki kąpieli czy przewijania trenują na lalkach więc co mi po tym.... Chyba zrezygnuję :) piszcie co wy na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dianka niczym sie nie martw, na pewno bedzie ok! Super ze chlopak a imie samo przyjdzie:)) ] Asiula jak ten czas leci, co do szkoly rodzenia to moja kolezanka chodzi i sobie chwali bardzo, tylko zaczela dosc wczesnie jakos, wlasnie jest w 7 miesiacu i juz konczy kurs:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja po ostatniej wizycie trochę się denerwuję. Mam zamkniętą, długą, ale miękką szyjkę. Lekarz zapisał mi luteinę i muszę się oszczędzać. Najgorsze jest to, że to moja wina, bo trochę za dużo ostatnio miałam na głowie i na odpoczynek nie było dużo czasu:/ Podobno dopóki szyjka się nie skraca nie mam się czym martwić, ale to jest moja pierwsza ciąża i kobieta nigdy nie ma lepszych warunków do przechodzenia ciąży jak przy pierwszej. To jest dopiero 26 tydzień... Miała któraś z Was podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiula15
karola1408 Nie ma co się martwić na zapas , wiem to po sobie, bo ja od 21 tygodnia ciąży mam skróconą szyjkę do 2cm, jest co prawda twarda i zamknieta, ale lekarz dał zwolnienie już do końca ciąży i kazał jak najwięcej odpoczywać. obecnie jestem w 31 tygodniu i jest bez zmian juz od 10 tyg lekarz twierdzi, ze chyba już taka natura tej mojej szyjki..... Dianka a jak z tymi ruchami maluszka czujesz już???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaatarina87
Hej!:) Karola ja miałam taki problem, no w sumie to mam. Ale u nas już 38 tydzień. Gdzieś od połowy ciaży miałam miękką szyjke, trochę odpoczynku i było źle;) teraz zostało czekać na godzinę "zero". U mnie też będzie chłopiec:) Filipek:) Już na niego czekamy, staraliśmy się z meżem przygotować starszego Synka na to, ze juz niedlugo w jego pokoju bedzie z nim braciszek. Buziaki dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola nie martw się ja od 25 tc do 36 tc byłam na luteinie i magnezie,raz leżałam parę dni w szpitalu a teraz za tydzień mam termin a porodu ani widu ani słychu :D Do tego ja byłam w gorszej sytuacji bo mi szyjka się właśnie skracała i musiałam dużo leżeć,co nie było łatwe bo mam 3-letnią córkę a mąż pracuje w delegacji.Także głowa do góry,bierz leki i odpoczywaj jak najwięcej a wszystko będzie dobrze :) Dianka masz łożysko na przedniej ścianie macicy i dzidzia w nie kopie dlatego możesz nie odczuwać jeszcze ruchów,a co do szkoły rodzenia to dla mnie strata czasu,instynkt podpowiada kobiecie jak wydać dziecko na świat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź dziewczyny, trochę mnie uspokoiłyście. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze:) Dosiach w takim razie życzę szczęśliwego rozwiązania i daj znać jak maleństwo przyjdzie na świat! Pozdrawiam wszystkie oczekujące maluszków mamusie, a tym które już mają dzieciaczki życzę wszystkiego najlepszego z okazji zbliżającego się Dnia Matki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola moja kolezanka jest wlasnie w 21 tygodniu ciazy i ma skrocona bardzo szyjke, ma brac leki i duzo odpoczywac. Po kilku dniach brania lekow juz szyjka wydluzyla sie o 4cm :) Oszczedzaj sie, wszystko sie ulozy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiula15
Dosia powodzenia i trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie :) Ja też stwierdziłam że szkoła rodzenia to strata czasu i pieniędzy, poza tym czuję ze dam rade bez tego i wierzę w swój instynkt .... :) Diana najlepiej wyczuć ruch jak wieczorem (po kolacji) połozysz się w ciszy i spokoju, połozysz ręce w dolnej częsci brzucha i sie dobrze wsłuchasz a jestem pewna że poczujesz swojego SYNKA... (ja tak właśnie na początku miałam czułam delikatne "szmery", a teraz to już mi cały brzuch chodzi i widzę rozpychające sie ciałko..... :) Pozdrawiam wszystkie kobietki czekające na poród..... Trzymam kciuki za te które nie tracą nadziei .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam_1
Witam mam taklie pytanie... sypialam z partnerem od 2miesiecy bez zabezpieczenia w dni plodne i nie plodne ... od ostatnich miesiecy dostawalam okres 5ego a pozniej 6... co 30 dni.. teraz w maju dostalam okres 2ego ktory trwal 4dni i skonczyl sie w dzien kiedy zawsze dostawalam miesiaczke. Byl taki czas ze po kazdym posilku bralo mnie na wymioty potem przechodzilo. Ibyl bol po lewej stonie podbrzusza potem na zmiane raz prawa strona raz lewa i podbrzusze... Troche sie martwie bo nie wiem co to jest czy ciaza czy cos innego... Od kilku dni zaczelo bolec mnie podbrzusze jak na okres bola mnie piersi i mam obfite oplawy biale czasem dretwieja mi dlonie i rece mialam zaparcia a teraz jest biegunka i czeste oddawanie moczu co do kawy czasem ja wypije czasem nie bo odrzuca mnie i papierosy takl samo... Co to moze byc? prosze o odpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pscółka...
Hej dziewczyny, może Wy mi odpowiecie na nurtujące pytania/dolegliwości bo już sama nie wiem.... Zacznę od tego, że miesiączki mam nieregularne raz na początku miesiąca, a następnym razem w połowie (waha się miedzy 28 a 37 dni - spoko...). W tym m-cu miałam 8 a skończył się 15 maja no i zaczęliśmy starania ( tak co 2gi dzień ) o dzidzie i może sobie wmówiłam bo nie ukrywam, że bardzo bym chciała ;) i strasznie boli podbrzusze z kłuciem jajniorów raz jednego a raz drugiego ( a dzisiaj prawy a raczej tak jak by pod nim straszne mocne i długie ), słabo i kołuje się w głowie z uczuciem gorąca i wypiekami na twarzy ( nie mierzyłam temp bo zaraz by się śmiał mój boy, że wmawiam sobie albo że chora jestem :) ), czy zjem czy nie to dziwne mdłości aż żołądek boli i muli strasznie, od wczoraj zgaga straszna i ból głowy. Aaaa i ból piersi ( w sumie te bóle z brzuchem, piersiami i plecami to tak jak na okres wiec może przyjdzie niebawem, nie wiem ). A jak czytam to osoby palące i pijące kawe odrzuca a mi wręcz smakuja owe używki, tylko piwko śmierdzi.... Nawet nie wiem kiedy np. zrobić sobie test by sprawdzić już z pewnością, bo te cykle są niesamowite... Może jakaś porada, albo cokolwiek na temat wyliczeń - nie wiem już sama... Pozdrawiam i życzę ślicznych pociech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, które się zastanawiają co z nimi ;) Uwazam ze powinnyscie zrobic test ciazowy, jeśli bedzie negatywny to powtorzcie za kilka dni o ile @ nie nadejdzie, jesli pozytywny- to migiem do gina:)) Wszystkie wymienione objawy moga ale nie musza byc objawami ciazy. Nasze organizmy są bardzooo skomplikowane;) i zlosliwe czasami. Zycze jednoczesnie, aby wszystko poszlo po Waszej mysli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja też chcę się podzielić
Cześć Dziewczyny. Ja odstawiłam tabletki pod koniec marca, krwawienie z odstawienia wystąpiło normalnie. Potem cały kwiecień nic i 6 maja zaczęło się skąpe plamienie zamiast okresu,które trwało tydzień. Miałam też ogromny apetyt.Potem zauważyłam spore ilości mlecznobiałego śluzu,moje piersi były nabrzmiałe i bolesne jak nigdy, bolały też jajniki na zmianę i brzuch jak na okres. Byłam pewna że to przez tabsy wszystko się rozregulowało,ale ten śluz był cały czas obfity i ok 20.05 znow zabarwił się na jasnobrązowo. Umowiłam się do lekarza na wtorek,ale nie wytrzymałam i kupiłam test,żeby się uspokoić. DWIE KRESKI! Jestem w ciąży! Szczęśliwy Tatuś poleciał po kolejny i tez pozytywny:-) pozdrawiam ciepło inne przyszłe mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja też chcę się podzielić
Cześć Dziewczyny. Ja odstawiłam tabletki pod koniec marca, krwawienie z odstawienia wystąpiło normalnie. Potem cały kwiecień nic i 6 maja zaczęło się skąpe plamienie zamiast okresu,które trwało tydzień. Miałam też ogromny apetyt.Potem zauważyłam spore ilości mlecznobiałego śluzu,moje piersi były nabrzmiałe i bolesne jak nigdy, bolały też jajniki na zmianę i brzuch jak na okres. Byłam pewna że to przez tabsy wszystko się rozregulowało,ale ten śluz był cały czas obfity i ok 20.05 znow zabarwił się na jasnobrązowo. Umowiłam się do lekarza na wtorek,ale nie wytrzymałam i kupiłam test,żeby się uspokoić. DWIE KRESKI! Jestem w ciąży! Szczęśliwy Tatuś poleciał po kolejny i tez pozytywny:-) pozdrawiam ciepło inne przyszłe mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez chce sie podzielic gratulacje i witamy w gronie mam :) U mnie 22 tydzien i bylismy na malym weselu wczoraj i nikt nawet sie nie zorientowal ze jestem w ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Witam.otorz to w moim przypadku wyglada to tak ze wczoraj zrobilam test ,ktory pokazal dwie kreski takze ciaza.w zeszlym roku poronilam wlasnie przez bole brzucha takze nie lekcewazcie ich zwlaszcza gdy sa silne nawet jesli wam ktos mowi ze to normalne.a teraz moje dolegliwosci to bol brzucha(narazie slaby)jakby na okres strasznie bola mnie piersi bole glowy mam koszmarne.boje sie strasznie tej ciazy ciagle placze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia gratuluję dwóch kresek:)Niestety nie mogę się zgodzić z tobą że poroniłaś przez ból brzucha.JA miałam dwie martwe ciąże i brzuch w ogóle mnie nie bolał dopiero wtedy gdy pojawiło się krwawienie i wszystko się usuwało.Teraz jestem w trzeciej ciąży i od początku bolał mnie brzuch jak na @ i do dziś mnie pobolewa,dlatego bo wszytko rośnie rozciąga się,jestem już w 29tygodniu ciąży i wszystko z moją córeczką jest ok.Więc ból podbrzusza nie oznacza poronienia chyba że jest silny i pojawi się krwawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
No tak moj byl bardzo silny a ja myslalam ze to normalne bo wszystko sie rozciaga az tu pojawilo sie krwawienie i bylo za pozno. A teraz ciagle spie przez te bole glowy he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia jeśli śpisz i masz bóle głowy to ok to znaczy że są objawy ciąży i z dzidzią jest wszystko dobrze.Ja też dużo spałam i też głowa mnie bolała do tego wymiotowałam co śmieszne cieszyłam się z tego bo wiedziałam że z dzidzią jest wszytko ok.Także nie przejmuj się będzie dobrze mogę cię tylko pocieszyć że w trzecim trymestrze są jeszcze bardziej męczące objawy hihi:)Wszytko przed tobą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiula15
Agusia : Ja też zgadzam sie z Kinia że nie poroniłaś przez ból brzucha (ja tez mam za soba dwa poronienia i brzuch bolał tylko podczas oczyszczania organizmu). ból był skutkiem poronienia ale nie przyczyna! najprawdopodobniej po prostu nie przyjał się zarodek albo źle rozwijał dlatego matka natura odrzuciła płód (bo to najczęstsza przyczyna)! Tymczasem nie martw się na zapas tylko myśl pozytywnie, (wiem że to cieżko po takich przejściach ale ja też sie martwiłam a jestem już jedną noga w 33 tyg ciąży i jak na razie jest ok ) Kinia jak tam z wyprawką kompletujesz już dla swojej Ali ???? Ja już mam prawie wszystko wczoraj nawet pieluchy kupiłam heheh Fajne uczucie tak kupować dla maleństwa... :) Pozdrawiam forumowiczki :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Asiula. Ja juz tez duzo mam. Wozek, lozeczko, bujaczek, posciel do lozeczka, ubranka, mata do przewijania, kosmetykow troche i akcesoria do pielegnacji. Jeszcze pieluszki bo chce kupic takie wielokrotnego uzytku Bambino mio nie wiem czy slyszalas i monitor oddechu i wanienka i kolyska do naszej sypialni. Zastanawiam sie nad przewijakiem ale juz chyba to jest wiekszosc rzeczy :) Napisz jak cos ominelam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Mam takie pytanko a mialyscie tak na poczatku ciazy ze ciagle chcialo wam sie jesc? Bo ja chociaz nie jestem glodna to taki ssanie czuje najbardziej na rosol he a na slodkie patrzec nie moge. Bo juz nie wiem czy sobie wmawiam czy to normalne.poprzednio tak nie mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×