Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kali27

wczesna ciąża -dolegliwości

Polecane posty

Dzięki dziewczyny za przywitanie, byłam na badaniach moja fasolka rozwija się prawidłowo :) 19stego idę na pierwsze USG :) Cholercia, poradźcie coś (te kobietki, które palą) bo mnie nie chce odrzucić, a nie umiem sobie od czasu do czasu odmówić papierocha, aż mi wstyd, za to co pisze, truje to maleństwo...i nie wiem jak sobie z tym poradzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadyjka88 no, rzecz sily woli. Ja rzucilam juz przeszlo 2,5 roku temu, nie bylo latwo, ale jakos sie udalo. ty masz wieksza motywacje:)-maluszka! takze glowa do gory! teraz mozesz przytyc ile wlezie takze nawet jak papierochy zastapisz jedzeniem to nie bedzie tragedii ;P a pomysl ze dzidzia moze urodzic sie wczesniej, moze w dziecinstwie chorowac, byc slabsze itd itp. po prostu musisz sie zawziac w sobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaatarina87
Nadyjka88 jak palisz długi czas to gorsze będzie dla Maleństwa jak rzucisz z dnia na dzień... Lepej wtedy od czasu do czasu dostarczyć nikotyne do organizmu... prawda okropna, ale prawda... mnie odrzuciło odrazu, jak tylko Maluchy się pojawiły w brzuszku:) po 1 Synku wróciłam do nałogu, a teraz mam nadzieje wytrwać w nie paleniu:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisha nawet nie wiesz jak się cieszę :* 3mam za Was kciuki,często o Tobie myślę i z całego serca życzę Ci zdrowego,pięknego maluszka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, beta 129- ciąża potwierdzona. Po jutrze powtórka plus progesteron, za około 10 dni pierwsze USG....Strasznie się boję!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisha GRATULACJE :) teraz juz na pewno bedzie wszystko dobrze:) tak sie ciesze CUDOWNIE :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisha gratulacje :-) Dbaj o siebie. U mnie 37 tydzien mija. Jeszcze przyszly tydz w pracy i laba. Jak na razie jest super i nie narzekam chociaz czasami ciezko ale juz nie dlugo i dzidzia bedzie z nami. Co tam u was kochane mamusie i staraczki. Piszcie czesciej :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny, więc od czasu do czasu (bardzo mało tego palę) ale zdarza mi się, lekarz mi też powiedział, że od czasu do czasu świat się nie zawali, a dla maleństwa prawda bolesna - tak lepiej, gorsze niż "głód nikotynowy". Mam jeszcze jedno pytanie, dość dziwne jest dla rodziny i znajomych, że moja ginekolog nie założyła mi jeszcze karty ciąży, byłam u niej właściwie dwa razy, za pierwszym razem, żeby ciąże potwierdzić(wcześniej robiłam dwa testy - po dwie kreski w obu :) ) i ona na początku posłała mnie do laboratorium na badanie HCG - wyszło coś około 31111 (bądź 3111) nie pamiętam przyznaje z tego stresu. Potwierdziła ciążę, wysłała na pozostałe badania (mocz, cukier, itp) jutro idę - nie miałam się kiedy wybrać przez pracę. I to wszystko, kazała zarejestrować się gdzieś na USG i tyle, to normalne, sama powinnam poprosić o kartę ciąży? Jak u was to przebiegało? Pozdrawiam i ściskam serdecznie was wszystkie i każdą z osobna :)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisha będzie wszystko dobrze:)Trzymam kciuki:)Dianakarina już tak blisko powodzenia:)Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiula15
Aisha super wieści cieszę się razem z toba... widzisz mówiłam że się ułoży i też doczekasz swojego maluszka... :) mam dobre przeczucie że wszystko się ułoży ... Trzymam mocna kciuki :) Dianka za ciebie też trzymam kciuki... a powiedz jak z ta cesarką szykujesz sie na nią czy nie wiesz ??? bo pisałaś kiedyś o cesarce przez łożysko ..... Nie bój się pomysl o tym że to wszystko ci dzidzia wynagrodzi... dobra rada zrelaksuj sie kilka dni przed terminem kup sobie płytę z dobrą muzyka relaksacyjną...:) trzymam kciuki raz jeszcze... Karola gratuluję zdrowej dzidzi.... życzę duzo wytrwałości i cierpliwosci.... U mnie już 5 tydzień z Kubusiem :) Jest fantastycznie chociaż przyznam że czasem ciężko... mial ostatnio problemy z jelitkami i n ie mógł kupki zrobić chyba przez to że zjadlam 2 surowe jabłka, a nie gotowane.. A generalnie z tym jedzeniem podczas karmienia piersią jest kiepsko... jem codziennie prawie to samo i wszystko jałowe i mało owoców można bo tylko krajowe a te sie pomału kończą.... No ale daję radę - wszystko dla maleństwa.... Dziewczyny trzymajcie się i do napisania... buźka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za mile slowa:) Dianka noooo bliziutko:) Sciskam Was! dam jutro znac jak wyniki bety i progesteronu. :) na 21.09 (w urodziny mojej mamy) zapisalam sie na I USG:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość schatzi1989
Witam wszystkie dziewczyny :) mam do was pytanie, bo niedlugo oszaleje... a wiec miesiaczka spozniala mi sie 5 dni, zawsze mialam bardzo regularna, powinnam dostac w piatek i ciagle nic i nic.. zrobilam sobie test ciazowy z krwi i wyszlo mi ze mam 33,4 mIU/ml a normy dopuszczalne to CIAZA 1 TYDZIEN 5-50. Bylam bardzo ucieszona tym faktem, ze prawdopodobnie bede miec dzidzi az nagle lekko zarwal mnie brzuch, poszlam do lazienki i dostalam tak jakby miesiaczki.. mam zatem pytanie czy bedac w ciazy mozna miec jeszcze miesiaczke przez jakis czas? Oprocz tego ciagle mam nabrzmiale piersi, a w piatek kiedy mialam dostac miesiaczki bolalo mnie podbrzusze... test ciazowy plytkowy wyszedl mnie negatywnie, robilam go przez testem z krwi, ale moze bylo na niego za wczesnie. Czy podczas krwawienia mozna robic test ciazowy z krwi? chcialabym sie upewnic czy HCG wzrasta czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
schatzi odpoczywaj duzo, lez i powtorz bete po 2 dniach wtedy bedziesz miec pewnosc. Czy krwawienie sie utrzymuje???? Mam nadzieje ze jednak bedzie ok i wszystko pojdzie po Twojej mysli, pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauuula1990
Witam. Chcialabym zadac pytanie na temat rozpoznania wczesnej ciazy. Mianowicie juz kilka dni po owulacji zaczelam odczuwac bol podbrzusza jak na okres, ale do niego byly ponad dwa tygodnie teraz odczuwam takze bol piersi i tkliwosc sutkow oraz mam caly czas podwyzszona temperature ok 37,3 , okres powinnam dostac 17 wrzesnia czy warto wykonac juz teraz test ciazowy? czy poczekac do dnia spodziewanej miesiaczki? a jesli dosane okres to czemu caly czas po owulacji (do dziaj wlacznie) boli mnie lekko a czasem mocniej podbrzusze, tak jak podczas okresu...doadam ze staramy sie z mezem o dziecko od 3 miesiacy i biore od stycznia bromergon na zbicie podwyzszonej prolaktyny...z gory dziekuje za odpowiedz:) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, tak jak mowilam powtorka z rozryqki, niestety beta tylko 153, czyli przyrost prawie zerowy. Jestem bez sił, pieniędzy na dalsze próby i pracy....mam dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisha trzymaj się kochana ja też dwa razy straciłam ciążę aż w końcu się udało wiem że to bardzo boli i człowiek jest bezsilny ale uda się na pewno wierzę w to bardzo tylko nie wolno się poddawać walcz o dzidzie a uda się na pewno.A może musiała byś przyjmować zastrzyki codziennie tak jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiniu obrót spraw, ale jestem zszokowana i w ogole jakby mnie ktos walnął ;P nie wiem, co sie dzieje. powtorzylam dzis bete- wynik 832mlU/ml!!!!!! Kurcze....moja dr napisala ze to dobry wynik...tak bardzo sie boje, 21 wrzesnia ide na pierwsze usg-mam nadzieje ze jednak zdarzyl sie cud!!!!! Ja biore na podtrzymanie juz chyba wszystko, co sie da plus inne leki, już ci pisze: 1. Clexane 40mg w zastrzykach 2. luteina dopochwowo 3 razy dziennie po 100mg 3. estrofem, czyli estradiol w tabletkach 4. Reszta to: - kw foliowy -b6 -b12 -jodid (jod) -dopegyt na obnizenie cisnienia -siofor (powoli odstawiam) -magnez -acard -nospe (w razie bolu) takze - tragedia! ale czego sie nie robi, prawda?????? :) SCISKAM wAS WSZYSTKIE I BEDE DAWAC ZNAC W PIATEK!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie ja86
Czesc Dziewczyny, Z gory sorki, bo moze zasmiecam Wam watek, ale mam pewne pytanie. Staramy sie z moim mezem o dziecko juz ponad 1,5 roku. Niedawno mialam zabieg histeroskopii i usuwanego polipa z endometrium, ktory prawdopodobnie uniemozliwial zagniezdzenie sie zarodkowi. Teraz probowalismy pierwszy cykl po tym zabiegu. Do okresu zostaly mi 4 dni, na razie nie mam objawow typowo okresowych (czasem zaboli mnie jajnik). Ale od wczoraj (przy spadku temp) strasznie bola mnie miesnie brzucha i plecow. Nie mialam zadnego wysilku fizycznego, po ktorym moglabym miec zakwasy itp. Myslalam, ze rozbiera mnie grypa, ale poza tymi bolami nie mam zadnych objawow (oprocz lekko podwyzszonej temp, ale to normalne w fazie lutealnej). Czytam, ze bole we wczesnej ciazy bardzo przypominaja te okresowe, ale ja takowych nie mam jeszcze (byc moze przyjda jutro, pojutrze). Czy ktoras z Was przchodzila moze cos podobnego? Wiem, ze kazda kobieta jest inna, ale ja mam juz dosc negatywnych testow ciazowych i patrzenia w cudze wozki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Pomozcie! od jakis 10tyg spoznia mi sie okres, juz mi sie to pare razy zdarzylo ale nie az tak dlugo...Boje sie zrobic test, bo zawsze wczesniej gdy robilam w takich przypadkach to byl negatywny, ale tym razem mam pewne obawy... na poczatku strasznie mnie bolaly jajniki i kulo mnie w podbrzuszu,myslalam ze zbliza sie okres...ale nie...piersi mi strasznie urosly i mnie pobolewaja i przede wszystkim chodze ciagle glodna!:( bez przerwy bym cos jadla i to na slodko,kwasno,slono itd...:( poradzcie cos, blagam;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka sobie ja witaj na forum:) Wiesz, slyszalam o takich przypadkach gdzie dziewczyny mialy bole plecow i wrecz nerwobole, takze wszystko mozliwe. Sama doswiadczylam takich przed wczoraj, chociaz tez nic nie robie. staram sie o dziecko juz 4 lata i mam nadzieje ze tym razem sie uda, w piatek mam USG i wszystko sie okaze. Co do kolezanki, ktora nie wie czy jest w ciazy, niestety bez testu sie nie dowiesz kochana, takze odwagi i do dziela :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaatarina87
Aisha świetna wiadomość! bedzie dobrze:) byle do piątku:) czekamy na wieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczynki to juz jutro. Stresuje sie niesamowicie, pojade tam z dusza na ramieniu...Jutro mojej mamy urodziny, mam nadzieje,ze zrobie jej mily prezent....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciamiecia
Cześć dziewczyny, Wątek jest o wczesnych obawach ciąży więc przyłącze się, ja mam pytano do was innej natury czy jest możliwe żeby temperatura bazowa poporanna skakala bardzo mało do góry a jednocześnie można być w ciąży ? Chodzi o to czy temperatura zakłócona innymi czynnikami może nie dawać prawidłowych dla cyklu kreseczek ? Miała któraś z was tak, że mimo ciąży temperatura żyła swoim życiem ? Dziękuje z góry !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiciamiecia kurcze nie pomoge Ci, ja tylko mierzylam temp ciala jak zaszlam w ciaze, mialam zawsze ponad 37, no raz spadek 36,9. Wiem tez ze powinno sie tylko mierzyc rano temp w pochwie, potem chyba normalne są skoki lub inne zmiany. U mnie dobre wiesci, jest pecherzyk i maleńka dzidzia wielkłości łebka od szpilki;) za 10 dni kolejna wizyta, wtedy powinno już być serduszko. Także na bezdechu kolejne 10 dni, a potem mam nadzieje, ze sie troszke uspokoje. Dr powiedziala ze wszystko jest ok i to mnie bardzo cieszy. Dolozylam sobie kwasy omega 3,6. Niestety "nie ma Pani wskazań do clexane, jodid ani estrofem, by dać zniżke"...eh......nie macie moze zbednych recept? ;) przede wszystkim na ten nieszczęsny clexane???? Albo po prostu bym od Was odkupiła? Tragedia z tymi lekami. Tłumaczyła mi też kiedy, które leki będę odstawiać, ale nie zapamiętałam...z emocji chyba;) No, za 10 dni sobie zapisze. Pozdrawiam wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciamiecia
Dzięki, gratuluje tak w ogóle ! Bo ja zawsze bardzo niska temperaturę ogólnie miałam i jak mam 36,9 albo równo 37,0 to jakby dużo dla mnie ale na dzidzie chyba za mało, szkoda że tak jest, że jak się chce i się zdecydujesz to pierwsza próba jest zawsze udana... o ile było by łatwiej... ja generalnie bardzo chcę i oszukuje się wszystkich oznak, a za 6 dni pewnie przyjdzie @ i znów smutek... a po ilu dniach od przypuszczalnej implantacji pre test może już pokazać w miarę wiarygodny wynik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisha super wiesci :-) kiciamiecia ja mialam 36.8 jak zaszlam w ciaze a test wyjdzie ci w dniu spodziewanej @ ja dzis mialam ostatni dzien w pracy i tyle prezentow dostalam i pieniadze ze w szoku jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabkaa
Aisha superowe wieści, zrobiłaś surprise mamie? :) Dianakarina musisz mieć fajną ekipę w pracy:)) a jak będzie Ci brakować tych ludzi na macierzyńskim....:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×