Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kali27

wczesna ciąża -dolegliwości

Polecane posty

No kochane niosę dobre wieści:) Widziałam dziś rączki, brzuszek, główkę naszego babla i słyszałam serducho, ma całe 2,34cm :)) Dostalismy skierowanie na badania prenatalne- bede robic za 3 tyg, musze sie zapisac w szpitalu na Warynskiego-korzystala ktoras moze w jakims celu? Dostalam lek na obnizenie tsh bo mam podobno troszke za wysokie. Wizyta za 2 lub 4 tyg-zalezy ode mnie. do tego czasu mam zrobic tsh i ft4 kolejny raz. Waze juz 70kg....eh...celulit zaczyna byc wyraznie widac...szykuje sie pokazna foka ;) Maz zadowolony, wszyscy zadowoleni, nagralismy nawet filmik krotki z usg:) I mamy zdjęcia:) i w ogole dzis byl fajny dzien. Za tydzien mozemy wspolzyc- hurra! Ale...nie wiem czy nie zaczekamy do 12 tygodnia...tak na wszelki wypadek,a skoro juz tyle wytrzymalismy... Sciskam Was wszystkie serdecznie, przepraszam ze tak chaotycznie, ale juz pozno,a ja po dniu pelnym emocji padam na twarz. Do zobaczyska niebawem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mapeffka
Aisha_24 Gratuluje maluszka :) ja już doczekać się nie mogę kiedy zobaczę :) nie czytałam wcześniej forum powiedz w którym jesteś tygodniu jak maluszek ma juz 2,34 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mapeffka
Aisha_24 Gratuluje maluszka :) ja już doczekać się nie mogę kiedy zobaczę :) nie czytałam wcześniej forum powiedz w którym jesteś tygodniu jak maluszek ma juz 2,34 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mapeffka
Aisha_24 Gratuluje maluszka :) ja już doczekać się nie mogę kiedy zobaczę :) nie czytałam wcześniej forum powiedz w którym jesteś tygodniu jak maluszek ma już 2,34 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mapeffka
Aisha_24 Gratuluje maluszka :) ja już doczekać się nie mogę kiedy zobaczę :) nie czytałam wcześniej forum powiedz w którym jesteś tygodniu jak maluszek ma juz 2,34 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mapeffka
Aisha_24 Gratuluje maluszka :) ja już doczekać się nie mogę kiedy zobaczę :) nie czytałam wcześniej forum powiedz w którym jesteś tygodniu jak maluszek ma juz 2,34 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mapeffka
chyba cos sie zawiesiło :) miłego dnia życze :) ja lece do pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisha gratulacje jeszcze raz! Widzisz...Warto było tyle czekać, żeby zobaczyć tak malutką kruszynkę i usłyszeć bicie jej serduszka:) Ani sie nie obejrzysz, a będziesz miała maleństwo przy sobie :) Uważaj na siebie! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mapefka, wczoraj byl 9 tydzien i 1 dzien:)) karola- dzieki bardzo, bede uwazac :)) Nastepna wizyta 31.10, badania prenatalne na 12.11 (to bedzie 1 2tydzien i 6 dzien ciazy)- nie moge sie doczekac:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasmina_4
aisha ja nie piszę tu z wami na co dzień,ale od dawna śledzę twoją walkę o maluszka ,bardzo ale to bardzo się cieszę że w końcu Ci się udało, życzę spokojnej ciąży i samych dobrych wieści na usg teraz to już musi być dobrze:) trzymam za ciebie i twojego dzidziusia kciuki:) oszczędzaj się ,a czas szybko zleci i będziesz cieszyć się ukochanym maluszkiem:) powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mapeffka
z moich obliczeń wynika że jestem w 6tygodniu więc Aisha_24 będziemy rodzic w podobnym terminie:) ją oprócz boli brzucha nie mam żadnych innych objawów nawet temperat nie mam podwyższonej wręcz przeciwnie mam mniejsz niż zwykle 36.2 może ją sobie coś wymyśliłam ale wczoraj zrobiłam 3test i wyszły znowu 2kreski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasztaneczka
Hej Kafeterianki! Widzę że macie ogromne doświadczenia i przeżycia jeśli chodzi o ciążę i dzieci i baaaardzo być prosiła Was o radę. Wyjaśnię jak to u mnie jest, jak tylko prosto i jasno będę potrafiła. Dodam tylko że staramy się o dzidziusia. A więc: współżyliśmy z Partnerem 07.10 (dwa dni przed owu). Oczywiście poszliśmy na całość, aby wszystko skończyło się tam gdzie powinno się skończyć ;) Dziś jest 8 dni po owu, a ja czuje się jakby przejechał mnie walec, zawsze zasypiałam ok. 2 w nocy teraz godz. 23 i oczy na zapałki, od 3 dni delikatnie pobolewają mnie piersi. Raz całe a raz wrażliwe są tylko sutki. No i ten ból w podbrzuszu. Uczucie ciągnięcia, czuje jakby jajniki "schodziły, ściągały się" do środka. Szczególnie wieczorem i to ie przez cały czas tylko takimi "fazami", skurczami. Tak to najprościej można wytłumaczyć. Do tego odbijanie. Nie tylko po jedzeniu ale też czasami uporczywie rano jak nic jeszcze nie zjem lub w ciągu dnia. Okres mam dostać 25.10 (dokładnie za tydz) więc na test jest jeszcze ciut za wcześnie. Chce zrobić w sobotę rano (bo już nie mogę wytrzymać, mało cierpliwa jestem ;) ) ale nie wiem... Jak myślicie" Czy jest szansa że zamieszkała we mnie fasolinka? A raczej jeszcze jak na razie mały pęcherzyk ciążowy??? Pomóżcie Dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztaneczka wydaje mi się że za szybko na objawy ciąży.Możesz zrobić Bhcg aby dowiedzieć się czy jesteś w ciąży bo test ciążowy najwiarygodniejszy jest w pierwszy dzień spodziewanej @. Ze mną było to tak że co miesiąc miałam objawy ciąży bo staraliśmy się intensywnie a tu ciągle nic!W końcu pewnego dnia dostałam krwotoku pojechałam na pogotowie i okazało się że nie jestem w ciąży i nie wiadomo dlaczego ten krwotok postanowiłam odpuścić na jakiś czas a dwa tygodnie później okazało się że jednak ciąża jest:)Dziś mam śliczną córeczkę:)W poprzednich dwóch ciążach(Które straciłam)było podobnie odpuściłam i nie myślałam nawet o tym żeby test zrobić mimo że okres się spóźniał!Także nie warto wypatrywać objawów ciąży trzeba cierpliwie czekać mam nadzieję że u ciebie będzie inaczej i będziesz jednak w ciąży!Aisha super wieści uda się na pewno wierzę w to tak mocno że nie może być inaczej dbaj o siebie i fasolkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasztaneczka
Dzięki Kinia1109 To że potrzeba cierpliwości - to ja doskonale wiem tylko ze ja już nie mogę wytrzymaaaaaaać z ciekawości hi hi :) Stąd opisane wyżej objawy po których można juz co nieco stwierdzić. Co do badania krwi na betaHcg to nic z tego, moja przychodnia jest jakaś "enta" na to :o Rozmawiałam dziś z panią laborantką to mi powiedziała, że tylko z pilnym skierowaniem tego typu badania wykonują i to jeszcze odpłatnie 28 zł. Że odpłatnie to się spodziewałam ale że od ręki nie można to głupia przychodnia ... No nic będe musiała jednak poczekać do 25.10, do pierwszego dnia spodziewanej @ Ale nic? Żadna nie miała takich objawów na początku? Nasza podświadomość w sprawie ciąży potrafi naprawdę zaskakiwać i to ciągle z dnia na dzień... Kinia 1109 gratuluje córuni :) Jak się nazywa i ile już ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2013 tuz tuz
Witam czy można dołączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasztaneczka
2013 tuz tuz myśle że każda osóbka która ma pewne wątpliwości obawy na temat ciąży i dzieci może tu dołączyć :) Mi np ciagle nie przechodza fazowe bóle podbrzusza, do tego od wczoraj pobolewuje mnie żołądek :o Dodam tez ostatnie wyproznienie (stolec) miałam 4 dni temu ... W moim organiźmie to jakiś nienormalny stan. A te bóle podbrzusza takie na @ wystepowały (jezeli w ogóle występowały) tak na 2 dni przed @. A cylke mam regularne 28 dniowe. Boże wiem ze nie można sie tak napalac ale mam nadzieje ze to zacząteczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mapeffka
Kasztaneczka zrób test albo badanie krwi. ja miałam tak samo jak Ty @ miałam dostać w sobotę tydzień przed bolał mnie brzuch i sutki jak zwykle przed @ (zawsze tak miałam) w sobotę czekałam czekałam w niedziele czekałam w poniedziałek czekałam i nic wieczorem zrobiłam test bo nie wytrzymałabym do rana wyszły 2 kreski, rano we wtorek powtórzyłam wyszły 2 kreski w środę wieczorem kolejny test znowu 2 :) brzuch boli mnie strasznie, już wcześniej pisałam ze bardzo się boje, dlaczego ten brzuch tak boli, czasem mam napady, tak jak wczoraj ze wyprostować się nie mogę:( poza brzuchem chce mi się pić i chodzę często do toalety i mam dziwny śluz, nic innego nie zaobserwowałam, ani powiększone piersi ani podwyższona temperatura, tylko ten okropny ból brzucha. Mąż się śmieje ze mnie, że póki lekarz nie potwierdzi to on na razie w to nie wierzy :) ja też ciągle myślę czy oby czegoś nie wymyślam, ale 3 testy pozytywne i brak miesiączki to chyba wystarczy, aby uwierzyć. We wtorek mam wizytę wiec wszystko się wyjaśni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mapeffka oszczedzaj sie, odpoczywaj duzo, a jak tam bardzo boli jak na @ to bierz nospe-na pewno pomoze i uchroni przed niepotrzebnymi skurczami:) Mnie tez bolalo jak na @, do tej pory co jakis czas boli a to juz przeszlo 9 tydzien ;) i wtedy biore nospe i sie juz nie martwie:) maiko- poczekaj na termin @ i zrob test, wtedy wszytko bedzie jasne. jasmina_4 bardzo Ci dziekuje! Ty tez starasz sie o bobasa? Czy juz moze jestes szczesliwa mama? Napisz cos o sobie:)) mapeffka nom, podobnie bardzo, ja mam termin na 20 maja 2013:) Kasztaneczka, dziwna przychodnia;/ To prawda, na objawy trochę za wcześnie, no chyba ze jestes az tak bardzo czula. Test zrob w dniu @, ja robilam duzo pozniej a kreseczka byla bardzo slaba. Kinia dzieki Ci bardzo:) Jak tam córa? 2013 tuz tuz witaj :) Opowiedz cos o sobie:) U nas nic nowego, czekamy na wizyte, odpoczywamy, zdrowo jemy (no nie zawsze;) i tak mija dzien za dniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Susanka78
Proszę w imieniu synka i swoim o głosik. 9 zdjęcie od końca, śliczny uśmiechnięty chłopczyk, który marzy o urodzinkach dla kolegów ( są do wygrania ). Z góry dziękuję za Wasze wsparcie pozdrawiam tu jest link do głosowania: https://www.facebook.com/RudaSlaskaComPl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2013 tuz tuz
przed wczoraj zrobiłam test wyszły dwie kreseczki!:D Ale teraz mam wątpliwości do dzisiaj rana miałam objawy niedobrze mi bylo pelnosc w brzuchu itd a dzisiaj ? nic kompletnie tylko czeste wizyty w wc i drzemka obowiazkowa i martwie sie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasztaneczka
2013 tuz tuz ale co znaczy nic? Nie ma kreseczki drugiej czy co? Ja nie wytrzymałam... wiem wiem ale brak cierpliwości to moje drugie imię :o Zrobiłam dziś test i ...? dwie kreseczki :) lecz ta jena baaaardzo bledziuchna. Objawy cały czas mam te same. Oczywiscie powtórze test w dniu spodziewanej @ a moze i dzien pozniej i umowie sie jak coś do gina. Ale moje pytanie do Was: skoro teraz pokazało ze niby jestem w ciąży to czy przy kolejnym tescie/testach moze wyjsc ze nie jestem? Wiem troche to głupie ale mam obecnie troche podbramkową sytuacje w pracy i tak wszystko z czasem na styk ... Chodzi mi o to czy test może się w jakis sposób mylić? Dodam, że zażywam codziennie Euthyrox N50 ponieważ mam niedoczynność tarczycy, to lek hormonalny i zastanawiam sie czy to nie ma jakiegos związku... Chociaz gdy kiedys tam kiedys podejrzewałam ciąże i robiłam testy zażywając regularnie euthyrox - nic, jedna, gruba czysta krecha ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maiko89
KASZTANECZKA ja mialam duzo objawow w kwietniu 7 dni spoznial mi sie okres , zrobilam w koncu test i wyszly 2 kreski.. 2 dni potem dostalam dziwnych czarnych plamien doslownie czrnych prawie nigdy tak nie mialam i potem powoli okres a jak juz przyszedl to bardzo obfity ale nic nie bolalo. I po okresie zrobilam test bo to wszystko dziwne dla mnie bylo i juz nie mialam 2 kresek a ta druga byla wyrazna;/ wiec ja nie iwem jak to jest . Bo ja caly czas stosujemy przerywany... i niektore dziewczyny mi mowily ze moglam miec ciaze biochemiczna czyli w niej byc ale poronilam.. 1 raz w zyciu mialam taki przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maiko89
KASZTANECZKA WYCZYTAŁAM dokładnie wszystko co pisalas, o stosunku itd mamy chyba podobny cykl. moj stosunek mial miejsce 9.10 i okres powinnam dostac 24. 10 czyli dzien przed Toba;D ale jaja..ja centralnie w owulacje tez to robilam ale stosunek przerywany ...boje sie bo nigdy w owulacje tego nie robilismy..mimo ze przerywany to sie naczytalam ze jest bardzo duze ryzyko, co o tym sadzicie? Poza tym zaczelam mierzyc temperature... i przedwczoraj mialam 36,8 wczoraj 37,3 a dzisiaj mi spadla ale do 36,7 czy to moze cos oznaczac czy raczej na okres? Po owulacji mnie bolal brzuch , piersi masakrycznie , dotknac sie nie moglam . dzisiaj tylko sutki , brzuch od czasu do czasu i plecy mnie na dole bola . Co prawda dzis jak sie obudzilam to mialam taki rwacy bol w podbrzuszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z 2 kreseczkami- zrobcie bhcg:)) bedzie jasne i powtorzcie za dwa dni, przyrost minimalny to 66%. Co do leku na tarczyce- jaka dawke bierzesz? Ja 0,5tabl ale dopiero odkad jestem w ciazy bo triche tsh za wysokie wyszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasztaneczka
Maiko 89: myśle że temperatura o niczym jeszcze nie świadczy bo ja tez mialam tak roznie raz wiecej raz mniej, a i tak po dzisiejszym tescie nadal 2 ładne kreseczki. jutro ide do magicznego naszego gina :) i albo sie potwierdzi albo nie. Chciałabym juz wiedziec na 101% co i jak bo ten czas czekania i myslenia jest najgorszy. Ale te Twoje bóle w podbrzuszy i ból piersi - ja do teraz to mam. Brzuch czasem tak zaboli szczególnie rano lub wieczorem ze sie zaczynam zastanawiac czy wszystko jest ze mną i potencjalnym embrionikiem ok :) Te dwa ostatnie są bardzo prawdopodobne. Co do do prerywanego to: zgadza się - nie ma nigdy pewności bo podczas stosunku każdy płyn wydielany już z penisa nawet najmniejszy - zawiera pewą liczną bądż nie aż tak liczną liczbę plemników także Maiko - czekaj jeszcze z 2,3 dni i teścik w ruch :) Jak cos bedziesz wiedziec to daj znać. Aisha 24: biorę codziennie jedą tabletkę euthyroxu rano i tak już od 2 lat. Wiec skoro Ty mialaś zalecony euthyrox i bierzesz w ciąży to w takim razie on szkodzić nie moze a wrecz pomaga? Bo różnie mówią na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maiko89
KASZTANECZKA ja to chyba okres dostane, bo juz mam lekkie takie krwawienie od wczoraj ale to sladowe...i wlasnie nie iwem czy takie cos liczyc juz jak o rozkrecajacy sie okres czy okres liczymy od momentu jak juz caly czas z nas leci;D? bo nigdy nie wiem;) a ja zawsze mam ze po trochu a potem sie rozkreca nast dnia . a dzis sie jeszcze nie rozkrecilo na dobre..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maiko89
a i temperatura mi spadla jeszcze do 36,7 bo wczoraj mialam 36,8. a moze to 37,3 to byla ciaza i znowu mialam tą biochemiczna? ale zaczelam sobie prowadzic kalendarzyk i pomiary tu na stronie; http://enpr.pl/ jak dla mnie - rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maiko89
spadla mi do 36,6 mialo byc ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasztaneczka
Maiko89: no być może jeśli masz takie okresy to może to być okres ale może być to też tzw krwawienie implantacyjne. czyli kiedy embrion się zagnieżdża, gdy znalazło sobie miejsce w Twojej macicy to też występuje takie małe, nawet mikro, takie śladowe krwawienie. Także szybko sie mozna pomylić. Poczekaj i zobacz czy to okres sie rozkręca czy to plamienie impl. i ustąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×