Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kali27

wczesna ciąża -dolegliwości

Polecane posty

Aisha nie denerwuj się będzie wszystko dobrze :) Malutkiej nic nie będzie a do maja zleci ci :) Ja w czwartek mam wizyte i zaczynam strasznie sie denerwować żeby było wszystko dobrze.Trzymajcie kciuki.A jutro idę zrobić wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny 4tc i 2 dni!!!!jupiiii. Kazal odstawic duphaston a brac luteine. Następna wizyta za tydzień.Ale się cieszę.Dziś bylo widać tylko pecherzyk ciazowy ale jest bardzo wczesma ciaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaalusia
karola gratulacje! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola alez plodni jestescie, hehe :)) pozazdroscic! To teraz bedzie juz tylko dobrze! u mnie troche wyszlo slonce- wyniki z lab sporo nizsze niz te na glukometrach: na czczo 68, po godz 211, po 2h 126. Mimo tego przekracza 200, więc muszę do diabetologa, ale jest nadzieja, ze zrzuce to szybko dieta :) Oby tylko to cisnienie nie szło w góre, oby donosic, oby mała była zdrowa! Wczoraj chyba chciała mnie pocieszyc i tak kopała, że cały brzuch chodził. Jeju jeszcze jej nie widzialam, a kocham nad zycie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaalusia
dziewczyny ale super czytac dobre informacje!! damy jakos rade!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelargonia1234
Karola super bardzo się cieszę razem z Tobą.Teraz tylko odpoczywać i się cieszyć że tak szybko się udało.Aisha nie martw się na zapas wszystko się ułoży i już niedługo będzie mała z Tobą.A ja tak jak zobacze negatywny test to mam odstawić duphaston i czekać na @ w ciągu dwóch, trzech dni powinna być.Ale Wam zazdroszczę dziewczyny mam nadzieje że i mnie to szczęście niedługo spotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mapeffka
karola gratulacje;) dbaj teraz o sibie i fasolka ;) bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelargonia1234
Aisha bardzo bym chciała w to wierzyć może twoja historia będzie podobna do mojej i też mi się uda tak jak Tobie.Twój przykład jest najlepszy że nie można sie poddawać i dążyć do celu tak jak Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gohna
dziewczyny pomocy! byłam dzisiaj u mojej pani doktor, powiedziałam o wyniku testu z apteki a ona ani mnie nie zbadała, powiedziała ze na usg mam przyjść na 2 tygodnie ( dziś jestem 36 dni od pierwszego dnia ostatniej miesiączki czyli jakby 5 tygodni i 1 dzień , czyli jak by nie patrzeć 6 tydzień? chyba tak) a co więcej dała mi skierowanie na badania krwi ale tylko podstawowe, czy w tych podstawowych jest też beta? żeby móc potwierdzić ciąże? wydaje mi się ze powinna mnie chociaż zbadać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gohna
aha zapomniałam dodać że przepisała mi dufaston i w razie bólu brzucha (który mam dość mocny) kazała brać apap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mapeffka
Gohna na Twoim miejscu poszła bym do innego ginekologa i to szybko. Jeżeliu to ten tydzień to pęcherzyk już jest. Ja miałam badanie w 5 tyg! a co do apap-u to w ciaży chyba nie jest wskazany jak juz to no-spa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez bym Ci radzila isc do drugiego lekarza albo na wlasna reke zrobila bhcg- bo tego w podstawowych badaniach nie ma, Jakas dzwina ta Twoja dr. Co do apapu- to mozna go brac w ciazy:) no-spe tez. Wiadomo, ze jak dasz rade wytrzymac to nie bierz, ale w razie czego spokojnie jest dozwolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaalusia
Gohna dziewczyny maja racje- bhcg zrobisz samodzielnie w każdej diagnostyce, może tez udaj się do innego lekarza choć mój lekarz tez kazał mi przyjść dopiero w 7 tyg bo wtedy już widać serduszko a nie tylko pecherzyk, bo w sumie tak czy inaczej teraz USG nic nie powie na 100% dopiero kiedy będzie akcja serca, a na pierwszej wizycie tez mnie lekarz nie badał bo powiedział ze nie chce TAM nic złego zrobić, bo maluszek jest swiezutki. Wszystko zależy czy masz zaufanie, ja np mam i wierze ze wszelkie decyzje podejmowane są dla mojego i dziecka dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gohna
a jak radzicie czy brać jakieś suplementy witaminowe czy soki multiwitamina mogą być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaalusia
Ja na Twoim miejscu poczekalabym na to co powie lekarz, na pewno lykalabym kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mapeffka
kwas foliowy trzeba przymowac od początku ciąży a nawet i przed zajsciem jeżeli się planuję. Wiec kup sobie to napewno nie zaszkodzi ani Tobie ani dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agawo86
Hej kobietki no no no chwilę mnie nie było aa tu proszę jakie dobre wieści: Aisha_24 Nie martw się kochana cukrzycą ciążową wszystko będzie ok. JA miałam cukrzycę przy pierwszej ciąży. Synek urodził się zdrowy 3,840 kg/56cm. W ciązy musiałam niestety brać insulinę chodziłam zawsze i wszędzie z butelką wody i sprzętem do wstrzykiwania insuliny. Czułam się jak jakaś narkomanka.... ech ale do przeżycia naprawdę. Nie stresuj się!!! Karola- GRATULUJĘ i życzę spokojnego i bezstresowego oczekiwania na dzidzię:) Buziaki przyszłe mamuśki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelargonia1234
Witam Was kobietki ja w piątek dostałam @,od dziś biore clostibeget do 9 dnia cyklu potem znów bedziemy próbować.Chyba dam sobie na luz nie będę o tym myśleć bo po co znowu się rozczarować.A co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agawo i po ciazy zniknela Ci ta cukrzyca calkiem????? A synus całkiem zdrowy? Nic mu nie jest? ile ma latek? Martwie sie, jak kazda mama, teraz chyba nawet chudne- okaze sie jutro bo mam wizyte i sie zwaze dokladnie, bo mojej wadze jakos nie wierze. Przy jakich cukrach musialas brac insuline? Bylas pewnie na ostrej diecie jak ja? Ja nie moge opanowac porannych cukrów, poza tym jest ok, zawsze 95-110 sie trzyma, rano kurcze zawsze ponad 120, pieczywa w ogole nie moge, po jednej grahamce 170:/, a po platkach owsianych i grahamce onad 200, wiec w ogole nie jem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agawo86
Aisha_24 więc tak: moja cukrzyca wyszła 2 miesiące przed porodem- dokładnie 1 czerwca w dzień dziecka:) (taki prezent) wynik: 12,7 mmol/L a norma: do 6,1 Na początek dostałam diętę ale za mało spadały mi cukry(już naprawdę nie pamietam ile mialam a nie chce strzelać bo nie chce wprowadzić Cię w blad)) więc chodziłam do poradni diaabetologicznej i zalecono mi insulnę:( Mierzyłam cukry na czczo po śniadaniu przed obiadem po obiedzie iprzed kolacją i po kolacji ...... blllllleeeeeeeeee miałam już serdecznie dość. Ale opłacało się mały urodził się zdrowy nic mu ie dolegało i do dziś tak jest . Jest zdrowym i energicznym 3,5 latkiem. Jeśli chodzi o mnie to po ciąży ok pół roku zrobiłam badania i wyszła mi prawie górna granica ale norma. Jestem łakomczuchem nawet wielkim i później cukier się podwyższył troszkę ponad normę. Teraz własnie dostałam skierowanie na badanie po obciążeniu 75g glukozy zobaczymy.... myślę że mogę mieć ale to tylko moje domysły z racji tego że ciągle cukier był przy górnej granicy normy ..... Nie martw się ja chodziłam i się kłułam jak narkoman ale WARTO było a do tego butelka wody niegazowanej czyli prawie jak narkoman na kacu.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Dawno mnie nie było :/ Aisha jeszcze troszkę i finał,tyle już przeszłaś że i z tą nieszczęsną cukrzycą sobie poradzisz,jesteś bardzo silną kobietką i zawsze będę Cię podziwiać :):* Zuzia 26 skończy już 9 miesięcy :) Prawie wszystko już je,raczkuje i sama siada.Przy meblach sama stoi :) Tylko teraz ząbkuje i strasznie marudna jest ale ogólnie to złote dziecko :)Pozdrawiam wszystkie zafasolkowane i staraczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mapeffka
Cześć Dziewczyny :) byłam dzisiaj na wizycie potwierdzone będzie córcia Maja :) rośnie jak szalona ma już 430 g :D. Aisha jak się czujesz? Terz mnie czeka badanie na cukrzyce :( Karola a jak Ty sie czujesz wszystko dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mapefka-dzięki że pamiętasz o mnie:) U mnie jakoś leci-jutro mam kolejną wizytę i mam nadzieję że coś więcej mi gin powie!Beta ladnie rośnie i od wczoraj głową mnie pobolewa i tak jakoś od czasu do czasu mi nie dobrze.Mam nadzieję że będzie już tylko dobrze:) A co tam u ciebie? Aisha a ty jak się czujesz? D Reszta dziewczyn, co u was???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panie :) dołączę się do rozmowy, bo właśnie dziś jest ten dzień, który (chyba) pokrzyżował moje nadzieje na maleństwo.. dostałam @ Chodzę jak struta, bo już miałam podejrzenie, że udało ?Nam się, a tu proszę.. ;( Nawet objawy miałam, no chyba że sobie uroiłam, i taki zawód... teraz przez miesiąc nic się nie wydarzy i wszystko się odwleka :( No chyba, że owa @ to nie @, a ciąża mimo wszystko jest... znowu ta nadzieja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Karol dobrze że wszystko ładnie się układa będzie dobrze zobaczysz :) Aisha też będzie dobrze napewno :) Ja zaczynam 12 tc :) W poniedziałaek ide na usg 3d sprawdzić czy wszystko jest ok. Mam nadzieję że tal :) w czwarek byłam u lekarza i jest w porządku maluszek rośnie :) A jak fikał nóżkami hehe aż sie popłakałam :) Tak mocno kocham to maleństwo :) Nie mogę doczekać się sierpnia hehe :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agawo dzieki za info, ja dalej walcze, jutro wizyta u diabetologa- 3majcie kciuki! Cukry roznie, najgorzej po pierwszym posilku rano:/ prawie zawsze za wysoko ale pote juz ok. Powoli koncza sie pomysly na jedzenie ;) ale za to troche sie przyzwyczaila. Do tego taka dieta dosc kosztowna jest:/ No ale czego się nie robi...opuszki palcow to juz mnie tak bola od tego klucia ze szok:/ Dzięki wszystkim za pamiec i mile slowa! za 2 tyg zaczynam 7 miesiac i coraz blizej juz chce maj! no to agawo daj znac jak te wyniki Twoje. Fajny ten Twoj synus musi byc :) dosiach leci ten czas super ze Zuzka juz taka duza :) no z tym ząbkowaniem podobno ciezko jest oby szybko wyszly zębale! mepeffka gratuluję córy! Witaj w gronie :)) Ładne imię! 3mam kciuki za wyniki obciążenia glukozą daj koniecznie znać! Karola mnie tez glowa caly I trymestr bolala to dobry znak :)) No a mdlilo mnie doslownie delikatniusio jak za dlugo czegos nie zjadlam. Daj znac jak wizyta- koniecznie! Ksyntia ile sie starasz? Na pewno w koncu sie uda! Oj z tymi objawami to tak bywa:/ Tez co miesiac je mialam rujnuje to strasznie psychikę, a co sie pozniej okazalo, naleze do tych u, ktorych obajwow malo w ciazy ;) Mondziula ale leci ten czas, juz 12t:) Najwieksze ryzyko za Toba:) Daj znac jak wizyta w poniedzialek, piekne uczucie widziec te koziołki :) :D Ja tez nie moge sie doczekac rozwiazania! Kurcze :P No, ale damy rade, w koncu kiedys wyjda nasze maluchy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaalusia
Hej dziewczyny ;) ja własnie dziś byłam u lekarza ale tylko zmierzył macice i resztę brzucha sprawdził i jest ok :)za 3tyg USG genetyczne. Powiedzcie mi czy takie USG robi się przez brzuch czy dalej dowcipnie? Kurcze już nie mogę się doczekać zeby zobaczyć malenstwo- czuje ze to będzie chłopak ;) fajnie ze u was wszystko ok, ja rzadziej pisze bo padł mi całkowicie komputer i pisze z telefonu i mi niewygodnie.. Ale czytam na bieżąco ;) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola daj znać koniecznie jak po wizycie. Aisha a możesz mi powiedzieć jak wygląda to badanie na glukozę? Słyszałam że trzeba coś wypić i czekać 2 godziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×