Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kali27

wczesna ciąża -dolegliwości

Polecane posty

Hej Minula :) Ja mam takie same objawy, bol brzucha, kłucie lewego jajnika,temp. caly czas 37,1,piersi jak dotykam to pełne i nabrzmiale jak podskocze to bola,jakbym kamienie tam miala,budzenie sie w nocy na siusiu, zrobilam test i wyszly 2 kreski, dzien przd @, ale jedna z nich slabiutenka, wiec 2 dni pozniej znow zrobilam i wyszly 2 kreseczki :) dodam ,ze byl to PRE-TEST polecam go, on wykrywa bardzo wczesne ciaze.Polecam go (w rossmannie 11,99zl). Ostatnia miesiaczkę miałam 14 lipca,wiec sądzę ,że Ty juz powinnas dostac @,zależy jak długie masz cykle (ja co 28 dni-srednio),wiec baardzo prawdopodobne jest ,ze mozesz nosic fasoleczke :))) czego Ci zycze. Ja pare miesiecy temu poronilam,wiec to dla mnie ogromna radosc, na dodatek biore jeszcze bromocorn (na zbicie prolaktyny) I DUPHASTON na podtrzyamnie ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis rano zrobilam test z porannego moczu wynik negatywny ,temperatura nadal 36,8-37,4 troszeczke mniej boli mnie podbrzusze niz w ostatnich dniach ale zaczynaja mnie swedziec posladki , ale dzis znalazlam polskiego ginekologa ( mieszkam w londynie ) umowilam sie z nim na wizyte ale dopiero o 20:40 , pozniej wam napisze co wyszlo . TRZYMAJCIE KCIUKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje,ze bedzie ok, ze lekarz zobaczy pęcherzyk, powinien byc widoczny.Jak bylam w poprzedniej ciazy (zak. poronieniem) robilam 3 testy i dopiero 3-ci pokazal ledwo ledwo kreseczke,tamte 2 (mimo,ze bylo po dacie przyjscia @ wyszly negatywnie) wiec glowa do góry!!!! :)))bede czekac na wiadomosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Testy wychodzą negatywnie gdy jest małe stezenie hormonu beta HCG (Gonadotropiny kosmówkowej), ja robilam ok tydzien po przytulankach bete HCG z krwi i wyszla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>0,1 wiec myslalm,ze tym razem sie nie udalo, a jednak, znow za pierwszym podejsciem starania, zobaczymy jak bedzie tym razem, dlatego jestem pelna nadziei, ze tym razem sie uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasmusa
Witam :) Jestem w 12 tygodniu ciąży i może opiszę jak to ze mną było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasmusa
Jeszcze raz bo nacisnęłam nie to co trzeba. Od ponad półroku staraliśmy się z narzeczonym o malucha i nic. W końcu sie poddałam i stwierdziłam, że widocznie tak ma być i nie mogę mieć dzieci. Pogodziłam się z tym. Minęły dwa miesiące. Jak zwykle się nie zabezpieczaliśmy bo i po co. Wcześniej naczytałam się o różnych objawach, upławach, bólach i mdłościach. Czułam się normalnie i czekałam na okres. Chociaż coś mi mówiło, że nie przyjdzie. Normalnie jak zawsze pobolewały mnie piersi i czułam lekki dyskomfort wiadomo w jakim miejscu ;) Jedynie co było inne to ból prawego jajnika i to w zasadzie wszystko. A i uwielbiałam zawsze serki "Bakuś" a wtedy po prostu po jednej łyżeczce czułam ze zwymiotuję. No i tak dla uspokojenia siebie kupiłam test w dniu spodziewanej @ i od razu wyszły dwie kreski, druga słabsza ale wyrażna. Byłam w szoku. Przez pierwsze tygodnie nie miałam ani mdłości ani wymiotów. Bóle brzucha czasami bywały i plamienia też w dniach w których normalnie miałabym okres. Ok 2 miesiąca strasznie bolały mnie piersi, ale tylko w nocy. A teraz już mniej i trochę się tym martwię. Nie wiecie do kiedy bolą piesi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam , bylam wczoraj na wizycie ale dzidziusa nie ma , ale wykryl przyczyne dlaczego tak dlugo nie moglam zajsc w ciaze , mam na lewym jajniku torbiela , przepisal mi leki , trafilam na super lekarza , powiedzialam mu ze bardzo chce byc mama a on w czasie robienia usg obiecal mi ze na tym telewizorku napewno go zobacze ze on zrobi wszystko zebym zaszla , narazie mam brac leki , 1 wrzesnia mam nastepna wizyte i bedziemy dalej robic cos w tym kierunku .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez wczoraj bylam w szpitalu, brzuch nie dawal mi spokoju, lekarz powiedzial,ze zwiekszamy duhaston do 3*1 oraz No-spe kazal mi zaczac brac tez 3*1,widzialam pęcherzyk,na razie malutki ,bo 4mm ,ale jest tam gdzie powinien, lekarz zaznaczyl,ze do 3 miesiaca mam sie w ogole nie cieszyc,bo w POlsce (powiedzial,takie mamy czasy),ze 20% kobiet miewa poronienia w I trymestrze ciazy,wiec kazal sie nie stawiac :( Przykro mi Minulka,ale juz polowa sukcesu,znasz przyczyne,lepiej jest sie starac i narzekac ,ze nie wychodzi,niz cieszyc sie z zajscia i stracic fasolke,mowie Ci.Mam nadzieje,ze jak tylko sie wyleczysz to od razu sie pojawi mala \"pestka jablka\" w brzuszku ;) Ogolnie to sama nie wiem,ciesze sie,nie potrafie przestac o tym myslec,chociazby uwazajac co sie je, pije ,chce sie dbac .... Powiedz Dasmusa nie mialas obaw...masz juz soba 12 tyg,to juz cos,ja jestem dopiero w 5(koniec 5) w pon zaczynam 6-mam nadzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasmusa
Pełna_Nadzieji byłam pełna obaw i ciągle jestem. Na początku bałam sie, ze to może ciąża pozamaciczna, a jak minęło już zagrożenie to zaczęłam bać się poronienia. Jutro zaczynam 13 tydzień i będę bała się czegoś nowego, na pewno coś wymyślę. Po prostu bardzo pragnę tego dziecka. 18 października wychodzę za mąż i zamiast cieszyć sie tym i planować to ciągle martwię się o maluszka. Zobaczysz wszystko bedzie dobrze i u mnie i u Ciebie. Oszczędzaj się i dużo rozmawiaj z kruszynką. Ja czytam też bajki na głos, tylko nie wiem komu bardziej pomagają, chyba mnie ;) Mój narzeczony śmieje sie, ze gdybym mogła to podłączyłabym się do USG na stałe i chyba ma racje :]. W piątek jadę na USG i mam nadzieję, ze wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak przeczytałam Twoja odp. to zaświeciły mi sie świeczki w oczach,na sama myśl o takim maluszku w śród nas :) o czytaniu bajek i w ogóle ,powiem Ci,ze do wczoraj ja sie bałam,ze to ciąża pozamaciczna, dlatego jak pojechałam do szpitala z bólami brzucha ,chcialam zeby mi lekarz pokazal ,ze fasolka jest na miejscu,baardzo sie ucieszylam,ogladam zdj z usg co chwile :) Ja jestem bardziej narazona na poronienie,poniewaz juz jedno mialam i ryzyko teraz sie zwiekszylo, ale czytam cale czas jakies fora,wypowiedzi,ze komus sie udalo...i to mi dodaje otuchy,pozytywnie sie nakrecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasmusa
Na pewno wszystko będzie dobrze. Musisz uwierzyć ;) To dobrze że bierzesz leki. Niestety większość lekarzy do trzeciego miesiąca ciąży, podchodzą do niej lekceważąco co mnie strasznie zabolało. Dlatego wsparcie drugiej ciężarnej jest bardzo ważne. Pełna_Nadzieji nie biorę żadnych leków bo ogólnie jest ok, ale to i tak nie zmniejsza mojego strachu. Jak zobaczyłam na USG rączki, nóżki, główkę to taka się we mnie miłość zrodziłam, ze nie chciałabym tej kruszynki stracić. Zazdroszczę dziewczynom, które podchodzą do tego lekko. Pamiętaj masz w sobie maluszka i będziesz go miała dalej :). Jeśli chodzi o USG, to mam przy każdej wizycie u lekarza, bo chodzę prywatnie do wspaniałego człowieka. Uważa, że dziecko jest najważniejsze i tylko USG, może potwierdzić, że wszystko jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiedz mi kiedy zobaczyłaś główkę,rączki ,w którym tyg itd.???? P.s.Ja napisałam dobrze\" pełna_nadziei\" , wiec jak mi nie wierzysz to wpisz na googlach,na pewno jest \"i\" na końcu ,a nie \"ji\". Taki błąd w pseudonimie byłby ogromnym wstydem,uwierz mi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasmusa
Pełna_Nadziei w takim razie już poprawiam swój błąd i wybacz :) Maluszka zobaczyłam w 10 tyg. Maleńki człowiek. Niesamowite wrażenie. W piątek będę miała kolejne USG i strasznie się boję. Już się nakręcam. Naczytałam się różnych rzeczy. I to niedawne delikatne plamienie, piersi też już mnie prawie nie bolą :( Masakra. Nie wiem jak powinno być bo to moja pierwsza ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) nic sie nie martw,ja jutro zaczynam 6 tydzien-boje sie powtórki z rozrywki(tamto mialo miejsce w 6 tyg :( ,Ty pewnie boisz sie sie tego prenatalnego usg,co wady moze wykryc? ja tez sie tego boje,ale na razie chce doczekac tego tyg...wtedy tak jak Ty na pewno jakis powod do strachu wymysle lub uroje :) ja mam taki problem-nie chce mi sie jesc,ale jak odczuwam głod to jem jak głupia,nie mam ochoty na slodkosci-a jadlam sie,wrecz pożeralam;/ ,najgorsze jest to,ze caly czas mi sie zdaje,ze chce mi sie siusiu:) takie głupie uczucie,daj znac co z tym usg,to jeszcze tydzien,glowa do góry,bedzie dobrze:) musi byc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasmusa
Będę mocno trzymała kciuki za Twój 6-sty, 7-my, 8-my tydzień itd... Na pewno bedzie dobrze, najważniejsze, ze jesteś pod opieką. Boję się tego, ze mogą wyjść jakieś wady, ale bardziej sie boję, że już serduszko mojej kruszynki przestało bić :( Zwariuję do piątku. Niestety, mój lekarz jest na urlpie, na pewno bym już do niego poleciała, może bym była spokojniejsza. Oj zachcianki w ciąży to nie problem ;) Widocznie Twój maluszek tego potrzebuje. Ja też miałam taki okres że jadłam same słodkie i tak ciągle śniły mi sie ciastka z kremem i ptasie mleczko. Okazało się że mam niski cukier, więc coś w tym musi być... Skoro masz ochotę na słodkie to nie odmawiaj sobie... A siku to chce mi się ciągle. Siusiam nawet kiedy za bardzo mi się nie chce :D Czy ktoś wie o występowaniu plamień w dni kiedy powinna być @? Czy tak może być? To nie daje mi spokoju Moja rada, nie czytajcie nic na necie o problemach w ciąży itp bo to wcale nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasmusa
źle Cię zrozumiałam. Nie masz ochoty na słodkie... To tym bardziej nie problem :) Kazda ciąża jest inna. Ja natomiast pochłaniałam niesamowite ilości jedzenia. Teraz już nie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie nie mam,a u mnie to bardzo dziwne,w ogole mniej jem jakos, naprawde jem jak juz brzuch mnie boli i muszę,kazda z nas jest inna,ale ja widze te dolegliwosci od niedawna,czytalam ,ze niektore z nas chudną w pierwszch tygodniach ciąży,Dasmusa dzisiaj juz sroda, do piątku coraz blizej,Ty masz pierwszy trymestr za sobą,wiec bedzie dobrze,najgorszy okres przetrwalas :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasmusa
Witam ponownie. Już zaczęłam się martwić, że coś się stało. A USG mam już jutro, udało mi się na jutro załatwić. Mam nadzieję, że wszystko jest ok. Tak martwiłam się tym , że mnie piersi mniej bolą a to podobno normalne. Praktycznie nie bolą, za to sutki, nie da się dotknąć. A co do jedzenia to różnie. Ja w życiu za lodami nie przepadałam, a teraz nie wyobrażam sobie dnia bez loda. A od wczoraj pochłaniam ogórki słoikami :D. Trzymam kciuki za Ciebie i do usłyszonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny... ja mam podobnie do Pelnej nadzieji... 5 tc od ostatniej@! boli mnie podbrzusze...jajnik..jak na okres... ! robiłam dzis beta hcg - 223,2 ! kiedy przejdzie ten ból? przejdzie kiedys? strasznie mnie to stresuje... a wizja ciazy pozamacicznej wciaz siedzi mi w glowie.. w next czwartek mam usg! mam nadzieje ze pecherzyk bedzie w dobrym miejscu!?!? okropny jest ten strach i te ciagle obawy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Janka,odkąd lekarz przepisal mi w szpitalu no-spe 3 razy dziennie po 1 tabl,bol brzucha mniej daje sie we znaki,powiedzial,ze koniecznie mam je łykac,wiec spytaj sie lekarza telefonicznie chociaz czy masz brac,to jest bez recepty :) tez sie balam pozamacicznej i pojechalam na pogotowie-sama-tam zrobili usg i zobaczylam pecherzyk :) teraz boje sie poronienia :( do lekarza ide dopiero na poczatku wrzesnia,bedzie to 8 tydzien,zobaczymy czy donosze :( tak bardzo bym chciala,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny to ponownie ja , tak jak juz wczesniej pisalam lekarz wykryl u mnie torbiela i przepisal mi primolut , a jak sobie siedze i mysle ze jak bylam u niego na wizycie to bym byla okolo 3 tygodni w ciazy , chcialabym sie was zapytac czy jak robil mi usg w pochwie to juz by cos tam zobaczyl czy to bylo jeszcze za wczesnie . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pelnej nadzieji , moja bratowa byla dwa razy w ciazy i zawsze okolo 10-12 tydzien poronila , bardzo chciala miec dzidziusia sluchala sie wszystkich i wszystkiego bo zawsze miala nadzieje ze moze teraz sie uda , zaszla trzeci raz w ciaze , tez bardzo bala sie ze bedzie tym razem tak samo , poszla do prywatnego ginekologa a ten poradzil jej zeby duzo lezala i podkladala sobie cos pod nogi ( ona podkladala sobie dwie poduszki ) i w tej chwili ma troje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasmusa
ja nie miałam żadnych objawów, żadnego śluzu ani tp. Czułam się tak jak co miesiac przed @ i jestem już w 13 tygodniu ciąży. Miałam wczoraj USG, słyszałam bicie serduszka kruszynki i wszystko jest ok. Zapewne będę parę dni spokojna i znowu zacznę się martwić. Tak to już ze mną jest. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasmusa tak sie ciesze!!!!!!!!!!!!Gratuluje,juz teraz bedzie dobrze,najgorsze za Toba :))))) a co do objawow,to ja tydzien przed spodziwana @ zaczelam sie zastanawiac,ze moze akurat....a byla to pierwsza proba,zmierzylam temp,caly czas 37,1 ,piersi sie powiekszaly,ale mialam jakies przeczucie,a do tego bol lewego jajnika,pani ginekolog przy badaniu mowi,ze wlasnie mam owulacje,bo jajnik sie powiekszyl hehe,ogolnie moglam dostac @ tak samo jak mogly to byc objawy ciazy,wiec glowa do góry :))) a test zrobilam przed @ PRE-test i wyszla kreseczka ,slaba ,ale wyszla :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mija-taka mala ilosc nasienia jak mowisz to ogromna ilosc malutkich plemnikow,wiec jak mialoby dosjc do zaplodnienia to wystarczyloby-tak sadze :) i tak zwycieza tylko 1 heheh,ja probowalam w 3 dzien sluzu plodnego i 2 dni pozniej-to jak sie okazalo byl ostatni dzien sluzu,tego plodnego:P wiecie co,moj problem polega na tym-budze sie rano,niedobrze mi,ale nie mam ochoty nic jesc,jak smazylam cebule to zwymiotowaalam,odrzuca mnie od wszystkiego chyba,ogolnie nie wymiotuje tylko uczucie w brzuchu dziwne,niedobrze mi,jakby mi sie cofalo :( co mam zrobic,mialyscie tak,to dopiero 6 tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetka_ja
Pełna_Nadziei - jak dlugie masz cykle? zastanawiałam się właśnie kiedy powinny byc przytulanki aby zaskoczyło :) wiem, ze u kazdej z nas może to inaczej wyglądac, jednak będe wdzieczna za informację pozdrawiam i trzymaj się cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ok 28 dni-to srednia z ostatnich miesiecy,poprzedni trwal np. 29 dni,wiec tak 10 dnia cyklu pojawil sie duzy sluz (ten plodny=kurze jajeczko ;))) odczekalam i 13 dc sie rano raz przytuliliśmy,14-go dalam sobie spokój zeby w razie czegos plemniczki byly silne i 15 dc znow tez z rana byly przytulanki,tego 15 dc juz sluzu nie bylo,tak sobie mysle,ze owu moglam miec 14 ,wiec zrobilismy to przed i po :) ,wiesz owu mogla sie tez przesunac,wiadomo,ale to byly tylko 2 razy (pierwsza proba) i udalo sie,tez Ci tego zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×