Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kali27

wczesna ciąża -dolegliwości

Polecane posty

Gość annamax
DASMUSA Fajnie z odpisałaś.tak, robiłam test zanim poszłam do lekarza ale był negatywny i to zbiło mnie z tropu. Najgorsze jest to że mam typowe objawy jak przy ciąży ale zastanawiam sie jeszcze nad jednym----moze to działa tak moja psychika i tak bardzo chce być w ciąży że sobie to wmawiam i zauwazam typowe dla tego stanu objawy.Jesli chodzi o testy hcg to nie miałam o nich pojęcia,że wogóle cos takiego istnieje. Nie wiem jak sie do tego zabrac,czy potrzeba skierowania od lekarza na to badanie czy mozna go zrobic bez problemu. Dodam jeszcze ze mam juz 1 dziecko, ale mój syn obecnie ma 12 lat i teraz kolejna ciaza byłaby dla mnie jak pierwsza po tak długiej przerwie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasmusa
Annamax Nie zawsze test z moczu wychodzi pozytywnie w dniu spodziewanej @, czasami wychodzi później. Najlepiej będzie jak zrobisz beta HCG przynajmniej raz. Bo możliwe, że obecny test z moczu mógł być fałszywie dodatni. Beta HCG można wykonać w prawie każdym laboratorium. Na wynik czeka sie ok jednego dnia. Zależy też gdzie mieszkasz, jeśli w większym mieście to nie ma problemu, jeśli zaś w mniejszym to jest to badanie zwykle wysyłkowe i czeka się dłużej. To badanie polega na pobraniu krwi i oznaczeniu stężenia podjednostki Beta HCG w surowicy. Beta HCG jest swoistym markerem ciąży i jeśli jest powyżej 5 IU/ml to znaczy że jesteś w ciąży. Oczywiście dokładniejsze normy są zawsze podawane na wyniku, bo w zależności od metody stosowanej w laboratorium mogą się różnić. Można oczywiście błagać lekarza o skierowanie, ale można tez zrobić prywatnie koszt ok 30 zł. Jak się zdecydujesz to w punkcie pobrań zaznacz, że chcesz beta HCG to powinno wystarczyć. Oczywiście dobrze jest zrobić beta HCG w odstępie 48 godzin, czyli dwukrotnie. Jeśli jest przyrost to jest wieksza pewność, że ciąża jest i że się rozwija. Z objawami to bywa óżnie, ale skoro dalej nie masz okresu to może jednak. Najlepiej zrób beta HCG z krwi i jeśli będzie wskazywała ciązę to udaj się do lekarza tylko do innego niż ten u którego byłaś. Pozdrawiam i życzę pozytywnych wyników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny,mam do Was pytanko,czy ktoras z Was bierze moze Duphaston??To chyba po nim sie tal zle czuje,jeszcze 2 dni i zacznie sie 8 tydzien-jesli sie zacznie,oby :) boje sie caly czas,ale jakos staram sie o tym nie myslec :) w pon mam wizyte ,wiec pewnie usg pokaze fasoleczke -moze serduszko,mam nadzieje:)))) p.s. jak czytam te pierwsze objawy,to jakbym siebie slyszala,ja jestem w 7 tc i caly czas piersi znacznie sie powiekszaja i saja sie twarde,brzuszek pobolewa,mdlosci nie z tej ziemi,ale to wszystko sie zniesie , zeby tylko fasolka rosla:) Wam tez sie uda,wierze w to bo miesiac temu myslalam tak ja Wy...gdy za szybko zrobilam bete i nic nie wyszlo,po prostu nie zdazyla wzrosnac,poczekalam,zrobilam test...i niespodzianka :) 3mam kciuki :o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annamax
dasmusa dziękuje za pomoc:) odezwe sie jak zrobie testy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annamax
Witam Byłam wczoraj u lekarza i odziwo lub nie okazało sie ze jednak jestem w ciaży .poprostu wcześniej jej nie wykrył.obecnie płod ma 11mm i jestem w 8 tyg.Bardzo sie ucieszłam i jestem szcześliwa. Pozdrawiam Jeszcze sie odezwę:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasmusa
No widzisz a jednak :) Wtedy po prostu było za wcześnie. A ja wczoraj byłam u lekarza i podczas USG okzało się, ze mam przegrodę w macicy :( To cud że jestem w ciąży. Ale i tak jestem przerażona. Co prawda lekarz powiedział, że nie ma żadnego zagrożenia, ale ja i tak sie martwię :( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annamax gratuluje,ja tez jestem w 8 tyg :)A jak sie czujesz??Widzialas bijace serduszko na usg???Ja codziennie wieczorem wymiotuje,mdlosci mam przez caly dzien,nic prawie nie jem, bylam wczoraj na kase chorych u lekarki,ale nie zrobila mi usg,tylko zbadala ,powiedziala,ze usg zrobic mam miedzy 13 i 14 tyg,co Wy na TO??chyba pojde prywatnie wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mija30
Gratulacje annamax , a na kiedy masz termin porodu? A co do usg to mysle ze powinni sie zrobic je jako pierwsze ok 6 tyg ciąży aby sprawdzić dokładne czy zarodek sie prawidłowo zainplantował i czy sie dobrze rozwija, no i oczywiście czy bije serduszko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasmusa
Witam ponownie :) Od kilku dni mam kolejny objaw ciąży. Ból w pachwinach. Nie jest to jakiś silny ból ale ciągle mi towarzyszy i żadna to radość. Lekarz powiedział, że to fizjologia w ciąży, ale i tak się martwię i martwić będę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewciabanasw
mialam okres bardzo skapy i trwal tylko dwa dni.po wizycie u ginekologa dowiedzialam sie to ciaza 5-6 tydzien wyslal mnie pan doktor na badanie usg a tam nic nie wykryto podobno..co mam o tym wyslec.test wyszedl mi pozytywnie...!?i co dalej isc na badanie krwi??czy moze do lekarza prywatnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewciabanasw
czy powinnam jeszcze poczekac???moze poprostu panikuje zabardzo..??czy to mozliwe zeby na usg jeszcze nie bylo widac ciazy??czy w badaniu krwi juz bedzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolkaby
Chyba moja historia nie rozni sie za bardzo od tych Waszych. Staramy sie o fasolke juz od ok. roku i niiiic. Kilka miesiecy temu @ spoznial mi sie 12 dlugich dni. Bylam przekonana, ze to wlasnie TO! Zrobilam 6 testow - kazdy negatywny. Najsmieszniejsza w tym wszystkim i jednoczescnie najbardziej podstepna wydaje sie sila autosugestii. W moim przypadku psychika wziela gore i podswiadomie wmowilam sobie ciaze. Od tego pamietnego, okropnego miesiaca, postanowilam, ze nic wiecej na sile, pelny luz i relaks. Coz, tak czy siak za kazdym razem mam nadzieje, ze moze tym razem. Spodziewam sie @ juz jutro i czekam z niecierpliwoscia. Jesli tym razem nic nie wyjdzie robimy kompleksowe badania i zobaczymy. Z jednej strony odczuwam objawy ciazy (nudnosci, bol jajnika), ale podchodze do nich sceptycznie. Nie chce tego samego rozczarowania i bolu. Czytam wszystkie mozliwe fora od ok pol roku, szukajac jakiegos zlotego srodka - i jak dotad nikt nie dal mi takowego. Ale jaka to ulga zobaczyc, ze nie tylko ja mam te same problemy. Dziewczyny, napiszcie prosze, czy robilyscie cos albo uzywalyscie jakis specjalnych srodkow wspomagajacych poczecie fasolki??? - bo juz rece opadaja i nie wiem co jeszcze moge zrobic aby miec to malenstwo pod sercem:( PS. Gratulacje dla wszystkich przyszlych mamus :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALLIIA
witajcie!!bołą mnie piersi, mam ochote na śledzia i brak @5dni zrobiłam dziś test są dwie kreseczki ( normalnie zajawka) ale z drugiej strony to cholernie się boje dwa razy już straciłam dziecko 1ciąza martwa w 10tc a po pół roku druga tragedia zaśniad groniasty w 9tc. i znów łyżeczkowanie co mnie teraz czeeką??? pragnę dziecka ale nie mam już siły kolejny raz przechodzić przez ten dramat. pozdrawiam was 3-majcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewciabanasw
odpiszcie prosze na moje pytanie...czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny:) Ewciu,gdy ja bylam w szpitalu na usg w 5 tyg,lekarz nie chcial mi go w ogole robic,stwierdzil,ze jeszcze za wczesnie i pewnie nic nie bedzie widac,poniewaz ciaza 5 tydzien to ok 3 tydzien od zagniezdzenia sie zarodka i on na pewno nic nie zobaczy,ale ja nalegalam, no i ujrzelismy ku jemu zdziwieniu kropeczke :) wiec sie nie martw, jesli zrobisz bete HCG to na pewno juz wzrosla,poniewaz jest zauwazalna na tescie ciazowym-test ciazowy bada poziom hormonu beta HCG, ale mozesz poczekac jakis tydzien,moze troszke dluzej i isc na usg,wtedy na pewno juz ujrzeć powinnas kropeczke :) czego Ci zycze, ja jestem w 9 tyg ciazy,boje sie kolejnego poronienia,brzuch mnie pobolewa,ale rzadziej niz wczesniej,biore duphaston na podtrzymanie,ale wiecie co,nadal zle go toleruje,czasem wymiotuje,ale zdecydowanie mniej niz w 7 tyg,zastanawiam sie nad kremem na rozstepy,moze Mustela,slyszalam,ze dobry,ale drogi??mamusie uzywacie czegos??ja na razie oliwki do ciala.Wiecie co jest fajne,moj organizm sam wie co dla niego dobre,jak napije sie gazowanego to bardzo zle sie czuje,na mc donaldsa itp nie mam ochoty,na slodkie rzadko,a wczesniej hmmm bylo troche inaczej :))) jak czuje alkohol i zapach papierosa to mnie odrzuca,malo nie zwymiotuje,a Wy jak sie czujecie????pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewciabanasw
ja tez jestem po jesdnym juz poronieniu..ale mam nadzieje ze teraz sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mija30
Witam , ja już 3 cykl staram sie o dzidzie i narazie nic:( ale pocieszam sie tym ze ok 25 % par starających sie o dziecko zachodzi w ciąże w pierwzsym cyklu, a 65 % po upływie pół roku regularnego współżycia. Kto wie może ja tym razem, może do 3 razy sztuka:) A takie mam pytanko, po ilu dniach od zapłodnienia zaczyna sie odczuwać pierwsze objawy np. ból piersi itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja powiekszone piersi mialam ok tygodnia po przytulankach,ale wtedy nie bylo to dla mnie cos dziwnego,tylko czekalam na @,myslalam,ze to objaw zblizajacej sie @, pozniej jakos cos mnie tknelo i zmierzylam temp. i byla ok 37 :)) 3 dni przed @ zrobilam test i wyszla slabiatenka druga kreseczka :))) zycze Ci tego :))) w razie czegos sa jeszcze testy owulacyjne :P ja zamowilam na allegro i teraz leza w domu ,nie zdazylam uzyc hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mija30
Hmm, ja własnie jestem w tydzień po przytulankach, tempetarura 36,9, ale piersi wogóle mnie nie bolą nic a nic. Obawiam sie ze i tym razem nic z tego , staramy sie juz 3 cykl. Boję sie ze znów na teście wyjdzie jedna kreseczka:( Jakich jeszcze objawów możliwej ciąży powinnam sie spodziewac na tydzień po owulacji? a może objawy sie dopiero pozniej pojawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie bolal brzuch pozniej ,ale to tez jak na @,temp. caly czas utrzymywala sie na poziomie ok 36,9-37,1,piersi byly twarde,pozniej juz niby chodzilam siusiu czesciej,ale nie wiem czy tego sobie nie wmówiłam heh :) pozdrawiam Cie i zycze owocnych staran,a moze juz jest fasoleczka,nigdy nie wiadomo :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetka_ja
cześć dziewczyny, dawno mnie tu nie było... było to spowodowane oczekiwaniami na malucha. i udało sie!:) 3 testy potwierdzily ciążę. Dwa pierwsze testy pokazały kreseczkę, ale taką słabą. mój mąz nie wierzyłmi, że to potwierdza ciążę. 3 test, wykonany wczoraj pokazał już mocniejsza krechę. dizś poszłam zrobić betę, żeby dowiedzieć sie który to tydzień, bo ja już w sumie nie wiem jak to jest. nie wiem kiedy miałam owulację :( wstyd się przyznać :) jest kilka możliwości... piątek, sobota, niedziela :) no w kazdym bądź razie bardzo się cieszymy, że się udało :) dla dziewcyn starających się, moje objawy, może Wam pomogą: 1. taki dziwny spokój, że się udalo już na tydzień po starankach, 2. nie wiem, kridy powinnam mieć @, ale zakladając, że w niedzielę to na 3 dni przed moje piersi znacznie bardzieł wypełniły biustonosz! czy bolały? nie. może bardziej niekomfortowe jest (cały czas) jak ktoś się o nie oprze, ale sama z siebie nie bolą. czasami sutki swędzą jak w przypadku dojrzewania i wzrostu piersi. mają kilka żyłek, ale bardziej przy sutkach. a smae sutki, stały sie odrębną częścią piersi. cały czas. 3. tak na tydzień po starankach, moge powiedzieć stabilny, lekki ból kłująy obu jajników- tak na przemian + do tego czułam jakby mi rozciągało ściegna w pachwinach. to czyję do dziś. 4. w piątek przed@ (moze to właśnie wtedy był dzien nadejścia małpki) cały dzień czułam ból dokładnie taki sam jak na @. zorientowałam sie dośc póśno, zę mnie coś boli, bo ból był do zniesienia, a ja miałam mnóstwo pracy. 5. w sobote po południu zobiłam test - 2 kreski- jedna normalna, druga ledwo widoczna. ja już myślałam, ze jej nie ma, ale jak się wpatrzyłam to BYŁA!!! 6. w poniedziałek rano powtórzyłam test. kreska bardziej wyraźna 7. w miedzyciasie czuję skircze macicy, prace jajników i te pachwiny... wszytsko do wytrzymania. 8. wczoraj (wtorek) po południu powtórzyłam test - kestka pojawiła się niemal od razu i jej intensywność mogę zaliczyć jako 50% tej pierwszej. i to tyle :) Pełna_nadziei- jak ty się czujesz? jak maleństwo? Pozdrawiam wsyztskei starające sie i przyszłe mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetka_ja
zapomniałam jeszcze dodać o dwóch kwestiach: 1. najlepszym napojem jest dl amnie woda (do teraz była to herbatka) 2. siusiu róbię 2xczęściej od jakichś kilku dni przed @ (cześciej, czyli 30 min- 1 h)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czuje sie ogolnie lepiej,mniej nudnosci,troszke wiecej sily jakby odczuwam :) , na 29 umowilam sie na usg (bedzie to pierwszy dzien zaczynajacy 12 tydzien,czyli 11 skonczone) juz sie doczekac nie moge :))) na razie badania musze zrobic,mocz itp. ciesze sie baaardzo z kolejnej fasoleczki,moje gratulacje :))) odezwe sie pozniej,papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetka_ja
Pełna_nadzei - to już jesteś w zaawansowanym stanie :) moje gratulacje. za chwile minie Cię to największe zagrożenie, czego z calego serce Ci życzę. JA równiez cieszę się, ze mogła wstąpić do grona mamusiek :) powodzenia życze i trzymam kciuki. dziewczyny a czy któras z Was wie już może czy objawy się zprawdziły? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza17
Cześć dziewczyny, zrobiłam test na 3 dni przed spodziewaną@, druga kreska ledwo widoczna, trzeba naprawdę dobrze wytężyć wzrok. Czy jest nadzieja, że to ciąża. Bardzo bym chciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetka_ja
myslę, że jesli podobny wynik będzie w niedizele to jak najbardziej!!! powtórz test i daj znac. ja już ci gratuluję!!! (miałam podobną sytuację)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasmusa
Witam wszystkie przyszłe mamusie ponownie :) Na razie czuję się ok. Miałam trochę problemy z bólem nóg, ale jakoś sobie poradziłam. Na razie nic mnie nie pobolewa i tylo brzuszek uświadamia mnie że ktoś tam jest. Pełna_Nadziei ja również mam 29 wizytę i USG i jak zwykle strasznie się boję. Jeśli jest wszystko ok to będzie już początek 19-stego tygodnia. Oj tyle się naczytałam, że każde pobolewanie mnie przeraża, a brak pobolewania również. Pozdrawiam serdecznie i do napisania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetko pisz o swoich odczuciach,dolegliwosci ach,lubie tu wchodzic i czytac ,jakos mi razniej :))) Zuziu ja równiez Ci gratuluje,ja mialam tak samo, tatus fasolki mowil,ze jej prawie nie widac i moze jednak sie za szybko nie cieszyc,a jednak byla!!! Dasmuska ile mialas usg do tej pory??ja jedno w 5 tyg,teraz będzie drugie,Ty juz niedługo 19 tc ,jak jak bym chciala,zeby juz sie skonczyl ten 1 trymestr,chyba bedzie mi troszke lzej :))) boje sie ,pewnie jak i Wy,dzisiaj mi sie snilo,ze poronilam, ale jakos z dnia na dzien mysle o tym zlym scenariuszu coraz mniej, mam nadzieje,ze nie będzie tym razem tej przykrej powtórki z rozrywki :( ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam jeszcze pytanko jak sobie radzicie z taka brzydka pogodą,ja mam lekki katar,ale gardlo nie boli,przed 3 dni bralam rutinoscorbin + herbatka z miodem,to wszystko,ale boje sie ,ze niedlugo sie przeziebie,fajnie ,ze termin porodu na kwiecien,ale cala ciaze bede narazona na przeziebienia,podobnie jak Wy ,grypy itp,moja lekarka nie kaze mi chodzic po centrach handlowych-mowi,ze tam jest duzo ludzi roznoszacych choroby,ale wszedzie sa, w przychodniach,na uczelniach,w pracy ;/ a jak Wy sie czujecie??macie jakies rady?babcine przepisy?heh, dobrej nocki zycze :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×