Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Gunia4217

zachamować przetłuszczanie się włosów

Polecane posty

ja też miałam taki problem. od razu po myciu już miałam od głowy prztłuszczone. u mnie problem polegał na tym że źle myłam włosy. u większości z was pewnie jest tak samo. :) najlepiej zmoczcie włosy ciepła wodą, potem nalóżcie na rękę dużą ilość szmponu ( tzn. dla woli ścisłości łyżkę szamponu. :) dokładnie myjcie, spłukaj. potem jeszcze raz wziąć szampon nałożyć taką samą ilość jak poprzednio aż do uzyskania piany. spłukaj dokładnie letnią wodą. - niczym instrukcja. :)) Polecam też szmpon firmy o ile pamiętam Radical ze skzypa polnego. Mozna je chyba kupić w każdej aptece. jest bardzo dobry, tzn. w moim przypadku na przykład pomógł. :) Zyczę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olalalala222
Dziewczyny mam ten sam problem co wy. Włosy proste i przetłuszczające się. Odkąd pamiętam myłam włosy codziennie. Wieczorem - a już po południu następnego dnia były koszmarne, lub rano ale po nocy już tak samo fatalne. Ostatnio wpadłam na pomysł by myć włosy delikatnym szamponem dla dzieci - Bambi :) i nie uzywać żadnych pianek żeli lakierów. Po kilku myciach są efekty - myje włoski co 3 dni :D a szampon kosztuje koło 3zł pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jonka111
witam, używałam szamponu Joanna z rzepą, do kitu, teraz muszę już naprawdę często myć włosy. Próbowałam też szamponu Vichy - zero efektu, szamponu Pharmaceris - nic, wszystkiego!! Chyba posłucham rady żeby nie myć gorącą wodą i starać się nie suszyć gorącym powietrzem. Moim marzeniem jest mycie włosów co drugi dzień, nie mówiąc już o myciu raz na 3 dni :/ jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły :) czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamkam1234
ja sama doprowadziłam włosy do takiego stanu że musze je myc codziennie :( przedobrzyłam z robieniem sobie nawilżających maseczek, wyczytanych z książi zielarskiej... miałam zdrowe włosy u nasady ale suche od połowy i zamiast nakladać (oliwe z oliwek + olejek eteryczny) na te sucha część, nakladalam na całość! i przez to przetłuścilam skóre głowy! idiotyczne, ale prawdziwe... Byłam u jednej bardzo dobrej ponoc Pani dermatolog ale dla mnie jednak nie była zbyt dobra, przepisała mi wpierw nizoral, ale jednoczesnie antbiotyki tetracyline i nystatyne (mialam tez problemy z cerą i one glownie na to mialy mi pomoc ale na skore glowy tez) Po tym jak mi to nie pomoglo przepisała szampon KERIUM nic nie pomoglo, teraz bylam u innej Pani dermatolog ktora przepisala mi abym brala codziennie 2 razy Vit A, Vit PP oraz multivitamine a dakze myla wlosy szamponem Durcray, ale do tego robila płukanke z KORY DĘBU. Mam juz dosyc, bo mnostwo kasy wydalam na wszytsko i efekt jest minimalny, troche mniej mi sie przetluszczaja. Ale to i tak nei to co kiedyś, kiedy mogłam myć włosy co drugi czy trzeci dzień! :( Robilam raz płukankę z MYDLNICY LEKARSKIEJ i ona dawała mi lepszy efekt niz kiedy robilam plukanke czy szampon z kory dębu. Ogolnie uważam że ziola pomagają na takie problemy. Ale jak długo jeszcze będe sie męczyć? :( Każdy ma inny rodzaj włosów jak i typ skóry i cięzko na to znaleźć złoty środek, czy pozostaje nam próbować wszystkiego? W zielarskim nawet sprzedawczyni poleciała mi szampon BONIDERM.. wzięlam bo oc mi zależało. Strasznie ciężko nim się myje wlosy, jakie stakie sztywne sie robia i ponownie trzeba umyc po nim wlosy jakims normalnym szamponem - ja uzywam Timotei do przetłuszczajacych sie bo po nim mam takie delikatne i miękkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny mialam taki sam problem jak wy kilka lat temu, teraz juz jest lepiej. po pierwsze uzywac szamponu do suchych wlosow a nie do przetluszczajacych, plukac w chlodnej wodzie i jezeli potrzebujesz ze wzgledu na elektryzujace sie wlosy naloz minimalna ilosc odzywki do splukiwania ale nie splukuj, co jest tez bardzo wazne to wysusz wlosy recznikiem az beda dosc suche, rozczesz je delikatnie ale pamietaj o dokladnym czyszczeniu grzebienia lub szczotki bo tam zbiera sie najwiecej brudu i pozniej rozczeszesz go we wlosy. zbawienne dla mnie okazalo sie solarium ale stosowane w umiarze 1 na tydzien a przytym i moja skora na twarzy zyskala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sznita
Czesc wszystkim mam problem z wlosami przetuszczajacymi sie i meczy mnie to juz bo codziennie musze myc jak umyje rano to nas drugi dzien sa strszane i musze znowu a to jest meczace chcialabym myc co 3 dni wlosy i zeby sie nie przetluszczaly ale nie wiem co zrobic wypruboiwalam juz tyle szamponow i rzeczy po lekarzach tez chodzilam i nic prosze was doradzcie mi cos bo juz tak nie chce czaekm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośkaaaaaaa
mój chlopak ma długie włosy (do pasa) i znalazł na nie sposób: Szampon familijny :P kosztuje 3,5 i myje wlosy 1-2 razy w tygodniu i jego włosy zawsze wyglądają świetnie ;) nigdy nie suszy włosów suszarką i nie używa odżywek. a co do płynu do higieny intymnej to sobie raz chlopak umył przez przypadek. WYGLĄDAŁ TRAGICZNIE! Jakby włosów nie mył przez miesiąc! xD tyle o moim chłopie, ja też mam długie włosy, ale nadal nie znalazłam dla siebie idealnego sposobu.. pofarbowałam włosy i jest jeszcze gorzej.. i na dodatek bardziej sie niszczą końcówki i musze je bardzo często podcinać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woda brzozowa w aptece ok 5 zł 1,5 litrowa wcierać w skóre głowy na 5,10 minut zostawić i spłukać stosowac 2,3 razy w tygodniu polecam działa :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość typowy
Mam przetłuszczjące się włosy, musze myc codziennie i nie wiem w czym jest problem, ale wiem że są sytuacje kiedy wlosy sie nie przetłuszczają i nie muszę ich myc przez wiele dni. Ostatnio było tak w czasie kilkumiesiecznego pobytu w Indiach, wlosy wygladaly dobrze i zupelnie nie wymagaly mycia. Wydaje mi się ze to działanie słonca, ktore operuje tam bardzo silnie. Jest cos jeszcze, znacznie lepiej jest gdy jestem na wsi (na codzien mieszkam w Warszawie), a to z kolei tłumaczylbym wodą. Jak jest z woda w naszych miastach nie musze mowic. I to tyle z moich spostrzezen, ktore w sumie nic nie pomoga bo nie wyprowadze sie do Indii ani na wies. Natomiast wiem przynajmniej ze duze znaczenie maja tu czynniki naturalne. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sznita
Uzywalam ten szampon familijny i nic nie pomagal a to prawda ze jak sie nie myje wlosow dajmy na to trzy dni i potem sie myje co 3 dni to one sie przyzwyczajaja i tak sie nie przetuszczaja co bo juz nie wiem ludzie doradzcie cos bo ja nie chce myc codziennie bo to mnie juz meczy:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SONIA21
CZESC ja mam ten sam problem ,kupuje szampony w aptece lecznicze freederm polecam jest skuteczny ale drogi 24 zł. 125 ml, ale stosuje sie go co 3 dzień.problem tkwi w tym że nadmierne przetłuszczanie włosów to objaw choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SONIA21
najlepiej zrobić sobie testy skóry głowy.zabużenia hormonalne tez wywołują nadmierne przetłuszczanie włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sznita
Aha chyba ze tak mogla bym kupic ten szampon ale jakonnie pomoze to nie wiemjuz czy jest wogole sens caly czsa ta kase wydaje i nic nie pomaga mam juz dosc tego wszystkiego inne dziewczyny nie maja takiegoproblemumoga myc co 3 dni albo nawet co 4 dni wlosy i przez ten czas ich wlosy wygladaja swietnie a my mamy takie problemy:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SONIA21
JA TEŻ ZAZDROSZCZE TYM CO NIE MUSZĄ MYĆ WŁOSÓW CODZIENNIE,ALE NIESTETY TAKA NASZA URODA.SPRÓBUJ JESZCZE PO KAŻDYM MYCIU PŁUKAĆ WŁOSY OCTEM WINNYM Z WODĄ ŁYŻKA STOŁOWA OCTU NA PÓL LITRA WODY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sznita
nie wiem czy wogole to ma sens takie plukanie co nie chcialabym zeby wlosymi wypadly hehe bo juz mi wypadaja i to strasznie sa niemasz jakiegos szamponu albo cos innego co napewno by pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SONIA21
NA WYPADANIE WŁOSÓW WITAMINY BIERZ,SPRÓBUJ TEGO SZAMPONU FREEDERM PH BALANCE.TO ZE WŁOSY SIĘ PRZETŁUSZCZAJĄ TO NIE WINA WŁOSÓW TYLKO SKÓRY GŁOWY, NAJLEPIEJ ZROBIĆ TESTY SKÓRY GŁOWY,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska kobita
Polecam ten ocet do płukania bo przywraca on właściwe pH na skórze głowy i wypłukuje resztki szamponu.Bo dobrze nie wypłukane z szamponu włosy też będa sie szybko przetłuszczać i nalęże je płukac w letniej wodzie w żadnym wypadku żeby nie była ona gorąca. Jeżeli wypadają ci włosy to polecam cynk w tabletkach, ja go stosowałam na wypadanie włosów i zauważyłam że też mniej mi się przetłuszczają. A co do szamponu, używam Shamtu do przetłuszczających się włosów i jastem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolcia 1988
od jakiegoś mam duży problem już nie wyglądają tak dobrze jak wcześniej, PRZETŁUSZCZAJĄ SIĘ STRASZNIE :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam problem taki sam jak do dzis, tzn dzis jest ciut lepiej dzieki szamponowi z joanny \"z domowej apteczki babuni\"do wlosow przetluszczajcych sie, jest to szampon na bazie ziol i piwa, ktory mi troche pomogl. Sukcesem jest to ze z dziennego mycia przeszlam na mycie co 2 dni, polecam ten szampon a kosztuje on 5 zl i jest w kazdym markecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
znalezione w sieci: Najlepszy sposób na pozbycie się tego problemy to zastosowanie zdrowej, kompletnej diety, zawierającej niewiele tłuszczy. Warto też zaopatrzyć się w specjalny szampon przeznaczony do włosów przetłuszczających się. Powinien być on łagodnie wmasowywany we włosy, bez zbytniego tarcia i natychmiastowego spłukania wodą która w żadnym wypadku nie może być gorąca, powinna być mniej więcej po środku letniej a chłodnej. korzystaj z tak zwanych szamponów-peelingów. Oczyszczą one Twoją skórę, a oczyszczona skóra swobodnie oddycha i jest podatniejsza na działanie środków pielęgnacyjnych. Podobnie zadziała maska glinkowa. Pozostaw ją na okres około dwudziestu minut. Gdy wysycha wchłania nadmierny tłuszcz oraz wyreguluje on pracę twoich gruczołów. Przy przetłuszczonych włosach nie ma ograniczeń, jeżeli chodzi o mycie. Myj włosy tak często jak to konieczne. Codzienne mycie odtłuści Twoją skórę. Używaj tylko najlepszych produktów zawierających wyciągi roślinne lub z proteinami mlecznymi. Przy tłustych włosach raczej zrezygnuj ze stosowania odżywek, gdyż wpływają one negatywnie. Dodatkowo obciążają je. W dzisiejszych czasach jednak poradzono sobie nawet z tym problemem. Możesz spotkać odżywki przeznaczone specjalnie dla Twojego rodzaju włosów, czyli przetłuszczających się. Takie odżywki możesz stosować jak najbardziej. Jest to nawet pożądane, gdyż nada to połysk, ułatwi rozczesywanie i układanie twoich włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuska1234567890
Walczac z problemem przetluszczania sie wlosow uzywalam szamponu Timotei z winogronami i ekstraktem z ich pestek (byl metno jasnozielony, gesty). Ten szampon zahamowal przetluszczanie do tego stopnia, ze z mycia co drugi dzien zaczelam myc wlosy co 5 a nawet 7 dni REWELACJA, a wlosy byly miekkie, puszyste i blyszczace. Ku mojemu rozczarowaniu juz od kilku lat timotei nie produkuje tego szamponu :( wiec moj problem powrocil.. Zaczelam stosowac szampon h&s (nawilzajacy lub z morskimi mineralami). Z szamponami tego typu problem jest taki ze sa geste i silnie skoncentrowane.. nalezy umiec je stosowac. Moje odkrycie bylo nastepujace: -wlosy zwilzam w cieplej wodzie ale nie goracej -wczesniej przygotowuje szampon - biore jakies puste opakowanie moze byc po szamponie, mydle czymkolwiek wlewam lyzeczke szamponu i dolewam do niego pol szklanki cieplej wody, po czym wstrzasam do uzyskania lekkiej piany. (mozna tak robic praktycznie z kazdym gestym szamponem, ja uzywam h&s) ;p -na zmoczone wlosy rownomiernie wylewam przygotowana piane i dokladnie myje, wcieram, masuje zaczynajac od skory glowy konczac na koncowkach wlosow. (po tak przygotowanym szamponie nie potrzeba myc wlosow po raz drugi) -teraz czas na splukiwanie: woda jest ciut chlodniejsza od tej jaka moczylam wlosy przed myciem; powinien to byc w miare mozliwosci silny strumien wody; dokladnie pluczemy :) -wlosy osuszamy recznikiem, rozczesujemy Jesli chodzi o suszenie to po rozczesaniu mokrych wlosow zostawiam je na pol godzinki do samoistnego schniecia, po czym susze suszarka. W takim przypadku wlosy doslownie w minute dosychaja i nie niszcza sie od suszenia, i nie przetluszczaja od goracego powietrza. Zapomnialam dodac, iz mam dlugie wlosy ^^ Po tyh czynnosciach wlosy wygladaja naprawde dobrze dlugi czas - 4-5 dni. Jak wiadomo wplyw na przetluszczanie ma bardzo wiele czynnikow niemniej woda, czy zly szampon rowniez.. Uwazam ze nie powinno sie stosowac na przetluszczajace sie wlosy zadnych odzywek chemicznych, sztucznych oraz innych zabiegow. Lepiej dodatkowo, w miare mozliwosci plukac wlosy w ziolach. Moj ojciec cale zycie myje wlosy w szamponie pokrzywowym (obecnie pokrzywowy familijny) ma dobrze ponad 50 lat nie wypadaja mu wlosy, nie przetluszczaja sie, i co ciekawe nie siwieja - caly czas sa ciemne :) Polecam pokrzywe, mam jej zamiar sama uzywac gdy tylko nadejdzie wiosna ;) Mieszkajac w miescie ma sie ograniczone mozliwosci.. wiec na ten czas wyjade na wies. Zmiana miejskiego klimatu na wiejski rowniez dobrze robi wlosom - dobra miekka woda slonce etc. zgadzam sie z innymi ktorzy o tym pisali. To by bylo na tyle moich przemyslen - pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Welinkax3
Właśnie mam taki sam problem... Dzisiaj kupiłam szampon Polytar AF (24.90). wypróbuje go i napisze czy działa ale postanowiłam spróbować też innych sposobów np. mycie włosów płynem do higieny intymnej albo szampon z firmy joanna z apteczki babuni ;D Mam nadzieje ze zadziała... Myje włosy codziennnie wiezorem i następnego dnia popołudniu mam juz tłuste .... Nie mam już siły do moich włosów... Marze o tym aby myć je co 3 dni ? Pozdrawiam ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laola
ja też mam włosy przetłusezczające się.to koszmar!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bożeniiia
Bardzo dobra jest maseczka z glinki zielonej do skóry głowy f-my dermaglin-po niej włosy na drugi dzień nie są tłuste (niestety trzeba ją trzymać pół godziny na głowie). Ja kupiłam sobie też glinkę ghassoul w proszku i czasem na drugi dzień sypię odrobinkę na włosy-działa trochę jak suchy szampon. Można też dosypać glinkę do szamponu ziołowego i myć nim głowę-trochę pomaga. Ubite białko z cytryną też pomaga, ale wkurza mnie to ciągłe ubijanie. Wciąż szukam jakiegoś prostego i skutecznego eliksiru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welinkax3
A więc tak... Polytar nie działa na mnie, nadal włosy myje codziennie ... Próbowałam juz prawie wszystkiego ... Ale chyba niestety musze przejść ten okres... Ale ile to jeszcze bd trwał o ? Pomocy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarinkaaaa2
Witam. Mam ten sam problem. Tyle, że ja myje włosy codziennie od 4 LAT ;/ i to w dodatku rano-przed szkołą jako że po kilku godzinach mam już tłuste. Od jakiegoś czasu bywają dni kiedy muszę je myć 2 razy dziennie (np. kiedy gdzies wychodze wieczorem) i jestem już tym okropnie zmęczona. Co prawda przyzwyczaiłam się do tego. Umycie włosów po przebudzeniu jest dla mnie tak normalne jak zjedzenie śniadania. Ale jest to ogromny problem bo nawet do sklepu nie wyjde rano bez umycia głowy. Poza tym są już okropne zniszczone ponieważ to mycie łączy się z ich codziennym suszeniem;/ Miał ktoś może taki sam problem? Powinnam szukac dobrego szamponu w aptece czy może skoro jest to juz tak poważne wybrać się do jakiegoś specjalisty? Będę wdzieczna za rade Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welinkax3
Twoje włosy juz są przyzwyczajone do tak częstego mycia .. Tak samo jak moje .. Trzeba je poprostu mocno przetłuścić .... Blee.. Ja tak nie umiem . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×