Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Gunia4217

zachamować przetłuszczanie się włosów

Polecane posty

Gość trzeba rozmawiać...
A ja dzisiaj wypróbuję ten ketchup.Raz kozie śmierć...dam znać co z wlosami:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiha
jaki ketchup? zwariowałyście! pewnie chodzi o ocet z ketchupu :) ja myję co 2 dni bo BARDZO MI WYPADAJĄ :( -choć odrastają to beczeć się mi chce pod prysznicem. Obecnie jestem po badaniach tarczycy-jutro ide odebrać wyniki i czekam jeszcze na wiz. u gin. Alternatywą są suche szmpony ale nie za często dla mnie super! podobno można je zrobiś samemu, mnie się nie cce :P Musze spróbować tych ziołowych szamponów.. no i powozenia dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Mi znacznie mniej wypadają odkąd leczę hiperprolaktynemię. Wypadanie włosów to nie koniecznie od chorej tarczycy...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiha
Tak wiem ale m.in tarczyca i to zbadałam najpierw :) jak pisałam niedługo gin a jak to nic nie da to będę dalej drążyć- nie odpuszcze ABY WŁOSY BYŁY GĘSTE I MOCNE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k.l.o.
Na pewno tutaj dużo zależy od wyboru odpowiedniego szamponu. Ja też dosyć długo szukałam tego najlepszego dla siebie i jednak postawiłam na kosmetyki eko i taki sam szampon http://www.kobietaeko.pl/wlosy/naturalne-szampony Jednak naturalne składniki najlepiej oddziałują na nasza skóre głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola_88
Do niedawna bardzo przetłuszczały mi się włosy, gdy wychodziłam wieczorem musiałam je myć dwa razy w ciągu dnia. Aby je jak najmniej obciążać zaczęłam używać szamponu dla dzieci Bambino, myć w letniej wodzie i zauważyłam, że znacznie mniej mi się przetłuszczają. Na początku ciężko mi było wytrzymać bez odżywki, bo włosy wydawały się szorstkie, dlatego czasem używałam jedwabiu ale tylko na końcówki. Robię tak od około 2-3 tygodni i wieczorem nadal nie mam przetłuszczonych włosów. Wielu szamponów próbowałam i innych specyfików ale ten uważam za jedyny skuteczny. Polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miyagi
moje włosy są długie, proste jak drut, nigdy farbowane i odkąd pamiętam myłam je codziennie, często nawet 2x w ciągu doby, zwłaszcza gdy zależało mi nad świeżymi włosami przed imprezą. Z dnia na dzień pozbyłam się tego problemu. myję je co 2-3 dni. ale 2x tylko ze względu dawnego nawyku- bo aż dziwnie jest tak długo ich nie myć :) Przejdę do rzeczy: MOJA RADA TO: ODPOWIEDNIE ODŻYWIONE WŁOSY. PROPONUJĘ SPRÓBOWAĆ Z -----JEDWABIEM DO WŁOSÓW FIRMY BIOSILK-----!!!!!! POLECAM. kupisz za 4-6 zł małe opakowanie ale wydajnie i warte zachodu. kupiłam, bo moje włosy były zniszczone, suche i miałam rozdwojone końcówki, (które przed użyciem podcięłam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koeow
kobieto, jedwab nie odżywia włosów! Jedwab jedynie chroni włosy i nabłyszcza, sprawia, że wyglądają zdrowiej ale zdrowe nie są, nic więcej. A w dodatku jedwab firmy Biosilk akurat nie jest polecany bo w składzie ma alkohol, wróg włosów, tylko czekać, aż włosy ci się po nim suche i szorstkie zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sziszek
Po 1 jak widzę jak tu niektóre osoby głupoty wypisują... NIE UŻYWAJCIE ŻADNYCH PREPARATÓW DO WYSUSZANIA WŁOSÓW A PRZEDE WSZYSTKIM SKÓRY GŁOWY!!!! Używając takowe dostaniecie odwrotny efekt ponieważ jeśli wysuszycie skórę głowy to organizm otrzyma bodziec że jest sucha więc zacznie wzmożone wydzielanie łoju (tłuste włosy). Po 2 niemycie przez jakiś czas też nie przyniesie efektów. Włosy należy myć tak często jak tego potrzebują. Po 3 suszarka i prostownica wysuszają więc mamy efekt jak w pkt 1 Po 4 najlepiej stosować naturalne szampony (zazwyczaj to są te NAJTAŃSZE) w supermarketach : pokrzywowe, ze skrzypem, z rzepy... nie dadzą może natychmiastowego efektu ale wszystko potrzebuje czasu żeby działać. Po 5 zmieniać szampon bo włosy "przyzwyczajone" do danego efektu przestają na niego reagować. Po 6 w ekstremalnych i nie dających się poprawić przypadkach - badanie u dermatologa i badanie hormonów u chyba endokrynologa... przyczyny mogą być różne... te wiadomości mam z własnego doświadczenia. Szukałam, grzebałam, leczyłam się żeby naprawić problem więc mam nadzieję że coś pomogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loverrr
*Łagodne szampony dla dzieci i niemowląt typu HIPP i Babydream działają zbawiennie. Spłukujemy wodą w temperaturze ciała, nie zimną i nie gorącą. *Trzeba by też zadbać nieco o dietę (i nikt mi nie będzie wciskał że dieta nie ma nic do rzeczy, bo ma) - mniej słodyczy i tłustego - więcej warzyw, owoców i zielona herbata, ew. inne herbatki oczyszczające. *I najlepsze - płukanki ziołowe. Umyte i wypłukane włosy 'przelewamy' przestudzonym naparem np. z rumianku, mięty i pokrzywy, kopru. Ewentualnie dla odważnych: sok z 1/4 cytryny do 1 szklanki letniej wody. Przepłukać - włosy odżywione i puszyste. Ja przestrzegam tego co napisałam i włosy po 3 dniach bez mycia wyglądają świetnie, gdzie jeszcze kilka miesięcy temu szorowałam głowę dzień w dzień. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przeczytalam wszystkich odpowiedzi, ale kilka rad ode mnie. Mnie przetluszczaly sie wlosy masakrycznie, nawet po umyciu wygladaly jakbym nie myla tydzien. Polecono mi szampon ICTAMO PLUS ( zielony napis). Bardzo mi pomagal, jedyny minus wysusza wlosy. Kosztuje cos ponad 30 zl . mnie przy codziennym myciu starczal na niecale dwa tygodnie. Zrobilam dwa zabiegi dermobrazji skory glowy. Na ta chwile proces przetluszczania sie wlosow lekko sie u mnie zatrzymal. Stosuje jednak nadal szampon do wlosow przetluszczajacych sie. Mnie najbardziej pasuje SAYOS MAN. Niby dedykowany dla mezczyzn, moze ma troche inny zapach niz inne szampony. Na ta chwile jestem w trakcie badan hormonalnych. Niestety bez serii badan sie nie obedzie. Problem lezy w gospodarce hormonalnej i dlugotrwalym stresem. Ja z tym problemem walcze od ponad roku. Teraz czas na tabletki i leczenie od wewnatrz. Jest to problem z ktorym zwykly szampon sobie nie poradzi. Tutaj potrzebne sa specjalne szampony i lekarz. W moim przypadku endokrynolokog i ginekolog a najlepiej ginekolog-endokrynolog, zeby nie latac do dwoch lekarzy tylko miec jednego konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słabe włosy są zmorą moją i moich koleżanek. Wypróbowałyśmy jednak rad tutaj zawartych i rzeczywiście pomogło (woda z sokiem z cytryny działa rewelacyjnie). Ja do tego dorzuciłam jeszcze szampon, który polecono mi w aptece (Biokap) i teraz myję włosy raz na 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnie orzeźwiają i rzeczywiście pomagają na tłuste włosy napary z ziół. Tutaj opis stosowania: http://flmc.pl/l/9336d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety najgorzej dziala mycie- pobudza wydzielanie łoju , niszczy skore i wlosy.Popatrzcie na stare zdjecia kobiet - jeszcze 40 lat temy zalecano mycie glowy co 2 tygodnie, a przedtem co miesiac, dwa, trzy. teraz jest wieksze zanieczysvczenie srodowiska, wlosy sie bardzioej brudza, ale tak naprawde nalezaloby,zeby byly ladne, lsniace i nie tluste myc jak najrzadziej. zwierzeta futra nie myja, a jakie maja piekne. Sprobujcie kiedys przetrzymac i nie myc przynajmniej przez tydzien- zobaczycie, o ile ladniejsze wlosy beda potem po myciu i dluzej sie beda trzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja poszłam z tym problemem do dermatologa, ponieważ nie mogłam już wytrzymać z tym ciągłym myśleniem: a może dziś rano umyć głowę, żeby wieczorem nikt nie uważał, że się nie myję? Zalecił mi branie witaminy PP i kupienie szamponu Sensun blue. Witamina nie pomogła, a szampon pomaga jedynie w usuwaniu łupieżu. Gdy przy następnej wizycie powiedziałam, że to nie pomogło, zalecił mi branie cynku w tabletkach, też nie pomogło więc przestałam do niego chodzić. Seboradin też używałam, jednak dostałam od niego większego łupieżu, pomóżcie! ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam!!! Ja używałam szamponu z firmy Kosswell . Bardzo świetna firma . Więcej inf. na www.progress.wrzesnia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podstawą jest przede wszystkim odpowiedni szampon, np: https://www.shopla.pl/pl/sklep/kategoria/matrix,180,534,1.html. Przede wszystkim dobierz preparat lekki, który oczyści włosy, ale w delikatny sposób i nie obciąży ich :) a włosy, jeżeli już musisz suszyć, to wyłącznie zimnym/letnim strumieniem, bo gorące powietrze pobudza gruczoły do produkcji sebum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwina89
Niestety problem cienkich, przetłuszczających się włosów nie jest mi obcy. Myłam włosy codziennie rano, a wieczorem już wyglądały koszmarnie - były przyklapnięte i wyglądały na niemyte ;/ . Wiele preparatów do przetłuszczających się włosów przesuszało mi końcówki... Jeżeli chodzi o szampony dla dzieci, to owszem pomagały w przetłuszczaniu, ale za to były matowe i miałam problem z ich rozczesaniem, co kończyło się szarpaniem i ich wypadaniem. Natrafiłam w końcu na firmę Seboradin i muszę przyznać, że to jest chyba najlepszy wybór. Używam szamponu i balsamu i jestem bardzo zadowolona :) włosy wyglądają zdrowo i są jakby lekko podniesione u nasady, przez to fryzura przez cały dzień wygląda korzystnie. Używam ich produktów od niecałego roku, więc śmiało mogę polecić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też polecam seboradin niger, zdecydowanie mi pomógł i włosy mniej sie przetłuszczają, są takie lekkie.. Taki fajny zestaw maja teraz w promocji na ich stronie, a szampon mi się kończy więc się skuszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość burek ogórek
Hej, Mam 14 lat i od 2 lat mylam wlosy codziennie rano a wieczorem były już brudne :( Ale miałam dość męczennika poszłam do apteki po szampon, kupiłam nizoral. Po pierwszym myciu wlosy się normalnie przetluscily:(, po drugim było lepiej A od 3 mycia myje wlosy co 2 dni :D Koniec meczarni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GreekGreek
Spróbuj zastosować maseczkę odżywczą kokosową prosalon. Pomoże. Znajdziesz ją na HEBE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gorteets
Kwestia porządnego rozwiązania, sami zerknijcie - http://www.pro-sprzet.pl/blog/?p=842 A zastosowanie odpowiednich środków naprawdę jest kluczowe - tylko w taki sposób można zmieniać włosy, utrzymywać je w zdrowiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TheChosen
Dobrze pomoże Chantal. Znajdziesz wszystko co ci potrzeba i jeszcze więcej. Wiele kosmetyków dostaniesz na Hebe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem co pomoze, ja teraz kupilam taki lotion antyłojotokowy z hair pharmy :D i licze, ze w koncu pozbede sie tego tluszczu z wlosow :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×