Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Gunia4217

zachamować przetłuszczanie się włosów

Polecane posty

Gość palaa
Niektórzy piszą tu,że myją włosy co 2-dni a nawet zdarzyło sie,że co 4! Nie wyobrażam sobie czegoś takiego u mnie. Osobiście myje włosy 2razy dziennie. Rano kiedy wychodzę do szkoły i wieczorem kiedy gdzieś wychodzę lub przed pójściem spać. Nie wyobrażam sobie mycia włosów rzadziej! Cała głowa swędzi i wydaje się jakby chodziło po niej stado robaków! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KRIPER
podsumowując: letnia woda; szampony zasadowe lub specjalne do włosów przetłuszczających się; ew. wizyta u lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palaa
A wg mnie po szamponach do włosów przetłuszczających się, włosy jeszcze bardziej są tłuste :/ przynajmniej u mnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anniemarie
Jeśli chodzi o swędzenie skóry głowy to polecam szampon VICHY DERCOS TECHNIQUE przeciwłupieżowy, jest drogi(ok. 36zł), ale starcza na naprawdę długo. Miałam łupież, swędziała mnie głowa i szybko mi się przwtłuszczają. Ten szmpon zlikwidował wszystko prócz przetłuszczania się:( A jeśli chodzi o prztłuszczanie się to osobiście myję włosy codziennie, ale często wieczorem mam juz przetłuszczoną grzywkę, ogólnie dla mnie to masakra, a jeszcze rodzice się wkurzają jak tak często myje;/ A podejrzewam, że grzywka przetłuszcza mi się, bo poci mi się czoło i mam je tłuste. A tak po za tym to włosy mam i tak przesuszone:( Ma ktoś jakiś pomysł co mogę z tym fantem zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Just In
Chciałam podziękować koledze, który polecał szampon "joanna z apteczki babuni" (Tomek)^^ Wydaje mi się, że działa, mimo że krótko go stosuje, nie wiem być może to jedynie moja podświadomość ^^ Do tego kupiłam sobie jeszcze tabletki (jakieś witaminy, wzmacniające skórę, włosy i paznokcie) I chyba jest lepiej... Zobaczymy co będzie dalej :) Pozdrawiam i wielkie thx :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hatak
'Just In' a gdzie zakupiłaś taki szampon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjkl
Widziałam te szampony w drogerii Natura,przynajmniej w moim mieście,jest osobna pólka z różnymi leczniczymi specyfikami do włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałam wszystkie Wasze uwagi i chciałabym wtrącić swoje trzy grosze. Moje doświadczenie z tabletkami antykoncepcyjnymi jest takie: włosy przestały mi się przetłuszczać, skóra twarzy też. Niestety wrzuciłam 6 kilo w ciągu roku i nie mogę się tego pozbyć. Na dodatek pojawił się problem z torbielami w piersi. Odstawiłam. Szampony do włosów przetłuszczających, tak samo, jak kremy do tłustej cery to żadna rewelacja. Walczą ze skórą, a skóra z nimi, wytwarzając większe ilości łoju. Trwała w moim przypadku mocno wysusza włosy (myłam nawet raz w tygodniu), ale bardzo je niszczy. Przez jakiś czas stosowałam taki sposób: codziennie myłam włosy w naparze z mydlnicy (zioła do nabycia w sklepie zielarskim). Nie używa się przy tym żadnych innych środków myjących. Woda jest bardzo miękka i lekko się pieni. Do płukania można stosować inne zioła, np. rumianek (świetny przy problemach z łupieżem), pokrzywę, łopian (wypadanie). Używa się tylko gotowanej, przestudzonej wody. Suszy się włosy tylko ręcznikami i na wolnym powietrzu. Efekty są, ale to trochę kosztuje i trzeba mieć sporo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia...
witam! mam straszny problem z włosami! myje wieczorem i w poludnie nast dnia mam juz grzywke przetluszczona. na koniec dnia wygladam masakrycznie! zaczelam stosowac szampony dermatologiczne i NIC! co mam robic?! czego uzywac? co moze mi pomoc? HELP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z przetluszczonym wlosami...
Ashleyyy Ja kiedys mylam wlosy codziennie. Teraz uzywam szamponu "BIO SULFO" z serii Ziaja i lepek mi sie mniej przetluszcza. myje co drugi dzien mozna go kupic m.in. w Geant. Ok. 5,50zł za 600ml. -chyba 'łebek' a nie 'łepek'? no chyba, że na karku masz łep a nie łeb... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlosy..najwieksza moja bieda
dzieki wszystkim! przeczytalam caly topik i zdecydowalam sie sprobowac metody mycia plynem do higieny intymnej :D ja zauwazylam minimalna poprawe po clear do przetluszczajacych sie wlosow. eh, czasami juz mi nadziei brakuje ze kiedys moje wlosy beda normalne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia_mi94
według mnie, dobrym rozwiązaniem dla osób, któr muszą myć głowe np.: 2 razy dziennie jest mąka ziemniaczana tzn.: trzeba \"namoczyć\" np.: płatek kosmetyczny w mące ziemniaczanej; przetrzec nim pare razy \"tłuste kosmyki\", na koniec zsypac mąkę z włosów, podobnie jak na przykład piasek; rozczesać. Może to brzmi zniechęcająco, ale naprawde działa, na jakiś czas np.: do wieczora. w taki sposób mozna je powoli, stopniowo odzwyczajać od częstego mycia.jesli boicie się spróbować przed np.; wyjściem do szkoły, zróbcie to przed samym myciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam suchy szampon
spryskuje sie tym aerozolem tluste wlosy, rozczesuje po 2 minutach i gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi fryzjerka powiedziała..
..że po pierwsze myć włosy letnią wodą,a po drugie na koniec zlać głowę zimną-taką jak damy radę-bo poprzez ta zimną wodę zamykają się komórki łojotokowe czy jak to się nazywa ,a przy ciepłej wodzie one się otwierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zawsze po umyciu włosów ( szampon specjalny Nivea żeby się nie przetłuszczały ), zawsze po umyciu od razu przy głowie wyglądają okropnie. są przetłuszczone, susze je, strałam się nawet przez dłuższy czas ich nie myć i nic. jeśli ktoś zna na to rad to niech pisze. ;\'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, przeczytalam caly topic i sprobuje plyny do higieny intymnej i tego szaponu joanna \"z apteczki babuni\"napisze jak rezultaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina.es
W takim razie czekam na wyniki. Ja myję włosy do drugi dzień. Włosy przy czole przetłuszczają się najbardziej ;( Mam je ciągle za uchem, więc ich tak nie ruszam, a i tak się strasznie przetłuszczają już wieczorem tego dnia, co myłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spryskujcie i tapirujcie
włosy zwłaszcza przy skórze, farbnijcie włosy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wini25
Aby włosy się mniej przetłuszczały należy poświęcić im trochę czasu aby wyregulować wydzielanie sebum zachwiane używaniem chemii w kosmetykach do włosów. Po pierwsze zacząć od dobrego szamponu bez dodatków chemicznych tylko naturalne. Można teń myć mydłem Alep 40% lub 25%. Po umyciu do ostatniego płukania zaleca się zakwaszenie wody cytryną lub octem można też odżywkę ale naturalną. Raz na tydzień myć włosy rasulem, glinką marokańską(reguluje sebum, zmniejsza przetłuszczanie). Włosy farbować tylko henną naturalną odpowiednią do koloru włosów. Dobra jest amla i inne zioła ( pokrzywa, skrzyp, chmiel...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakupilam wczoraj szampon z joanny i umylam dzis, rezultat zobacze jutro rano jak wstane ;), poza tym maseczki formy dora nie umie nigdzie znalesc w zadnej aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem poztywnie zaskoczona, po tym szamponie jest ciut lepiej, czekam jeszcze na maseczke zamowiona na internecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam masakryczny problem. Podobny jak Twój i kupiłam szampon Nivea dla włosów przetłuszczających się REWELACJA!! Myłam włosy dwa razy dziennie bo tak prędko mi się przetłuszczały a teraz myje co dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina.es
Oczywiście, ja zaglądam ;D Kupiłam sobie szampon Joanny z apteczki babuni. Zauważyłam odrobinkę poprawy, ale nie jestem usatysfakcjonowana ;/ Spróbuję z tym z Nivea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieki wam wszystkim
ja też probowalam sieprox - drogi i w moim przypadku nieskuteczny:( i inne też próbowałam, ale narazie jest tragedia!!:/ sprobuję piwa i lekkich, delikatnych szamponów:) dam oczywiście znać jak cos podziala:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprobuj tego szamponu \"z domowej apteczki babuni\"kosztuje jakies 6 zl i pomogada, myje glowie co 2 dzien a nie dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina.es
Mi już się kończy "z apteczki babuni", trochę pomógł, ale nie jestem do końca usatysfakcjonowana. Teraz kupię sobie inny szampon, także Joanny. Kosztują około 4 zł., są ładne, owocowe zapachy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kfdkfdks
a szmapon Trzy Zioła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×