Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Gunia4217

zachamować przetłuszczanie się włosów

Polecane posty

W aptece taki jest fajny zestaw-Subrina Recept-szampon i lotion oparte na wyciągu z pomarańczy więc odświeżają a nie wysuszają. Po umyciu szamponem rozprowadza się na skórze głowy lotion, nie spłukuje go i przez to on działa bezpośrednio, zasusza sebum ale tylko na skórze a całe włosy nie są obciążane i przesuszane. Ja bardzo sobie tą serie chwale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka xd
może sprubujcie siedzieć w domu przed 3 dni i nie myć włosów ... mama mi to poleciła jednakl mi to nie pomogło ale moja koleżanka powiedział ze to świetne!! bo to jest na tej zasadzie ze przetłszczą ci sie maksymalnie włosy i te cebulki ci sie roszeża a potem zamkną i to niby pomaga !!!! ja też już nie wiem co mam robić ja tak nie nawidze teraz tych włosów !!!! są tłuste i obrzydliwe / !!jak będziecie mieli jakieś nowe preparaty na te przetłuszczające włosy to napiszcie oto mój e-mail ewa.g1@amorki.pl z góry dzięki :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktos stosował szampon dermedict capilarte do włosów tłustych z jakim skiutkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maya123
Nie stosowałam tego niestety, ale mi na przetłuszczające się włosy polecono Urt-Oil z nafta oczyszczoną, jeszcze nie przetestowałam ale mam zamiar zacząć więc jak coś więcej się dowiem na ten temat to napiszę, ale znajoma, która mi to podpowiedziała mówiła, ze będę zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LilSugaro
Tez mam ten problem od 3 lat. Meczy mnie codzienne mycie glowy iz musze wstawac o 4-5 rano zeby wyschly zanim wyjde do szkoly poniewaz czesto mam chore zatoki. Po umyciu i tak nie ma wielkiej poprawy. Robilam badania na tarczyce i wyszlo z mam w normie. Przez cale wakacje myłam wlosy raz na tydzien a czasami dluzej i nie pomoglo. ;| Suszarki prostownicy itd. nie uzywam.. Sadze ze to brak witamin w moim organizmie ;| Zaczne sprawdzac wasze magiczne sposoby bo denerwuje mnie fakt iz moja ciocia myje wlosy raz na tydzien a ja musze się męczyc ;<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehm
ja też tak mam.. muszę myć włosy codziennie, w ten sposób zmniejsza mi się objętość ... po każdym myciu wypada mi garść włosow.. prówałam wielu sposobów.. nic nie pomogło. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ;P
Ja robilam trwala pomoglo ;D , ale widze ze tylko mi ;D Musz e zmieniac co pare myc szampon i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ;&amp;
Ketchup na wlosy ? dziala ? kto wyprobowal ? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fg tht hyrj
nawilzajcie wlosy i skore glowy!! najlepiej olejami!!@!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super działa
Zachęcam do wypróbowania SZAMPON PRZECIWŁOJOTOKOWY z serii eva medica dostępny w aptekach. Skutecznie przeciwdziała przetłuszczaniu się skóry głowy i włosów. Zawiera substancje regulujące wydzielanie sebum przez skórę głowy. Łagodnie myje i pielęgnuje włosy sprawiając, że stają się one zdrowe i lśniące. Zalecenia: nadmierne przetłuszczanie się włosów i skóry głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolka007
Witam Was serdecznie.. Od 4 lat borykałam sie z problemem przetłuszczających się włosów ( od chwili gdy urodzilam dziecko ) przed ciązą myłam wlosy co 6-8 dni!! Po ciązy co 2 :( Kupiłam już chyba wszystkie "magiczne" środki - nic nie pomogło. Koleżanka polecila mi zwykły szampon Joanna (cena ok4zł) Mozecie mi wierzyć lub nie - nikogo nie nakłaniam ale on naprawde działa ( nie tylko na moje włosy - pomógł mi oraz moim znajomym ) teraz myję wloski co 5 dni :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A który szampon Joanny zaczęłaś stosowac? Czytam właśnie forum i szukam sposobów na moje tłusciochy;) myte wieczorem , następnego dnia w pracy juz robią się cięzkie, szczególnie grzywka, wieczorem wyglądam tragicznie, jakbym natarła włosy olejem;) masakra. Myję włosy codziennie chyba od zawsze ale po ufarbowaniu ich na ciemno robią się tłuste dosłownie z godziny na godzine:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolka007
Joanna Naturia z pokrzywą i zieloną herbatą ale lepiej sie sprawdza z aloesem tyle, ze po nim mam bardzo suche włosy a po tym z zieloną herbatą są ok :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi-mi-mi
ja zrobilam 'research', bo tez mam problem z przetluszczajacymi sie wlosami i mylam je codziennie. stosowalam wszystkie szampony jakie tylko wpadly mi w rece, te z siarczanem sodu (sodium laureth sulfate), silikonami i te bez. oto wyniki mojego researchu :D -najgorsze jakie tylko moga byc to te wszystkie l'oreale, dove, nivee, schwartzkopy, avony, oriflamy, timotei - po nich nie ma innej rady jak myc wlosy codziennie, bo strasznie oblepiaja wlosy, mialam wrazenie ze wlosy po wyschnieciu sa jakies lepkie i tluste. -szampony dla dzieci sa takie sobie, bo niby lagodne, ale tak placza klaki/wysuszaja ze nie da sie ich rozczesac bez odzywki - dlatego trzeba je stosowac z odzywkami, a wtedy sie przetluszczaja szybciej i tak -szampony do wlosow przetluszczajacych daja efekty na samym poczatku, a pozniej jest tylko gorzej niz w punkcie wyjsciowym podsumowanie i zwyciezca : szampon do wlosow cienkich i przetluszczajacych sie - Eva Natura pokrzywowy za okolo 4 zl - po 2-3 tygodniach stosowania, moglam myc wlosy co 2 dni i nie wygladaly najgorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Wiolu i mi-mi-mi za odpowiedz:) Dziś kupiłam szampon Pollena Malwa pokrzywowy do włosów przetłuszczających się i normalnych, kupię też te co Wy polecacie i bedę próbowała:) Dam znać jakie uzyskam efekty, Pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvvvvvvvvvvvvkkkkkk
Mam szampon Eva Natura z pokrzywa. Niestety mi niezbyt pomogl. Podczas mycia moje wlosy robia sie szorstkie w dotyku, wiec stosuje dodatkowo płukanke z herbaty pokrzywowej oraz odzywke z pokrzywa ( tylko na same konce wlosow, oczywiscie ze splukiwaniem ). Moim marzeniem jest mycie wlosow chociaz co drugi dzien, a nie codziennie. Mozna zwariowac...Stosuje jeszcze tabletki z cynkiem. Plusy, ktore zauwazylam po prawie 4 tygodniach stosowania tych specyfikow - wlosy troche mniej wypadaja i sa bardziej lsniace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvvvvvvvvvvvvkkkkkk
Chcialam jeszcze dodac, ze nie myje wlosow w bardzo cieplej wodzie tylko ,,letnio cieplej''. Rozczesuje je grzebieniem z szerokimi ząbkami i szusze srednio cieplym powietrzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pavel
Witam ja z ty problemem walcze od lat te pokrzywowe mi nic nie dają po urzywaniu ich wysuszały mi skóre i pojawiał sie łupierz.teraz urzylem polytar i po pierwszym myciu nic zobaczymy jak po drugim chodz jest napisane żeby go urzywac 2 razy w tygodniu.co robic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kak
Włosy nadmiernie przetłuszczające się z pewnością niejednej osobie codziennie przysparzają niemałych problemów. Bowiem są one „oklapnięte i niezbyt atrakcyjnie wyglądają. Ponadto włosy po upływie kilku godzin od momentu mycia stają się pozbawione sprężystości i energii. Jak zatem powinna wyglądać pielęgnacja włosów przetłuszczających się? Otóż po pierwsze odpowiednie odżywienie i częste mycie. Do mycia wybierajmy szampony przeznaczone do częstego mycia włosów przetłuszczających się. Ja szczególnie polecam szampony, które zawierają ekstrakty z pokrzywy, łopianu, kory brzozy, czarnej rzepy, albo rozmarynu. Bowiem one regulują pracę gruczołów łojowych. Ponadto można zastosować delikatne odżywki, które podniosą nieco włosy u nasady. Można też zastosować naturalne maseczki. Ja polecam maseczkę cytrynową. Działa ona na skórę głowy antyseptycznie oraz ściągająco. Dzięki niej zachowamy świeżość włosów i czystość skóry. W skórę głowy można wmasowywać sok wyciśnięty z dwóch cytryn. Po wmasowaniu trzeba tylko przeczesać pasemka włosów i pozostawić to na 20 minut. Potem należy włosy opłukać letnią wodą. Taką maseczkę stosujmy raz na miesiącu. Ale to nie jedyny sposób na przetłuszczające się włosy. Więcej informacji znajduje się na stronie http://szamponydowlosow.info.pl/2010/08/02/pielegnacja-wlosow-przetluszczajacych-sie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda907
witam was :) mam taki sam problem jak wy ... tzn przetłuszczajace sie włosy ... myłam je co 3 dni ... pozniej co 2 a teraz codzennie ... jednak moja fryzjerka poleciła mi szampon Pharmaceris z wyciągiem z czerwonych liści winogron dla wlosów z tendencją do wypadania, normalnych i przetuszczających sie ... dla mnie zdziałal cudo po prawie 3 tygodniowym stosowaniu gdyz włoski myje co 2 dni :D dla mnie to juz wielki plus ... szampon pieknie pachnie ... wosy sa mięciutkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anialukaas
Ja również zmierzyłam się z problemem przetłuszczających się włosów i po wypróbowaniu większości szamponów dostępnych na rynku (drogeryjnych, aptecznych, fryzzjerskich) okazało się, że działa tylk jeden Joanna do włosów przetłuszczających się z brzozy i łopianu (zielony). Dawniej codziennie myłam włosy, teraz myję co drugi dzień i przez dwa dni wyglądają ładnie. Ważne jest również, żeby jeśli używasz odżywki nakładać ją tylko na włosy nie na skórę głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzoroowa
Witam Panie, ja kiedyś myłam włosy co dzień z rana.. Potem zaszłam w ciążę, nie wychodziłam z domu to i przestałam myć tak często i uwierzcie! POMOGŁO! Teraz mój synek ma 16 miesięcy, a ja włosy myję raz w tygodniu. I nie wyglądają aż tak fatalnie jak mogłoby się wydawać. :P Myślę, że nie skusiłam się na częstsze mycie, bo po prostu mi to długo schodzi, a z dzieckiem nie mam tyle czasu. ;) Oprócz tego używam szamponów i odżywek z Avonu i wcale nie przyspieszają przetłuszczania się. Raz w tygodniu maseczka z nafty kosmetycznej z żółtkiem - tylko brzmi groźnie, wcale nie ciężko ją zmyć, a nawet jak jest problem to można cieplejszą wodą, bo ogólnie polecam letnią. :) I jeszcze jedno! KOBIETKI - nie poprawiajcie co chwilkę włosów rękoma, one też są tłuste i to jeszcze pogarsza sprawę! Ja w domu związuję je w kucyk, grzywka do góry i to wszystko jakoś działa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzoroowa
Witam Panie, ja kiedyś myłam włosy co dzień z rana.. Potem zaszłam w ciążę, nie wychodziłam z domu to i przestałam myć tak często i uwierzcie! POMOGŁO! Teraz mój synek ma 16 miesięcy, a ja włosy myję raz w tygodniu. I nie wyglądają aż tak fatalnie jak mogłoby się wydawać. :P Myślę, że nie skusiłam się na częstsze mycie, bo po prostu mi to długo schodzi, a z dzieckiem nie mam tyle czasu. ;) Oprócz tego używam szamponów i odżywek z Avonu i wcale nie przyspieszają przetłuszczania się. Raz w tygodniu maseczka z nafty kosmetycznej z żółtkiem - tylko brzmi groźnie, wcale nie ciężko ją zmyć, a nawet jak jest problem to można cieplejszą wodą, bo ogólnie polecam letnią. :) I jeszcze jedno! KOBIETKI - nie poprawiajcie co chwilkę włosów rękoma, one też są tłuste i to jeszcze pogarsza sprawę! Ja w domu związuję je w kucyk, grzywka do góry i to wszystko jakoś działa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwagajedzietramwaj
Witam. :) Ja również mam duży problem z przetłuszczającymi się włosami. Jakieś dwa lata temu na wakacje zrobiłam sobie grzywkę i... wiadomo, przetłuszczała się w bardzo szybkim tempie. W efekcie zaczęłam myć włosy codziennie, a teraz nie mogę tego zmienić. Jeżeli chodzi o "prztłuszczenie włosów" - czyli niemycie ich przez dłuższy czas - próbowałam. Ale nie pomogło, na dodatek dostawałam szału, kiedy spojrzałam w lustro. Stosowałam też różne szampony. Większość nie wywołała żadnych zmian, oprócz dwóch: * Miraculum - Mariage - szampon do włosów przetłuszczających się i normalnych z łupieżem [tak wygląda opakowanie: http://www.goldmax.pl/images/miraculim_mariage .jpg] - zdecydowanie NIE POLECAM. Sprzedawczyni przekonywała mnie, że pomoże bardzo szybko. Efekt był przeciwny, nie dość, że strasznie swędziała mnie głowa, to na dodatek włosy były twarde i tłuste jeszcze tego samego dnia [myję głowę około 6-7 rano, a o 15 znów miałam ochotę umyć.] Kolejny minus - szampon jest bardzo mało wydajny. * Pantene Pro-v - Aqua Light, Lekki szampon do włosów cienkich i przetłuszczających się [opakowanie: http://www.goldmax.pl/images/pantene_aqua_light_szampon_250 .jpg] - jestem zachwycona. Jeżeli chodzi o wydajność i zapach, to rewelacja, no i najważniejsze - już po kilku dniach odwrócił efekty szamponu Mariage, myłam głowę o 6, a o 23 włosy nadal były czyste. Potem nawet do wieczora następnego dnia. POLECAM. Naprawdę, warto wypróbować, bo cena też jest przystępna. Na promocji jakieś 11 zł za 400 ml. Przeczytałam jednak, że szampon należy co jakiś czas zmieniać, bo przestaje działać i dlatego kupiłam przedwczoraj szampon Bambi dla dzieci. Póki co jestem całkiem zadowolona, głowę myłam wczoraj ok. 12, a w tym momencie nadal są w całkiem przyzwoitym stanie. Czy ktoś jeszcze próbował tego sposobu ze spłukiwaniem piany wodą z cytryną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dagmara))
To nie takie proste, czasem pomagają antybiotyki, które hamują namnażanie bakterii żyjących w łoju i często zwiększających jego ilość. Poza tym specjalne szampony, które można kupić wyłącznie w aptece itd. Warto poczytać: zdronet.pl/lupiez,826,przyczyny-lupiezu-objawy-patologia,7988,choroba.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kosmetoholiczkaaa
Ja mam sposob, juz polecalam dziewczynom ten szampon tu na forum. Kiedys po kilku godzinach mialam wlosy bardzo tluste, teraz myje co 2 dni i wygladaja dobrze nawet 2go dnia. Kiedys uzywalam szamponow do wlosow przetluszczajacych sie i to byl blad. Skora glowy bronila sie przed nadmiernym wysuszeniem i wlosy byly jeszcze bardziej tluste. Wiec zmieilam taktyke. Szampon nawilzajacy okazal sie hitem w moim przypadku. Uzywam razem z maska do wlosow i absolutnie nie przyspiesza to przetluszczania. http://www.herbalessences.pl/kolekcje/nawilzenie_po_brzegi/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ja również mam taki problem ale radze sobie tak: - myje głowe zawsze rano co 2 dni (troche meczace jak do pracy mam na 6, ale czego sie nie robi dla lepszego wygladu) - uzywam lekkich szamponow do wlosow normalnych, najlepiej to jak najtanszych (po co wydawac kase jak wszystkie daja ten sam efekt-nie pomagaja) i w jak najwiekszej butelce (bardziej rozrzedzone-lzejsze dla wlosow) - splukuje letnia woda bardzo dokladnie - wycieram w recznik, czesze szczotka i czekam (w miedzy czasie kilka razy je potrzepuje palcami, zeby nie schly takie oklapniete ale zeby pomiedzy nimi wlecialo troche powietrza-podobnie robi fryzjer jak obcina) - gdy juz sa praktycznie suche, uzywam suszarki (dopiero wtedy), zadnej szczotki, susze przeczesujac lekko palcami (tak je ukladam) - czasem uzywam prostownicy ale tylko na same koncowki wlosow - na koniec uzywam lakieru ale tylko troche (podnosze pasmo z boku glowy i pryskam tylko raz pod spod, pozniej z drugiej strony glowy, z tylu i pod grzywka), uzywam wellaflex wieksza objetosc - bardzo mocny 3. Drogi ale sie oplaca, starczy na bardzo dlugo i nie skleja wlosow. Radze Wam krotka fryzurke, pocieniowane wlosy ale najdluzsze do ramion. Nie ma co meczyc sie z dlugimi wlosami jak i tak zle wygladaja. POWODZENIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zauwazylam ze gdy uzywam suszarki a nawet prostownicy to dluzej wlosy wygladaja ladnie i swiezo. Wcale nie prawda jest ze gdy sie przetlusci wlosy to rzadziej bedzie sie je myc, sprawdzilam, nie mylam glowy ponad tydzien - nie polecam, to nic nie daje. Probowalam rowniez drogie szampony z apteki i tez nic. Wiec nie wierze w to co pisza inni. Ja sprawdzilam duzo sposob i ten moj dlugi rytual, ktory opisalam wyzej tylko mi pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ..
ja myje codzienie szamponem dla dzieci .. wlosy mam dlugie, wiec nakladam nawilzajaca odzywke, ale tylko na koncowki :) taki wiek, coz zrobic ;> polecam szampon pokrzywowy, po tygodniu stosowania pozbylam sie przy okazji lupiezu, a butelka kosztuje zaledwie 2 zl :) inne porady znajdziecie na tej stronce. powodzenia ;D http://kobieta.gazeta.pl/poradnik-domowy/1,48635,4882646.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×