Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Puma_

Lady-Com i Pearly najlepsza antykoncepcja,czy ktos stosowal?

Polecane posty

Pytałam o te karmienia nocne eksperta na stronie LC i odpowiedział mi że pomiaru można dokonywać w trakcie tego limitu 6-cio godzinego, byle byłby po 3 godzinnym śnie.Trochę się tego obawiam bo czasami wstaję do małej nawet co 2 godziny. Podnoszę jeszcze raz pytanko czy ktoś już wymieniał baterie w Pearly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluchna1
marsza-no dla mnie zaczęło sie po 30-stce bo wyszłam za mąż,urodziłam dzieci,a teraz chcę zadbać o swoje zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Oluchna! Ja już przed trzydziestką zostałam żoną i matka dwóch wspaniałych córeczek, czego absolutnie nie żałuję! Jednak ta sympatyczna dwójeczka w zupełności mi już wystarczy:) i dlatego myślę o Pearly. A jeżeli chodzi o te baterie to już uzyskałam odpowiedź od eksperta ze stronki LC. Firma wymienia baterie za 10 zł. Ale pewnie dotyczy to tych urządzonek zakupionych u nich, nie wiem jak się ma sprawa z zakupem za granicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluchna1
Myślę,że mi też dwójki dzieci wystarczy ale nigdy nie mówię nie bo życie płata figle,zresztą czasami czuję tęsknote za kolejnym maleństwem.Zreszta dziewczyny u mnie na kompku jest DUZO czerwonych dni i mam zamiar pobaraszkowac równiez w czerwone więc nigdy nic niewiadomo...hihihihihi.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego Oluchna masz dużo czerwonych dni? Masz długie, nieregularne cykle czy tempkę mierzysz w różnych godzinach, czy tak w ogóle jest w tym kompku że duuużo jest czerwonych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***Alicia***
a jak temp sprawdzam w roznych godzinach, ale w odstepie tych 3 godz od ostatniego pomiaru to moze byc wiecej czerwonych dni?????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluchna1
Miałam w tym miesiącu 14 czerwonych dni ale może dlatego,że to był mój pierwszy miesiąc z kompkiem.zreszta spodziewałam się tego i nie wiem co będzie dalej bo jak obserwowałam siebie na wlasna rękę też tak duzo(nawet więcej) mialam wg mnie dni plodnych.Dziwna jestem,mam cykle o rozpiętości od 23 dni do 30.Mierzę tempke zawsze o godz. 7.00 lib kilka minut przed więc czas jest bardzo regularny,zawsze po przebudzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewik12
Witam! Zastanwiam się nad zakupem LC i mam pytanie czy jak zakupię w Niemczech to będzie takie samo menu czy polskie będzie się różniło i utrudni mi to obsługę. Nie znam, aż tak dobrze niemieckiego. A wydatek spory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupując w Niemczech nie będziesz mieć polskiej instrukcji obsługi ani serwisu w Polsce. Koleżanka kupiła w Niemczech i dzwoniła do dystrybutora w Polsce i ci powiedzieli, że instrukcji nie dają osobno i że jak coś się stanie z urządzeniem to nie robią tego na gwarancji bo sprzęt nie był u nich kupiony. Ja tam bałabym się kupować coś tak drogiego za granicą wiedząc, że serwis tu w Polsce mnie wtedy nie obejmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ptaku
Moja dziewczyna chce zrezygnować z tabletek anty... i szukamy innej formy zabezpieczenia (bezpieczniejszej dla zdrowia). Przeglądałem w necie dosyć dużo produktów do pomiaru temp. i Perly, LC, BC są najbardziej chwalone. Perly możemy kupić, ale z pozostałymi jest problem. Są troszkę za drogie. Czy jak kupimy Perly będziemy mieli taki sam stopień zabezpieczenia jak z LC i BC? Bo przy pozostałych jest trochę więcej opcji. Z góry dzięki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ptaku! Ja tez miałam dylemat co wybrać napisałam do eksperta na stronie LC i oto co mi odpisał: \"Różnice między Lady-Comp i Pearly: - Pearly ma mniejsze wymiary 7x10 cm (jak telefon komórkowy), Lady-Comp ma średnicę 14 cm (jak płyta CD) - Pearly ma mniejszą pamięć tj. 99 dni wstecz, Lady-Comp ma 180 dni wstecz. Można dokonać z tych dni wydruku danych. - Lady-Comp jest zasilany wbudowanym akumulatorem, który wymaga ładowania raz w miesiącu (ładowarka w pakiecie), Pearly ma wbudowaną baterię o żywotności 2-3 lat, po tym czasie konieczna jest wymiana baterii (np. u nas w firmie, baterie ogólnodostępne i tanie, koszt 10 zł), po wymianie Pearly znów działa przez następne 2-3 lata. - Pearly ma niepodświetlany wyświetlacz LCD, Lady-Comp ma podświetlany kolorowy wyświetlacz. - Lady-Comp ma opcję statystyki cyklu, która obejmuje takie informacje jak średnia długość cyklu, ilość zapamiętanych cykli, średni skok temperatury po owulacji, zakres owulacji. Pearly nie posiada tej opcji. - Lady-Comp wskazuje prawdopodobną ciążę po 15 dniach od zapłodnienia, po 18 dniach potwierdza ciążę, pearly wskazuje na ciążę po 18 dniach od zapłodnienia. - jest możliwość przekształcenia Lady-Comp do Baby-Comp, jeśli zajdzie taka potrzeba ;) Pearly nie ma takiej możliwości. Wszystkie nasze urządzenia mają żywotność ponad 10 lat. Są objęte 2-letnią gwarancją. Na rynku światowym Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly są obecne z sukcesem od ponad 20 lat. Wszystkie urządzenia mają skuteczność na poziomie 99,3 % co jest potwierdzone badaniami klinicznymi. Oba urządzenia działają tak samo, mają to samo oprogramowanie, różnią się dodatkowymi funkcjami. Pearly jest także nieco delikatniejsze niż Lady-Comp tj. przy jakimś upadku w Pearly łatwiej o usterkę niż w Lady-Comp lecz zakładam że nikt nie będzie tym rzucał :))\" Mam nadzieję, że pomoże wam to w podjęciu decyzji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ptaku! Ja tez miałam dylemat co wybrać napisałam do eksperta na stronie LC i oto co mi odpisał: \"Różnice między Lady-Comp i Pearly: - Pearly ma mniejsze wymiary 7x10 cm (jak telefon komórkowy), Lady-Comp ma średnicę 14 cm (jak płyta CD) - Pearly ma mniejszą pamięć tj. 99 dni wstecz, Lady-Comp ma 180 dni wstecz. Można dokonać z tych dni wydruku danych. - Lady-Comp jest zasilany wbudowanym akumulatorem, który wymaga ładowania raz w miesiącu (ładowarka w pakiecie), Pearly ma wbudowaną baterię o żywotności 2-3 lat, po tym czasie konieczna jest wymiana baterii (np. u nas w firmie, baterie ogólnodostępne i tanie, koszt 10 zł), po wymianie Pearly znów działa przez następne 2-3 lata. - Pearly ma niepodświetlany wyświetlacz LCD, Lady-Comp ma podświetlany kolorowy wyświetlacz. - Lady-Comp ma opcję statystyki cyklu, która obejmuje takie informacje jak średnia długość cyklu, ilość zapamiętanych cykli, średni skok temperatury po owulacji, zakres owulacji. Pearly nie posiada tej opcji. - Lady-Comp wskazuje prawdopodobną ciążę po 15 dniach od zapłodnienia, po 18 dniach potwierdza ciążę, pearly wskazuje na ciążę po 18 dniach od zapłodnienia. - jest możliwość przekształcenia Lady-Comp do Baby-Comp, jeśli zajdzie taka potrzeba ;) Pearly nie ma takiej możliwości. Wszystkie nasze urządzenia mają żywotność ponad 10 lat. Są objęte 2-letnią gwarancją. Na rynku światowym Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly są obecne z sukcesem od ponad 20 lat. Wszystkie urządzenia mają skuteczność na poziomie 99,3 % co jest potwierdzone badaniami klinicznymi. Oba urządzenia działają tak samo, mają to samo oprogramowanie, różnią się dodatkowymi funkcjami. Pearly jest także nieco delikatniejsze niż Lady-Comp tj. przy jakimś upadku w Pearly łatwiej o usterkę niż w Lady-Comp lecz zakładam że nikt nie będzie tym rzucał :))\" Mam nadzieję, że pomoże wam to w podjęciu decyzji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ptaku
Dzięki wielkie za pomoc. Ja niestety nie jestem moją narzeczoną i niektóre sforuowania nie mówią mi dużo. Nie zależy nam na wybraniu płci dziecka (jak to jest z BC), chcemy się poprostu zabezpieczyć bez szkody dla zdrowia narzeczonej. Czyli jaki produkt jest lepiej kupić?? Serdecznie dziekuję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ptaku
Mam jeszcze jedno pytanko. Czy można zmienić godzinę badań przy następnym cyklu. Moja narzeczona jest aktualnie na studiach (ostatni rok), a po nich będzie szukać pracy i może wstawać prędzej, powiedzmy do pracy. A w opisie jest napisane, żeby robić badania w tym samym czsie (+-3 godziny, ale najlepszy wynik wychodzi jak robimy je o wskazanej godz.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akkarina
witam przeczytałam cały wątek i inne fora w internecie - tutaj jest chyba najwięcej informacji :-) i zdecydowałam się odstawić tabletki - biorę je już od lat. Ja zamierzam kupić baby comp, ze względu na to, że za jakiś czas będziemy z mężem planować dzidziusia. Przeglądałam podawane wcześniej zagraniczne strony z tanimi użądzonkami, ale po przeliczeniu na zł to wcale tanio nie wychodzi. W polskim internecie najtaniej znalazłam tutaj http://www.tanie-leczenie.pl/apteka-produkty/babycompkomputercykluprzeznaczonydoplanowaniarodzinyorazantykoncepcji-2566.html za 2249,00zł. Jeszcze trochę to potrwa, bo mam jeszcze dwa opakowania do zjedzenia :-) i potem trzeba poczekać na 1 normalną miesiączkę. Ale przynajmniej już dziś zacznę odkładać kaskę na to cudo użądzonko. Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***Alicia***
To jest tak, ze jak robisz pomiar np. w poniedzialek o 9 to we wtorek mozesz zrobic od 6 do 12. a jak robisz we wtorek o 6 to w srode od 3 do 9 masz czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich ja mama od 3 miesięcy Baby compa. Ja przez 7 lat brałam tebletki i mam po nich bardzo długie cykle bo średnio 40 dniowe. Ale baby comp sobie z tym swietnie radzi i jestem z niego jak narazie bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do uzytkowniczek na ile wam starcza naładowany lady bądź baby com?? Mi tak rozładowuje się w sumie troche częściej niz co miesiąc ale ja się nim jeszcze że tak powiem bawię bo cały czas pokazuje moim koleżanką jak działa no i uzywam go tez jako termometru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak się nim bawisz tj ciągle go włączasz coś sprawdzasz i mierzysz tempkę nie tylko rano a np. przy chorobie też to będzie na 1 ładowaniu krócej działał. Jak już Ci się znudzi to i 40 dni wytrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***Alicia***
Skoro mowa o tym, to się dołączam. Czy ładujecie je 12h? Czy może mniej? Ja zawsze ładowałam 12, ale ostatnio po 10h musiala wylaczyc. Myslicie ze to cos zmieni w compku? Mam nadzieje ze nie. No i jeszcze cos. Zaczelam robic pomiary o tej samej godzinie i (zeby nie zapeszyc) wydaje mi sie ze to jest lepsze dla compka, chyba bedzie wiecej zielonych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze ładuję 12h jak piszą w instrukcji pewnie po 10 będzie krócej działał, wcześniej będzie trzeba znów ładować. Tak mi się wydaje...? ja zawsze robię pomiar mniej więcej o tej samej porze ale nie do do minuty ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też ładuję 12 godzin. i temperaturke teraz tez juz mierze o tej samej porze. Wczesniej zmieniałam na weekendy na późniejsza godzinę ale teraz już mi się niechce tego robić. Ja pomiar juz robię automatycznie prawie przez sen:) A jak u was jest z czasem mierzenia temperatury bo w ulotce pisze ze 30 sekund a u mnie to trwa ok 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zależy, jak się mieli ozorkiem i rusza sensorem to on wydłuża pomiar faktycznie ale jak leżę spokojnie i mam przepisowo zamknięte usta i nic nie robię buzią, że się tak wyrażę, to jest i 30sek i już!! :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a powiedzcie ile już stosujecie swoje urządzonka?? Ja jak juz wcześniej pisałam 3 miesiące a wy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***Alicia***
Ja mam baby-compa od 9 miesięcy. :) Co nie zmienia faktu, że w tym cylku mam 14 dni czerwonych i jest to normą od początku. :) Mam nadzieję, że kiedyś to się zmieni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uu ja to chyba ze 3 lata już a Alicja jakie masz cykle? tj. regularne czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzusta - a jak u Ciebie z tymi czerwonymi lampkami ile ich masz po tak długim czasie stosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×