Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Puma_

Lady-Com i Pearly najlepsza antykoncepcja,czy ktos stosowal?

Polecane posty

Mam pytanie do dziewczyn które mają BC - czy gdy macie dni czerwone i zbliża się owulacja to komputer już wtedy pokazuje Wam podwietlony symbol chłopca lub dziewczynki? Chodzi mi konkretnie o to czy pokazuje w które dni należy współżyć aby była dziewczynka lub chłopiec? Czy pokazuje dopiero po czasie co z jego obliczeń wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no czywiście p[okazuje od razu przed owulacją w jakie dni jest chłopiec w a w jakie dziewczynka. Bo inaczej ciężko by było wcelować w odpowiednią płeć :P Ewa ja brałam tez kupe lat tabletki ok 7-8 juz teraz nawet nie pamiętam. i urządzenia na szczęście u mnie sprawdza się świetnie choć po odstawieniu tabletek cykle miałam nieregularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa30
katasha7: Lejesz miód w me serce, Kobieto! To właśnie chciałam usłyszeć, że jak mi w miarę chociaż wrócą miesiączki do normy, to sobie sprawię właśnie takie urządzenie. Dużo czasu Ci zajęło, żeby faktycznie do końca mu zaufać i kochać się w "zielone" dni bez żadnych zabezpieczeń? Bo tego się najbardziej obawiam, że będę świrować ze strachu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że zaufać można od razu, tylko tych zielonych dni może być na początku b. mało, np. przy cyklu bezowulacyjnym tylko w czasie okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaufałam od pierwszej zielonej lampki chociaż na początku lekki stresik był. ale wyszłam z założenia że jak tyle kosztuje to muszę go przetestować bo jak będzie skuteczny to mam z głowy antykoncepcję. No więc już pierwsza lampka była wykorzystana :) I tak należy robić bo jak daje zielone to jest tego pewny a jak się waha choć odrobinkę to wtedy da czerwone albo żółte. Moje cykle po odstawieniu były koszmarne od 31 do nawet 47 dni więc bałam się ale dawał sobie radę choć było duzo czerwonych na początku. ale i tak byłam zadowolona bo lepiej mieć więcej czerwonych ale pewność przy zielonych niż nie wiedzieć nic i stosować prezerwatywy A przy cyklu monofazowym normalka że zielone jest tylko podczas miesiączki ale takie cykle zdarzają się bardzo rzadko i nie u każdego Ogólnie mogę stwierdzić że zakup Baby-Compa był jedną z najmądrzejszych decyzji w moim życiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa30
No mówię Wam, Kobiety, aż mi się morda śmieje, jak to czytam... wydaje się, że to będzie rewolucja w antykoncepcji... To jest takie rozwiązanie, na jakie czekałam - naturalne, nieinwazyjne i skuteczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy te upały za oknem mają jakiś wpływ na wasze temperatury mierzone LC? jak np w pokoju jest dosyć ciepło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, no niestety mam wrażenie, że na mój organizm mają, ale mam nadzieje, że nie w takim zakresie, żeby mogło to przekłamać wyniki. Ja ogólnie chyba wrażliwa jestem na wszelkie czynniki zewnętrzne, jak już pisałam - alkohol też raczej odpada. Ale może nie wszyscy tak mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na mnie upały nie mają żadnego wpływu. Nawet jak w tamtym roku jechałam na Kretę gdzie w Polsce wtedy było już chłodnawo to ta zmiana klimatu nie wpłynęła w ogóle na moje temperatury. a teraz sie pochwale że dzięki Baby-Comp zaszłam w ciążę i to już w pierwszym cyklu starań :) Zaczeliśmy w maju ale byłam pewna że tak gdzieś do września to pewnie te starania potrwają a tu bęc i już:) Ale niestety mam plamienia więc ciąża zagrożona :( ale mam nadzieję że sie utrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość himalaya
Katasha7 - Gratulacje! Badz dobrej mysli. Ciekawa jestem, czy Ci sie udalo wstrzelic w plec dziecka, bo o ile dobrze pamietam, po przeczytaniu 58 stron (uff!), to mialas zamiar wykorzystac te funkcje BC. A teraz krotkie wrazenia swiezej uzytkowniczki BC (uzywam od dwoch tygodni): Wybralam BC, bo niedlugo bede sie starac o dziecko, a ze mam ponad 35 lat pomoc sie przyda. Wyglad: oczekiwalam, ze bedzie troche mniejszy, ale w sumie trzeba bylo wziac centymetr i zmierzyc, Zreszta w salonie go wystawiac nie bede ;-) Przy ladowanu Lo10 pojawilo mi sie juz po kilku godzinach, ale doladowalam do 24 godzin, jak podali w instrukcji. Ja jestem z tych, co czytaja instrukcje od deski do deski i nie mialam problemow z ustawieniem urzadzenia (wpisaniem moich danych, ustawieniem budzika). Pomiary robie od poczatku fizjologicznej miesiaczki (bez wpisywania poprzednich) i na poczatku mialam 5 dni zielonych, jeden pomaranczowy i teraz czerwone, wiec chyba klasycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze teraz żałuje ale nie wprowadzałam współżycia a to dlatego że byłam prawie pewna że i tak za pierwszym razem mi sie nie uda. Potem żałowałam bo teraz by mi pokazywał płeć dziecka :) Ale z drugiej strony ja kochałam się i w dzień jak pokazywał chłopca i w dzień dziewczynki więc i tak pewnie nic by mi nie pokazał albo możliwośc i chłopca i dziewczynki. Ta funkcja przydałaby się jakbym celowała tylko np w dni gdzie jest chłopiec. a to może przy 2 dziecku, bo to moje pierwsze więc płeć obojętna :) Ale za to bardzo się ucieszyłam że pokazuje termin porodu co mi bardzo ułatwiło bo sama próbowałam obliczyc i było ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katasha7 GRATULUJĘ i trzymam kciuki żeby wszystko się unormowało !!! lenka - ja zuważyłam że przy wyższych temp. powietrza mam wyższe temp. ciała. Ciekawe jak LC sobie poradzi bo u mnie skok temp. po owulacji nie jest taki klasyczny tzn. nie zawsze jest taki wysoki i pewnie więcej będzie pomarańczowych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos skoku temperatury, jak to u was wygląda? u mnie kilka ostatnich dni było takich: 35,90, 35,95, 36,19, 36,25, 36,47 (to chyba skok), ale dziś tylko 36,36 czy urządzenie się połapie? czytałam ze 3 dni powinno byc o 0,2 wiecej niż wcześniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O moim skoku Ci nie powiem, bo na niego czekam ;-) Niemniej z teorii, ktora znam, to skok sie definiuje w stosunku do najwyzszej z szesciu teperatur przed skokiem, wiec u Ciebie trudno powiedziec, bo podalas cztery. Tak czy siak - poczekaj jeszcze dwa dni, to sie przekonasz czy to byl skok, czy nie. Mi samej brakuje cierpliwosci, ale nic innego tu nie pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcześniejsze też były niskie, myślę, że to "skok" też ze wzgledu na to, że dzień wcześniej bolał mnie jajnik. Ale oczywiście będę czekać, mam nadzieję, że mój orgaznizm nie jest jakiś nietypowy i mogę stosować tę metodę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goslawac
Moje Drogie Panie Muszę zmartwić wszystkie użytkowniczki BC. Niestety prognozowanie płci w moim przypadku nie sprawdziło się :( Marzyłam o dziewczynce, więc jeśli lekarz prawidłowo określił płeć w czasie usg to będę miała chłopca. Więc niestety jeśli chodzi o mnie to lipa ;/ Jeśli chodzi o antykoncepcję to się super sprawdzał. Pozdrawiam i życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katasha gratulacje:D ja zauważyłam, że upał nie ma wpływu na temp. za to ma zmęczenie i emocje. kiedys po bardzo wycieńczającym dniu dla skeczu zmierzyłam sobie temp. wieczorem i miałam ponad 37 st ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie bylam ciekawa kwestii planowania plci, bo BC pokazuje odwrotnie niz znane mi inne teorie. Zwykle sie uwaza, ze plemniki od chlopcow zyja krocej, ale sa bardziej ruchliwe, a dziewczynek sa wolniejsze, ale zyja dluzej. Wiec teoretycznie nalezaloby wspolzyc wczesniej, kiedy chce sie dziewczynke i tuz przed owulacja jak sie chce chlopca, czyli dokladnie odwrotnie niz pokazuje BC. Niemniej jak rozumiem to wszystko sa teorie. A producent BC zabezpiecza sie, ze daje 80% skutecznosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie wszystko to teorie, ale ja właśnie kierowałam się tym, że 80% to i tak dużo w porównaniu z tą druga teorią. No cóż.. teraz to ja już nic nie wiem. Na razie jeszcze się łudzę, że może jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, z tym planowaniem płci to ciekawe, bo argumenty na temat mniej ruchliwych ale dłużej żyjących plemnikach "żeńskich" i szybkich ale mało trwałych "męskich" i w zw. z tym o możliwości spłdzenia chłopca w czasie owulacji, są logiczne. Naprawdę BC pokazuje Wam na odwrót? A jesli tak, to ciekawe jak to ze strony naukowej wygląda... A tymczasem ja mam pierwsze zielone (jupi!) czyli urządzenie się połapało, duży plus dla niego. Cieszę się, że zaraz po odstawieniu tabletek mam normalne cykle, ufff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli BC pokazuje Wam płeć tak jak piszecie to w takim razie nie przerabiam swojego LC na BC bo to bez sensu :/ Mam 2 synków i obaj byli poczęci po jednym razie dokładnie w dniu owulacji :-) Sprawdzona metoda nie tylko u mnie ale wśród koleżanek również. Dlatego mówi się że ciężej jest "zrobić" dziewczynkę gdyż trzeba współżyć na 3 dni przed owu a potem już do owulacji nic bo może być chłopak. Ja sie tego będę trzymała przy robieni córeczki bo dwóch moich chłopaków jest na 100% z dnia owulacji :-) Czy to możliwe żeby BC pokazywał na odwrót?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak możliwe , że BC pokazuje na odwrót bo nawet na stronie to pisze :/ Ale tak jak pisałam wcześniej kierowałam się tym, że producent daje 80% pewności. :( Nie wiem czy zdecyduję się na 3 dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Rozmawiałam na ten temat z moim lekarzem i on mi powiedział że ogólna teoria głosi tak jak piszecie ale że ona nie była nigdy udowodniona ani sprawdzana. A według Baby-Comp jest na odwrót ale ta teoria była przynajmniej sprawdzona na grupie kobiet ciężarnych a więc jak dla mnie jest bardziej wiarygodna. Ale ogólnie i tak daje tylko 80% choć więcej to niż 50% na 50% ale i tak nie ma się co napalać jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm ja znam osobę której się sprawdziło ale ona kochała się tylko w te 2 dni kiedy była szansa na chłopca. Bo często jest tak że pary się starają to chcą wykorzystać wszystkie możliwości i kochają się i w te dni gdzie jest dziewczynka i w te gdzie chłopiec jak ja np :) Ale skoro u Ciebie sprawdziła się lepiej teoria książkowa to też bym się jej trzymała. Ja może przy następnej ciąży też zaplanuje płeć i zobaczymy co będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli kochamy się często czyli w te i w te dni (nie myśląc o płci) to też większe są szanse na chłopca. Bo nawet jeśli sex jest 3 dni przed owulacją a potem poprawimy 1 albo pół dnia przed owulacją to też może być syn. Dlatego tak jak mówię córkę jest trudniej "zrobić" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam to, co pisze nullka, moje kuzynostwo ma 3 zaplanowanych chłopców z dnia owulacji każdy (stosowali metodę termiczną i celowali tylko w ten dzień), a wśród znajomych wszystkie "wpadki" to dziewczynki, zresztą podobnie mimówił mi lekarz, jest też cała masa przypadków potwierdzających to na forum o planowaniu płci. Oczywiście nie 100%, ale nie wykluczone, że też w ganicach 80. Ciekawa jestem, jak to jest z tym BC i ich badaniami, dlaczego wyszło im na odwrót? Naprawdę za każdym razem pokazuje Wam w momencie owulacji dziewczynkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie w instrukcji pisało, że w owulację jest czas na dziewczynkę. Ja wciąż mam nadzieję, że może to pomyłka i będzie dziewuszka. W przyszłym tyg idę na usg 4d wiec zobaczymy. Choć czytałam też, że czasami do porodu na usg niby widać coś innego a rodzi się dziecko z inną płcią. Zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no czasem sie tak zdarza że na USG płci dobrze nie widać ale zazwyczaj jak lekarz ma dobre USG to jednak da sie podejrzeć. no chyba że maluszek akurat się tak obróci że nie da rady. wtedy niespodzianka podczas porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie mam lady compa, ale kochałam się z mężem przed owulacją - celowo, bo chcieliśmy dziewczynkę - potem w trakcie owulacji już nie współżyliśmy - stosowałam metodę termiczną w celu zajścia w ciążę i mam.....dwóch chłopaków:) tak więc chyba lady comp "mówi" prawdę, że w owulację dziewuszka a przed chłopiec - czyli na odwrót jak w książkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldona7897
Jak przed owulacją, to jak najbardziej dzieczynka, chłopiec na 100% jak się równiutko wceluje w owulacje, ale to nie jest łatwe, bo ciężko ten moment określić, trochę wczesniej lub trochę później mogą być obie płci z równym prawdopodobieństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×