Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Puma_

Lady-Com i Pearly najlepsza antykoncepcja,czy ktos stosowal?

Polecane posty

hehe widzę że temat płci jest na topie :P A ja z innej beczki bo temperatury już nie mierze odkąd na BC zaświeciły się wszystkie lampki i tak się zastanawiam co z nim teraz zrobić. Tzn mam koleżankę która chciała sobie kupić LC ale nie ma tyle kasy więc pomyślałam, że może jej pożyczę na te co najmiej 1,5 roku aż uzbiera a w tym czasie wypróbuje sobie ta metodę. Ale troche mi szkoda tzn wiecie to drogi sprzęt i ja o niego bardzo dbam i jednak troche bym sie obawiała. a wy jak myślicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w sumie chyba bym nikomu nie pożyczyła BC, bo po pierwsze to bardzo drogi sprzęt a wypadki się zdarzają, a po drugie jednak sensor wkłada się do ust, więc pozostaje kwestia higieny. Każdy ma inna florę bakteryjną i nigdy nie wiesz czy nie ma jakiejś bakterii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Meine Zeit: Kurcze czytam Twoją wypowiedź kilka razy i widzę że zaprzeczasz samej sobie. Jak BC może pokazywać dobrze się zastanawiam ??? Jesli współżyłaś przed owu bo chciałaś dziewczynkę to trzeba było już nie poprawiać w dniu owu bo plemniki męskie zdążyły przybyć zanim była owu i dlatego masz chłopaków. A zaprzeczenie Toich słów widze w tym że jesli BC sie nie myli i w owulację jest dziewczynka a przed chłopiec to wytłumacz mi dlaczego Ty masz chłopców??? Przecież kochałas sie też w dniu owulacji jak sama powiedziałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry oczywiście źle doczytałam bo przeczytałam że w trakcie owulacji jeszcze współżyliście :/ W tym wypadku podejrzewam że współżyliście przed owu ale zbyt blisko (bo przecież nie da sie określić dokładnie owulacji co do godziny szczególnie jak sie ma nieregularne cykle) A wystarczy że będzie to 1,5 dnia przed i juz może byc chłopak ehhhh nie jest to peoste jak widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nulka dokładnie to nie jest proste - teraz stosuję antykoncepcję hormonalną, ale nie służy mi i zastanawiam się nad kupnem LC, ale kwota mnie przeraża i czekam aż cena pójdzie w dół. Ja marzę o jeszcze jednym dziecku tak za kilka lat i chciałabym żeby to była córusia, więc może lc mi pomoże. ja miałam problemy z zajściem w pierwszą ciążę i miałam cykle monitorowane - wiedziałam kiedy była owulacja a współżyłam 2 dni wcześniej :) co do drugiego synka nie jestem taka pewna, bo stwierdziliśmy, że się nie staramy tylko bedzie, jak będzie. ale też myślę, że to było przed owu i to dużo, ale pewności nie mam, bo do jajników zajrzeć nie mogę:) a może mój chłop ma same meskie plemniki??? jego brat ma 6 chłopców , może sie na niego przerzuciło :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znaczy że nie jestem odosobniona bo też mam dwóch synów i marzę jeszcze o córeczce (ale chyba też będzie to trudno jak widzę zrealizować) Jakoś mam przeczucie że będę jedyną babką w moim męskim gronie ;-) Może pomyślę o monitoringu chociaż to będzie napewno kosztowne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nulka monitoring można zrobić na nfz! ja chodziłam państwowo do lekarza, ale my mamy super facia i wszystko załatwia i jest bardzo życzliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meine Zeit nie sadzę, żeby cena Lc spadła, będzie chyba wręcz przeciwnie-urządzenie robi się coraz popularniejsze i producenci będą właśnie teraz odcinać kupony... Niestety z tego co widzę, to cena jest niezmienna od co najmniej 3 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No chyba macie rację nie ma co pożyczać chociaż mogłabym jej pożyczyć bez sensora, sensor kosztuje 175 zł więc by sobie dokupiła jakby chciała. Ale przegadałam to z mężem i chyba jednak nie zdecyduje sie na to. Tylko wiecie ona sama mi to zaproponowała że przecież ja i tak nie będę teraz używała to po co ma leżeć w szafie i się kurzyć. hmm trochę głupio będzie mi jej odmówić. co do ceny to tez mi się wydaje że jak coś to raczej pójdzie w górę, bo rzeczywiście od 3 czy 4 lat się jak dotąd nie zmieniła a przecież urządzenia te stają się coraz popularniejsze więc jak trochę podwyższą cenę to klientów nie stracą a tylko na tym zarobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pożyczania, to jest jeszcze jedna sprawa. Jak Twoja kuzynka zacznie używać Twojego BC, to chyba musi najpierw skasować wszystkie dane odnośnie Twoich cykli, żeby to miało sens. Jak ponownie zaczniesz używać urządzenia, to BC będzie musiał uczyć się Twoich cykli na nowo. Pewnie po ciąży i tak może się trochę Ci pozmieniać, ale to będzie zaczynanie od początku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no masz racje to będzie dobry argument do odmowy :) Dziękuję bardzo bo jednak niezręcznie by mi było powiedzieć że mi szkoda urządzenia bo jest za drogie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina 24
katasha7 gratuluję no widać że BC się spisuje :) Co do pożyczania to ja bym nigdy nie pożyczyła to jest zbyt intymna sprawa żeby pożyczać sobie takie rzeczy. nie mówiąc juz o higienie czy o utraconych cyklach które urządzenie zapamiętuje. niech koleżanka zbiera a z czasem sobie uzbiera :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakupilam baby comp wlasnie czekam na przesylke Dziewczyny kochane powiedzcie czy koniecznie trzeba czekac z mierzeniem do @?? Niedawno odstawilam tablety i zapewne na pierwszy@ sobie poczekam.....dluuuuugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie musisz, tylko do @ urządzenie będzie pokazywało czerwone światło. Ale mogę Cię pocieszyć, że ja po odstawieniu tabsów czekałam tylko 31 dni, a teraz w pierwszym cyklu mam zielone od 17. dnia, więc w miarę bezproblemowo. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze też myślę o tym urządzeniu ale boję się, że u mnie to nie wypali - niereguralne cykle, stres............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonia Nie, żebym Cię przekonywała, ale ten stres do mnie nie przemawia...:) czy znasz choć jedna osobę, która żyje bezstresowo? ;) odkąd "wynaleziono" to słowo to nie ma już takich osób .. Co do nieregularnych cykli no to już jest jakiś argument, choć ja tez mam dosyć nieregularne. Wtedy po prostu jest więcej czerwonych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez beda nieregolarne bo wiele lat bralam tablety a z tego co pamietam przed ich braniem tez nie" chodzilam "jak w zegarku. Kupilam baby comp bo zamierzam za 6mc zaczac staranka o dziecko. Licze na to ze przez te kilka mc wszystko wroci do jako-takiej normy. Dodatkowo bede wiedziala czy mam cykle owulacyjne. Ewentualna wpadka tez sie zupelnie nie przejmuje bo tak chce dzidzie kilka mc nie robi mi roznicy . biorac to wszystko pod uwage baby comp bede stosowac na pelnym luzie z wykorzystaniem zielonych bez oporu :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, które się wahają, mozecie przed zakupem kontrolnie spróbować metody termicznej, kupcie dobry termometr, poróbcie sobie wykresy np. z pomocą programu 28dni.pl. i zobaczcie, czy to wam leży. Mi sie wydaje,że dla LC nieregularne cykle to żaden problem, po prostu nie będziecie mieć zielonych w pierwszej fazie cyklu, ale po owulacji już będzie normalne. A ten stres to już teraz możesz zbadać za pomocą termometra cyfrowego, czy to w ogóle ma wpływ na Twoją temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopiero co napisalam, ze po odstawieniu tabsow poczekam sobie na @ ...i bardzo prosze wlasnie dostałam!!Moj baby comp dopiero w drodze. Ile dni wstecz moge wprowadzic @ do komputera? Mam nadzieje, ze nie bede musiala czekac z rozpoczeciem pomiarow do kolejnej@?? Zla jestem troche, mam nadzieje ze przsylka dojdzie szybko ( zamowilam i potwierdzono zamowienie do realizacji 18.06)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala911
3 dni wstecz jak pisze Janeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina 24
3 dni to jak już się używa a jak ma się całkiem nowy to możesz wprowadzać nawet miesiączki z przed pół roku a więc spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje dziewczyny za odpowiedz. Napisalam tez do producenta odpisali ze jesli dostane urzadzenie do 6 dnia cyklu to powinnamzaczac mierzyc temp gdyz baby comp powinien jeszcze wylapac owulacje. Napisano tez by wprowadzic poprzednie @. z tym ze w moim przypadku naturalna ( bez tablet) jest tylko ta obecna wiec nie mam co za bardzo wprowadzac :) Mam jeszcze pytanko odnosnie BMI. Na pocztku wprowadza sie wzrost, wage. Czy powinno sie korygowac na bierzaco wage. Nie ma to pewnie znaczenia gdy przytyjemy cz schudniemy kg czy dwa ale jak jest juz z5kg to juz chyba ma znaczenie. Czy ktoras z Was korygowala wage? czy wogole jest taka mozliwosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to wprowadzisz do urządzenia tylko tą aktualną miesiączkę. co do wagi to ja jej nigdy nie korygowałam uważam ze wahania do 5 kg nie maja na to wpływu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie znalazłam w BC coś, co mi się nie podoba. Ostatnimi czasy budzę się w środku nocy kilka razy. W rezultacie zdarza mi się mierzyć temperature o 3 rano. Ostatnio później szłam spać (po 12) i chciałam przestawić budzik na trochę poźniej. No i po naciśnieciu przycisku okazało się, że urządzenie jest gotowe do mierzenia temperatury, bo się zmieściłam w limicie -3 godzin! Bez sensu było mierzyć temperaturę przed pójściem spać, więc musiałam odpuścić i w ten sposób straciłam pomiar tego dnia. Przydałby się jakiś oddzielny przycisk do mierzenia temperatury, bo w tej chwili, to trzeba bardzo uważać... Chyba najlepiej nie dotykać urządzenia wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Światełka w BC migały i migały oczekując pomiaru, więc w końcu nacisnęłam + i - i potwierdziłam brak pomiaru. Może gdybym miała więcej cierpliwości (o co w nocy nie jest łatwo ;-)) to bym mogła zmierzyć później. Jak mi się coś takiego zdarzy następnym razem, to zostawię i zobaczę i zdam Wam relację czy mi się udało czy może BC się wcześniej wyładował:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no rzeczywiście ale to się zdarza chyba w sporadycznych przypadkach, ustawienie budzika w instrukcji jest napisane aby ustawiać go przed godziną 12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina 24
Himalaya jakbyś nic więcej nie ruszała to mogłabyś zmierzyć temperature później. Ale to normalne ze przy limicie jeżeli się w nim mieścimy naciśnięcie jakiegokolwiek przycisku rozpoczyna pomiar inaczej było by bez sensu wstawać żeby zmierzyć i siłowac się jak włączyć pomiar. ale tak dzieje się tylko =/- 3 godziny od ostatniego pomiaru no a budzik lepiej ustawiać wcześniej a nie w nocy ale tez bez przesady do 12 nie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×