Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Puma_

Lady-Com i Pearly najlepsza antykoncepcja,czy ktos stosowal?

Polecane posty

Gość gość
Jeszcze zapytam - pytałam dystrybutora czy przy astmie i zażywanych korkytkosteroidach można używać komputera. Dostałam potwierdzenie, że można. Czy są osoby, które mają astmę i mogą to potwierdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku leki na przeziębienie nie powodowały wzrostu tempki, ani pastylki, ani apapy/ibupromy/aspiryny/neosine itp., tak samo te w postaci proszku do sporządzenia płynu. one wszystkie są na bazie paracetamolu lub kwasu acetylosalicynowego więc spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co sądzicie o nowym cyclotestcie? Myplan albo myway?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćą
Mi dziewczyny odpowiedziały wcześniej, że nie używają cyklotestu. Na jego temat jest specjalny wątek. Tam jest kilka opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć;) Mam do was takie pytanie, w przypadku cyklu bezowulacyjnego komputerek pokazuje do końca cyklu czerwone światełko? Bo mam taką dziwną sytuację, w czasie cyklu prognozował mi owulacje i migał, wczoraj wprowadziłam M i przestał migać w tamtym dniu, stąd moje pytanie czy oznacza to cykl bezowulacyjny, czy to kiedy faktycznie nastąpiła owulacja pojawia się jakoś później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga o wystąpieniu owulacji świadczy wzrost temperatury i utrzymuje się ona już na wysokim poziomie mniej więcej do miesiączki. jeśli przez cały cykl tempka była na jednakowo niskim poziomie i nie było skoku i dostałaś miesiączkę to zapewne był cykl bezowulacyjny. a na prognozy nie ma za bardzo co patrzeć, liczy się tylko kolor lampki po wykonanym pomiarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
źle Cię przedtem zrozumiałam - myślałam że miałaś czerwone przez cały cykl, a tutaj elegancko wszystko, była owulka. a to że Ci prognozował na 21 dzień cyklu to tak jak wcześniej pisałam - prognozami się nie kierujemy, bo kompy prognozy wyliczają ze średnich, a dopiero po skończonym cyklu można wiedzieć mniej więcej kiedy była owulacja. skok temperatury jest po owulacji bo wtedy zaczyna pracę progesteron, co się wiąże z podwyższeniem temperatury ciała. a teraz po skończonym cyklu kiedy pokazuje że była owulacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź ;). No właśnie nie mruga wcale, dlatego trochę mnie to zmartwiło, ale LC mam dopiero od stycznia więc, może to też ma jakieś znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy mając nieregularne cykle między 28 a 41 dni mogę używać Lady Comp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Komputerek dopiero ok 3-4 dnia nowego cyklu potwierdzi owulacje. Wszystko przez to że są 3 dni na korektę miesiączki. co do nieregularnych cykli to musisz wiedzieć, że może dawać dużo czerwonych lampek bo będzie się z odnosił do najkrótszego z cykli i w tedy może nie dawać zielonego po okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magi 84 dziękuję Ci za odpowiedź. Faktycznie dzisiaj lampka znowu zaczęła mrugać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie tak jest, dopiero po kilku dniach nowego cyklu, jak się cofniesz w którymś dniu zaczyna migać lampka potwierdzająca owulację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katasha7
A mi akurat na święta przydarzyła się dość niefajna przygoda zalałam kompka kawą masakra jakaś jutro muszę zadzwonić do dystrybutora i odesłąć do naprawy. Na szczęście teraz mam M więc strata kilku pomiarów nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gośćą 2016.03.12 Mi dziewczyny odpowiedziały wcześniej, że nie używają cyklotestu. Na jego temat jest specjalny wątek. Tam jest kilka opinii. Dzięki za informację. Znalazłam większy wątek, ale dotyczy starszej wersji. Mi chodzi o tą która weszła w zeszłym roku. Podobno ma znacznie więcej funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleństwo1
o matko to faktycznie masakra z tą kawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no masakra ale jednak niemiecka jakość to coś wysłałam je kurierem do dystrybutora we wtorek i już dzisiaj odesłali na szczęście kawa nie poczyniła większych szkód i urządzenie po małym przeczyszczeniu w środku działa :) dystrybutor zrobił mi wydruk i wgrał aktualizację:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleństwo1
to raczej nie mogło być jakieś mega zalanie, bo inaczej pewnie wymieniliby coś z środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katasha7
No może mega zalanie nie było ale jednak pół kubka kawy się wylało al;e od razu zaczęłam wycierać. Na szczęście nic poważnego się nie stało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleństwo1
całe szczęście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8miesięcy stosowania
Witam. Ja stosuję Lady Comp od 8miesięcy. Przy 30dniowych cyklach pokazuje mi 13 czerwonych, 15 zielonych (w tym M) i 2 żółte. W ciąży na razie nie jestem, przy zielonych nie zabezpieczamy się, przy czerwonych zawsze gumka. Uważam że to bardzo dobra inwestycja, polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katasha7
Też uważam że to bardzo dobra inwestycja ja mam ok 10-12 czerwonych w miesiącu żółtych brak chyba że coś się dziwnego dzieje np. pominięty pomiar czy niewyraźny skok tempki. Ja w ciąży byłam 2 razy ale za każdym razem planowane a używam już przeszło 6 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleństwo1
ja mam podobnie ok 30 dniowe cykle, 12 czerwonych, 2 żółte na przełomie lampek i reszta zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) mam pytanko co myślicie o tym urządzeniu zestaw ovu-comp komputer cyklu + mikroskop owulacyjny * Mierzy temperature z dokładnością do 0.01C * Interpretuje dane temperatury i prognozuje płodność. * Budzik zapewnia stały czas pomiarów i dokładność odczytów. * Zapisuje 250 odczytów i przedstawia je w graficznej postaci. * Rejestruje i analizuje: krwawienia, informacje o przyjmowanych lekach, o gorączce, bólach miesiączkowych, upławach i nieprawidłowych krwawieniach * Posiada wymienną baterię oraz polską instrukcję obsługi. Ovu-comp to cyfrowy komputer cyklu. Pozwala monitorować i prognozować płodność. Ovu-comp to znacznie więcej niż termometr do metody termalnej- ten monitor płodności, jest w stanie obliczyć dokładną datę owulacji i miesiączki oraz szczytowe dni płodne na podstawie dziennych pomiarów temperatury i innych wskaźników płodności. Przez pierwsze trzy miesiące Ovu-comp „uczy się” organizmu, aby po tym czasie móc prognozować owulację. Unikalny mikroprocesor miesiąc po miesiącu analizuje temperaturę ciała w celu zapewnienia wyjątkowo dokładnych wyników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem wierną fanka Lady-comp , reszt to naśladownictwo , nie wiadomo czy dobre i skuteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleństwo1
ja też jestem za LC bo tu są badania i przy wyborze to było dla mnie ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katasha7
hehe ja też jednak przekonana jestem tylko do Lady Compów ponieważ co by nie było są już na rynku od w sumie chyba 30 lat jest wiele badań dotyczących ich skuteczności a te nowości to w podróbki, które nigdy nie będą lepsze od oryginału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleństwo1
też tak myślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelka2602
Cześć :) Mam takie pytanie. Bo szukałam dużo w necie ale nigdzie takiego przypadku nie znalazłam. Otóż mam 43 dzień cyklu i Pearly wskazuje mi trzy lampki ciągłe -> czyli według instrukcji ciążę. Jedna popołudniu zrobiłam test i wyszedł negatywny. Czy w takim razie Pearly mogło się jednak mylić? Nie wiem co o tym sądzić. Zrobię test jeszcze raz może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelka2602
Dodam, żę stosuję pearly od ponad półtora roku i nigdy taka sytuacja mi się nie zdarzyła a mniewałam niestety dłużzse cykle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest kwestia pomyłki urządzenia , jeśli cykl ci się wydłuża a do tego temperatury są nadal wyższe , to pokazuje ciążę, on odnosi się do danych wprowadzonych do urządzenia po ilu dni od wykrytej owulacji informuje o ciąży, sprawdź w instrukcji, chyba 18 . Jeśli jednak nie jesteś w ciąży i dostaniesz już okres to wprowadź to do komputerka i znowu będzie wszystko oki. Ale jeśli temperatury są podwyższone i nadal rosną to radzę powtórzyć test ale z krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×