Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość triple-five

blizny po oparzeniu

Polecane posty

Gość ..Nitka..21
doktor Dziekuje bardzo, ja w cuda nie wierze i wiem doskonale, ze takich blizn zaden opatrunek nie uleczy ale zawsze mozna sprobowac chociarz je zmniejszyc.Jeszcze raz dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok ok będę informować na bierząco :D to jest tak, ze po kazdym zabiegu ide poprostu do domu, przez około 5 dni nosze bandaz, potem juz normalnie chodze. i taki zabieg co 2 tygodnie, no i nie będę mogła się kąpac na basenie, w jeziorze itp. dlatego mam nadzieje ze się to skonczy przed przyszłymi wakacjami :o. no a jezeli wygląd blizn ma się poprawić o te 80% to myśle ze warto! tylko jeszcze się zastanawiam czy ta cena to taka normalna jest, czy tyle trzeba płacić bo to gabinet sankowskiego i dlatego ze znani. ze w tv itp. ( no wiecie o co chodzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Nitka..21
do Kapka Hej, mam pytanako!Jakie te zabiegi dokladnie masz (laser czy cos innego)? A jezeli chodzi o kase to 5 tys to nie tak duzo z tego co przegladalam ale to zalezy od blizn. I moglabys mi napisac mniej wiecej w jakim stanie sa twoje? Wiesz ja tez chce sie zebrac i cos z tym w koncu zrobic a do tego musze dozo informacji zebrac a te z pierwszej reki sa najlepsze wiec wdzieczna bede za pomoc. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewcynka
Hejo:] sluchajcie... mam problem, tak, jak wy, tylko, ze nie mam takich rozleglych blizn... mam takie hm... na lewym udzie wielkosci dloni, na drugim polowy dloni :] ale w okresie letnim najbardziej mnie wkurzaja.... mama mi mowi, ze jak przestane rosnac to wtedy cos z tym zrobimy, ale ja juz nie moge, jak widze te dziewczyny w krotkich spodenkach i wiem, ze ja nie moge ich nosic to mnie roznosi :[:[:[:[:[ poradzcie mi cos... bo ja nie wiem co mam zrobic.. i jak jeszcze patrze ile to kosztuje... to eh.... trace nadzieje >>>> ciauuu... muuuuuuuuuua ;* czekam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewcynka
Kapka mam sprawe pilną.... potrzebny byłby mi adres tego Sankiewicza, albo jakiś telefon... żebym mogła się z nim skontaktować, a jak nie to do jakiegoś innego DOBREGO specjalisty od blizn... proszę pomóżcie i dajcie mi jakieś namiary, błagam, z góry dzięki........... pozdrawiam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no więc tak. mam blizny od wewnętrznej strony ud wielkości.. ja wiem?? wielkość dłoni ale bez palcy, takie placki-przypominają mi placki ziemniaczane.. jest to po oparzeniu 2-giego stopnia i te zabiegi to..nie pamiętam jak to się dokłądnie nazywa :o naprowadzaja na blizne takie coś i z tego lecą b. szybko takie drobinki.. i to zdziera naskórek, który się goi, potem peelingi, i znów te zdieranie.. jeden zabieg kosztuje 300 zł. o będzie albo 600 albo 300 zł miesięcznie( bo to jeszcze nie wiadomo, zalezy od gojenia sie ran, czy będa te zabiegi co 2 tyg czy co 3) i tez nie wiadomo ile miesięcy to będzie trwać.. od 10 do 15, lekarka powiedziała ze tez zalezy.. i zobaczy się potem. no i w sumie tez te 5 tyś nie duzo zwłaszcza ze to nie na raz tylko jakby w ratach. hem co jeszcze.. a no ten gabinet to jest lekarza SANKOWSKIEGO tego z chce być piekna i on znajduje się na alejach jerozolimskich 101 (chyba) ale na wizyte u niego czeka się około roku i kosztuje 150 zł. byłam jeszcze u takiego darmowego... na wołowskiej, ale tez się b. długo czeka niestety :o ale on nic nie moze zrobić, bo to chirurg, tak samo jak sankowski, a to się na operacje nie nadaje bo będzie jeszcze gorzej.. i tam u sankowskiego to nie chodze do nigo tylko do takiej babki do której mnie skierował :) ja to kurde zapominam o tym forum troszke :P sorka. jak bedziecie miały jakieś pytania szukajcie mnie na Dietach. pogoda sie lekko ujmując zepsuła.. i całymi dniami na cafe praktycznie przesiaduje hehe a co do kostjumu.. ja oparzyłam sie jak miałam 8 lat i co lato zakładałam kostium (potem juz nie bardzo bo troszkę mi się utyło hehe) ale teraz i w ogole wczesniej to co? wale to.. co mie to obchodzi co sobie myśla.. przeciez nie pokaleczyłaś się sama.. miałam na koloni kiedyś kolezanke co miała poparzenie na ręku.. i co? kazdy się spojrzał pomyslał \"o poparzyła się\" i tyle.. to nie jest to samo co zaniedbanie się czy bycie grubym. w tym nie ma naszej winy i inaczej na to ludzie reaguja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krajka1
Hej kapka :) sluchaj tez sie zapisuje do Sankowskiego ja mam poparzona reke i tez nie moge tego usunac operacyjnie. Prosze napisz mi czy ta pani u ktorej bylas to Aleksandra Jagielska - specjalista dermatologii estetycznej jej imie i nazwisko znalazlam na stronie www sankowskiego bardzo dziekuje za odp!! Sluchaj jakbys mogla mi odp na e-maila to bede wdzieczna bo mam jeszcze kilka pytan do Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelek474
mam 27 a poparzona jestem od 15 lat byly to poparzenia 2i3 stopnia najbardziej ucierpiała twarz i dłonie nie mówiąc o lewym pośladku i prawym biodrze skąd pobrano przeszczep.Mój wyglad nigdy nie był dla mnie problemem który mógłby utrudniać mi życie a wierzcie mi,że moja twarz wyglądała ja dojrzały pomidor.Pierwszy raz odwiedzam strone zwiazaną ztym tematem a to dlatego ,że szukam dobrego podkładu kryjacego blizny może ktoś używał vichy jaki jest? Dla osób które chcą zmienić chociaż kolor blizny polecam zastrzyki z kolagenu i zamykanie naczynek laserem daje świetne efekty.Ja to przerabiałam dałam soie spokuj na 1,5roku jak urodziłam syna(i jestem mężatką od 4 lat).Warto spróbować ja jade jutro do chirurga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelek474
mam 27 a poparzona jestem od 15 lat byly to poparzenia 2i3 stopnia najbardziej ucierpiała twarz i dłonie nie mówiąc o lewym pośladku i prawym biodrze skąd pobrano przeszczep.Mój wyglad nigdy nie był dla mnie problemem który mógłby utrudniać mi życie a wierzcie mi,że moja twarz wyglądała ja dojrzały pomidor.Pierwszy raz odwiedzam strone zwiazaną ztym tematem a to dlatego ,że szukam dobrego podkładu kryjacego blizny może ktoś używał vichy jaki jest? Dla osób które chcą zmienić chociaż kolor blizny polecam zastrzyki z kolagenu i zamykanie naczynek laserem daje świetne efekty.Ja to przerabiałam dałam soie spokuj na 1,5roku jak urodziłam syna(i jestem mężatką od 4 lat).Warto spróbować ja jade jutro do chirurga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polecaczka
Hej, polecam Wam stronę www.scarinfo.org warto sie nieco doksztalcić przed wizytą u lekarza żeby kitu nie wciskal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelek474
dzięki za pomoc ''Polecaczka",ale chirurg do którego chodze jest ok i życze żeby każdy kto ma problem z bliznami spotkał takiego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam na imię Paweł i mam 16 lat. W sylwestra oberwałem petardą w nogę (a tak dokładnie ktoś z ulicy trafił rakietą prosto w moją noge), lekarze stwierdzili popażenie ll stopnia. Rana jest jeszcze w trakcie leczenia... ale blizny pewnie zostaną. Czy są jakieś nadzieje na zlikwidowanie świeżej blizny??? Albo zapobieganie powstawaniu blizn w czasie leczenia? Kto kolwiek coś wie proszę o odpowiedź. Z góry dziękuje. Z pozdrowieniami Paweł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POPARZONA
AJA NIEDŁUGO POPROSTU SIE ZASTRZELE - ŻYC MI SIE NIE CHCE!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mignattino
hej ja mam blizny pooparzeniowe na twarzy...dodatowo są to blizny przerostowe. od wypadku minęło juz 1.5 roku a jedyne co do tej pory mogłam z nimi robić to stosować, żele silikonowe, plastry silikonowe, maści (contractubex)itp. próbowałam zabiegów laserem biostymulującym, ale bez efektu. odwiedziłam kilku chirurgów plastycznych w polsce, byłam też za granica na konsultacji...a teraz pojawił się dylemat...operować? i ryzykować, że kolejna blina również będzie miała tendencję do przersatania a ja będe musiała za to(zabieg) zapłacic? inna ewentulaność to siemianowice śląskie-o których nikt tu nie wspomina, nie wiem dlaczego-gdzie zaproponowano mi zabiegi laserem, pod narkozą 1 zabieg raz na pół roku....ale to podejrzewam wyklucza operację....i co mam zrobić? wybrac lasery? czy operację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
moja córeczka miała przy porodzie stosowane vacum,no i niestety nie chciała wyjść mimo tego.miała zdartą skórkę na główce,i na czole,u nasady włosków zostały teraz świecące,białe blizny,po strupkach.ma 6 m-cy.wiecie moze o jakimś dobrym kremie,albo maści.ja smaruję oliwką.nie chcę by stwardniały i zostały!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Nitka__21..
mignattino Ja wspominalam o Siemianowicach Ślaskich.Lezalam tam po oparzeniu. Pisalam rowniez do nich maila ale oczywiscie trzeba jechac na konsultacje gdzie mnie do tego wogole nie rwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mignattino
hej no tak, faktycznie pisałaś o siemianowicach, tylko nie do końca o tym co mnie interesuje :) ja byłam tam na konsultacjach i lekarz, który mnie przyjął dał mi skierowanie na zabiegi laserem i zdecydowanie odradzał jakiejkolwiek operacji! i nie wiem teraz czy zdać się na opinię własnie jego-gdzie w siemianowicach na tyle na ile się zorientowałam, głównie stosują laserowe leczenie blizn- czy raczej polegac na opinii chirurgów plastycznych(polanica zdrój, lublin itd), którzy owszem informują mnie o ryzyku ale jednocześnie sugerują, że chirurgiczna korekcja to najlepsze wyjście .... Problem w tym, że chodzi o moją twarz !!! nie chcę ryzykować....i nie wiem co wybrać. Wiem, że operacja to spory wydatek, ale w tej sytuacji, to problem drugorzędny....Potrzebuje jakiegoś autorytetu czy wyroczni...Albo chociaż opinii osoby, która była w podobnej sytuacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeeliah
Witam wszystkich, ja tez mam blizny po oparzeniach, są dość rozległe, obejmują praktycznie cała prawą nogę, część lewej, brzuch, prawą rękę, nie mysle o operacji bo przez 12 mozna nauczyć się z tym życ. Jestem studentką fizjoterapi przygotowuję sie do pisania pracy magisterskiej, i mam w związku z tym do was prośbe, poszukuje osób poparzonych które zgodziłyby sie wypełnic ankietę, potrzebna mi do napisania tejze pracy. Prosze o pomoc.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"wybrac lasery? czy operację?\" Ja bym raczej się bał operacji...;/ Sam zdecydowałem się na lasery. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do a.n.k.a : na allegro można kupić taką fajną maść... ze ślimaków czy coś takiego;P Tylko, że ona kosztuje 130zł;/ Ale efekt niezły... może udałoby się znaleźć takie coś w aptece...:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mignattino
"lasery" na które ja dostałam skierowanie, to zabieg w siemianowicach śląskich, pod narkozą...laser ma za zadanie niszczyć blizny czyli po każdym zabiegu powsatją nowe "rany", dlatego nie do końca jestem do tego przekonana. co więcej, czekałoby mnie ok 6 zabiegów, każdy w odstępie 6mieś od poprzedniego, czyli kolejne 3 lata z paskudnymi bliznami na twarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweł a jakie Ty masz \"lasery\"? Zastanawia mnie Twoja pewność co do ich skuteczności... Ja ostateczną decyzję muszę podjąć do 7 lutego, wtedy muszę potwierdzić, że się pojawię w Siemianowicach Śląskich na 1 zabieg, jeśli to zrobię automatycznie wykluczę operację... Miałaeś już jakieś zabiegi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maszka21
czesc ja mam od 18 lat blizne na prawej ręce,blizna jest blada ale zgrubiała chciałabym sie dowiedzieć czy są jakies maśći które chociarz w jakimś stopniu zmniejszą lub wygładzą tą bliznę żeby chociaz troche wyglądała estetyczniej chciałabym opini sprawdzonych i potwierdzonych osób które stosowały maśći na stare oparzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkaa
hej mam 18 lat i mam blizny (rozległe)na klatce piersiowej i na reku oparzyłam sie jak miałam 8 miesiecy i dlugo walczyłam o zycie teras zostały mi te okropne blizny stosowałam róźne masci i nawet ras miałam ścierane te blizny ale efektu prawie nie widać a ścieranie jest bardzo balące!!!!Proszu pomózcie mi znacie moze inne sposoby aby poprawić ich wygląd lub usunąć je całkowicie na ksce chorych lub prywatnie bo cena nie gra roli nawet jeśli by to miało kosztować 100 tysiecy to bym sie na nią zdecydowała!!!! A wiec prosze o jakie kolwiem wiadomości,adresy klinik,szpitali itp. słyszałm tez coś o ekspanderach ale nie mam pojecia o co w nich chodzi i gdzie to robią!!! Jeszcze raz prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej moja blizny mają \'dopiero\' 2 lata, więc o leczeniu nic nie podpowiem, ale mogę podać listę oddziałów: Klinika Chirurgii Plastycznej CMKP Kierownik Kliniki: Prof. dr hab. med. Józef Jethon 00-416 Warszawa, ul. Czerniakowska 231 tel/fax 0-22 629-69-69, www - http://free.med.pl/chirurgia_plastyczna/ e-mail - chirurgia_plastyczna@free.med.pl Klinika Chirurgii Plastycznej AM Kierownik Kliniki: Prof. dr hab. med. Julia Kruk-Jeromin 90-153 Łódź , ul. Kopcińskiego 22 tel. 0-42 677-67-41 fax 0-42 677-67-41, www - http://www.chirurgiaplastyczna.wlodzi.com e-mail - klinchirplast@toya.net.pl Klinika i Katedra Chirurgii Plastycznej Akademii Medycznej w Bydgoszczy Kierownik Kliniki: Prof. Andrzej Zieliński 85-094 Bydgoszcz, ul. M. Curie-Skłodowskiej 9 tel. 0-52 585-40-17, centrala 585-33-00 PZOZ Specjalistyczne Centrum Medyczne Oddział Chirurgii Plastycznej Kierownik: Prof. dr hab. med. Kazimierz Kobus 57-300 Polanica Zdrój , ul. Jana Pawła II nr 2, tel/fax: 0-74 862-11-59 www - http://www.ng.pl/scp-polanica e-mail - scp@netgate.pl Klinika Chirurgii Plastycznej AM Kierownik Kliniki: Prof. dr hab. med Janusz Jaśkiewicz 80-211 Gdańsk, ul. Dębinki 7 tel. 0-58 349-24-05, fax: 349-24-50 Katedra i Kliniczny Oddział Chirurgii Rekonstrukcyjnej Ślaskiej Akademii Medycznej Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr. 5 im. Św. Barbary Ordynator: Prof. dh hab. med. Jerzy Strużyna 41-200 Sosnowiec Plac Medyków 1 tel. 0-32 368-25-21, 368-25-20 centrala: 368-20-00 Oddział Kliniczny Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń Wojskowego Instytutu Medycznego Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Obrony Narodowej Kierownik Oddziału:dr n.med Wojciech Witkowski 00-909 Warszawa, ul. Szaserów 128 tel. (22) 6817219, tel/fax 6100164, e-mail: wojwit@wim.mil.pl Oddział Chirurgii Plastycznej Szpital Kolejowy Ordynator: dr Jacek Jarliński 53-137 Wrocław, ul. Wiśniowa 36a tel. 0-71 360-20-23 (oddział), 360-20-43 (sekretariat), 360-20-45 (pokój lekarski) fax: 0-71 373-25-69 Oddział Chirurgii Plastycznej i Leczenia Oparzeń Szpital Specjalistyczny im. L.Rydygiera Ordynator: dr Kazimierz Cieślik 31-826 Kraków, ul. Złotej Jesieni 1 tel. 0-12 647-66-66 lub 648-19-76 Oddział Chirurgii Plastycznej Szpital Miejski Nr. 2 Ordynator: dr med. Krystyna Fronczak 42-600 Tarnowskie Góry, ul. Bytomska 22 tel. 0-32 384-97-56, fax: 384-99-21 Centrum Leczenia Oparzeń i Rekonstrukcji Zachodniopomorski Szpital Specjalityczny w Gryficach Ordynator: dr Andrzej Krajewski 72-300 Gryfice, ul. Niechorska 27 tel. 0-91 384-20-61 w. 341, fax: 384-59-93 Oddział Chirurgii Plastycznej i Leczenia Oparzeń Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli Ordynator: dr Ryszard Spławski 67-100 Nowa Sól, ul. Chałubińskiego 7 tel./fax: 0-43 387-72-71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara2
Ja tez jestem poparzona kalatka piersiowa reka dekolt i szyja. Mialam juz dwa razy dermabrazje i dwa razy wycinana blizne ale to jeszcze nie koniec i pewnie jeszcze musi uplynac troche czasu zanim bede przypominala normalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×