Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość triple-five

blizny po oparzeniu

Polecane posty

hej sara możesz mi napisać, czy bnowe blizny po wicięciu poprzednich ładnie sią zagoiły? i mam pytanie, czy operacje robiłaś na nfz w jakimś szpitalu (jakim?), czy prywatnie w jakiejś klinice? ja w poniedziałek wybieram się do Katowic do dr Strużyny na konsultację, a dla niego ponieważ \"wyczytałam\", że jest Polskim Towarzystwie Leczenia Oparzeń, Polskim Towarzystwie Chirurgii Plastycznej, jest ordynatorem odz. chirurgii plastycznej i posiada tytuł prof. Jest też autorem ksiązek o oparzeniach. Mam nadzieję, że po rozmowie z nim będę w stanie podjąć ostateczną decyzję co dalej (i kiedy) z moimi bliznami pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkaa
Hej byłam u lekarza i tez bede miała dermobrazje a pozniej operacje na grubsze blizny!!!!napisz mi czy ta dermobrazja wogóle ma sens bo jest to bace!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia 18
czesc jestem z Wroclawia. przeczytalam wasze e-mail bardzo ucieszylam sie ze tak otwarcie o tym mowiecie . mi zawsze przychodzilo to ciezko. poparzeniu uleglam 16 lat temu jest to poparzenie 2, 3 stopnia. i chcialabym tez skorzytsac z konsultacji dobrych specjalistow ale kompletnie nie wiem gdzie mam sie zglosic . prosze o pomoc zgory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juicy
siema wam ostatnio niezle sie oparzylam... zar z papierosa wpadl mi za bluzke i mam dwie rany na dekoldzie... bardzo zle sie goja i wydaje mi sie ze beda blizny.. jak myslicie beda czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej myślę, że czy będą czy nie , tego nikt na forum nie orzeknie ;) Ja proponuję wybrać się do dermatologa, jak najszybciej, jak nie będzie blizn, ok, może dostaniesz jakies \"preparaty\" na przyspieszenie gojenia, a gdyby jakieś ślady miały zostać, to im szybciej coś z tym zaczniesz zrobić, tym większe szanse, że blizny będą niemal niewidoczne, im dłużej czekasz z tym większe szanse na brzydkie blizny. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaga1410
cześć czy ktos zna adres do kiliniki albo do centrum zajmujacego sie tymi strasznym bliznami ale w Katowicach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGNIESZKA112233
a czy tam masc toinex pomaga na blizny po trądziku,bo słyszałam że tak ale nie jestem pewna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dianka90
hej, ja też mam blizny, ale wzięłam się za nie. W białymstoku, wszczepiono mi ekspander(takie woreczki, które się napełnia). gdy mi skóra narosnie, usuną ekspander i miejsce z blizną przykryją wyhodowaną skórą. Mam nadzieję, że się uda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a \"ekspander\" stosuje się przy każdej powierzchni blizny? czy jest np. zalecany tylko do większych? Kiedyś o tym czytałam ale nie znalazłam tej informacji. Mi póki co żaden z lekarzy nie zaproponował tego sposobu korekcji... A skoro te \"woreczki\" napełniają się tzn. że tworzą coś na kształt \"bąbla\"? wystającego ponad powierzchnię skóry? Byłabym wdźięczna za odp. :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marrcia = eg
hejka wszystkim :') dwa tygodnie temy wylal sie namnie palacyolej ktory poparzyl mi lapki :( bardzo boje sie ze zostana blizny, dlatego ze ucze sie w zawodzie recepcjonistka, znacie moze jakiessposoby zapobiegania powstaniu blizn ??? na jednej raczce mam poparzenie II stopnia na drugiej III, wszystko ladnie sie goi , mialam ryzyko przeszczepu skory ale chyba mnie ominie :) tyle z tego pocieszenia :) ale co robic zeby zapobiedz powstaniu bliznom albo chociaz zeby tak strasznie nie wygladaly ??? bardzo sie boje :(:(:( pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juuudytka
Witam, Mam 24 lata i również mam bliznę i to nie jedną lecz nie po oparzeniach. Wiem, że bardzo trudno jest sie nauczyć żyć z blizną. Ja się z nimi borykam już 22 lata. Urodziłam się ze znamionami które zaczęły być widoczne dopiero jak zaczęłam rosnąć. W wieku 2 lat miałam pierwszą operację a ostatnią rok temu. Ujawniły mi się 4 znamiona i wszystkie usunęłam gdyż były w widocznych miejscach ( szyja, prawy profil, głowa). Jestem teraz szczęśliwa bo wolę mieć bliznę niż znamię. Najgorzej to jest się nauczyć z czymś żyć. Ja ze znamionami bym nie umiała a blizna mi nie przeszkadza. Stosowałam wszystko co się da na blizny i teraz są mało widoczne mniej niż znamię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olca
czesc wszystkim.muszę wam powiedzieć, że mam gorsze blizny niz wy. w 3 partiach ciała i takze nie chodze w krótkim podkoszulku czy tym bardziej nie nosze krótkich bluzek odslaniajacych brzuch.nie cwicze tez na w-fie z tego powodu, do tego jeszcze mam tatuaz na nodze, ktorego chce za wszelka cene sie pozbyc;/;/!!. moge powiedziec ze koło 50 % ciala mam poparzonego(wrzątkiem)w tym roku jest to juz 13 rocznica. bylam u paru lekarzy, ale musze wam powiedziec, ze metody np dermabrazja( n ie radze nikomu!!)jest nie dosc ze bolesna to moze zostawic blizny jeszcez gorsze niz wczesniej. z moimi bliznami chirurg stwierdzil, ze nei da sie nic zrobic, ale zaproponował mi wszyscie pod naskórek (blisko poparzonego miejsca) ekspandera,którego zdaniem jest rozszerzenie mojej skóry prawdziwej do tego stopnia aby potem wyciąć tą poparzoną i "nałożyć" moją. na poczatku pomyslalam ze sie nei dam, lecz po przemysleniu dokladnei sytuacji wiem ze to jest jedyny sposob ktory przywróci mi moją NORMALNĄ i prawdziwą skóre i nie bede juz musiala sie o nic martwic!dlatego postanowilam sie na to gzodzic i w maju bedzie najpierw poddana wszczepieniu ekspandera 1-sza czesc poparzenie czyli brzuch - a tu mam najwiecej;/.podkreslam jednak ze taka metdoa jest tylko dla ludzi o silnej woli, bo zapomnialam dodac, ze ekspander to taki mini woreczek ktory osiagnie rozmiar pilki noznej albo wiekszy nawet;]co jakis czas (chyba odtsep paru dni trzeba jechac do lekarza aby wstrzyknął dawkę soli fizjologicznej, chyba tak to sie nazywa)bac to sie juz nei boje, mysle ze bedzie to nawet smiesznie wygladac(tak jak byscie mieli "guza").Jesli chcecie sobie zrobic taki zabieg, to pomyslcie ze warto!!najgorssze jednak jest to... ze np. ja robie sobie zabieg w maju(nie bedzie chodzi do szkoly-naucz. indywidualne) tylko dlatego zeby miec wyciecie tej rany w lipcu, czyli kolo 3 miesiecy musi to urosnąc(jeszcze zalezy jaka blizna, ale u mnie to cos takiego bedzie).po tej operacji co najwyzej moze zostac lekka sznyta no bo jak wiadomo to szew zostanie po zaszyciu, ale mysle ze kosmetycznie mozna tego bedzie sie pozbyc.;].boje sie tylko jednego; na to trzeba bardzo uwazac;/jelsi np ktos mnie traci to juz po woreczku.dlatego licze sie z tym ze nie bede mogla sie pokazywac poza domem przynajmniej podczas koncowego etapu.(mam niewiarygodne szczescie bo te ambulatorium, gdzie mam miec wszystko robione jest czynne 24h:d wiec moge spokojnie po 23 przyjechac na "zastrzyk", gdzi enie bedzie juz ludzi:d.Polecam Wam te metode,nie krzywdzcie swego ciała za wszelką cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olca
Ekspander można stosować przy każdym rodzaju blizny poparzeniowej, ale najczesciej robi si eto przy poparzeniu II stopnia, czyli tych bardziej glebokich;/.mozna takze wszczepic ekspander, gdy chce sie usunac tatuaz.po rozmowie z lekarzem wynika z tego ze nie ma zadnych przeszkód, aby nawet przy najmniejszych bliznach zaryzykowac ekspander;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olca
zapomnialam jeszcze dodac, że ja rowniez po rozmowie z chirurgiem zostalam skierowana na lasery aielkosc kamyczka;/nic mi to nie dalo bp faktem jest to ze mam stare blizny;/;/i nie dajcie sie zwiesc jtakiej sytuacji:oblecialam paru chirurgów i ktorys z kolei powiedzial mi ze nei ma szans, a ja sie złamałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enufratka
dżizys. a ile takie zabiegi kosztują/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m-o-n-i-k-a
Witajcie! pozdrawiam Wszystkich Mam prośbę do Olca, napisz z kim i gdzie rozmawiałaś o ekspanderach? bardzo proszę bo potrzebuję tych informacji w moim przypadku chyba to by pomogło. Miałam w grudniu przeszczep skóry z posladka na klatkę i efekt jest taki , ze mam zorany pośladek dodatkowa wielka blizna a na klatce nic sie w sumie nie zmieniło. Albo moze ktos inny poda mi adres gdzie mozna zasiegnąć konsultacji w tej sprawie. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olca to ja ci musze powiedziec,ze nie czytalas wszystkiego widocznie bo najgorszych blizn to ty nie masz. Stwierdzam to na tej podstawie,ze chocby Ja mam bardziej rozlegle niz ty.Ale to nie oto chodzi. Bardzo jestem ciekawa co do tego ekspandera i jak bedziesz szla na niego to prosze zdawaj relacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeeny
Witam wszystkich. Nie wiedziałam, że tak wiele osób ma taki sam problem jak ja. Gdy miałam roczek uległam poparzeniu wrzątkiem. Dzisiaj mam ponad 18 lat i grube, plackowate blizny na szyji, dekolcie, łopatce i ręce. :( Jestem załamana. Nie wiedziałam że ekspander stosuje się też przy bliznach. Czy znacie może jakąś dobrą klinike niedaleko wojewódctwa warmińsko- mazurskiego? Taka operacja to poważna sprawa i nie chciałabym, aby znowu powstały mi gorsze blizny, tak jak po przeszczepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeeny
Zapomniałam dodać. Czy ktoś słyszał coś na temat Wojewódzkiego szpitala im.Jędrzeja Sniadeckiego Odział Chirurgii plastycznej ul. M. Skłodowskiej- Curie 15-950 Białystok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telall
DO *** MIGNATTINO*** Proszę, podaj maila. Chcę zapytać o prof. Strużynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! dlaczego unikać dr olender? ona obecnie jest ordynatorem odz. chir.plast w sosnowcu, gdzie planowałam operować swoje blizny...możesz napisać więcej szczegółów dlaczego odradzasz ją jako chirurga? proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marylex
Witam wszystkich! Chciałabym zasiegnąć wiadomosci o ekspanderze bo moj córka (6 lat)poparzyła sie jak miała 15 m-cy,blizny 2 stopnia,jej organizm wytwarza przerosty i przykurcze.Byłam dzisiaj na wizycie u chirurga i zaproponował ekspander,streścił na czym to polega ale juz może ktoś miał już ekspander wszczepiany i jest juz poprostu po leczeniu.Chciałabym sie dowiedziec wiecej ponieważ to jednak małe dziecko a ekspander ma miec za rok.prosze o odpowiedź.M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia19
siema! ja tez uleglam poparzeniu i to 2 miesiace temu wiec na razie moje blizny sa w trakcie leczenia. nie wiem czy beda bardzo widoczne bo w obecnej chwili jest jeszcze za wczesnie. lezalam w siemianowicach. mam poparzenia 2go stopinia na obu rekach do rmion na twarzy i szyi...walczylam z plonacymi frytkami ktorych juz do konca zycia nie tkne. czy ktos moze mi powiedziec czy prebarwienia ktore mam na twarzy takie czerwonawe dlugo jeszcze beda sie utrzymywac? i czy wogole znikna? w sumie nie jest to najgorsze alenajbardziej denerwujace bo w porownniu do rak to pikus... trzymajcie sie mocno i pozdro dla wszytskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NAGDA
A JA JUŻ MAM WSZYSTKIEGO DOSYĆ BO ZNOWU IDZIE JEBANE ZA PRZEPROSZENIEM PEWNIE ZAJ.L. UPALNE LATO I ZNOWU WSTYD BO W DŁUGIM ITD. JA SIE ZASTRZELE ALBO ... NIE WIEM LUDZIE OTUCHY....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam pytanie do \"Doctor\", jeśli jeszcze bywa na tym forum, mam blizny bo wymrożeniu kużajek na prawej dłoni od zewnętrzenj strony, w sumie jest ich 6, takie duże kółka, są bardzo widoczne i krępują strasznie, wymrażanie było jakiś miesiac temu, od tego czasu smaruję je Cepanem ale to nic nie zmienia, na dodatek mam przemarznięte dłonie - jak jest zimno stają się fioletowe, może dlatego Cepan nie pomaga. I moje pytanie jest takie, czy można coś dostać w apteco co pozwoli wybielić i spłaszczyć te blizny, oraz czy ktos słyszał o jakiejś klinice tego typu w podkarpackim, najlepiej w Rzeszowie?? Bardzo proszę o odp!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klakier91
hejka mam blizny czternastoletnie na klatce piersiowej szyi i ramieniu. ta na szyi jest po przeszczepie z pachwiny i jest bardzo ciemna dlatego ja wybielam lasere i usuwam włoski... co do pozostałych to poprostu koszmar nie wiem co z nimi juz zrobić nie są duze ale przerośniete najpierw próbowałm mrozić ciekłym azotem dokładnie sześć razy ale bezskutecznie teraz jeżdze do szpitala górniczego w Sosnowcu i tam dostaje zastrzyki sterydowe niby ma być poprawa ale jakoś jej nie widac:( czy ktoś kiedyś usuwał blizny przerośniete tymi zastrzykami ??? macie jakies inne sposoby?? czy tan ciekły azot mógł byc rzeczywiście skteczny? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krecona 24
.........ja poparzylam sie raczkujac, mialam niecale 9 miesiecy mam blizny na karku szyji ramieniu, przedramieniu zyje z tym juz 25 lat.nie zaakceptowalam tych blizn ale nauczylam sie z nimi zyc, a operacje????????????z mila checia sie poddam....tylko......... kwestia pieniedzy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fenja
Witam:-) Ja żyję z bliznami po rozległym oparzeniu już 12 lat (mam 24). Przechodziłam chyba większość wymienionych zabiegów na forum: przeszczepy skóry, operacje plastyczne (9), dermabrazje laserowe(3), kamizelki uciskowe... Jedynie ekspanderów nie dałam sobie wszczepić chociaż mi proponowano. Owszem efekt jest widoczny bo blizny są dużo jaśniejsze, gładsze i mniej wypukłe, ale niestety dalej są. Nauczyłam się już z nimi żyć i przestałam łudzić się że kolejna operacja sprawi cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zana21
Czesć. Mam ten sam problem co wiekszość z Was.Mam juz blizny 19 lat, oparzyłam sie 2-krotnie mając rok i 2 latka. najwiekszym problemem jest dla mnie prawa reka na ktorej mam grubą blizne o dł ok 12 cm a szerokości 6 cm, 4 lata temu miałam 2 zabiegi laserowe, były bardzo bolesne, zabieg ten powinno sie powtórzyc kilkakrotnie aby byl efekt, ja jednak poprzestałam na 2. Mam blizne rownież na szyji i dekolcie, miesiąc temu pierwszy raz załozyłam bluzke z dekoltem i od tamtej pory nie wstydze sie tego jednak nigdy chyba nie założe krótkiego rekawka, nie potrafie... to jest silniejsze odemnie. Czy nie wie ktoś może czy w Siemianowickim Centrum Oparzen, wykonują ekspander i w jakiej cenie. Nigdy wczesniej nie slyszalam o takiej technice usowania blizn. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×