Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość triple-five

blizny po oparzeniu

Polecane posty

Gość mam niestety
a ja bardzo zinteresowałam się tymi ekspanderami, bo przeszczep już mi niestety zrobili:-( jak byłam mała i tylko mam dodatkową bliznę:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belu
moze tak jak chcecie przesle wam kilka zdjec jak wyglada taki ekspander pod skora i jaki jest efekt po... tak bedzie najlepiej. Blizny faktycznie leczy sie takrze laserem... ale to tylko plytkie blizny... mozna je wyrownac... ale najlepszy jest ekspander albo przeszczep komorek skory hodowanej w laboratorium przez kilka tygodni. Niektore zdjecia sa "lekko" niesmaczne ale jak macie mocne nerwy to piszcie na moj mail :) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thema
moja siostra miała wielkie kompeksy blizn po oparzeniu- kiedy była małym dzieckiem wylała na siebie wrzątek, długa historia, w zasadzeie odratowali jej wiekszosc ciała ale na rękach, tzn ramiona także, pozostały grube, kolorowe blizny. Zdecydowała sie na operacje w wieku 19 lat. ponieważ blizny byly już za duże i za stare jakos laser nie polecano. W klinice starto jej blizny, dosłownie do krwii. Po zabiegu dlugo sie goily, ciagle chodzila w bandazach, bo rany krwawily bardzo a potem dlugo ropialy. Ale efekt rzeczywiscie byl calkiem niezly. co prawda do dzis - od bodajze 2 lat siostra stosuje maści na blizny( rewelacyjny contatubex, ewentualnie polski odpowiednik- oczywiscie mniej skuteczny- cepan). Blizny zdecydowanie spłaszczyly sie i juz nie stanowia takiej skorupy jak kiedys. A dodatkowo mysle ze masci sie tez temu efektowi przyczynily. Mysle ze bol wynagodzily efekty. ps. siostra robila zabieg w klinice Polanicy. ps2. przy mniejszych i młodszych bliznach polecam masaże wspomnianymi maściami. sparwdzilam na bliźnie pooperacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thema
beatunia 123- polecam contatubex czy contratubex, dokladnie nie pamietam. jest w aptece. i choc kosztuje dosc duzo-ok 50 zl o ile pamietam, w zaleznowsci od tubki, to jest dosc wydajny, gdyz masc nalezy wcierac jak najdluzej w skore. jak wspomnialam siostra ją stosuje a takze ja ją przretestowalam na sobie, dzieki czemu prawie juz nie mam sladu po bliznowcu pooperacyjnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pavlo84
witam was ... przeczyalem wasza rozmowe ,slyszalem ze taki jeden ekspandermoze kosztowac od 5000 do 7000zlotych ,ogolnie caly zabieg wstrzepienia pod skure ekspanera .... u nas dopiero to jest nowosc wiec trzeba bedzie poczekac jakis czas na tanszy koszt takiego cacka ....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doctor
Polecam stosowanie opatrunku o nazwie Cica Care. Jest zrobiony w silikonu i usuwa nawet stare blizny! Moim zdaniem dużo lepszy od wszelkich maści. Maść się ściera trzeba powtarzać smarowanie. A taką plytkę silikonową się przyklada, plastrem zwyklym mocuje i dziala caly czas. Można go dostac prawie w każdej aptece ale trzeba poprosić o zamowienie zazwyczaj nie mają tego na stanie. Jest dość drogi ok PLN200 ale ...uwaga...jest wielokrotnego użytu. Można umyć wodą i mydlem i używac nawet przez parę miesięcy. Widzialem efekty i polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triple_five nie zartuj u tego samego i ile placisz za ta wizyte?i napisz w ogole jak juz bedzie po [juz pewnie jest po:D]jak sie czujesz, jakie sa efekty i ile za to zaplacilas:) na moje blizny to zadne masci ani opatrunki nie pomoga! takie cos to pomaga na mlode blizny a nie na takie ktore maja juz kilka lat chyba:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość triple_five
no byłam już. całkiem miły facet :) konsultacja kosztuje 150 zł i czeka się na nią ponad rok, ja akurat miałam farta bo ktoś tam akurat zrezygnował i mnie szybko zapisali. sankowski powiedział to samo... nie nadaje się na operacje.. i zapisał nas tam u siebie w klinice do takiej innej lekarki.. co się zajmuję laserami, pilingami itepe.. i tam mam wizyte 27 czerwca i płące już 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triple_five mam nadzieje , ze sie uda:) poinformuj jak bedziesz juz po bo jestem ciekawa;;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość triple_five
no i byłam u tego lekarza... fajna babka :) teraz muszę jeść duzo białka i we wrzesniu ruszają zabiegi. lasery jakieś zdzieranie itp. i ma to poprawić wygląd blizn od 50 do 80% no i to będzie kilkanaście takich zabiegów w odstępach 3-4 tygodnie-więc rok czasu będę się z tym bawić. esz esz.. aha no i wyniesie to w sumie 5 tyś zł, nie tak nawet w rozłozeniu na ponad rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triple-five i musisz tam siedziec caly czas? Chyba te przerwy miedzy zabiegami to w domu beda, co?;) Myslalam , ze jeden taki zabieg i po sprawie bedzie:D Ale wazne , ze pomoze:) To informuj na biezaco!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NAGDA
ja tu pisze po raz drugi-monika naprawde ja mam to samo -uwielbiam lato a tu taka lipa bluzka z długim przy 34 stopniach - każdy sie gapi z daleka na ciebie i wez tu człowiku n=idz do ludzi. czasem przez mam takiego doła ze lepiej nie mówić jakie mam myśli...mam te blizny na szyi troche na edkolcie na reku,jest tragedia. brak mi pewności siebie i ogólnie czuje sie jak dzik bo wydaje mis sie ze kazdy patrzy na mnie. mam doła, wstyd sie przed chłopakiem rozebrać a nawet sienie rozbieram.extra mam zycie i wogole z tą plaża tak samo- nawet nie jezdze nad jeziora- jest super-nie nawidze sibie ani życia. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakalika
nagda - nie tylko ty tak masz, ...jeżeli te słowa mogą cię pocieszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na plecach
Ja mam duża blizne na plecach i tez mi powiedziala chirurg plastyczny ze lepiej nie operowac. Blizna jest w ksztalcie elipsy i powiedziala ze moze ja sciagnac w "kreske" ale wtedy moze sie zrobic wypukly bliznowiec i wygladac jescze gorzej , a poza tym "nie moge zagwarantowac pani, ze w takim miejscu to sie spowrotem rozejdzie i za kilka lat bedzie wygladalo tak samo". Wiec darowalam sobie ta zabawe. Postanpowilam ze jesli sie jej nie moge pozbyc to musze cos zrobic zeby ja polubic... Ponad rok temu zrobilam sobie sliczny tatuaz i "wkomponowalam" w niego blizne. Teraz prawie jej nie widac, dopiero jak sie ktos dokladnie przyjrzy, albo wie ze ja mam. Nie wiem jak wygldaja wasze blizny, ale moze dla ktorejs z was to jest jakis pomysl? Ja od roku wreszcie kupujac bluzki nie ogladam ich najpierw z tylu, czy nie maja za duzego dekoltu. I pokochalam sukienki na ramiaczkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakalika
a ja dzisiaj idę na kolejną konsultację, pewno znów usłyszę, że nic nie da się zrobić:-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam basia
cześć z tej strony basia mam córke po przeszczepie skóry w wieku 4 lat i chciałam sie coś dowiedzieć i zobaczyć zjęcia o przebiegu twojej operacji i co można z tym zrobić proszę o przesłanie czego kolwiek pomocnego nam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wczoraj \"swietowalam\'rocznice mojego poparzenia;) chyba juz 12nasta;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Nitka..21
DO SETUNIA powaznie?- a jak? wiesz o tym jeszcze nie pmyslalam ale moze i masz racje ale nie pamietam konkretnej daty wiem, ze to w maju bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikita w zaden szczegolny sposob tego nie uczcilam tak naprawde, dlatego wzielam w \"\":) ja tak co do dnia tez nie pamietam wiem ze to bylo po imieninach Krystyny ale nie pamietam ktorego dnia one byly obchodzone;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Nitka..21
setunia No tak bo w gruncie rzeczy nie ma co rozpamietywac.Choc ja wiele nie pamietam!Morze dziwne ale pamietam to tak jakbym stala 100 metrow dalej i patrzyla na to wszystko (ja sie nie oblalam wrzatkiem tylko "wpadlam" do ognia). Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita ja tez tak to pamietam:o Oj to wspolczuje, mialas duzo wiekszy bol pewnie ode mnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Nitka..21
setunia Oj bolu zadnego nie pamietam a jak lezalam w szpitalu bylam caly czas na morfinie.Mialam zaledwie 5 lat i ciesze sie,ze tyle bo jakby to bylo niedawno to nie wiem czy bym sie z tym uporala.Pozniej musieli mnie na nowo uczyc chodzic.Teraz czuje sie jakbym sie z tym urodzila.Oczywiscie, ze mi przeszkadza ale nie na tyle zeby zyc normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIKIta ja mialam wtedy chyba 9 albo 10;) Ja jestem wytrzymala na bol, a po tamtym to juz naprawd moge duzo przetrzymac:D Morfiny chyba mi nie podawali . Nie wiem jakbym to teraz przezyla gdybym sie poparzyla w tym wieku w jakim jestem albo pare lat wczesniej:o. Wtedy bylam mala i wierzylam , ze blizny mi znikna, az w koncu o nich zapomnalam. I zyje normalnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NAGDA
A JA JUZ ZYĆ NIE MOGE PRZEZ TE BLIZNY. WSTYDZE SIE. WESELE W TAKI UPAŁA I JESTEM STARSZĄ . KAŻDY ODWALONY A JAW BOLERKU EXTRA -JA JUŻ NIE MOGE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej ja mam
pytanie do doctor, czy te plastry przynosza efekt nawet przy bliznach wieloletnch? w moim przypadku to juz 20 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzi o ten
opatrunek Cica Care

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doctor
..im "mlodsza" blizna tym lepszy efekt. Producent podaje wlaśnie 20 lat jako górną granicę. Medycyna to jednak nie matematyka wszystko zależy od konkretnego przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Nitka..21
do doktor Mam pytanko, moje blizny sa bardzo rozlegle, umieszczone na ylniej czesci ud, maja juz 16 lat i sa powstale w wyniku poparzenia przez ogien, czy wg. ciebie warto zastosowac ten opatrunek Cica-care?Gdzie go mozna zakupic i mniej wiecej w jakiej jest cenie? Dziekuje z gory i czekam niecierpliwie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doctor
Nitka, Ciężko mi powiedzieć w jakim stopniu pomogą . Napewno jakiś efekt będzie. Blizny zmniejszą się stanę bledzsze ... ale w to, że calkowicie znikną to nie wierzę. Nie nastawiaj sie na cuda. Jest takie forum dotyczące oparzonych dzieci, tam są informacje o dsytrybutorze opatrunku. http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=35623&w=36079804 Poza tym sprobuj aptekę internetową - twierdzą że mają lepsze ceny http://www.vitanea.pl/index.phtml?apteka=_opatrunki_&k=341&tid=341 A w każdej normalnej aptece tez powinni to móc zamówić. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×