Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość triple-five

blizny po oparzeniu

Polecane posty

Do oparzona Hej, ja korzystam prywatnie z frakcyjnego co2, akurat ja jeżdżę do Łomży. Jestem po 4 laserze i zaczynam widzieć lekkie zmiany. Więc nie licz na to , że po pierwszym coś będzie widać, ja rownież byłam zawiedziona ale dużo o tym czytałam i wiem , że wymaga to czasu. Przerwa obowiązkowa po laserze to 6-8 tygodni i oczywiscie dostaję antybiotyk ( 2 dni przed i 2 po jeszcze biorę) . Płacę 500 zł + dojazd, leki, kremy to się zamykam w 700. Nie jest to tanio ale jak ma mi trochę pomóc to próbuje. Niestety lekarz mój jest w miarę ok i powiedział wprost ,że nie wie czy dalsze moje jeżdzenie przyniesie lepsze efekty. Zaproponował żebym wysłała zdjęcie po tym moim ostatnim laserze to powie mi czy warto jechać kolejny raz. Jak wyślesz mi namiary to przeslę Tobie fotki jak to wyglądało a jak wygląda teraz. Zobaczysz sama jaka jest rożnica i czy wogle jest. Z tym, że nie teraz bo jeszcze goi mi się ręka po laserze. Nie minął jeszcze tydzień więc paskudnie to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oparzona
do Aliny dzieki wiec to wymaga czasu ale poprosze cie o namiar na ta Lomze gdzie to co to czyli to ten sam laser co Siemianowice oferuja?A czy usypiaja cie do tego laserku?Ja dzisiaj 2tyg po laserze jestem i reka nad laserem jakas taka nabrzmiala jakby miesien czy cos nie wiem czy to ok czy tak ma byc ?ja mialam laserowane pol reki do lokcia a teraz nad lokciem czuje to zgrubienie.To bardzo prosze o namiar i podam ci moj emeil wiolazkosmosu@wp.pl .A ty co mialas laserowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do oparzona. Namiary są na stronie www.doktorklepacki.pl. Facet jest ok, mówi przynajmniej uczciwie. Uważam, że nie naciąga na kasę, ostatnio mi powiedział żebym wysłała fotki on mi powie czy warto jeszcze jechać. Nie potrafię Tobie odpowiedzieć czy jest tak jak w Siemianowicach? Ja biorę 2 dni szybciej antybiotyk. Jest znieczulenie ale ja go nie biorę. Jakoś wytrzymuję to wszystko. Oparzoną mam rękę całą praktycznie do łokcia. Rozmawiałam z nim o Siemianowicach. Stwierdził, że nie mają nic innego ale ja nie potrafię tego ocenić. Pisałaś, że masz opuchniętą rękę. Kochana ja tym razem miałam jak balon. Myślę, że wszystko jest w porządku. Jeżeli martwisz się, skocz do dermatologa, będziesz spokojniejsza. Napisz skąd jesteś. Może jest coś bliżej twojej miejscowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwaczuszek
czesc Wszystkim. Jestem tu nowy i chciałbym poznać Dziewczynę. Mam 38 lat i blizny na lewym ręku oraz lewej stronie brzucha. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość askakwiska
kwaczuszek - to forum tutaj to nie jest randka w ciemno lub inny portal na poznawanie singli :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Bardzo serdecznie!! Napiszę teraz krótką swoją historię, czytam forum od badzo dawna ale dopiero teraz postanowiłam coś napisać. Jak większość Moich przedmówców uległam poparzeniu w wieku dziecięcym wrzątek na stole, ból, szok rodziców, długie leczenie, cud że jestem tu z wami. Miałam poparzoną połowę twarzy ale udało się ładnie wyleczyć pozostało troszkę na brodzie ,ale nie stety klatka piersiowa i cała pierś jest w bliznach. Uraz fizyczny i psychiczny pozostał do tej pory, wstydziłam się ludzi, o tym żeby ktoś mnie zobaczył bez ubrania nie było mowy. Przeszczepy pozostawiły blizny na nogach, pośladkach itp. Nigdy nie miałam stroju kąpielowego zawsze ubrana, skryta ale co dziwo dusza towarzystwa zawsze umiałam się fajnie maskować. Mężczyźni byli tylko przelotni zawsze szli w odstawkę jak zapowiadało się coś poważniejszego. Wszystko zmieniło się kiedy poznałam Mojego narzeczonego to on mnie nauczył bliskości, on rozbudził we mnie prawdziwą kobietę, cały czas mi powtarza że jestem piękna, mądra i Kocha mnie taką jaką jestem. Przy nim założyłm Mój pierwszy raz w życiu strój kąpielowy! Dziewczyny najważniejsze jest spotkać kogś w życiu kto pomoże wam uwierzyć w siebie, powiem szczerze było ciężko musiało upłynąć wiele czasu kiedy zdecydowałam się ściągnąć koszulkę podczas sexu, ale on czekał i do niczego mnie nigdy nie zmuszał. Dla niego chcę walczyć dalej i poddać się wszystkim możliwym sposobą aby choć w jakimś stopniu pozbyć się blizn ale nie oszukujmy się one nigdy (jeżeli są oczywiście duże i głebokie )nie zlikwidują się. Wszystkim życzę Zdrowych i Wesołych Świąt!! Myślę że będę pisać więcej o sobie papapa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nolook22
witam Pół roku poparzyłem sobie klatke piersiowa tłuszczem. Została mi po tym , w sumie to nie wiem jak to nazwac, bo nie jest to blizna ale czerwony rumien- jakby pod skóra była zgromadzona krew. okropnie to wyglada. byłem dzisiaj za zabiegu laserowym. nawet nie wiem co to był za laser. przez 8 minut miałem skierowany w miejsce oparzenia taki skaner.Mam miec to codziennie 10 zabiegów. Po pierrwszym zabiegu nie zauwazyłem zadnej poprawy i nie wiem czy po 10 bedzie lepiej. Jak ktos ma podobny rumien, przebarwienie po oparzeniu i wie cos na ten temat, jakim laserem to mozna usunąc, gdzie i czy te meoje dotychczasowe zabiegi pomoga, piszcie bede wdzieczny za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nolook > ja ponad dwa lata temu też poparzyłam sobie nogi tłuszczem, a tłuszcz ma to do siebie, że parzy głębiej niż woda - w efekcie początkowo blizny wyglądają właśnie tak jak opisujesz - ciemnoczerwony (fioletowy) rumień - dlatego, że w odbudowującej się tkance widoczne są naczynia krwionośne, które z upływem miesięcy będą się obniżać, a blizna będzie jaśnieć. Mnie lekarz nastraszył, że zostanie mi to do końca życia, ale na szczęście pojechałam do Siemianowic i tamtejszy lekarz, specjalista od oparzeń wyjaśnił mi, że w takim przypadku to normalny proces i to zniknie. To przebarwienie utrzymywało się prawie rok, potem bladło, aż zostały jasne blizny. Piszę to, bo nie chcę, aby ktokolwiek przeżywał taki koszmar niepewności "co to jest i czy kiedykolwiek zniknie", jak ja. Nie wiem tylko, czemu masz już robione lasery, z tego co mówił lekarz w Siemianowicach, takie zabiegi można wykonywać dopiero po okresie 2-3 lat od poparzenia, kiedy blizna "wydobrzeje".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestemjuz po 6 laserze,w siemianowicach -jak wspomniałam wyzej i..po ponad miesiącu od ostatniego-) widze poprawe..teraz na 100%:_) choc do mieisaca.blizna byla bardziej czerwona anizeli...wygładzona czy tez jasniejszal-) trzeba czasu i jeszcze raz czasu.. nie rezygnujcie. a przerwy sa zewzgl.na znieczulenie(nie mozna gostosowac zbyt czesto) a jest to zabieg jeden z najbardziej BOLESNYCH i na zywca nie dA SIE GO PRZEJSC,TAK MOIWL MI ANESTEZJOLOG(PRZYNAJMNIEJ W sIEMNIANOWICACH!) tqam wygladzaja blizny głębiej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nolook22
ten laser- to jest taki skaner , nawet sie go nieczuje, jestem po 10 zabiegach i tak troche mały efekt. chybq musiałbym chodzic na niego codziennie przez 6 miesiecy aby cos dał. zaczałem uzywac contractubex i zaczyna troche pomagać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dreams...
Kurde, chciałam jechać do Łomży właśnie na ten fraxel CO2, ale jak Alina123456 pisała, że potrzeba kilku zabiegów to zmieniłam zdanie. Ja w internecie czytałam, że właśnie ten CO2 to wystarczy tylko jeden zabieg.. więc teraz to już sama nie wiem co robić.. ;/ i dlaczego tak jest? :P hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pytanie odnośnie opalania blizn. Poparzyłam się ponad dwa lata temu i przez dwa lata osłaniałam blizny przed słońcem. Podczas pobytu nad morzem w ostatnie wakacje (po tych 2 latach osłaniania) białe blizny wyraźnie ściemniały, zbrązowiały, jakby się opaliły. Najwyraźniej wysoki filtr nie zadziałał, byłam zaskoczona, że zareagowały w ten sposób po tak długim czasie chronienia ich. Teraz, po pół roku od tych wakacji te brązowe plamy trochę zbladły, ale nie całkowicie. Boję się, że utrwaliły się na stałe... Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Co można na to poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roztargniona ...
ja nie che blizn. są okropne. co zrobic zeby ich nie było ?? wiemze sie nie da, ale co zrobic zeby mniej było ich widać ?? macie jakies techniki ich krycia?? ja mam na szyi na recy i dekolcie :( Pomóżcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dremas..
wydaje mi się, że to nie jest fraxel CO2, więc dlatego potrzeba kilku zabiegów, chociaż ja się na tym nie znam, wie ktoś coś na ten temat? Może miałby ktoś odwagę zapytać o to? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich;] Również mam blizny, jeśli dobrze pamiętam pokrywają 80% ciała. Nie są to "pamiątki" po oparzeniu. Długa historia. Stosowałam do "leczenia" koszulki uciskowe, kremy i inne zabiegi - dużo to nie dało. Dobrze, że nie są w miejscach aż tak widocznych.. W niektórych miejscach mam blizny na bliznach. eh Słyszeliście może o łóżkach CERAGEM? Muszę powiedzieć, że one na prawdę działają! Te bardziej płytkie blizny zanikają. ;) Robią się jaśniejsze, miękkie. Te łózka to cud! Oczywiście na efekty trzeba długo czekać ale warto. No i koszt nie jest bardzo duży. Jeśli chcecie więcej informacji piszcie na e-mail. (milenkaxx3@wp.pl) Chętnie popiszę z kimś oparzonym. ;) Wymienię się doświadczeniami. Śmiało piszcie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawijka
Fraxel co2 powinno się zrobic raz i wystarczy-chyba, że blizna oparzeniowa jest stara-jak mi powiedział lekarz-wybieram się do Poznania do Solumedu-mam mieć tylko jeden zabieg z anestezjologiem-może dlatego robi sie kilka zabiegów bez anestezjologa albo jeden z anestezjologiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzialenka22
hej ja poparzylam sie goraca herbata i to bylo pol roku temu i nie wiem czy to co mam na nodze jest blizna nigdy nie mialam blizny jedynie na lokciu ale tez nie wiem czy mozna nazwac to blizna czy mozecie mi powiedziec cos na ten temat..... mam biala noge cale udo i nie maam zadnych zgrubien tylko biala noga....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allla2010
madzialenka 22 też się oparzyłam wrzątkiem - gorącą kawą. Na ramieniu. Miesiąc temu. Jak leczyłaś swoje oparzenie? mi propounją plastry silikonowe lub maście z silikonem. A Ty czego używałaś? Jakieś rady? Moja blizna jak na razie też jest płaska i przypuszczam, że taka zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allla2010
hej wiesz moje noga wygladala strasznie cale udo od gory do kolana skora zeszla ropialo strasznie ja poparzylam sie w szwecji bo tu aktualnie mieszkam w szpitalu dali mi jakies plastry nawilzone oliwa chyba pozniej smarowalam mascia antybakteryjna az rana byla sucha i nic sie nie lalo,hmmmm potem zaczelam smarowac mascia cepan tylko przez 1miesiac nie mi nie dala wiec sprobowalam dermatix to taka masc w postaci sylikonu bardzo gesta droga o kolo 170zl malutka tubeczka ale bardzo dobra ona mi pomogla najwiecej ale taka tubka starcza na miesiac systematycznego smarowania a nie stac mnie zeby wywalac co miesiac 170zl wiec kupilam sobie 2 duze tubki contratubex i mam i mam naeazie nie widze duzej poprawy ale wiem ze do tego potrzeba czasu... staralam sie opisc dokladnie mam nadzieje ze sie przyda,,,, :) a jak ty to zrobilas ze na ramieniu kawe.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzialenka22
pomylily mi sie okienka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dwdziestolatek
Witam! Znam wasz problem sam jestem poparzony od 19lat. (ramię, na torsie po prawej stronie, oraz na brodzie po prawej stronie) powiem wam że raz na koloni patrzyli na mnie jak na odmieńca i dzisiaj jak tylko mogę staram się ukrywać te blizny, chce się akceptować takim jaki jestem ale jest to naprawdę trudne i nie wiem jak to będzie czy znajdę jakąś partnerkę w przyszłości , która zechce takiego potwora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna z blizną.
hej. niestety osób z bliznami jest dośc dużo i ja tez do nich sie zaliczam. mam blizn dość duzo, ukrywam je jak sie da ale przeciez nie da sie przez całe zycie ich ukryć. ja ich niechce ale nie wiem czy da sie coś z nimi jeszcze zrobić. chodziłam na zabiegi i było ich duzo, troche pomogły ale chyba juz nie pojde bo one strasznie bolą.. a moze wy wiecie co da sie jeszcze zrobić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam bliznę
Oparzyłem się kwasem solnym :-( W miejscu gdzie miałem oparzenie II stopnia to zagoiło mi się bez śladu, ale pozostał obszar o średnicy około 1cm gdzie miałem oparzenie III stopnia i tam została mi blizna. Jak to usunać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ból
Ból. Następstwo operacji powiększania piersi, które nie jest powikłaniem. Wiekszość boi się bólu ale gorzej jeśli nasłuchasz się doradczyń, naczytasz o słoniu na klatce. Bzdura ! Każda osoba ma inny próg bólu a Ty sama dodajesz sobie go swoim nastawieniem do zabiegu. http://www.feelbeauty.eu/articles/show/id/201/Bol._NastEpstwo_operacji_powiEkszania_piersi,_ktore_nie_jest_powiklaniem.html Czytaj i powiedz nam jak się mylimy... Zapraszamy www.feelbeauty.eu Opisz swoją historie i zdobądź jeden z wielu preparatów do mezoterapii. Każdej z nas przyda się odnowa na wiosnę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna z blizną.
co myslicie o no scarze i dermatixie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysia z małym biustem
Dziewczynki ile płaciłyście za swoje bufory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allla2010
Czy ktoś używał plastrów Medigel Z w taki sposób, że łączył dwa takie plastry ze sobą? Moja blizna ma w długości 28 cm i dystrybutor jedynie może mi zaproponować dwa takie plastry, które musiałabym przycinać i łączyć (plastry w formie rękawków - blizna jest na ramieniu po samo zgięcie łokcia). Zastanawiam się czy w miejscu łączenia tych plastrów blizna będzie się dobrze goić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fałszywe wpisy na forach !
Fałszywe wpisy na forach internetowych !!! Uważaj co czytasz by nie przypłacić swoim zdrowiem. Niech powyższa informacja da wam do myślenia, zwłaszcza tym najbardziej zainteresowanym zabiegami, specjalistami i wydaniem swoich nie małych pieniędzy. Nie miejcie wtedy czelności pisać na forach i oczerniać swoich specjalistów za wasze nieprzemyślane wybory lub wybory dokonane przez prowodyrów ...do tego wynajętych. http://www.feelbeauty.eu/news/show/id/36/Falszywe_wpisy_na_forach_internetowych_!!!_Uwazaj_co_czytasz_by_nie_przyplacic_swoim_zdrowiem.html Portal Feelbeauty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do oparzona Wybacz nie odzywałam się trochę, obiecałam Tobie wysłać fotki-jednak nie wyślę. Powód jest prosty całe G na nich widać, raczej Ciebie zniechęcą. Powiem tylko tyle jestem po piątym laserzze, sama już widzę zmiany. Na pewno będę jeździała do skutku. Muszę robic przerwę 6 tygodni to czas ucieka w tym roku nie uda mi się jeszcze swobodnie chodzić w lato w krótkim rękawie ale wierzę w to , że za rok już tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×