Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość triple-five

blizny po oparzeniu

Polecane posty

Witam. Czytalam wasze wpisy o laserze.Ja tydzien temu mialam przeszczep skory. Mieszkam w Londynie wiec w zasadzie wszystko za darmo i od razu bez wiekszego czekania. Wylalam na siebie wrzatek. Sprzatanie,gotowanie i dziecko zreszta mniejsza o to. Poparzenie to 8% ciala z tymze 2-3 stopnia mam nie wiele bo na prawym przedramieniu na okolo reki na szerokosc dloni bez kciuka. Narazie wciaz w opatrunku i jutro ide wyjmowac te metaslowe pinezki (pelno ich) przytrzymujace skore ehhh boje sie troche. A w maju juz mam wizyte u chirurga plastycznego od blizn. DOstalam list lika dni temu ze mam wizyte a nawet nie wiedzialam. Szkoda mi bardzo tych ktorzy musza placic teraz bo koszty sa dposc duze a Polska nie refunduje. Zastanawiam sie nad blizna na rece i na nodze po przeszczepie. Jak to bedzie wygladac i ewentualnie jak to "schowac".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim . moze mi ktos pomoze..? w poniedziałek oblałam się wrzątkiem herbaty .. mam dość wielki sład na udzie i na brzuchu. na brzuchu jeszcze nie jest tak zle,jest wielkie zaczerwienienie,mam nadzieje ze zejdzie-to moje pierwsze pytanie. a na udzie jest o wiele gorzej,jest bardzo dużo pęcherzy i skóra jest jakby grubsza,obawiam sie strasznie czy nie bedzie blizn. teraz stosuje masci,ale nie przeciw bliznom,tylko lagodzace.. moze powinnam powoli zaopatrzyc sie w jakis dobry krem,moze ktos by cos mi polecil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łatka :P
do xxxdoraxx: smaruj cala rane alenatanem albo cepanem puki beda pecherze puki bedzie ropa i puki strupki nie zejda czyli blizna bedzie zagojona... potem polecam contratubex kilka razy dziennie masuj przed wcieraniem masci... kosztuje 30 zl..starczy na 3 tygodnie dermatrix drogi i nie wydajny i kosztuje w pl kolo 250-170 zlpoprawe widac ale starrcza na gora dwa tyg a na duza powierzchnie to ci wyplaty nie starczy.... wiec i tak polecam conatratubex kilka razy dzinnie ale pamietaj ze musi byc blizna zagojona... nie opalaj na sloncu blizny bo zmini kolor a na jesien zime jak opalienizna zejdzie to blizna zosatnie ciemniejsza......... do paulina... mam pyatnko mieszkasz w londynie i zabieg jest refundowany powiedasz... mowisz o laserze??>>> i drugie pyatnko czy uleglas poparzeniu tutaj w angli.. jestes w GP zarejstrowana... ptanie czy jesli ja uleglam wypadkowi w polce.. zarejstruje sie w GP albo nie musze(raczej musze) to tez moge skorzystac z takeigo zabiegu... albo np czy wiesz ile tutaj zabieg kosztuje prywatnie mniej wiecej... chce ,,isc na laser'' moze to cos pomoze.... z gory dziekuje:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do latka: kochana jutro moge sie dowiedziec spytac z tymze u mnie sytuacja wyglada tak ze mieszkam tu tzn papiery mam pracy na 2 lata uleglam oparzeniu tutaj karetka szpital od razu tutaj i u GP jestem zarejestrowana a czy Ty kochana mieszkasz tutaj? nie wiem jak z laserem mi nic nie propomowali poprostu powiedzieli o tym przeszczepie ustalili termin ale moge sie spytac ale to juz jutro ide z rana mam nadzieje ze jestes online :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jgajmt
Mam do spszedania plastry cica care silikonowe 12cm15 cena 100zl za szt odspszedaje te plajstry poniewasz moje blizny som jusz malo widoczne po kuracij cica care tel 889910412.magnum56780@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jgajmt
Mam do spszedania plastry cica care silikonowe 12cm15 cena 100zl za szt odspszedaje te plajstry poniewasz moje blizny som jusz malo widoczne po kuracij cica care tel 889910412.magnum56780@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jgajmt
Mam do spszedania plastry cica care silikonowe 12cm15 cena 100zl za szt odspszedaje te plajstry poniewasz moje blizny som jusz malo widoczne po kuracij cica care tel 889910412.magnum56780@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jgajmt
Mam do spszedania plastry cica care silikonowe 12cm15 cena 100zl za szt odspszedaje te plajstry poniewasz moje blizny som jusz malo widoczne po kuracij cica care tel 889910412.magnum56780@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Hana24: moje blizny po 3 laserze są odrobine gładsze...ja za specjalnie dużej róznicy nie widzę...ale znajomi mówią że widac :p efektem ubocznym są oczywiscie przebarwienia:/ nie wiem czemu aż tak unikałas ciepla?? moja skóra normalnie po tyg sie ładnie zagoiła.nic mnie nie paliło od ciepla.. jaki to laser?? jak sie po nim czujesz i czy zauwazylas efekty? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poparzony
Nie rozumie wielu rzeczy. Np jak wylewajac na siebie wrzatek mozna miec poparzenie III stopnia i miec póżniej jakąś straszną blizne ktora trzeba poddawać laserowi albo przeszczepy skóry, przecież poparzenie III stopnia jest tak dotkliwe że nie ma się czucia w poparzonej czesci ciala bo wypalają się nerwy, kolor ciała jest wtedy biały a nastepny stopień to już zwęglenie. Mnie na ręke wylała się benzyna, ręka paliła się dobrą minute, skóry nie miałem wogole a lekarze ocenili moje poparzenie na stopień 2b. Blizne mam na rece teraz taką jakby mi ktoś przykleił surowego kotleta schabowego do ręki. Nie wiem czy jest ktoś na forum poparzony od palącej sie benzyny. Jakbym wylal wrzatek na siebie to poparzenie podejrzewam max 2a. Maść dermatix kosztuje w w polsce 140 zł a nie 250zł i wystarczala mi na posmarowanie miejsca wielkosci dwóch dużych dłoni na tydzień. W razie czego pisać na maila moge sie wymienic zdjeciami poparzonrgo miejsca bo nie wiem czy mowimy o tym samym i o takich bliznach. kluskac@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łatka:P
do poparzony: nie doczytales zrobilam blad(250-170zl) mialo byc 150 -170 mama mi kupila w pl aptece i zaplacila 150 zl a cena od apteki zalezy ... to nie papierosy:P po drugie oparzenie bylo moze i mniejszgo stpnia... ale niestety lekarze z Nowego sacza zrobili mi (11-miesiecznemu dziecku) przszcep na swierze oparzenie z reki wdala sie gangrena... wypadlam z wuzeczna za mleko stojace na kuchence elektrycznej... tego tez nie pzrezcytaeles na wczesniejszych postach....... a jesli masz tak powazne oparzenie powienienes isc do specjalisty a nie kowala ... powinno byc zagojone nie powinno byc ropy ani zadnej mazi zeby smarowac contratubexem czy dermatrixem.... a pisalam ci tez ze dermatrix jest dobry ale nie wydajny... wydajnieszy jest contratubex... do paulina: jestem juz po przeszcepie paulino 12 lat.. uleglam poapzreniu w polsce majac IN od 2007 r i pracuje legalnie... ale nie ejstem w GP pyatalam raczej czy wiesz cos na temat lasera... czy t placic bo wiem ze to raczej zabieg estetyczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zygfryt
Po oparzeniu wrzatkiem też chyba można miejscami miec III stopień, jak się oparzy dużą powierzchnie, w sczególnosci u małych dzieci. Albo jak się zrobi zakażenie to też może sie zrobić III stopień. Ja miałem II B, roztopiony metal mi spadł na rękę, tylko na szczescie to była mała powierzchnia 1,5 cm x 2cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Latka ;P Dziekuje za odpowiedz. mam pecherze dalej chodz juz sa o wiele mniejsze i leci ropa,smaruje to mascia lagodzaca jaka mi lekarz przepisal o nazwie Argosulfan,to na razie nie zrezygnuje z tego, bo stosuje to dopiero kilka dni,moze wytrace ją prawie całą a potem skorzystam z którejś ktorą polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poparzony
Do xxdoraxx ja jak sie poparzylem (chciaz nie wiem czy pisac poparzylem czy moze pisać prawie spaliłem sobie ręke bo poparzyc to sie moza żelazkiem badz wrzątkiem) to smarowalem ręke mascia "Dermazin" masc ta przynosila mi ukojenie, chłodziła ręke i dzialala antybakteryjnie. Jest to maśc ktora sie smaruje zaraz po poparzeniu a nie na blizny. Nakładałem grubą warstwe i zawijałem opatrunkiem, pozniej juz tylko smarowalem bez opatrunku aż urosła mi blizna, dermazin kosztuje grosze kupowalem go w aptece w Stalowej Woli za mniej niż 3 zł za dużą tubke. Argosulfan tez stosowalem ale nie cala tubke zuzylem ponieważ ciezko go bylo zmyc z mojej dosc głebokiej rany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łatka:P
xxdoraxx jesli lekarz ci powiedizl zeby tamta mascia smarowal to smaruj........ chodz na kontrole.. dbaj o to zeby nie wdala sie infekcja ,...i czekaj az dedzie dokladnie zagojona dopiero wtedy zadbaj o nowa masc na to zeby blizna byla estetyczna... ja nei ejstem specjalista wiem z doswiadczenia... swojego i rodzicow...mialam przeszczeppoetem zabiegi korygujace.... wiec wiem co zrobic zeby bylo ok chodz i tak nie sa to efekty jakich bym zobie zyczyla... dlatego chce zrobic laser albo dermabrazje.. ale nadal nie wiem nic na ten temat... tzn nie wiem czy warto....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morfo
Chodzicie na basen? Mnie chodzi to po głowie, ale jeszcze się za bardzo wstydzę na samą myśl. Jak na Was ludzie reagują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA NIE CHODZĘ NA BASEN, NIE APIĘ SIĘ W JEZIORZE BO WIADOMO LUDZIE OD RAZU BY POUCIEKALI (MAM POPARZONĄ RĘKE I SZYJĘ ) CHODZĘ W STOJU KĄPIELOWYM ALE ZAWSZE NA TO T SHIRT TAKZE NIEZŁA LIPA. MAM 2 LAT I KAPIEL W BASENIE PAMIETAM JAK BYŁAM W PIERWSZEJ KLASIE SP. UMIEM I UWIELBIAM PŁYWAC. CZASEM WIECZOREM NAD JEZIOREM SOBIE POPŁYWAM JAK OCZYWIŚCIE NIE MA LUDZI :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łatka:P
ja chodze na basen:) nad jezioro czy rzeke, chodze z znajomymi , przyjaciolmi czy mezem z lu dzmi ktorzy mnie akceptuja nie traktuja jak wyrzutka.... chociaz ja nie dam rady swojej blizny zakryc ubraniem bo musialabym sie ubierac jak kibieta z alkaidy hehe w huste arafatke:P mieszkam od roku w londynie i ciezko mi bylo przekonac ludzi do sibei i do tego zeby mnie normalnie traktowali, przedewszyskim zachowuje sie jak norlany czlowiek, poprostu akceptuje siebie w miare mozliwosci,,,, wiem lato jest najgorsze czlowiek chce sie opalic fajnie ubrac....a tu lipa....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrrr.. : //
hey.. mam takie pytanko mial ktos juz operacje pooparzeniowa.. ja szukam caly czas lekarzy- dobrych.. Mam blizne na piersi i na brodzie i chcialabym sie jak najszybciej tego pozbyc.. macie jakis dobrych lekarzy gdzie dlugo nie bd czekac na operacje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam twardą skórę na nodze i brzuchu,choć z brzuchu powoli mi juz schodzi ,i widze kolor kolor prawie ze taki sam jak skory ktora nie ulegla poparzeniu wiec sie ciesze :D na naodze zaś tez powoli schodzi,ale widze zaróżowione.. wiec nie wiem czy to dobrze czy nie,mam nadzieje ze ten kolor różu zmieni się na jasny,jak reszta mojego ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do lenka. szczerze to już sama nie wiem czy dobrze zrobiłam idąc na laser bo wcześniej miałam bliznę takiego samego koloru jak resztę ciała a teraz jest czerwona a jak jest mi zimno to aż sina się robi. może jest trochę gładsza ale bardziej widoczna. wcześniej jak chodziłam na solare to w miarę wyglądałam .nawet w stroju się opalałam nad morzem (chociaż włosami trochę się kryłam) a teraz jest czerwona plama i opalanie wykluczone. na te wakacje to chyba stój do nurkowania mi zostanie. chyba oszaleję przez te wstrętne blizny!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do lenka. szczerze to już sama nie wiem czy dobrze zrobiłam idąc na laser bo wcześniej miałam bliznę takiego samego koloru jak resztę ciała a teraz jest czerwona a jak jest mi zimno to aż sina się robi. może jest trochę gładsza ale bardziej widoczna. wcześniej jak chodziłam na solare to w miarę wyglądałam .nawet w stroju się opalałam nad morzem (chociaż włosami trochę się kryłam) a teraz jest czerwona plama i opalanie wykluczone. na te wakacje to chyba stój do nurkowania mi zostanie. chyba oszaleję przez te wstrętne blizny!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do hana24: to u mnie z blizną jest dokładnie tak samo jak u Ciebie..tylko,że u mnie długi rękaw nawet w lato :( lekarz mówił,że te przebarwienia to normalny efekt uboczny:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allla2010
A jak sobie radzicie z ochroną blizny przed słońcem. To będzie moje pierwsze lato z blizną i mam pewne obawy. Co prawda na razie nie jest jeszcze tak gorąco więc nosze długi rękaw i smaruje ramię filtrem. Ale co później? Macie opracowane jakieś sposoby? Myślałam o uszyciu rękawka na rękę gdy temperatura będzie bliska 30 stopniom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda3112
używałam plastrów medical Z na bliznę,podobno dobre są tez na blizny po oparzeniach. Jeden plasterek miałam 3miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poparzony
Dowiem sie może o kogoś czy czerwone wypukłe blizny po poparzeniu bledną? Mial ktoś takie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda3112
podobno przy takiej terapii uciskowej bledna... moja kolezanka nosila takie ubranie po oparzeniu, znosila chyba 3 takie komplety, sporo zaplacila ale nie ma bliznowcow i sa blizny blade. Ona tez polecila mi te opatrunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avzsvz
witam podobnie jak Wy na tym forum mam bliznę na szyi. jest duża i widoczna. chciałam się dowiedzieć jak u Was wygląda sytuacja z pracą. czy pracujecie jak normalni ludzie? przepraszam za to głupie wyrażenie, ale chodzi mi o to, czy nie mieliście problemów ze znalezieniem pracy? bo ja teraz kończę studia i zaczynam rozglądać się za pracą, ale jestem pełna obaw, ze nikt mnie nie zatrudni. czy ktoś może mnie pocieszyć i pochwalić się swoja pracą i że jest doceniany mimo przeciwności losu? pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poparzony
Do Magda3112 jak to sie nazywa i gdzie moge kupic, jak drogie to moze byc? Byłem niedawno u dr Mariana Owoca z Brzozowa podobno bardzo dobry lekarz jezeli chodzi o poparzenia dal mi masć po ktorej jak twierdzi blizna zblednie i zrobi sie gładka ale za 5 lat, bylem u niego wczesniej jak jeszcze byla rana dal mi tez inna masc po ktorej mi sie chyba szybciej zagoiło. Co oczywiscie najgorsze wakacje nad jeziorem moge sobie wybic z głowy a mieszkam akurat 14 km od zalewu solinskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×