Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

z tego co ja wiem tylko usuniete chirurgiczne znamie daje pewnosć że wszystko jest wyciete tzn. Jezli po badaniu histo....... wyszło by że w tym znaniu były jednak komórki rakowe to przedewszystkiem oprócz obserwowania blizny to trzeba sie udac do onkologa! Chirug wycinając znamie wycina je całe!!! Onkolog moze potem tyllko juz badac czy nie było wczesniej jzu jakis przezutów. natomista jeżeli chodzi o wypalanie laserem to nie zostają wyciete te komreki zreszta zawsze przy zabiegu chrugicznym lekarz tez wycina Ci znamnie z marginiesm skóry dla twojego bezpieczeństwa \"gdyby jednak coś\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha111
Dziękuję za odpowiedź. Już nie wiem co mam robić i myśleć. Przecież usuwałam to znamię u chirurga-onkologa. Pani doktor powiedziała, że nie ma potrzeby wycinać tego chirurgicznie, tylko obserwować. Chyba jeszcze raz pojadę do niej porozmawiać bo mam stracha. Skoro to znamię jest już usuniete, to nie rozumiem dlaczego kazała mi uważać na miejsce po usunięciu i naklejać plaster.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajrzał pod plaster musiałam zobaczyc szycie :) Blizna taka 2 cm góra i tylko pozioma kreska bardzo cieniutka szybko sie wtopi w skóre zreszta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meta
ile kosztuje taki zabieg???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj lekarz jest do konca roku na zwolnieniu :((((((((( czyli wszystkie moje plany na totalna odmiane legly w gruzach. Juz nawet urlop w pracy sobie zalatwilam ... co za koszmar. Moze ktos ma do polecenia na juz lekarza w Warszawie, tylko odam ze chce usuwac znamie z twarzy wiec kwestie jego doswiadczenia w jaknajlepszym szyciu jest dla mnie kluczowa ... HELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLP!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość --==-
Hej, ja podałam namiary na lekarza w Warszawie na pierwszej stronie topiku. To jest lekarz dermatolog, pracuje w klinice Damiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie ten lekarz jest niedostepny do konca roku :(((. Juz wszystko mialam istalone a tu taki klops. A mialam nadzieje ze w nowy rok wejde juz odmieniona ;((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może warto poszukac nowego lekarza w warszawie myśle ze w tak dużym miecsie to nie jets zaden problem A lepiej zrobic sobie teraz bo do wiosny sie zagoi:) a do Sylkwestra to juz bedzie tez super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woalalbym kogos poleconego, nawet jak ma to byc przez forum. Jednak jak czegos nie mi ktos tu nie poleci to zdecyduje sie na www.melitus.pl ta klinike. Drozsza troche od Damiana ale osoba ktora ja zalozyla bardzo duzo ostatnio sie wypowiadala w TV i jakos wzbudza moje zaufanie. Wiec raz kozie smierc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nardia
Jestem wolna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jestem juz po zabiegu i teraz moge sie z wami tym wszystkim podzielic. Po pierwsze czuje sie wolna!!! Jakis juz czas przed zabiegiem probowalam pogodzic sie ze swoja uroda i wmawialam sobie ze jest ok itd. pomoglo troche ale i tak w koncu zdecydowalam sie na zabieg i dopiero teraz wiem jak mi to przeszkadzalo czuje sie niesamowicie pieknie, ciesze sie niezmiernie, ze to zrobilam. Balam sie bardzo, ze mnie zeszpeca, bo znamie bylo na twarzy, i to w centralnym miejscu choc male to nie cierpilam go. Zabieg kosztowal 250 zlotych, czytam wasze wypowiedzi i widze ze placicie gdzie indziej mniej ale jak to bywa z towarem czy usluga - czesto tansza jest gorsza. Ja wykonalam zabieg we Wroclawiu w prywatnym gabinecie chirurgii plastycznej. Wyszlam z zalozenia ze jesli moja twarzyczka ma isc pod skalpel to tylko profesjonalisty plastyka ktory twarze operuje na codzien. Dokonalam dobrego wyboru. szwy mialy zostac zdjete po tygodniu ale w efekcie pani doktor zadecydowala ze mam przyjsc po 3 dniach ona obejrzy i jesli sie zrosnie to sciagnie, bo podobno im wczesniej zdjete szwy, tym lepiej gojaca sie blizna...i zdjeto mi szwy po czym naklejono na kolejne 3 dni specjalny plasterek robiacy za szwy by rana sie lepiej zrosla. Po odklejeniu plastra bylam pod wrazeniem, choc z boku ciecia pojawil sie nieladny siniak z powodu znieczulenia (czasem tak sie zdarza gdy znieczulenie wstrzykiwane jest w delikatne miejsca) ale samo ciecie bylo jak zwykle skaleczenie, zadrapanie. Teraz juz siniak znika jest prawie niewidoczny a blizna jest jasnorozowa, trzeba sie przyjrzec z bardzo bliska by zobaczyc ze tam jest jakies przeciecie. Wiem, ze blizna calkiem nie zniknie zawsze bedzie jakis slad ale i tak wole ja niz znamie. I nie sadze by blizna byla 2 razy wieksza od znamienia. Przynajmniej u mnie tak nie ma. Oczywiscie zalezy to tez od chirurga ktory operuje. Poza tym mam nedzieje ze zblednie i zmniejszy sie na tyle bym zapomniala gdzie dokladnie jest;) Pani doktor polecila mi masc na blziny "Dermatix" ktora jest podobno droga ale najbardziej skuteczna ze wszytkich. Mozna jej jednak zaczac uzywac dopiero po miesiacu od zabiegu, gdy rana bedzie calkiem zagojona. Bo to jest masc na blizny nie na rany!!! tymczasem chodze juz bez plastra ale staram sie nie moczyc rany ani woda ani nie nakladac na nia zadnych podkladow pudrow fliudow bo jest to nie wskazane do miesiaca. Przemywam tylko kilka razy w ciagu dnia spirytusem salicylowym (to najlepsze dla gojenia) i nie dotykam nie zdrapuje strupka, ma sie zagoic samo. Chcialam wam jeszcze powiedziec na zakonczenie tego dlugiego wywodu ze jesli tylko macie znamie, pieprzyk ktore rodza w was straszne kompleksy, za kazdym razem staracie sie je zaslonic zakorektowac a ich brak odbudowalby was to idzcie na zabieg. Nie boli nic. Uwierzcie mi ze nie czulam nic. Mialam tylko wrazenie ze cos mi rysuje na twarzy a ona wtedy ciela. Caly zabieg trwal okolo 15 minut. Nie ma mowy o zadnej krwi, a juz na pewno ty tego nie widzisz. Wstajesz z naklejonym plastrem a jak odkleisz na drugi dzien to widzisz juz gojaca sie ranke. Po zabiegu pod plastrem czulam lekki bol, jakby pieczenie ale to przeciez normalne, skoro zostalam naruszona skalpelem. Ale nie am sie czym przejmowac bol jest zaden a efekt....:) chcialam was jeszcze przestrzec byscie nie podejmowali decyzji pochopnie, bo to wasze cialo. Jezeli znamie nie zagraza waszemu zdrowiu nie jest w widocznym miejscu a na codzien je i tak zaslaniacie ciuchami czy wlosami to nie wiem czy warto...ale jak juz sie zdecydujecie poszukajcie dobrego chirurga ktory od lat zajmuje sie usuwaniem takich rzeczy, pojdzcie na konsultacje, zobaczcie jakie on ma podejscie, bo jezeli lekarz wam od razu niby w promocji proponuje ze usunie i to i tamto to uciekajcie jak najdalej!!! Trzeba wyczuc czy to dobry chirurg czy tylko zwykly materialista. Ja osoboscie trafilam na bardzo mila pania doktor. Nie namawiala nie zachecala ale tez rozumiala ze pieprzyk moze byc zrodlem moich kompleksow! Jestem z wami!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postanowilam nie czekac, tylko znalesc kogos innego. I znalazlam. Facet specjalizuje sie w usuwaniu znamion, a klinika ma fachowcow w kazdej dziedzinie. Wiec powinno pojsc wszystko bez problemow. Tak jak napisala lili20 na sylwestra bede juz odmieniona :). Boje sie ale wiem ze dobrze robie ... Dam znac jak juz bede po poniedzialku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grand
Jest to normalne zjawisko gdy jeden pieprzyk odpada pozostawiająć po sobie zdrową skóre a w obrębie robi się nowy o wielkości 5mn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko do Nardi bo właśnie ja mam jeszcze szwy a minął doładnie tydzień od zabiegu i dziaj zapytam sie czy nie mogły mi juz dzisiaj ich sciagnac bo jak nie to dopewiro za tydzień ale chodzi mi o ten strupek bo mi sie nie zrobił? nie wiem czy to dobrze czy nie? narzie mam niebieksie szwy na takim różowym paseczku mojej skóry. Musze sie jeszcze zapytac dziaj chirurga o to ale mam nadzieje ze mi dziaj sciagnie te niebieskie szwy bo mnie troszke wnerwiwiają bo rzucaja się w oczy hi a juz widze ze blizna juz sie zrobiła i ładnie sie zrosło wiec chiałabym sie pozbyc tej niebieksiej nitki :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszytskim.Chciałabym się Was spytać czy ktoś usuwał znamiona w Białymstoku u Pana Dmitruka , bo słyszałam co nieco o nim ale mało jednak.Jedna osoba tu napiała o tym Panu ale niewiele , także byłabym wdzięczna za jakiekolwiek informacje , czy ten Pan skutecznie usuwa , ile się czeka na wizytę itp .Dziękuje z góry.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do lili20 Jak wygooglalam Dematrix to w jednej z aptek on-line wyszlo ze z 168,27 przeceniono ja w promocji na 109 zl. Tylko nie wiem czy ta promocyjna cena jest faktycznie promocyjna czy nie, ale jak normalnie kosztuje 170 zl to faktycznie masc ekskluzywna. Ale z drugiej strony, jak ma faktycznie pomoc, to chyba warto, niz chodzic z blizna do konca zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szwy sciagniete adnie i szybko sie goi taezr czekac az odleci strupek ale nie mam pojecia ile to moze trwac? Dzieki za informacje sotyczcaa tej masci ale faktycznie jets dla mnie za droga wiec zdecyduje sie jednak na Cepan ale jeszcze trzeba troszke poczekac na moje wyniki histopatoogiczne tez musze poczekac ale odbiore je dopeiro przy wizycie kontrolnej za jakies 3 tyodnie mam nadzieje ze wszystko bedzie oki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczesniej pisalas ze nie mialas strupka, teraz ze czekasz az odleci ... zrobil sie po zdjeciu szwow??? Strasznie sie boje. Sama nie wiem czego dokladnie, tego ze dowiem sie czegos niepokojacego, tego ze mi powie ze nie mozna bo cos tam. Od jednej pani slyszalam ze lekarz nie dal jej usunac znamienia bo miala duzy blisko ust i powiedzial ze moze to uszkodzic nerw i przez to miec wplyw na kszatalt ust ... jakis koszmar. Ja tez mam blisko ust, ten wiekszy :( mam nadzieje ze da sie to wyciac. Poza tym to boje sie efektu, tego ze bedzie sie dlugo goic, albo ze bedzie brzydki slad. Chcialabym juz byc po. Pytanie techniczne ... czy mam tam jechac z kims? Czy bede mogla sama wrocic samochodem? Nie wiem jak silne jest znieczulenie i czy nie byloby wskazane zebym poszla tam z osoba towarzyszaca? Odlilczam dni do poniedzialku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nardia do lili20
Lili nic sie nie martw. Tez spodziewalam sie strupka jakiegos widocznego, a tu poza nitkami (u mnie byly czarne:P) nic nie widzialam. Po zdjeciu szwow bardzo dokladnie sie przygladajac ujrzalam malutki strupek w ksztalcie kreski powstaly na cieciu, ale po kilku dniach nawet nie wiem kiedy odpadl. I teraz jest tylko rozowa kreska. Jak sie zagoi bedzie prawie biala jasniejsza od skory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evvela
Kurde, a ja jestem niezadowolona. Miałam usuwane laserem i niekóre zeszły a niektóre trzeba było drugi raz przypalać i z tego co widzę niektóre nadal nie zeszły....Zaczyna mnie to wkurzać bo ile można ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama4
dziewczyny, czy któraś z Was miała pieprzyka dwubarwnego? czarny i pofałdowany w środku a brązowy na zewnątrz (caly wypukły) i okazało się, że jest na szczeście niegroźny? ja mam takiego i bardzo boję się wizyty u dermatologa. spać po nocach czasem mi to nie daje, ale na wizytę jeszcze się nie umówiłam (przyczyna prosta: w tym tyg. mam obronę pracy mag.-jeśli coś jest nie tak, to lepiej jak się dowiem po obronie, tydzień w tą czy w tą nic nie zmieni) średnica ma centymetr. nie był opalany, ale jest w pachwinie i to oznacza, że przez cały czas był narażony na otarcia ubrania i skóry. piszcie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama4
i czy znacie jakiegoś dobrego dermatologa w lodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apoteoza
ja mialam takiego podobnego tylko mial ok 6-7 mm, wypukly z zewnatrz jasniejszy w srodku czarny i taki lekko pomarszczony , mialam na plecach mniej wiecej w miejscu hdzie nosi sie pasek tak ze tez nie raz i nie dwa podrazniony, wycielam i okazalo sie ze jest OK!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj widzialam faceta ktory na twarzy mial blizne w miejscu mniej wiecej tym co ja mam znamie. Blizna byla dlugosci ok 1,2 cm i szerokoscci ok 1mm, lekko wklesla i bardziej rozowa od skory twarzy. Moze u faceta to nie wygadalo tak zle, ale jak sobie pomysle ze mialabym miec cos takiego to zaczynam sie zastanawiac czy nie spnikowac i nie zrezygnowac. Sama nie wiem, jestem przerazona. Nigdy nie widzialam nikogo po takim zabiegu :( Niech mi ktos napisze ze bedzie dobrze ... i nic nie bedzie widac. Ewidentnie potrzebuje kopniaka na odwage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nardia
Nardia czy podałabys mi namiary na tą Panią doktor we wrocku? dzięki tez sie musze z tym problemem do dobrego specjalisty udac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet home
Hej dziewczyny :) Ja miałam duży czarny pieprzyk na pleckach w miejscu gdzie koncza sie spodnie...musialam go wyciac. Zrobilam szczepionke przeciw zoltaczce itd. (3) t bylo 6 llat temu. Wycinali mi studenci w szpitalu...Bylam 1 dzien w szpitalu w Szczecinie.Bylam mlodziutka i nie wiedzialam ze istnieja kremy na blizny :( i teraz mam taką wypukłą bliznę na plecach tak na 4 cm :( Można po 6 latach coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nit19
Witam wszystkich...mieszkam w Koszalinie i od pewnego czasu mam zamiar wybrac sie do chirurga w celu usunięcia znamion z twarzy (ok. 15 - sa dosć male). Chciałbym sie dowiedzieć czy ktoś korzystał z usług chirurga w tym mieście?? Jesli tak to ile kosztowała ta"przyjemność"?? Aha...i czy moge to zrobic w wieku 19lat..tz. czy spowrotem nie wróca te znamiona..?? Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po. Skonczylo sie na usunieciu jednego, dr powiedzial ze skoro do tej pory nie mialam robionych zadnych zabiegow to zrobimy pierwszy probny, zeby przekonac sie czy nie mam sklonnosci do bliznowcow i jak sie wszystko bedzie goic. Slad ma byc w ksztalcie moich zmarszczek mimicznych, ktore mam przy ustach od smiania sie. Ma tobyc imitacja tego co juz i tak delikatnie sie wytworzylo mimicznie. Poza tym znieczulenie, 20 minut zabieg, szwy ktorych prawie nie widac, bo dal mi lusterko zanim zkleil plastrem. Wygladalo na male i jak na razie ok. Kazal przemywac spirytusem, albo woda utleniona raz na dwa dni i przyjsc za tydzien na zdjecie szwow. Jestem (przynajmniej na dzien dzisiejszy) bardzo szczesliwa. Czuje sie jak odmieniona, pomimo ze chodze z plasterm i nie znam do konca efektu mojej decyzji. Ale wiem ze chcialam to zrobic i bardzo sie ciesze ze wreszcie sie zdecydowalam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama miała usuwane piegi, głównie (tzn ten największy)chodziło o pieg na twarzy, który był wypukły, i z kazdego roku na rok rósł, dlatego został on odrazu po badaniu oddany do badania onkologicznego. Do dziś blizna łądnie się goi i ogólnie moja mama jest zadowolona. Zabieg wykonał Dr Broma, w warszawskim model med.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Tofeee ulga co? :) Zagoi sie i niec nie bedzie widac tak jak jednemu gostkowi z mojej szkoły o którym napisałam wcześniej A jeżeli chodzi o mnie to goi sie strupek był jakies malutki takie nic Tylko ze mam jedno ale moja blizna jets hmm... no troszke rózwowa ale to normalne ale w miejscu cięcia jets ciemniejsza kreska i włąśnie nie wiem czy te szwy tak do konca sie usuneły te które miały odlecieć ze stupkiem poczekam jeszcze troszke i bede to obesrwować a potem zobaczymy A czy u was tez tak było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×