Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

Gość sada15
Upss...wysłałam bez żadnego opisu..ale już to nadrabiam. Wczoraj byłam w Kriomedzie u dr Atamana, szczerze mówiąc zaczęłam się trochę bać jak tam weszłam. Byłam umówiona na 16:40, ale weszłam przed czasem. Doktor w wieku ok 55 lat i pielęgniarka - bardzo miła zresztą. Doktor obejrzał moje "pieprze" i te największe odłożyliśmy na późniejszy czas. Wczoraj jakos tak wszystko szybko sie potoczyło, że zdecydowałam się na usunięcie przez CO2 (laserem) dwóch innych nie takich całkiem malutkich (były wupukłe ale na ok 3 mm) nad skronią i na brodzie. Samo ukłucie i wstrzyknięcie znieczulenia mnie zabolało, a reszta to błachostka...czułam tylko zapach palonej skóry.Myślałam, że wstanę lekko zakrwawiona, ale to wyglądało jak głebiej rozdrapany syfek) Przemiła pielęgniarka nałozyła mi na to mały plasterek i maść z antybiotykiem. Wyszłam a mój mąż był zdziwiony że tak szybko i nie myślałą nawet że coś z tym tego dnia zrobię (szczerze to mi to odradzał). Nic mnie nie boli. Jestem dzisiaj normalnie w pracy i mam kontakt z ludźmi, tak więc Kochanie))) to nie jest straszne. Za ta imprezę czyli 2 sztuki zapłaciłam 100 zeta i zakupiłam jeszcze spirytus salicylowy i plasterki.Obawiam się oczywiście co będzie z tymi większymi sztukami, wtedy będę musiałą posiedzieć tydzień w domu bo to centrum twarzy, ale póki co wizytę mam dopiero 04.01.2007) więc wtedy napiszę co i jak. Do Sonka24, mieszkam w okolicy Będzina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosiufka
Czesc Dziewczyny! SŁuchajcie, mam pytanie odnosnie znamion własnie.. pomozcie.. Najpierw powiem, iz moje znamie jest brazowe, tak ma ok 5mm srednicy i jest na plecach.. kiedys, jakies 8 lat temu bylo powadzone podczas wygłupow z siostra.. i teraz tak ok 1 cm od znamienia czuje kłucie:( dlatego sie boje i chce isc z tym do lekarza.. no własnie ale do kogo? czy pojsc do dermatologa, czy pojsc do chirurga onkologa? powiem, ze bardziej by mnie satysfakcjonowalo wyciecie i potem badanie histopatologiczne.. Moze ktoras z Was jest z gdanska i mogłaby mi polecic np lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sada
Zosiufka) Nie jestem z Gdańska - ale nie ważne gdzie mieszkamy, co do leczenia jest taka sama procedura. Umów się na wizytę do Twojej przychodni albo prywatnie do dermatologa (znajdziesz ich na necie) a ten bądź ta poradzi Ci co dalej robić, do kogo się udać i jeżeli chodzi o wycięcie to da skierowanie, wtedy w przyszłym roku będziesz mogła zrobić to ewentualnie bezpłatnie - na kase chorych. Odwagi i działaj. Niepokojace jest to że Cię to boli, więc nie zwlekaj. Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosiufka
Dzieki za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sada15, moje znamiona po usunięciu są rzeczywiście mało widoczne, pod makijażem prawie w ogóle, oczywiście oprócz jednego, tego największego, który niestety coraz bardziej brązowieje pomimo stosowania maści. Moje zdjęcie Ci nic nie da, gdyż usunęłam tylko te, które najbardziej mi przeszkadzały a resztę zostawiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sada15
Dzięki asiunia76, ja mam nadzieję że po tych małych tez nie będzie prawie śladu. Minęlo 5 dni od zabiegu a ja juz mam mocno zaschniete strupki, licze że do świat odpadną same. Bardzo ale to bardzo chciałabym sie pozbyć szczególnie tych trzech dużych z twarzy, ale zdaje sobie sprawe ze gojenie się ich zajmie więcej czasu i będę musiała być przynajmnie tydzień w domu. Ciekawe dlaczego brązowieje Ci ten duży, czyzby go mało wystarczająco wypalili?? Masz racje fotki chyba malo dadzą, jedynie innym mniej odważnym mogłyby pomóc w podjęciu decyzji o usunięciu zbędnych niedoskonałości. Ja oczywiście nie namawiam nikogo do tego typu zabiegów, jeżeli jest to małe i w niczym nie przeszkadza. Moje "pieprze" są mało estetyczne na twarzy i mają ok 7mm. Tak więc musze być odważna i sie tego pozbyć.Napisze Wam później czy mam jakieś ślady po tych dwóch mniejszych co usunęłam. Pozdrawiam i życzę wszyskim na forum Wesołych Świąt)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubeczek101
Do Sada 15 hej ja tez usuwałam w kriomedzie znamie z mysla ze oprocz znamiona znikna takze wlosy. teraz co prawda po 2 tygodniach sad po znamieniu wyglada super juz, w ogóle niewdoczny ale wlosy rosna dalej:( wiec nie jestem zadowolona w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TOO
cześć dziewczyny dawno się nie odzywełam ,bo dość dawno tu nie zaglądałam.Soda 15 ja usunęłam w Kriomedzie łącznie chyba 21sztuk. Jestem bardzo zadowolona i nawet coraz bardziej sie sobie podobam.Tak naprawdę to 2 mam do poprawki i być może trzeci tez,ale zobaczę (bo juz się chyba dopatruję) Te dwie co chcę poprawic to przy najblizszej wizycie leciutko jeszcze wypale ,ale one były spore i wypukłe. wydawało mi się ,że inne dwie nie bardzo ładnie mi się goiły (pomogłam odpaść strupkom)i miałam wrażenie ,że zaczęły mi brązowiec.Ale myślę,że mój podkład mógł troche na to wpłynąć bo może przebarwił to albo co?-niewiem......,i kiedyś lekko zaczęłam to zdrapywać paznokciemi zeszło mi to przebarwienie.potem lekki strupek(nie taki jak po wypaleniu lecz jak po zadrapaniu)i odczekałam chyba ze 2-3 tygodnie i zaczęłam smarować contratubex-em rano przed malowaniem wieczorem ze dwa razy. Rewelka. ślad nawet czerwony z dnia na dzień jest coraz słabszy myślę ,że w sylwka nie będe mieć wcale śladu. Niektóre to daje słowo nie pamiętam dokładnie w którym miejscu miałam.Pierwsze usuwałam koncem maja i po dak długim okresie nic nie widać dla niewtajemniczonych. Jeszcze raz polecam jesli tylko nadaja sie do wypalenia RÓBCIE TO(oczywiście jak wam przeszkadza )Miałąm ochotę jechać w grudniu ale mam tak zwariowany okres w pracy ,że nawet nie miałam jak. Ale w styczniu kolejna partia. Soda zastanawiam się tylko dlaczego miałaś tak tanio (czyżbys pięknie potrafiła mrugać oczkami?).Mimo wszystko ta sama przychodnia i wogóle ,a ja przy chyba trzeciej wizycie przy usuwaniu łącznie 10 sztuk dostałam dopiero dobra "promocję "bo wyszło po 60 od sztuki ( w tym badania hist) SONKA jak tam ruszłaś z tym ?A co z rozstepami? I jak tam ...jest nowa miłość? Asiunia76 cieszę sie ,że też Ci się fajnie goja .Polecam na te bardziej uparte contratubex(może trzeba przez jakiś czas stosować ,ale widzę z perspektyey ,że mnie to pomaga Alem się rozpisała.Już chyba lepiej jak piszę częśćiej a mnie? WESOŁYCH ŚWIĄT pozdrawiam i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sada15
Hej "TOO" i "kubeczek101", ja usuwałam równy tydzień temu i odpadły mi juz te pierwsze strupki, nie ukrywam ze podważyłam lekko strupki do odpadnięcia, bo juz normalnie haczyły i odstawały. Myślę, że wszystlo dobrze się zabliźni. Mam pytanie?? po jakim okresie normalnie przemywałyście woda z mydełkiem te miejsca bo ja chyba po 2 dniach. Nie spodób umyć twarz samym wacikiem będąc pod prysznicem. Mam nadzieję, że za tydzień wszystko się zagoi. Ja też będę robiła dalsze ruchy w usuwaniu. Tylko ocenię jakie będą miejsca po wypalonych pieprzykach. Buziaki może jescze coś napiszę przed świetami)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonka24
Do TOO szkoda gadac u mnie sie nic nie zmienilo pieprzyki sa dalej rozstepy coraz wieksze a kasy brak, adwokaci za duza sobie licza za sprawy :-) Nowej milosci nie ma bo jestem tak zakompleksiona ze raczej sobie nikogo nie znajde. Eh nawet mnie swieta nie ciesza. Pozdrawiam y Zycze Wszystkim Wesolych Swiat :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wszystkim biorącym udział w tej liście dyskusyjnej, dzięki tym postom czytanym przeze mnie od 2-3 miesięcy zdecydowałem się w końcu działać ( mobilizująco działają takie informacje, że każdy się przecież boi, ale coś zaczyna z tym problemem robić ). Przed 2 tygodniami podczas jednego zabiegu pozbyłem się 10-ciu sztuk ( chirurgicznie w szpitalu ). Dzisiaj wyniki, na szczęście dobre.W moim przypadku to nie koniec wojny, to tylko pierwsza bitwa. Zabieg trwał ok. godziny na normalnej sali operacyjnej, w znieczuleniu miejscowym 5-6 zastrzyków, może więcej. W szpitalu spędziłem w sumie 4 godziny. Wczoraj były zdjęte szwy, wszystko się ładnie goi. Mam nadzieję, że panie wybaczą mi ingerowanie w listę, która jest z założenia dla kobiet :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14:21 erica KOCHANE! zakłądam ten topik, zeby pomóc nie tylko sobie, ale być moze innym dziewczynom, kobietom, z podobnym problemem. Mam 20 lat( wydaje mi się, ze to nie za dużo;p) i mam problem, który dotyuczy zmian barwnikowych na twarzy. Moze nie mam ich na całej twarzy, ale między innymi pod nosem, na nosie, na policzkach i to jest dl amnei bardzo krępujące, Uważam siebie za atrakcyjną osobę...tylko te pieprzyki nie daja mi spokoju. Chciałabym je usunąc, ale nie widze już nadzieji. BYłam raz na zamrażaniu pieprzyka pod nosem, ale jak już sie wszystko zagoiło, to zmiana wygląda tak samo jak przedtem tylko moze jest bardzije płaska..wszyscy mi mówią, zeby dac sobnei spokój, lekarze mnie olewają, a dla mnie to na prawde problem....pomóżcie, piszcie o swoich doświadczeniach, moze któraś z Was wykonywała zabieg usunięcia z dobrym skutkiem!!!!!!!!!!!!!!!czekam na wasz odzew! 20:17 irminka nie wiem czy zabrzmi to jak porada, sama wyciagnij wnioski: usunelam 3 wstretne \"odstajace\" pieprzyki: 2 na szyji i 1 na brzuchu- zostaly mi blizny; nie przeszkadzaja mi zupelnie ale zastanow sie co z buzia moze byc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM. \'Mam pytanko. MIALM usuniete znamie skalpelem mam ok 1 cm...taka linike..bylo to miesiac temu czy juz moge uzywac kremow do blizn? POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a zagoiło się
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haidi..22
heyka! ;) Ja mam miec usuwane znamie na twarzy w ten poniedziałek. Samego zabiegu się nie obawiam, jednak martwię się czy ta 1cm blizenka nie będzie bardziej widoczna niż to znamie?? Mam pytanie do OKSANKIOOOO : jak wygląda ta twoja blizna po wcieciu? Pisałaś że ma 1cm, ale jest szeroka? ja też będę miała wycinane..... Kurcze żeby potem tego nie żałować, w koncu mam to na twarzy... Odpisz proszę, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamkatowice
Witam wszystkich! :D Mam sporo pieprzykow na calym ciele. Bardzo przeszkadzaja mi dwa na reku (przedramie). Wymiary to jakies 3 mm na 3 mm i 5mm na 5mm. Sa jasnobrazowe. wygladaja nieciekawie. Zastanawiam sie nad usuieciem ich. Czy mozna zrobic cos takiego na NFZ czy tylko i wylacznie prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a-n-n-a
hellow, mam znamie srednicy 0,6 cm na srodku nosa,jest jasnobrazowe, wypukłe, oraz bardzo widoczne w końcu to srodek twarzy.przeszkadza mi, mam z tego powodu straszne kompleksy(nie lubie zdjeć,gdy ktoś jest blisko mnie itd) i chce je usunać ale po przeczytaniu wszystkich waszych porad zaczęłam sie bać!! boje sie że blizna bedzie duża (niby jest 2razy wieksza niż znamie). Prosze o porade oraz o informacje na temat przychodni/poradni badz chirurga w Opolu pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sada15
Do adamkatowice) Możesz usunąć pieprzyki na kasę chorych, musisz jednak mieć skierowanie od dermatologa do przychodni chirurrgii krótkoterminowej. Ja usuwałam na Sokolskiej w Katowicach w Kriomedzie. Pierwsze 2 płaciłam po 50 zł/sztuka, ale wiem ze można z początkiem roku zrobić toz refundacją 100% z NFZ. Miałam usuwane 2 pieprzyki i czekam do 1 lutego na efekty czy wszytko się zagoi i nic nie będzie sie odnawiać. Jak na ta chwilę jestem zadowolona a sam "zabieg" to nic strasznego (bardziej boli depilacja brwi u kosmetyczki) Wybierz się tam na konsultacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haidi..22
Juz jestem po!!! Prawie nic nie bolało hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM JA jestem miesiac po mam kreseczke na ok 1 cm. Jets koloru rozowego moze troche tez czerwonego. Mam nadzieje ze bedzie biala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haidi..22
Byłam dziś zdjąć szwy :) Wypytałam dokładnie mojego chirurga-dermatologa plastycznego o to czym smarowac poźniej moją blizenkę, czy może cepanem lub contratubexem (a oba mają te same działanie). Powiedział ze najlepiej i najszybciej bedzie się goić i będzie mniejszy ślad jeśli niczym tego nie będę smarować, jedynie mocno natłuszczać np. zwyklą wazeliną. Moja mam też u niego wycinała w zeszłym roku większe znamie na twarzy, stosowała się do jego zaleceń i nie ma śladu po tym :) Więc też zaczynam od jutra stosowac wazelinkę. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oksanka0000
Dodam..ze kreseczka jest jak wypukla jak dotykam znjaoma mi powiedizla ze musz eto usunac raz jescze bo tak mi zostanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haidi..22
Ale czy ta znajoma to lekarz? Zna się na tym? Bo z tego co ja wiem, kreseczka będzie minimalnie wyczuwalna... Ale z miesiaca na miesic coraz mniej widoczna. Moja mama miał ausuwane już prawie rok temu, i sama widziałam - blizna się spłaszczała z miesiaca na miesiać, a teraz już prawie nie widze wktórym to było miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie czytałam całego topicu, parę postów z ostatniej stronki, wybaczcie... :) ja usuwam znamiona na Fundusz - byłam u dermatologa na konsultacji (nie jest wymagana ale sama dla siebie chciałam) potem u swojego lekarza po skierowanie i czekałam w klinice plastycznej na pierwszy zabieg dwa miesiące dziś zdjęli mi szwy z pierwszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usunęłam pieprzyk
właśnie wczoraj - pierwszy, w poniedziałek idę na kontrolę.cieszę się bo na szyi miałam takiego dużego blee i nie mogłam łańcuszków nosić.jak mi się ładnie zagoi to będę następne już czekają.Nie bolało i usuwałam na kasę chorych więc za darmoszkę.Tyle, że się zaszczepiłam na żółtaczkę i to jedyny koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sada15, czy ty byc mogla tez przeslac swoje fotki do i po mi na maila, lub tylko po... bardzo mnie interesuje, co pozostaje na miejscu tych znamion, czy nie bedzie zadnych blizn? Boje sie bardzo i nie moge sie zdesydowac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialam sie dowiedziec ile macie lat? ja mam praiwe 18 i tez mam myszke ktora chce usunac ... myslicie ze moge zrobic to w tym wieku?czekam na odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usunęłam pieprzyk
jestem już po zabiegu i rana goi się dobrze.mam dwa szwy, w poniedziałek już mi ściągną.jak byłam na kontroli to widziałam jak laski sobie pokazywały miejsca na twarzy gdzie miały pieprzyki i prawie blizn nie było. dużo zalezy też od umiejętnosci lekarza i od metody jaką się stosuje. też się bałam ale to nic strasznego i będę usuwała kolejne znamiona.mam 27 lat.mysza moim zdaniem wiek akurat nie ma znaczenia.tylko najlepiej jakby to lekarz obejrzał czy wogóle można to ruszać.idz na konsultacje to ci lekarz wszystko powie,może będzie chciał to zbadać przed wycięciem. u mnie po wycięciu pieprzyk poszedł do badania,za miesiąc wynik.mam nadzieję, że będzie ok. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ludzie, jakos przez przypadek trafilam tutaj i wypowiedzi mnie zaskoczyly, mam na nodze znamie nie jest to zadna myszka poprostu ciemna plama, chodzilam od lekarza do lekarza za kazdym razem bylam odsylana z kwitkiem, ze nie powinnam tego ruszac bo bedzie jeszcze gorzej- chodzi o blizne, od 3 miesiecy chodze na solarium bo chcialam chociaz troche aby to nie bylo takie widoczne ale to chyba musialabym sie opalic na murzynke aby sie nie wyroznialo, wiem, ze niby nie powinnam chodzic na solarium, ale co juz mam robic, jest to wielkosci dna szlanki, jeden z dermatologow wspomnial, ze niby sa jakies kremy rozjasniajace , ktore moga znamie rozjasnic o jeden dwa odcieni, ale pozniej nie pamietal nazwy tego kremu i tak to sie skonczylo. jest to dla mnie koszmar chlopak mnie namawia na chodzenie na basen a mi jest wstyd sie rozebrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×