Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

musisz sie przełamać i udać do lekarza - bo niewiadomo co sie z tego robi :) ale nie boj sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matylda.
Własnie Vader,marsz do lekarza:P Tak powaznie to nie ma sie czego bac,najgorszy pierwszy raz;)Lekcewazyc sprawe tez nie ma co,bo potem samemu mozna sobie krzywde zrobic.Lepiej wszystko sprawdzic u lekarza.Czasem nie taki diabeł straszny jak go maluja;) Ja byłam wczoraj znowu,nastepne trzy"pieknosci"poszły pod noz:PTe "stare"blizny mi sie przebarwiły czy cos,ae i tak kazał mi smarowac tylko cepanem.Wsystko było by ok,gdyby nie fakt ze moj nos nie moze stolerowac zapachu tej masci:[ Kasiunia a jak Twoje blizny wygladaja po dwoch latach?:) Miłego weekendu wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:)Matyldziu nawet ladnie wygladaja choc nie usuwalam ich u chirurga plastyka tylko u zwyklego chirurga. duzy mi margines skory wyciął i bylam z tego bardzo niezadowolona ale smarowalam tym zelem który wczesniej napisalam wiec on ladnie splycil blizne. pieprzyki te mialam usuwane ze wzgledow zdrowotnych poniewaz byly w takich miejscach ze non stop ulegaly podraznieniom wiec musialam. dosc dlugo byly czerwone ale teraz juz sa jasne i nie twarde tyko gladkie, miekkie i nawet malowidoczne. Tylko trzeba uwazac zeby ich nie pdraznic i nie porozrywac poki sa swierze bo wtedy blizna jest duzo wieksza. wiesz te na twarzy sa dla mnie zupelnie inną bajką poniewaz to jest Twarz i usunąć je chcialam u fachowca. mam nadzieje ze takiego znalazlam i mam nadzieje ze jeszcze w tym miesiacu dam rade to zrobic:) bardzo sie ciesze ze juz ciachnelas kolejne Psycha najwazniejsza;) Pozdrawiam wszystkich :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Vaderaaaaaaa
ja tez tak mam ale chyba wole tego nie ruszac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matylda.
W Krakowie usuwałam w Centrum Dermatologi Estetycznej w Plazie.Ale chirurg ktory tam to robi ma rowniez swoj prywatny gabinet,wiec byc moze bezposrednio u niego jest taniej,badz łatwiej o negocjacje ceny;)Namiary moge dac ale raczej nie na forum:P Kasiunia,nie mam cierpliwosci do moich blizn:)Mogłyby juz sie białe zrobic:)Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vader
byłem u dermatologa...ten odrazu wywalił mi skierowanie do chirurga...chirurg był jeszcze lepszy...popatrzył....pomysłał...złapał za niego i wyrwał...okazało się ze pod nim jest zdrowa skóra...zero zaczerwienien itp. znamie nie miało kontaktu z ciałem...nie wiem na czym sie trzymało...podczas kąpieli nie szorowałem tego miejsca z jasnych przyczyn no ale mimowszystko miało kontakt z mydłem i wodą a mimo tego nie odpadło :) dermatolog napisał mi ze jest to znamie brodawkowe czy jakos tak...i stwierdził ze to nic powaznego ale lepiej to profilatycznie usunąć bo jest w miejscu wrażliwym na otarcia ;) ciekawe o co jej chodziło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie to pieprzyki denerwują mam ich dużo na twarzy bo az 9 i 2 takie duze około 5mm.Mam na tym punkcie bzika, nie rozumiem jak niektórzy ludzie mogą sobie dorabiac pieprzyki.....mnie tylko denerwują te na twarzy a reszta nie.Czy ktos z was ma duzo pieprzyków na twarzy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonka24
DO PIMKI - to bylo Twoje pseudo:D widze ze dlaje ostro walczysz z pieprzykami. Ja CI powiem ze mam juz dosc dosyc ze pieprzyki to jeszcze po ciazy mam w cholere rozstepow i pojawiaja sie nowe bo schudlam. Eany skad wziac kase na te zabiegi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Vadera
to znaczy ze juz tego znamienia nie masz??? palcami Ci to wyrwal? ;)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vader
było...ale juz nie ma...znikło :) koło tego mam jeszcze taki jeden...mały...ale na razie mi nie przeszkadza...jak zacznie rosnąć to zrobie z nim porządek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martinaxyz
czy ktos mial usuwanego pieprzyka poprzez wypalanie prądem? bo ja dzisiaj mialam, mam po prostu ogromną dziurę w brodzie ;( jestem zalamana, to wyglada gorzej niz pieprzyk ... powiedzcie ze to sie zagoi, zrosnie, bo ja sie zalamie psychicznie jak to tak zostanie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apoteoza do martinaxyz
ja mialam usuwane pradem, kilkanascie sztuk na szyi, nie byly to duże pieprzyki, ale po ok 4 miesiacach nie mam sladu po tym zabiegu, tak ze nie przejmuj sie wszytsko sie zagoi. N apoczatku wygladalo tak jak napisalas dziurki :) potem zrobily sie strupki i potem juz bylo super. Mi lekarz kazal to zasypywac Alantanem, to dzialalo jak opatrunek. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martinaxyz
ja mam wrazenie ze ta dzira jest kosmicznych rozmiarow !! ale troche mnie pocieszylas... moj pieprzyk mial okolo 4-5mm i byl dosc wrosniety... mam nadzieje ze to sie zagoi, bo jak nie to sie zalamie... CENTRALNIE dziura w brodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apoteoza
hmm no ja mialam te pieprzyki raczej wypukle , ale najwiekszy mial ok 4 mm, i slad po nim tez byl spory, ale tak jak mowilam nic nie widac teraz, tak ze musisz poczekac az sie zagoi, az zrobi sie strupek i sam odpadnie i powinno byc ok, ale tak jak pisze trzeba czekac, no chyba ze bedzie sie cos z tym dzialo to wtedy do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martinaxyz
czyli tak gleboka dziura zniknie... ? blizna mi nie bedzie przeszkadzac, bo akurat nie w tym problem, ale taka dziura?! pocieszylyscie mnie ze to zarosnie ... nic pozostaje mi pielegnacja tego i czekanie, az zarosnie... ile to moze trwac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apoteoza
ja mialam robiony zabieg w maju, i jak pamietam to goi sie to w granicach 4 tygodni z reszta tak mi mowil lekarz. ale to tez pewnie zalezy od organizmu, od wielkosci rany.mialam tez wycinane normalnie skalpelem to 4 blizny sa niewidoczne a jedna jest taka ciemnorozowa . tak ze wydaje mi sie ze u Ciebie wszytsko sie zagoi ladnie chociaz moze to potrwac troszke dluzej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martinaxyz
jutro pojde do lekarza dermatologa i zapytam czym to smarowac, zeby sie jak najszybciej zagoilo. Wyglada to okropnie, jak dziura po wypaleniu papierosem, szeroka i gleboka, ale musi sie zrosnac... dzieki za informacje :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apoteoza
prosze bardzo:))) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa123
Nie jestem na bieżąco z tematem, ale chciałam się podzielić swoimi doświadczeniami. Miałam wycinane znamię na plecach na początku sierpnia. Najpierw obejrzał je dermatolog i skierował mnie do chirurga (część znamion może usunąć dermatolog usuwanie innych zaleca się chirurgom). Zabieg w prywatnej klinice w Warszawie kosztował 360 zł włącznie z badaniem histopatologicznym. Moje znamię miało 5 mm średnicy, zabieg trwał 20 min. Najbardziej bolesne było znieczulenie, rana bolała znacznie mniej, kolejny ból to było wyjmowanie szwów, które niefortunnie sobie powrastały. Szwy trzymałam 10 dni, później 3 dni plasterki sciągające ranę. Dodam jeszcze, że jestem bardzo wrażliwa na ból i pewnie dlatego tak to zniosłam, mam też bardzo napiętą skórę na plecach i mało tkanki podskórnej dlatego tak długo musiałam trzymać szwy. Rana zagoiła się ładnie, bliza jest "estetyczna". Mam teraz pewność, że nic mi się nie "urwie", nic mnie nie boli, nie mam obaw, że mogło to być coś złośliwego. Wszystkim, którzy mają problem ze znamionami polecam wizytę u dobrego lekarza dermatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martinaxyz
ja tez myslalam ze bede miala wycinane ... a teraz jestem z piekna dzirą w brodzie i zastanawiam sie, czy ona zniknie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa123
A propo wycinania znamion na twarzy, na taki zabieg też się wybieram, ten sam dermatolog, który badał mnie wcześniej zalecił wizytę u chirurga plastyka. Wiadomo twarz to wrazliwy obszar. A jeśli chodzi o bliznę na plecach to też miałam dziurę która myślałam że nie zniknie, ale zniknęła, zasklepiła się nową tkanką i blizna jest tylko czerwona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martinaxyz
czy wam tez rana goila sie tak dziwnie? ja nie wiem, cos mi sie z niej sączy i ogolnie wyglada to nieestetycznie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apoteoza
Moja najwieksza rank atez goila sie wlasnie tak jak u Ciebei, saczylo sie z niej cos kilka dni, ale to chyba bylo normalne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matylda.
Jestem zła.Sciagnełam opatrunki z plecow i co widze?Małe bliznienki.Swietnie!Tylko czemu na brzuchu w takim razie mi zrobił dwa razy wieksze ciecia,przy takiej samej wielkosci znamion co na plecach?Z tego co widze dało sie to zrobic duzo bardziej estetycznie,a wiadomo ze bardziej zalezało mi na lepszym efekcie z przodu niz z tyłu.No ale najwyrazniej z brzuchem trafiłam na gorszy dzien pana doktora!Jestem wsciekła gdy pomysle ze te blizny mogły byc o połowe mniejsze!tak ze brzuszek mam poki co dalej oszpecony.Moze za jakies poł roku blizny zbleleja to bede wygladac jak czlowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martinaxyz
przyznam, ze troche spanikowałam ;) rana juz się goi, jest coraz lepiej, ale jestem generalnie nerwowa i moglam przewidziec swoją reakcję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usuwałam w Łodzi w jednym z podwórek przy Piotrkowskiej, w podwórku po jednej stronie przychodnia (chyba dermedic) a naprzeciwko sexshop :o Wpisowe 100zł, zabieg usunięcia dużego i bardzo odstającego zamienia chyba 360zł (znieczulenie miejscowe, \"wykrojenie\" zamknięcie naczynek prądem, szycie + wizyta kontrolna) Nistety niemiła pielęgniarka, źle mi zszyła i po dwóch dniach, albo tygodniu rana się rozwaliła, poszły dwa szwy :(. Powiedziała, że oczywiście nic sie nie stało, że to nie jej wina (pomimo, że ona szyła), że ma tak zostać i będzie się powoli ziarnować, a jak chcę miec zaszyte, to musze zapłacić 😭 znamienia nie mam, za to mam blizne, alee i tak sie ciesze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×