Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

Gość sisticus
Witam, właśnie wróciłam z konsultacji u dr Wilgusa - szukam osób, które poddały się zabiegowi usunięcia znamienia barwnikowego z twarzy w katowickiej Euroklinice. W moim przypadku ma to być usunięcie z ok.1,5 mm marginesem skóry (znamiona mają po 5 i 8 mm), oczywiście skalpelem (żaden laser nie wchodzi w grę). Potem szwy zewnętrzne i wewnętrzne, specjalny "patch" - plasterek ściągający, to wszystsko przez ok.10-14 dni. Blizna ma wyglądać jak kreseczka, niewypukła, skóra lekko przebarwiona. Po roku blizna powinna całkowicie się unormować, choć jest to sprawą bardzo indywidualną. Zabieg ma trwać ok. pół godziny, w znieczuleniu miejscowym. Pobrany materiał oczywiscie idzie do badania histopatologicznego. Tyle teoria. Bardzo mi zalezy na poznaniu doswiadczeń kogoś, kto ma to już za sobą. Będę wdzięczna za każdą opinię. Jeśli ktos ma zdjęcia (przed i po) i jest skłonny się nimi podzielić, chętnie podam maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milcias
Witam, Chciałabym usunąć pieprzyka z twarzy o powierzchni 16 mm 2. Jest to pieprzyk wypukły. czy może któraś z Was zna dobrą i sprawdzoną klinikę w Łodzi? Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milcias
Witam, Chciałabym usunąć pieprzyka z twarzy o powierzchni 16 mm 2. Jest to pieprzyk wypukły. czy może któraś z Was zna dobrą i sprawdzoną klinikę w Łodzi? Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka48
witam! w najblizszym czasie jestem umowiona na zabieg usuniecia znamienia z twarzy, ze wzgledu na to, ze pieprzyk jest wypukly bedzie usuwany laserem. Mial ktos z was taki zabieg w Kriomedzie w Katowicach? jesli tak bede wdzieczna za wszelkie opinie bo bardzo sie denerwuje i boje sie, ze w ostatniej chwili zrezygnuje z zabiegu, chociaz teraz jestem do niego przekonana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minewra22
Cześć chce usunąć znamie z pleców - wielkości ok 8 mm. Znamie jest płaskie. Chcę dokonać zabiegu w Lublinie. Czy ktoś moze mi polećić jaką dobrą klinikę albo gabinet?? Ile może kosztować takie usunięcię? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minewra22
Cześć chce usunąć znamie z pleców - wielkości ok 8 mm. Znamie jest płaskie. Chcę dokonać zabiegu w Lublinie. Czy ktoś moze mi polećić jaką dobrą klinikę albo gabinet?? Ile może kosztować takie usunięcię? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieprzyczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, mam do usunięcia pk. 20 znamion, część wystających a część płaskich na brzuchu, dekolcie i plecach... jestem po konsultacji z chirurgiem plastycznym z prywatnej kliniki w Bielsku - Białej...wizyta trwała bardzo krótko, dowiedziałam się tylko tyle, że znamiona płaskie usuwa się poprzez wycięcie z marginesem skóry a znamiona wystające usuwa się laserem... koszt 150 zł za usunięcie znamienia płaskiego a 100 zł za wystającego... to by było na tyle, dr nie miał czasu na dalsze wyjaśnienia, skasował za konsultacje 100 zł a na zabieg kazał mi się umówić w rejestracji... niestety ale po takim podejściu do sprawy i do pacjenta nie mam odwagi iść wyciąć znamion u Pana dr. W związku z powyższym proszę o pomoc - jeśli ktoś z Was miał usuwane znamiona na terenie Katowic lub Bielska - Białej bardzo prosze o wskazanie miejsca placówki/kliniki oraz nazwiska specjalisty. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, mam do usunięcia pk. 20 znamion, część wystających a część płaskich na brzuchu, dekolcie i plecach... jestem po konsultacji z chirurgiem plastycznym z prywatnej kliniki w Bielsku - Białej...wizyta trwała bardzo krótko, dowiedziałam się tylko tyle, że znamiona płaskie usuwa się poprzez wycięcie z marginesem skóry a znamiona wystające usuwa się laserem... koszt 150 zł za usunięcie znamienia płaskiego a 100 zł za wystającego... to by było na tyle, dr nie miał czasu na dalsze wyjaśnienia, skasował za konsultacje 100 zł a na zabieg kazał mi się umówić w rejestracji... niestety ale po takim podejściu do sprawy i do pacjenta nie mam odwagi iść wyciąć znamion u Pana dr. W związku z powyższym proszę o pomoc - jeśli ktoś z Was miał usuwane znamiona na terenie Katowic lub Bielska - Białej bardzo prosze o wskazanie miejsca placówki/kliniki oraz nazwiska specjalisty. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka48
Witaj Loja6! Jak już wcześniej pisałam na początku października miałam usuwane znamiona zarówno płaskie jak i wystające, dwa płaskie na placach, które były wycinane chirurgicznie oraz wypukłe na szyi usuwane laserem. Za wszystko zapłaciłam 340 zł łącznie z badaniem histopatologicznym tych, które znajdowały się na plecach, a ponieważ od razu zdecydowałam się na zabieg nie musiałam płacić za samą wizytę (konsultacje) tylko za zabieg. Z wizyty byłam bardzo zadowolona, pielęgniarka i lekarz bardzo sympatyczni, chętnie odpowiadali na wszystkie moje pytania. Przychodnia, w której byłam nazywa się Kriomed i znajduje się w Katowicach. W tym tygodniu jestem zapisana na kolejną wizytę, mam do usunięcia jeszcze kilka znamion płaskich i jedno wypukłe na twarzy, o to boję sie najbardziej, bo nie wiem czy ze względu na jego umiejscowienie nie lepiej udać się do chirurga plastycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka48
Witaj Loja6! Jak już wcześniej pisałam na początku października miałam usuwane znamiona zarówno płaskie jak i wystające, dwa płaskie na placach, które były wycinane chirurgicznie oraz wypukłe na szyi usuwane laserem. Za wszystko zapłaciłam 340 zł łącznie z badaniem histopatologicznym tych, które znajdowały się na plecach, a ponieważ od razu zdecydowałam się na zabieg nie musiałam płacić za samą wizytę (konsultacje) tylko za zabieg. Z wizyty byłam bardzo zadowolona, pielęgniarka i lekarz bardzo sympatyczni, chętnie odpowiadali na wszystkie moje pytania. Przychodnia, w której byłam nazywa się Kriomed i znajduje się w Katowicach. W tym tygodniu jestem zapisana na kolejną wizytę, mam do usunięcia jeszcze kilka znamion płaskich i jedno wypukłe na twarzy, o to boję sie najbardziej, bo nie wiem czy ze względu na jego umiejscowienie nie lepiej udać się do chirurga plastycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo prosze o odpowiedz
jestem umowiona na usuwanie znamion za kilka dni. nie sa jakos bardzo szpecace, ale chcialabym sie ich pozbyc z racji tego, ze kiedys ich poprostu nie bylo. bylam juz praktycznie zdecydowana, ale teraz sie waham. po pierwsze boje sie, ze po zabiegu zostana blizny, ktore beda bardziej szpecace niz same znamiona. po drugie to czytalam gdzies i slyszlam, ze istenieje mozilwosc (nie wiem jak to nazwac) poruszenia przez zabieg takiego mejsca, a w konsekwencji wystapienie nowotworu zlosliwego. nie wiem ile w tym prawdy, ale bylabym bardzo wdzieczna za odpowiedz. czytalam ten topic juz troche, ale nie a nic konkretnego na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam na pytanie
witam, a jak wygladaja te Twoje znamiona? mozesz je opsiac. Kompletna bzdura jest informacja,ze wycinanie znamion moze je "zezlosliwic", grozniejsze jest chodzenie z nimi, draznienie i opalanie. Ja usunelam 3 znamiona, blizny niestety sa i nie za piekne, ale to dlatego ze mam sklonnosc do blizn i lekarze po zdjeciu szwow nie dali mi tych plasterkow sciagajacych blizne, mowiac ze sie skonczyly!!! Polecam kupic je samemu w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam na pytanie
witam, a jak wygladaja te Twoje znamiona? mozesz je opisac. Kompletna bzdura jest informacja,ze wycinanie znamion moze je "zezlosliwic", grozniejsze jest chodzenie z nimi, draznienie i opalanie. Ja usunelam 3 znamiona, blizny niestety sa i nie za piekne, ale to dlatego ze mam sklonnosc do blizn i lekarze po zdjeciu szwow nie dali mi tych plasterkow sciagajacych blizne, mowiac ze sie skonczyly!!! Polecam kupic je samemu w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja usunelam 3 bezplarnie
Wiram, ja usunelam 2 znamiona kilka lat temu w szpitalu rydygiera bezplarnie, rok temu kolejne rowniez tam. Jedyny minus to to, ze trzeba dobe spedzic w szpitalu. Z tego co wiem kolezanka wycinala u chirurga w Medicinie na NFZ, tam jest oddzial chirurgii 1dnia wiec rejestrujesz sie wycinasz i wychodzisz, a namie idzie do badan. Dziewczyny w zyciu nie decydujcie sie na lasery ani jakies wymrazania, widzialam takie przypadki czerniaka ktorych dermatolog nawet nie podejzewal ze czernikami sa. Czerniak moze byc pieprzykiem w kolorze skory, moze miec nawet 2mm i byc poprostu plamka. Naprawde czerniak to nie jest jak wiekszosc mysli czarny kalafior zwisajacy ze skory, ktory piecze swedzi i krwawi. Dlatego jest to tak nienezpieczny nowotwor bo zabija pocichu jak nikt sie nie spodziewa ze glupia plamka moze narobic tyle zlego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja usunelam 3 bezplarnie
Wiram, ja usunelam 2 znamiona kilka lat temu w szpitalu rydygiera bezplarnie, rok temu kolejne rowniez tam. Jedyny minus to to, ze trzeba dobe spedzic w szpitalu. Z tego co wiem kolezanka wycinala u chirurga w Medicinie na NFZ, tam jest oddzial chirurgii 1dnia wiec rejestrujesz sie wycinasz i wychodzisz, a namie idzie do badan. Dziewczyny w zyciu nie decydujcie sie na lasery ani jakies wymrazania, widzialam takie przypadki czerniaka ktorych dermatolog nawet nie podejzewal ze czernikami sa. Czerniak moze byc pieprzykiem w kolorze skory, moze miec nawet 2mm i byc poprostu plamka. Naprawde czerniak to nie jest jak wiekszosc mysli czarny kalafior zwisajacy ze skory, ktory piecze swedzi i krwawi. Dlatego jest to tak nienezpieczny nowotwor bo zabija pocichu jak nikt sie nie spodziewa ze glupia plamka moze narobic tyle zlego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja usunelam 3 bezplarnie
Wiram, ja usunelam 2 znamiona kilka lat temu w szpitalu rydygiera bezplarnie, rok temu kolejne rowniez tam. Jedyny minus to to, ze trzeba dobe spedzic w szpitalu. Z tego co wiem kolezanka wycinala u chirurga w Medicinie na NFZ, tam jest oddzial chirurgii 1dnia wiec rejestrujesz sie wycinasz i wychodzisz, a namie idzie do badan. Dziewczyny w zyciu nie decydujcie sie na lasery ani jakies wymrazania, widzialam takie przypadki czerniaka ktorych dermatolog nawet nie podejzewal ze czernikami sa. Czerniak moze byc pieprzykiem w kolorze skory, moze miec nawet 2mm i byc poprostu plamka. Naprawde czerniak to nie jest jak wiekszosc mysli czarny kalafior zwisajacy ze skory, ktory piecze swedzi i krwawi. Dlatego jest to tak nienezpieczny nowotwor bo zabija pocichu jak nikt sie nie spodziewa ze glupia plamka moze narobic tyle zlego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo prosze o odpowiedz
z relacji dermatologa sa to zmiany barwnikowe nie grozne. najwieksze znamie ok 0,5 cm jest plaskie, ciemnego koloru. jak naciagnie sie skore to widac, ze zabarwienie nie jest do konca jednolite. takich znamion mam wiecej o roznej intensywnosci koloru. troche sie martwie tym usuwaniem choc wczesniej bylam zdecydowana w 100% :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martikaaa
Do bardzo prosze o odpowiedz : Uwazam, ze jedyna rzacz o jaka mozna sie przejmowac to wyniki badan histopatologicznych, ale im wczesniej znamiona sie usunie tym lepiej. Co do bolu, to szczerze bardziej nieprzyjemne jest leczenie zeba u stomatologa. Co do blizn to zalezy czy ktos ma do nich sklonnosc i jak postepuje ze swoja blizna po zdjeciu szwow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo prosze o odpowiedz
dziki za info o wyniki badan histo sie nie martwie raczej, bo lekarz dermatolog stwierdzil, ze nie ma powodow do obaw, a znamiona moge usunac ze wzgledow estetycznych. martwie sie bardziej o te blizny, a czy mam sklonnosc do ich powstawania to dowiem sie dopiero po zabiegu gdyz wczesniej/ na szczescie/ nie mialam okazji sie przekonac. co do dbarnia o blizny to jestem sklonna wiele poswiecic aby wszystko bylo ok, tylko nie wiele wiem o pielegnacji poza tym, ze sa specjalne plastry sciagajace blizne i kremy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo prosze o odpowiedz
dziekuje ze informacje. o wyniki badan histo sie nie boje gdyz dermatolog stwierdzil, ze nie ma powodu do obaw, a zmiany moge usunac ze wzgledow estetycznych. co do powstawania blizn to nie wiem jak u mnie to bedzie gdzy zadnej nie posiadam jak do tej pory. o pielegnacji wiem tyle, ze sa specjalne plastry i kremy i, ze nie wolno ich opalac. byc moze wiecj dowiem sie od lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. szukam jakiejs kliniki (godnej polecenia oczywiscie) w Warszawie badz Radomiu. mam mnostwo pieprzykow na twarzy, płaskich i chcialabym je usunac laserem...pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. szukam jakiejs kliniki (godnej polecenia oczywiscie) w Warszawie badz Radomiu. mam mnostwo pieprzykow na twarzy, płaskich i chcialabym je usunac laserem...pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikkka
Byłam dzis u dermatologa i wysłano mnie na dermatoskopie.. Tak okaże się, które znamiona musze wyciąć... Ale ja jestem zainteresowana jednym jednym na twarzy- wyglada brzydko. Z tym, że dermatolog u której byłam mi to odradziła-twierdzi, że pozostaja duże blizny i nie wiadomo co bardziej estetycznie wyglada- taka blizna czy znamie;/ czy ktos ma na 100% sprawdzony sposob? ile to kosztuje?i jakie sa efekty? czy ktos mial uzuwane znamie i moglby umiescic gdzies zdjecie? jak to wygada po usunieciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ashleee17
Czy nie wiecie Gdzie można usunąć pieprzyk w Lublinie.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashleyee
Czy nie wiecie Gdzie można usunąć pieprzyk w Lublinie.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieprzyczka
Ashleeje ja wiem gdzie można usunąc znamie lub pieprzyk w Lublinie. Sama usiwałam 2 pieprzyki w SANITASIE na ul. Hempla,usuwałam bezpłatnie.Wiem że w tej chwili skończyły sie pieniążki im z NFZ-u i narazie nie robia żadnych zapisów na bezpłatne zabiegi do końca tego roku. Można tam również prywatnie usunac jesli chcesz. Moja siostra usuwała 2 pieprzyki z twarzy laserowo na ul. 1 Maja w bramie na tej zamknietej ulicy,zapłaciła 100 zł od znamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luigi
dzisiaj usunalem sobie znamie na czole laserem we Wroclawiu. Na moje pytanie o jakies masci, cepan itp doktorka mi polecila olej rokitnikowy. Czy ktos tego uzywal? Kiedy mam zaczac przemywac rane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johannnn
ja dzis usunalem sobie znamie na czole laserem we Wrocku. Na moje pytanie o cepan itp, doktorka mi polecila olej rokitnikowy. Uzywal ktos tego? Kiedy mam zaczac przemywac rane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stefansonss
ja dzis usunalem sobie znamie na czole laserem we Wrocku. Na moje pytanie o cepan itp, doktorka mi polecila olej rokitnikowy. Uzywal ktos tego? Kiedy mam zaczac przemywac rane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×