Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Milo

Praca w OVB - czy warto??plis

Polecane posty

Gość Y-Ray
widze ze szlachetni ovbowcy nie chca wytlumaczyc luudziom dlaczego dostają o wiele mniej pieniążków za OFE niż te ktore podałem w przykladdzie.. no coz, wiem ze to niewygodne pytanie, jedziecie po chlopaku ze jest tania dziw.. bo go na kase roluja... A popatrzcie sami na siebie, hahhaha was dopierą kręcą nawet o tym nie wiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dudak
nie pracuje w ovb od roku... co do kasy to się pytałem czemu taka różnica... to zawsze byłem zbywany przez mojego przełożonego... bo sam nie wiedział.... andrzej dzięki za odp... tylko po co od samego początku mydlą oczy że jp = kasa..... kolega jak zrobił 1130 jp osobiście to ok 2000 tys. za mało dostał za umowy w stosunku do przelicznika jp.... ale ściema... jeszcze mówią że 1 jp * 2,5 euro na początku * 3,4 (stały przelicznik!? na tym też kasę trzepią) - 25% storno... ale ściema..... I CO Z TYM OFE OVBOWCY!? może na galio tym pogadacie z Helmutem!????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, więc ja opiszę jak to wyglądało u mnie. Na początku, byłam bardzo zafascynowana OVB i nie przyjmowałam żadnych argumentów przeciw.W firmie wszyscy byli dla mnie mili i przedstawiali to tak jakby w OVB można było zarobić nie wiem jakie pieniądze wystarczy tylko chcieć itd. Wszyscy robili takie wrażenie jakbym to właśnie ja z wielu kandydatów została wybrana na pracownika. OVB było przedstawione jako jakaś organizacja charytatywna pomagajaca ludziom jako najlepsza firma na rynku najbardziej obiektywna naj naj naj... co dzisiaj postrzegam jako dumę i kamuflaż ze strony OVB. Potem pojechałam na szkolenie, na którym przez cały dzień wciskano nam kit i mydlono oczy jak rozmawiać z klientem czytaj jak wciskać mu kit i dlaczego ludzie piszą negatywnie o tej firmie na forum " bo komuś coś nie wyszło". Powiedziano nam też że klient nie płaci za usługi co jest totalna bzdurą jerundą klienci nie tylko płacą ale też i TRACĄ!!! z tego co czytam no bo niby czemu ktoś miałby wymyslać głupoty i je opisywać! A więc nas oszukali!!! To żenada!!!!!!! Boże ale ja byłam zaślepiona! NIKT mi w OVB ani na szkoleniu nie powiedział, że rozwiązanie umowy nie jest takie łatwe a to tez jest oszukaństwo! Poza tym OVB werbuje ludzi młodych bez wykształcenia albo studentów tak jak ja z zupełnie innego kierunku niz finanse! A więc firma ta nie ma pożądnie wykwalifikowanych pracowników nawet! Przeprowadzałam analizy wkładając w to całe swoje serce i zaangazowanie. Żadna z analiz nie była dobra zdaniem szefa w co ja nie wieżę na początku mi powiedziano, że na 10 przynajmniej 5 jest dobrych! To też oszukaństwo!!! Mam wrażenie, że mnie wykorzystywali! Odeszłam po miesiącu. Kiedy przyjechałam do biura zabrać swoje analizy nie wydano mi ich " bo to jest własność firmy" a ja dopiero wtedy przejrzałam na oczy i zobaczyłam to o czym mówili mi klienci. W takiej analizie trzeba podać wszystkie swoje dane! I to jest własność firmy! No ale skoro moje ankiety sa złe to po co je tam trzymać?!!! OVBowcy mówia takim językiem że namotają natrajlaja nagadaja a NIC z tego nie wiadomo! Tam mówi się szybko i dużo żeby nikt nic nie zapamiętał konkretnego i porcjuje się wiedzę! Pracowałam miesiąc i nie zarobiłam ani grosza a jak odchodziłam to nikt nawet nie próbował mnie zatrzymać a porządne firmy walczą o pracownika. Poza tym dlaczego w OVB tak często sa rekrutacje??? Bo to banda oszustów i naciągaczy i trzeźwomyslący z tamtąd odchodza więc onie muszą szukać kogoś nowego!!! Wszyscy mi to mówili ale ja nie dopuszczałam tego do siebie a teraz widzę, że to prawda. OVB to i jest mafia to i jest sekta i oszukańcy!!! Boże jak ja mogłam tego nie widzieć!!!!!!!!!!!!!!! Poza tym w OVB zarabiamy tylko jeżeli podpiszemy umowę, a dlaczego nie mamy podstawy wynagrodzenia za analizy??????? Przeciez to też jest praca i to ciężka czasami! Przekonać klienta dojechać na spotkanie to zmarnowane 3 -4 godziny czasu niekiedy, za friko???!!! Użas! po prostu adin użas!!!!!! Brak słów! Dziękuję Bogu, że klapki spadły mi z oczu i teraz będę już ostrozniejsza z firmami. Dopiero teraz zrozumiałam dlaczego na rozmowie pracodawca powiedział" niektórzy zarobią 15 tysięcy i po miesiacu odchodzą bo myślą, że im to wystarczy" Tak to prawda "niektórzy zarobią 15 tysięcy straconych nerwów i czasu i po miesiącu odchodzą bo im to wystarczy" Zgadzam się!!! :) A potem po rekrutacji jest krótka rozmowa z jednym z pracownikuw na której on wyłapuje poglądy pracownika i uczucia i marzenia i uderza w czuły punkt a to przyciaga do firmy naiwnych. I jeszcze jedno!! To przerosło moje najsmielsze oczekiwania! Mnie powiedzili, ze firma OVB właśnie weszła do Rosjii a ja to sprawidziłam i OVB w Rosjii NIE MA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! UŻAS!!!!!!!!! Jest ale na Ukrainie!!!! No nie żeby nie odróżniac Ukrainy od Rosji to już jest skandal!!!!!! I to mają być wykwalifikowania doradcy??????! Po prostu smieszne....:):):):) Ha ha ha !! Przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i jeszcze to, że musieliśmy dzwonić do klientów umawiać spotkania na własny koszt a szanujące się firmy dają sprzęt do pracy! Więc ja na OVB też straciłam na telefonie za który w dodatku nie ja płaciłam tyl'ko mama... Dałam się wrobić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacel
potwierdzam to co piszą moi przedmówcy w 100%... p.s. Bartusiowi dupka zmiękła bo dudak miał rację:P ja działalność też na RII otworzyłem i wcale kod od razu nie zostałem.... żenada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Y-Ray
wacel moze bartusiowi dupka nie mięknie tylko moze zaklada nowy dział jakiś w ovb dla klientów?ahhaha a tak na marginesie to co jest ovbowcy w tym OFe?P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefannnnnnn
Trzeba się zgłosić do Departamentu ds. OFE w OVB, bo oni tam mają konkretne informacje na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacel
taaaa pamiętam jak to napisał:D magiczny dział inwestycji klienta do którego numer mają tylko wybrani pracownicy ovb;D dział jest tajny;D heheheheeh. Tyle razy byłem na centrali... na rydgiera i nawet jeszcze jak na filipinki była... nigdy nie było i nie ma takiego działu... a co do ofe sam jestem bardzo ciekawy bo nawet specjalnie wyjełem stare noty prowizyjne i za zmianę płacili 11,25 jp... i też mnie to zawsze zastanawiało po co wciska się nowym pracownikom filozofie z jednostkami jak kompletnie nie mają one pokrycia z rzeczywistością.... masakra. firma na chwilę obecną śmiechu warta.... całkowicie niepoważne "doradztwo" finansowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Y-Ray
drogi stefanie:) Chętnie bym się tam zgłosił ale niestety nie znam adresu, telefonu też nie mam bo jest podobno tajny, tak jak dział inwestycji klienta jak twierdzi bartus:) Z drugiej strony ciekawe ile osób pracuje w magicznym dziale inwestycji klienta, skoro wiekszości klientów proponowany jest superfundusz albo future invest:) a co do tych jednostek to jest jedna wielka kpina:) 11.25 za zmiane ofe- i kto ru jest tania dziwk.. moi drodzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggma
Debile i znawcy... 11,25 za OFE to jest tylko do naliczania punktów !! Nie jest to nijak przeliczane potem na stawkę w EUR. Jakoś trzeba to w produkcji uwzględnić, więc jest 11,25 a kasę dostaje się w zależności od przelewu środków !! Gówno wiecie a pajacujecie tutaj. Wacel, wielki znawca, a nie wie jak było, jest i będzie wypłacane OFE. Ktoś kto ma choć trochę oleju w głowie weźmie dwie noty prowizyjne i będzie wiedział jak wypłacane jest OFE, ale widocznie nawet na to was nie stać... Y-Ray... "Odpowie mi wkoncu ktorys ile dostaje za zmanię ofe? Czy nadal bedziecie uciekać od niewygodnego tematu?" "NIe odpowie... Bo będziecie szczekać... Jak napisze się że 600 zł to ograbianie klienta i wyzysk, jak napisze się że 300 zł to że firma złodziej, że pracowników wykorzystuje i daje ochłapy..." Z wami nie da się normalnie rozmawiać, więc dlaczego oczekujesz odpowiedzi ? I po co pisać ?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ggma -pytanie :
Co powiesz o rekrutacji ? Zaraz się ktoś odezwie , że jestem nieudacznikiem , ale ja w OVB działałem 2,5 roku , a swoją własna firmę mam 13 lat i dlatego mogłem sobie pozwolić na przygodę z OVB. Tylko ja te wszystkie wredne przemilczenia wobec nowych pracowników wyciągnęłem od wprowadzających , a że byłem z konkurencyjnej firmy , to przełożeni musieli sie wyspowiadać. A wobec nowych to firma G R A w C H U J A , za przeproszeniem , bo gdyby IMBECYL zwany Kierow. czy Dyrek. powiedział młodej dziewczynie , że zarobi tylko i wyłącznie jak uda sie jej sprzedać POLISĘ to niejedna by się 10 razy zastanowiła. I jeszcze trzeba dodać o kosztach , telefonach , dojazdach , szkoleniach itp. I niech IMBECYLE nie piszą o zarobkach w Tesco czy tp. bo młody/a studentka idąc tam wie , że trzeba zasuwać jak wół , ale 10 czy 20 dostanie ten 1.000 czy ileś i ma na ciucha , książkę, akademik........ A u Dyrektorków samozwańców zapierdziela miesiąc , dwa i dowiaduje się , że g...ó...w....n...o zarobiła. A parę stów straciła na d**erele zwane analizkami. Tu tkwi problem OVB , kłamstwa. kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa. Ale to jest normą , a raczej k u r e w s k i m podejściem do osób rekrytowanych , bo mówiąc wszystko na początku to 95 % rekrutowanych od razu by powiedziała NIE !!! A tak po wykorzystaniu do cna znajomości młodych i niedoinformowanych spuszcza się ich niczym wodę w kiblu szuka następnych jeleni , wmawiając , że tylko 5 % się nadaje do tej pracy. Tak , 5 % , ale po co zatem oszukiwać te 95 % ??? Nazywa się to s k u r w i e n i e m o r a l n e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ofe
w ovb punkty są przeliczane na prowizje oprócz punktów za ofe ponieważ prowizje za ofe są różne. Prowizja za ofe jest płacona w 2 częsciach: I - za ilość środków zgromadzonych na rachunku II- za składkę,którą przekazuje zus do ofe I + II = nasza prowizja OVB DAJE 11,25 BO MUSIELI WYMYŚLIĆ JAKĄŚ WARTOŚĆ , ŻEBY LICZYŁO SIĘ NAM DO KARIERY, W PRZECIWNYM RAZIE PUNKTY ZA OFE MUSIAŁYBY BYĆ DOLICZANE DOPIERO PO SKUTECZNYM TRANSFERZE BO WCZEŚNIEJ NIE BYŁO BY WIADOMO CZY WOGÓLE TRANSFER DOJDZIE DO SKUTKU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Faktycznie rewolucja Francuska
nie ma na ryku polskim lepciejszej firmy od nas , wszytkie inne to klony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dudak
na mojej nocie prowizyjnej z zeszłego roku jest tak OFE Generali zmiana - 11,25 jp i dostałem 55,48 zł.... klient lat 42..... kit wciskacie.... gówno za to ofe płacą taka prawda.... a mi od samego początku mówiono że jp = kasa..... to po co jest ten przelicznik razy Euro zadany szczebel i razy 3,4???? po co tak mydlicie oczy i kłamiecie???? pracowałem 8 miesięcy i nic o tym nie wiedziałem... mój przełożony zawsze mi wciskał że jednostki = kasa i jeszcze sam mi nie raz przeliczał ile mi przyjdzie.... a prawda jest taka że wacel i y ray dobrze piszą... z palca tego nie wyssali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CCCCCCCCCCCCCCCCC
DDDDDDDDDDDDD lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dudak
no no na RIII 55 zł?? to jest 3,5 Euro..... na całe drzewko idzie za 6 euro... więc max co się dostaje na całą dyrekcję to 100 zł.... a gdzie jest reszta????? i po co ten przelicznik jp??? żeby mydlić oczy? czekamy wielcy ovbowcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porter
Byłem w piątek na rozmowie... porażka.... ogłoszenie bylo "praca biurowa"... jakiś kierownik ze mną gadał a tak mu się łapska trzęsły że masakra.... warunki pracy porażka... możesz robić nawet 15 godzin dziennie i możesz nic nie dostać.... doradca finansowy???? jak mam być doradcą jak guzik wiem o finansach? to kiedy ja zaczne zarabiać zanim się nauczę chociaż minimum? no porażka po całości... aaa i mogę mieć swoj firmę.... w ovb... to swoją firmę czy firmę ovb??? śmierdzi na kilometr... łapią naiwniaków którzy napędzają ten młynek... nie polecam, szczególnie ovb Kraków z budynku BUMA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmx2
no właśnie wróciłem do domu z seminarium GST i tak wacelu i całą reszto opozycjonistów i Ty koleżko który w socjaliźmie prowadził działalność gosp a pisze jak moja młodsza (ona ma 13 lat) siostra tu cytuję : więcej niż ty masz LATEK (WTF??) ile Ty masz chłopie lat... porażka... juz nie komentuje wiecej. A co do GST to mówcie co chceci ... jak chcesz to odniesiesz sukces - trzeba sie napieprzać i bedzie dobrze ... na szczescie nikt nie ukrywał przede mna ile zarania a róznica dyferencyjna jest dla mnie jak najbardziej zrozumiałą. pozdrawiam was wszystkich tym którym wyszło którym nie wyszło tych którzy zaczną lub i nie bądźcie zdrowi i kochajcie się .. :) niech niebedzie nienawiści :")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do : hmmmmmx2
Dałeś koleś wyraz swojej kompletnej nieznajomości języka polskiego. Czy wiesz co to forma zdrobniała ? Albo kontekst ? Paliłeś papierosy w kiblu na tych lekcjach i stąd te braki w edukacji. Słowo LATEK zostało użyte świadomie , aby podkreślić twoją małostkowość w omawianym temacie. Nikt nie ukrywał zarobków , kpisz chyba , zobaczysz jak zaliczysz GTS listy rakingowe , cyfry nie kłamią , a kreatywna księgowość jest znana i szeroko stosowana. Na szkoleniach motywacyjnych każdy podaje wynagrodzenie najwyższe jakie osiągnął , nie ważne , że to było np. 2 lata temu , a ostatnio był np. na minusie.Tak jest we wszystkich MLM-ach. Miałem kumpla w Herbalife , zaciągnął mnie raz na taki spęd motywacyjny , coś w rodzaju seminarium GTS, i pech chciał ,że po 2 latach miałem sprawę do niego i trafiłem akurat na taki sam spęd. Te same twarze , te same liczby itp. itd. Pożyjesz , zobaczysz. Życzę miłej pracy i sukcesów , bo nie jestem przeciw pracy , tylko przeciw przekłamaniom przy rekrutacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do porter
Porter a pamiętasz z kim miałeś tą rozmowę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porter
Tak pamiętam , nazywał się Grzegorz Koniowalski. Miał firmę co sprowadzała z USA automatyczne koniobijki , ale padł mu biznes bo Chińczycy zalali rynek ręcznymi koniobijkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porter
ten u góry się pode mnie podszywa... jakiś Pan Piotr... nazwiska niestety nie pamiętam... a Ty też miałeś/miałaś rozmowę kwalifikacyjną w BUMA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fajnie piszesz TYLKO.........
W firmie działa zasada parytetu , tyle samo trzeba rekrutować kobiet co męszczyzn. Złamanie tego parytetu grozi kara finansową lub wykluczeniem z życia firmowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kończ waść
mam dość odpowiadania na ataki na OVB... piszcie sobie co chcecie naprawdę... ja zajmę sie robieniem swojego telefonowanie terminy analizy... najłatwiej sie do czegoś przyczepić i narzekać .... fakt najłatwiej... przekłamania na rekrutacjach ?? - mi od razu powiedzieli ze nie bedzie latwo ze nie dostanę kasy jak nie podpiszę umowy z klientem że bede miał koszty i korzystał ze swojego telefonu (co mnie w ogóle nie zdziwiło)... może ja trafiłem do jakiejś chorej struktury ale mi sie podoba ... pokazują najwyższe zarobki ?? co wy piszecie... jejku no nie wierzę... ale ok słowami was nie przekonam życzę wam dużo zdrowia i sukcesów - wg was OVB to szit więc sukcesów w kazdej innej dziedzinie a pozwólcie innym robić to co jest dobre. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do : hmmmmmx2
Nie denerwuj się , rób swoje możliwe , że trafiłeś na normalnego wprowadzającego , albo..........jesteś inteligentny i dociekliwy , więc diostałeś wszystkie informacje. Ale jest mnóstwo oszustw o pracy biurowej , nieinformowanie o zasadch współpracy itp. a już pisałem , że jak ktoś chce tylko szybko i w krótkim czsie dorobić to nie w OVB , bo tu nie ma etatów tylko współpraca. powodzenia i napisz np. za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość długi janusz
w polsce tragedia a ovb bawiło się na gali i seminarium! gratuluje niemieckie sukinkoty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic nie wie ten u góry
na seminarium nie było głośnej muzyki, gali ovb jeszcze nie było , będzie w czwartek , nie będzie muzyki, zabawy tylko kolacja a całe spotkanie zmienione na konferencje firmową, czyli pełna kulturka do zaistniałej sytuacji pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamy was w ............
U nas wszystkie chwyty dozwolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajcas
Ostrzegam przed pracą w Profital kombinują z kasą nie wypłacają prowizji branża ta sama ............... nie dajcie się bo ja się nie dam .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tybor
OVB to lipa... śmiechu warta praca! uważajcie.... robią naprawdę wodę z mózgu.... polecam myśleć logicznie nad tą pracą... bo omamią was spełnieniem waszych marzeń! tani chwyt psychologiczny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×