Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Milo

Praca w OVB - czy warto??plis

Polecane posty

Gość kacper100
Chciałem jeszcze dodać i zapytać szczególnie kadre, u kogo zostaje prowizja drugo i trzecio roczna z R-ki która się zwolni w pierwszym roku, to są duże pieniądze które zatrzymuje zarząd. Przyczyn dla których ktoś się zwalnia z OVB może być wiele, nie zawsze chodzi o umiejętności a pamiętajmy ilu zwolniło się Dyrektorów, ludzi którzy potrafią do dziś świetnie pracować,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak to jest?
Mnie zastanawia fakt, dlaczego zwalniają się z pracy w OVB pracownicy, którzy doszli już na stanowisko dyrektora?? nie znam osobiście takich osób ale słyszałam o takich. Czyżby znaleźli lepszą pracę niż OVB? a może chcieli miec pracę na etat i miec więcej czasu dla rodziny? Zastanawiam się też nad tym jak to ktoś wyżej powiedział, że pracował 3 lata i zrezygnował choc był już kierownikiem ??????? skoro 3 lata był to widocznie ta praca mu w jakiś sposób odpowiadała! czego teraz nagle tak drastycznie zmienił zdanie? Pytam z ciekawości, bo jedno jest sprzeczne z drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego, co wiem, to jedynie przy ubezpieczeniach grupowych występuje prowizja drugo- i trzecioroczna, w pozostałych produktach jest jednorazowa, więc nie ma problemu przepadku prowizji. Natomiast storno jest wypłacane w stosownym momencie na konto delikwenta. Z każdej pracy ludzie odchodzą na własną prośbę, ale nie sądzę, aby częste były przypadki przejścia z OVB na etat. Sporo ludzi zresztą formalnie nie odchodzi, a jedynie przestaje łapać klientów. Jeśli ktoś już żegna się oficjalnie z OVB, to najczęściej przyczyną jest próba stworzenia własnej konkurencyjnej firmy lub kłopoty z stornem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morwain jednak nie ...........
Chwalę cię , a ty plame dajesz !!! Dowiedz się zanim napiszesz , bo za grupówki masz prowizję tyle lat , ile utrzymasz swój produkt w danym zakładzie . Często konkurencja wygryza już po roku. A prowizje drugo i trzecioroczne są z pewnością , za moich czasów Credit Suisse miał nawet prowizje 15 lat płacone , małe kwoty , ułamek procenta , ale przy kilkuset polisach ........ rozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dałem żadnej plamy, bo piszę o obecnych grupówkach z Signal Iduny w ramach OVB, a nie ogólnie. Być może są jakieś ułamkowe dodatkowe prowizje, ale to kwoty śladowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morwain jednak nie ...........
A ja miałem na myśli normalne grupówki , czyli zakłady pracy , takie w ramach ............. to we wszystkich TU sobie robią. Z tych śladowych procentów może być niezła sumka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morwain jednak nie ...........
A co ci szkodzi , zobacz do książki z warunkami naliczania prowizji , tam to będzie namalowane jak tralala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DK NAWRAT GRASÓJE
przytoczyć trzeba cytat z kilku stron wcześniej, że ze strony DK Nawrata można się dowiedzieć, że jutro nadejdzie pojutrze, i że nic wiecej ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wania50
Słyszałem że ta Dyrekcja już upadła i poszła w storno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta dyrekcja działa, ale może ich spec od informatyki poszedł w storno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość litnar
czyli kolejny wydymany... PS> Jutro nadejdzie pojutrze... faktycznie DK Nawrat ma zajebista strone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OVB nie umie liczyc?
"@OVB Allfinanz prawda o firmie: chodziło mi o to, że zbyt optymistycznie podszedłeś do wskaźników 7% zysku gwarantowanego i 13% średniego (gwarantowany to z reguły 3,75%, a średni bezpiecznie przyjąć 8-10%)." To jest wlasnie rzecz, ktora najbardziej uwielbiam w OVB:D nitk nie potrafil liczyc, ale w sumie dlaczego mialby umiec, skoro tam zatrudniaja nawet ludzi po liceum gastronomicznym. U mnie w oddziale pracowali ludzie z psychologii, ktorzy nie umieli nawet policzyc sumy w excelu, a co dopiero jakas oczekiwana stope zwrotu :D sredni bezpieczny zysk 8-10%? A przepraszam, skad te liczby? Wziales sobie ze w ciagu 10 lat jakis fundusz zarobil 100%, podzieliles przez 10 i ci wyszlo 10% haha? Bo pewnie tak. Jesli chcecie zeby wasz zainwestowany kapital zwrocil sie po 10-13 latach inwestowania do OVB jest dla was :) oczywiscie zero mozliwosci wyjecia kapitalu przez kilkanascie lat :) I zero ulg podatkowych jak to jest w IKE. Jesli ktos uwaza, ze IKe jest zle niech mi to udowodni, bo w OVB caly czas szefostwo mi mowilo, ze jest zle, a ja sie pytalem gdzie jakas symulacja ktora moglaby to dowiesc? Oczywiscie zero odzewu, IKE jest zle i tyle. Z tym, ze koszty IKE w DM albo banku sa tak niskie, ze produkty OVB wymiekaja :P Jest DM i bank, ktore maja IKE darmowe , nie trzeba wplacac co miesiac... Nie mowie juz o ETF, inwestowaniu na gieldzie, nieruchomosciach :) OVB to partactwo, ludzie bedziecie zalowac, niestety dopiero za kilkanascie lat... Zarobic, zarobicie to fakt, ale o wiele mniej niz na innych produktach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Specjalista od finansów się znalazł... Nie pisałem o bezpiecznym zysku 8-10%, a jedynie że można przyjąć, iż w długim okresie fundusz akcyjny powinien właśnie taki zysk średnioroczny osiagnąć. Sprawdź stopy zwrotu funduszy akcyjnych na stronie Compensy, ale możesz na dowolnej innej. Poczytaj też o procencie składanym i efekcie systematycznego oszczędzania. Jeśli ktoś chciałby oszacować, kiedy mu się zwróci zainwestowany kapitał, niech poprosi o wydruk z kalkulatora Compensy i porówna go z tym, ile faktycznie już ma środków (specjalne konto na stronie Compensy). Skoro IKE jest tak korzystne, to dlaczego ludzie z nich nie korzystają? Czyżby bankom nie opłacało się ich oferować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OVB nie umie liczyc?
"Specjalista od finansów się znalazł... Nie pisałem o bezpiecznym zysku 8-10%, a jedynie że można przyjąć, iż w długim okresie fundusz akcyjny powinien właśnie taki zysk średnioroczny osiagnąć. Sprawdź stopy zwrotu funduszy akcyjnych na stronie Compensy, ale możesz na dowolnej innej. Poczytaj też o procencie składanym i efekcie systematycznego oszczędzania." Zebys wiedzial, ze akurat na finansach i inwestowaniu sie znam, bo mam wyzsze wyksztalcenie ekonomiczne :) Wiec nie musze czytac o tym co napisales, bo przeciwienstwie do 99% pracownikow OVB mialem to na studiach, lacznie z wadami, zaletami, uzyciem i liczeniem, nie tylko podstawami przekazywanymi ovbowcom na szkoleniach, ktore swoja droga sa na zalosnym poziomie. Rozumiem, ze zakladasz, iz bedzie 8-10% bo tak bylo w przeszlosci i tylko dlatego? Fajnie, sam pokazales jaki z Ciebie specjalista i doradca :) Juz ktos kiedys pisal, ze same fundusze nie moga podawac przyszlej stopy zwrotu w oparciu o dane z przeszlosci, tylko musza sie kierowac przeslankami fundamentalnymi. Akurat prosze o efekcie procentu skladanego mnie nie ucz, bo wierz mi ze w matematyce finansowej bys raczej ze mnie nie pokonkuwal. Naucz lepiej swoich pracownikow, ze r = (fv/pv)^(1/n) -1 a nie ze r = (fv/pv)/n -1 ........... bo niestety w OVB tak sie to liczy. Fajnie, ze zakladasz 8-10%, jak wig20 od poczatku istnienia mial srednia geometryczna okolo 6,2% rocznie, a ponad 90% funduszy nie pobija wig20. I nie pisz, ze wy potraficie wybrac fundusze, bo widzialem jak to wyglada - kierownik bierze na pale, nawet wagami sie nie przejmuje w portfelu, nie wspominajac o kosztach danego funduszu/subfunduszu czy ryzyku, bo tylko stopa zwrotu wg ovbowcow sie liczy :D Tez lubilem ten tekst, 90% w akcje i wio!! to ze w czasie bessy 70% mozna stracic, niewazne, odrobi. zgodze sie z tym, ale klient patrzac ze stracil polowe kapitalu bezdie sie stresowal i bedzie chcial wycofac kapital... Wiec swietnie doradzacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OVB nie umie liczyc?(2)
A z IKE nie korzystaja, bo sa mniej oplacalne dla instytucji finansowych. Co oplacalne dla klienta, juz mniej dla banku, prawda? Chyba ze nie rozumiesz tego to dam Ci przyklad- jak masz 2 produkty po to zeby zdywersyfikowac swoj portfel produktowy i masz produkt z kosztami 6% rocznie i drugi 2% rocznie to wiadomo, ze promujesz ten 6% bo zarobisz wiecej, ale ten drugi masz jako dywersyfikacje, nie wszyscy sie zdecyduja na 6% i masz plan zabezpieczajacy :) Policz sobie rzetelnie pare IKE w dm czy banku i porownaj do waszych propozycji i uwzglednij jaka tak jest elastycznosc ogromna, a u was zadna niestety... Jedyne to fajne to w uz z ufk jest swiadcznie wylaczone z masy spadkowej, to jest super pomysl akurat, szkoda ze nie ma zadnych zwolnien podatkowych, bo wtedy wasze produkty byly bardziej oplacalne, a tak sa naprawde kiepskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyobraź sobie, że ja też mam wykształcenie wyższe ekonomiczne, więc tym mnie nie zaimponujesz. Kolego, zrozum, że OVB to nie studia i pracownicy nie muszą każdemu klientowi robić wykładu z finansów. Twojej definicji procentu składanego oraz pojęcia przesłanek fundamentalnych nie tylko by nie zrozumiał żaden klient ani szeregowy doradca, ale także zdecydowana większość pracowników renomowanych instytucji finansowych. Każdy średnio inteligentny klient rozumie, że każdy produkt finansowy ma swoje koszty i nie ma nic za darmo (IKE też). Istotne dla niego jest ile może potencjalnie zarobić i jak szybko. To ma mu pokazać symulacja, a Compensa w odróżnieniu od wielu instytucji finansowych uczciwie w symulacjach pokazuje koszty. W kwestii IKE masz rację, że mogą być mniej opłacalne dla instytucji finansowych, ale od czego jest Net? Chodziło mi o to, że gdyby byłby to tak rewelacyjny produkt, to ludzie szybko dowiedzieliby się o nim sami i walili do banków drzwiami i oknami, a dla nich każdy klient jest cenny. Natomiast klient nie będzie chciał się wycofać, jeśli uczciwie mu powiesz, że wartość jednostek może spadać, ale wtedy nabywa więcej jednostek i później na tym zyska. Zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy doradcy tak podchodzą do klienta, ale Ty, jak wielu przedtem, uogólniasz. Czy jesli kasjerka w banku wyda mi za mało reszty, to powiem, że ten bank jest nieuczciwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OVB nie umie liczyc?
"Czy jesli kasjerka w banku wyda mi za mało reszty, to powiem, że ten bank jest nieuczciwy?" Oczywiscie ze nie. Jednakze, jezeli co druga kasjerska nie wyda reszty to uwazam, ze bank nie potrafi trzymac dyscypliny. Tak wlasnie jest w przypadku OVB. Gdyby pracownicy OVB byli uczciwi to nie byloby tyle watkow na roznych forach o ich nieuczciwosci. Jak wpisze sie SuperFunudusz w google to nie wyskoczy strona Compensy tylko fora na ktorych ludzie sie zala jak to pracownicy OVB ich wpuscili w maliny :/ Sam sprzedawalem ten produkt i wiem ze nie jest rewelacyjny, ale akurat moi klienci mieli po 1000 zł miesiecznie oszczednosci, wiec 300 zl mogli poswiec na dywersyfikacje, bo reszte to sobie sami inwestowali. Ale jak ktos ma 150 zl oszczednoisci ten produkt nie jest dla mnie, go za malo zarobi, bez sensu. Ale jak moj kolega ze struktury sprzedal kolezance SF i nie powiedzial, ze nie moze wyciagac pieniedzy wczesniej to sorry... A takich przypadkow jest masa, dlatego OVB jest utozsamiane z oszustami. Zreszta, nie wspomne moze jak wygladaja egzaminy, bo to jest lamanie prawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy i tak wiedzą, jak wyglądają egzaminy, ale gdzie indziej nie jest lepiej... Przykładowo kiedyś wszedłem na forum związane z Open Finance i proporcja negatywnych wypowiedzi była jeszcze gorsza niż tu. Internautom nie dogodzisz i aż dziwne, że mnie i paru innym chce się pisać elaboraty, żeby uwypuklić dobre strony działalności OVB, bynajmniej nie przemilczając złych. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że nie znalazłem lepszego UFK od Superfunduszu, natomiast jeśli ktoś ma 150 zł miesięcznie oszczędności, to wielkich kokosów nigdzie nie zarobi. Pieniądz rodzi pieniądz i nawet wpłacając na lokatę 50 tys. dostaniesz wyższe odsetki, niż wpłacisz 5 tys. Wszędzie masz oszustów i w bankach pracownicy też wciskają klientom niepotrzebne produkty lub jesteś zmuszony z takich produktów skorzystać. Jeśli np. PKO BP miało 4 mld zysku za ubiegły rok, to jak myślisz, skąd on się wziął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jak to je w koncu
to te ovb upada wkońcu czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Były KO
Nie upadnie ale to nie oznacza że jest praktycznie każda inna firma jest lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Były KO
Pracowałem w tej firmie ok 4 lat i doszedłem do KO. Zrezygnowałem z 2-óch powodów: 1. Znalazłem lepszą firmę gdzie zarabiam więcej 2. Mialem pecha co do przelożonych ponieważ mnie szantażowali i psychicznie wykańczali. Możliwe że gdybym trafił na inneych to mialbym lepsze zdanie i w jakimś stopniu współpracował Chciałbym dopowiedzieć na pytanie "CZY ISTNIEJE LEPSZY UFK OD SUPERFUNDUSZU" tzn tańszy Praktycznie każdy jest tańszy jeżeli kupimy po za OVb (nakładają największe opłaty bo chcą miec największa prowizje). Wystarczy ściągnąć OWU ze strony AXA, Skandia, Nordea itd Odpowidajać na pytanie dlaczego ludzie rezygnują po tylu latach współpracy z OVB. Ponieważ przychodząc byli nikim i niektorym zajmuje kilka dobrych lat na dojście do pewnych przemyśleń i znalezieniu dla siebie pomysłu. Odradzam współprace z OVB tylko dlatego że tego typu firm jest mnostwo i warto poszukać dla siebie odpowiedniej bo akurat OVB ma najgorsze pomysły na sprzedaż, rekrutacje, produkty itd. Stosują techniki sprzed 20 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właściwie już po samym nicku "Były KO" łatwo już możemy się domyśleć treści wypowiedzi. Ciekaw jestem, jakie to rewelacyjne techniki sprzedaży i rekrutacji stosują konkurencyjne firmy. Natomiast odnośnie produktów trafiłeś kulą w płot, kolego. Zawsze warto ściągnąć OWU, ale o tym, czy produkt jest opłacalny, decydują opłaty z nim związane. Oto trzy przykłady z UFK AXY: - miesięczna opłata administracyjna 11,18 zł (SF - 8zł) - minimalna opłata za zarządzanie do 10 lat 2,25%, potem 1,25% (do 2 lat 0,75%, potem 0,125%, - opłata za wykup 1% kwoty wykupu (20 zł) Takich smaczków jest więcej, a gdybym szukał ich w Scandii i Nordei, też bym na pewno znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Były KO
Drogi "Morwain" te techniki sprzedaży czy rekrutacji można przecież łatwo porównać. Z chęcią ci pokaże moją skutecznośc w liczbach. Mianowicie: - w sprzedaży OFE mam skutecznośc na poziomie 80%. Sprzedaje okolo 30-40 OFE w miesiącu. Nie mowiąc żer za każdy mam średnio 500zł a nie jak w OVB jakieś 100zł.W przypadku 3 filarów mam skutecznośc na poziomie 40% czyli ok. 8-10 polis przynoszę miesięcznie do firmy. Widzialem nie jedną listę rankingową i nikt nie zbliżyl się nawet do takich wyników a w mojej fimie takich osob jest wiele. Ja nie jestm najlepszy. W OVB po prostu jest "samowolka" . Kazdy z was sprzedaje, rekrutuje po swojemu i dlatego jest jak jest Jezeli chodzi o koszty UFK. to idealnie wypisałes koszty z AXY i teraz spróbuj je porownać np. do Superfunduszu, czyli: 1. Opłata miesięczna: 8 zł czyli 96zł/rok 1.Opłata administracyjna: 0,75% za 2 lata czyli 9%/rok przez cały czas trwania umowy ( 20 lat) 2.Po 3 roku 0,125% (1,5%/rok) za kapital powstały po 2 roku 2.Opłata za zarządzanie: 2,5% Zrównoważony 3.Oplata za ubezpiecznie: Mężczyzna 30 lat - 12zl/rok teraz to policzmy. Compensa: Powiedzmy że mamy go 5 lat i w sumie wpłaciliśmy 12000zł (200zl/m-c, bez indeksacji i liczenia zyskow od FI) 1. 96zł + 432zł ( 9% z 4800zł kapitalu z pierwszych 2 lat)+108zł(1,5% z kapitalu po 2 roku czyli 7200zł)+12zł (ubezpieczenie) + 300zł(2,5% za zarządzanie)= 948 zł / rok AXA: 1. 11,18zł razy 12 miesięcy = 134,16 2. oplata za zarządzanie: 2,25% z 12000zł = 270zł 3. Ubezpieczenie: 0,30zł x 12 miesięcy= 3,6zł Suma: 407, 76zł Różnica jest duża nie mowiąc o tym że Superfundusz to najtańszy produkt w OVB a dużo osob sprzedaje generali nie mowić o HDI który po prostu miaźdzy kosztami klienta. Pisze to wszystko tylko po to żebyście byli świadomi że tak jest i da się to po prostu obliczyć. Liczby nie klamią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Były KO
Nie piszcie proszę o błędach w wyliczeniu poniważ dostałem je od Compensy z podpisem ich pracownika ktory zajmuje się sprzedaża w firmach zewnętrznych takich jak moja i OVB. jak ktoś nie wierzy to telefon do Compensy myśle że jest wam znany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogi kolego, akurat przykład ze sprzedażą OFE jest o tyle niemiarodajny, że jest to produkt w praktyce dla klienta bezpłatny, a ponadto dla każdego zaczynającego pracę przymusowy, więc nie sztuka sprzedawać OFE. Natomiast co do zyskowności AXY i Compensy, to sam korzystam z Superfunduszu, a ponadto widziałem rozliczenie roczne koleżanki, która ma produkt AXY. Co odpowiesz na to, że po roku ja miałem prawie 90% zainwestowanych środków (przy dobrym kursie dolara bywało więcej), a koleżanka 35%? Te dwie liczby są bardziej przekonujące od Twojego długiego wywodu. Zdradzisz może, w jakiej firmie robisz tak wspaniałą karierę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym nie wiem, skąd wziąłeś opłatę 2,5% za fundusz zrównoważony w Compensie, nie ma takiej opłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Były KO
Oczywiście że zdradzę , pracuję dla DSA S.A. , to nie tajemnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Były KO
Nie pracuje dla DSA ktoś podszył się pod moj nick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Były KO
DSA znam także bardzo dobrze i też zdecydowanie zarabiają wićej niż w OVB. Drogi "Morwain" cieszę się że z mojej wypowiedzi wyjąłeś opłatę za zarzadzanie ponieważ nikt o niej nie mowi a po prostu jest. Zadzwoń do Compensy i sie przekonaj. To nie takie trudne. Nawet gdyby jej nie było to i tak oznacza że produkt AXY jest tańszy. Ja akurat jej nie sprzedaje ale w tym poscie chodziło mi o pokazanie że produkty po za OVB typu Skandia, Axa sa po prostu tańsze. Malo tego porownaj sobie produkt wasz z Generali OVB F I z tym co Generali daje innym firmą czyli Generali Prospero i Benefico. Śa zdecydowanie tańsze i mają większe możliwości typu zawieszenie i obniżenie skladki. odpowiadając na twoj post w którym piszesz, że "nie sztuka sprzedawać OFE" to się z toba nie zgodze. Ponieważ ja na tej sprzedaży zarabiam ponad 15 tyś miesięcznie. Skoro to nie jest sztuka to czemu ty tego nie potrafisz? Widze liste rankingową i nikt w OVb tego nie potrafi.Według mnie to są najłatwiejsze pieniądze w dzisiejszej sprzedaży w finansach. "Natomiast co do zyskowności AXY i Compensy" odpowiedź jest BANALNA. Skąd mam wiedziec że placicliście tyle samo w tym samym czasie. Teza wyssana z palca.Mogłeś mieć szczęscie w doborze funduszu ale sprawdźmy produkt po kilku latach.możliwe że kolezanka miała w czasie bessy akcje i popłyneła. Pokaż mi skan za dany okres a ja ci pokaże mój. Moje obliczenia wczesniej mowia wszystko i jest jak byk napisane że jest to produkt drogi ! kwestia doboru funduszu to inny temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Były KO
I nie pracuje w DSA jak już wcześniej pisałem. Ale żadną tajemnicą jest, że pracuje w Euro Finanz Service.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×