Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Milo

Praca w OVB - czy warto??plis

Polecane posty

Gość PKovb
do gość2014 W każdym Towarzystwie Ubezpieczeniowym w rocznicę polisy Towarzystwo przysyła informację o indeksacji składki - czyli, że możesz wpłacać sobie więcej, ale nie musisz. wystarczy wysłać pismo do towarzystwa, że nie chcesz indeksacji składki i że mają ci przysłać druczki z kwotą do wpłat po 150 zł. Po dwóch latach nie będziesz mógł/mogła wpłacać ile chcesz. możesz oczywiście zadecydować ile, ale nie mniej niż pierwsza kwotą którą zadeklarowałaś/ łeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja apropo,s ogólnie pracy w firmie handlowej. Nigdzie nie mam w nich szczerości ani przyjażni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2014
Do PKovb ////////////////////// Czy jeśli zrezygnuję z indeksacji składki to jest to na moją niekorzyść? kompletnie się na tym nie znam, w umowie są zastrzeżone terminy do rezygnacji z indeksacji ( w moim przypadku ten termin już minął) czy jeśli napiszę pismo o rezygnacji bez przewidzianych do tego terminów mój wniosek będzie skuteczny? Dodatkowo otrzymałem kolejne pismo w którym informują mnie iż " jeżeli w powyższym terminie kwota zaległości nie wpłynie na nasze konto, to z dniem początku okresu, za który nie zapłacono składki w pełnej wysokości (wg ich jest to kwota 168,54zł, ja cały czas wpłacam po 150 zł) umowa ubezpieczenia zostanie zmieniona na bezskładkowa oraz wygaśnie odpowiedzialność z tytułu ubezpieczeń dodatkowych, o ile one istnieją. Jednocześnie informują iż umowa ulegnie rozwiązaniu z ostatnim dniem miesiąca kalendarzowego, gdy wartość jednostek zgromadzonych na rachunku nie wystarczy na pokrycie opłat przewidzianych w umowie ubezpieczenia w okresie bezskładkowym". POMOCY!!!!!!!!! co ja mam robić miałem do pisma ustosunkować się do dnia 28-08 jednak dopiero teraz odebrałem je z placówki pocztowej. Czy to oznacza że nie bede miał ani ubezpieczenia ani moich pieniedzy? co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie tak, ani pieniędzy ani ubezpieczenia. Umowa bezskładkowa to fikcja w twoim przypadku bo w okresie do dwu lat na polisie nie zebrała się ani złotóweczka więc środków brak. Jeśli nie opłacisz składki po 30 dniach od daty wymagalności polisa wygasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jutronadejdziejutro
Witam, Czy ta firma z dyrektorami po zaocznej podstawówce dalej istnieje, czy to jakaś inna korporacja ubezpieczeniowa zmieniła nazwę na OVB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRACOWNIK ovb
WARTO ! W OVB pracuję kolejny rok i to co czytam wyżej przyprawia mnie o białą gorączkę. Zazwyczaj jest tak, że takie negatywne opinie piszą ludzie, których z jakiś powodów zwolniono z firmy, którzy sami sobie na to zapracowali, bez powodu w tej firmie nie zwalniają. Niestety dzisiejsza rzeczywistość jest taka, że mało zadowolonych klientów/pracowników piszę pozytywnej opinie (bo po prostu o tym nie myślą, nie mają na to czasu, są zadowoleni i dzielą się pozytywną opinią wśród swoich znajomych, a nie na jakiś bezsensownych forach), sama jestem Klientką OVB od 4 lat i jestem bardzo zadowolona z indywidualnego konceptu jaki przygotował mi mój dotadca. Myślę, że każdy ma prawo do swojej opinii, ale również każdy ma prawo do własnych dedycji czy iść na rozmowę do firmy i zobaczyć oraz przekonać się samemu czy też tchórzyć i nie dawać sobie szans na rozwój. Tylko ludzie niezaradni i nie mający własnego zdania sugerują się opinią innych, a tym bardziej opinią na różnych forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
haha ha... Czyj to tekst? Przyswojony ze szkolenia. "czemuś biedny? boś głupi" Powala głębia merytoryczną. I szacunkiem do człowieka. Potencjalnego klienta oczywiście. Bo nie pracownika. Ci są mądrzy i niepowtarzalni. Zdarza się, że nawet pełnoletni ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy ktoś orientuje się odnośnie pracy w tej firmie polegającej na rekrutowaniu nowych pracowników ?? Bo takie stanowisko mi zaproponowano i nie wiem co o tym myśleć... trochę dziwne, żeby nowy pracownik rekrutował kolejnych :-P ...a te wszystkie szkolenia, dokument o niekaralności oraz zrobienie państwowej licencji też muszę mieć załatwione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość dd
Gość 1.10 nie daj się wkręcić, że będziesz zajmować się rekrutacja. Będziesz zakładać coraz to nowe polisy. Ludzie nadzorujący będę tak długo naciskać aż pozbędziesz się wszystkich oszczędności. Później pod byle pretekstem zwalnia lub Ty się zwolnić z. Będziesz mieć tylko problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opamiętajcie się ludzie. OVB omijajcie, pracują tam sami oszuści, którzy potrafią manipulować ludźmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćefd
Co sadzicie o OVB Oświęcim? Ważne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
OVB Oświęcim znajduje się na ul. W. Jagiełły 17???? Co w ogóle o tym sądzicie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
OVB czy to jest Oświęcim, czy Wrocław, Warszawa i inne miejscowości : to na jedno wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 500 i
Im dłużej i więcej czytam waszych szkalujących wypowiedzi to nóz mi się w kieszeni otwiera! Nie chcesz, nie pracuj! Fakt, nie każdy nadaje się do tej pracy, nie każdy nadaje sie na lekarza, nauczyciela, taksówkarza czy nawet 'sklepowego'. Chcesz pracować to pracujesz, nie chcesz to nie, tylko nie narzekajcie, że mało zarabiacie, albo szef znowu sie wyżywał na was w pracy. Chcesz leżeć na kanapie cały dzień i zarabiać miliony, po zapomogę z urzedu też nie pojdziesz, bo nie bedzie ci sie chcialo , na rzad tez bedziesz narzekać i na niskie pensje z etatu, bo nadal chcesz zarabiać nic nie robiąc! Rownie dobrze można od razu kupić sobie trumnę i czekać na cud, albo wziać się do pracy! Bo chcieć to móc, a móc to chcieć. Nie ma nic w życiu za darmo, chyba żeby dostać w ryj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacper szek
Nigdy OVB. Omijajcie szerokim łukiem. Jedno wielkie oszustwo! Szukajcie normalnej pracy. Lepiej zarobić trochę mniej, ale w ogóle zarobić. Są przecież portale typu pracuj.pl, jobs.pl czy pracastala.pl. Prędzej czy później jakaś pracę się znajdzie. OVB to oszuści i nic więcej. Jak najdalej. Szukają naiwniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, to prawda. Omijajcie OVB. Rzeczywiście lepiej zarobić mniej, ale nie będzie z tego problemu. W ogłoszeniach o pracę, czyta się o zapotrzebowaniu na pracownika biurowego. W rzeczywistości jest to wielka lipa. Uczciwiej byłoby dać ogłoszenie o treści zapotrzebowania na pośrednika, czy jakiego tam diabła. Ludzie uważajcie na tego typu ogłoszenia, jest to wielka lipa. Pracujesz jako pośredniki. Do pewnego stopnia zarobisz, ale to co zarobisz to i tak oddasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kumaty
Pracowałem do tej pory w Generali i to co się tam działo to po prostu istna, ludzka masakra !!! Nie szanują ludzi i zwalniają jak dowiedzą się , że ktoś jest ciężko chory lub kiedyś kobietę, która planowała urodzić dziecko !!! Od pół roku pracuje w OVB, gdzie w ofercie mamy również produkty Generali, które bardzo dobrze znam i najlepsze jest to..... ZE OVB PŁACI WIĘCEJ ZA PRODUKTY GENERALI NIŻ SAMO GENERALI !!!! dodatkowo mam do dyspozycji 15 innych firm ! Ludzie, w OVB jest spoko, każdy sobie jest szefem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie warto pracować w tej firmie.... Porostu robisz na czyjś rachunek a kasy nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mało tego - kasa na jakiś czas jest, ale jak się zwolnisz lub Ciebie zwolnią, to musisz oddać wszystko, ale to wszystko co zarobiłeś. Dlatego uważam, nie warto pracować w tej firmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antydebil6
kolejny frajer, któremu nie wyszło - a na dodatek kłamca i złodziej. wrypałeś klientów na wysokie składki , wziąłeś pieniądze z góry za dwa lata i uciekłeś złodzieju ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do antydebil6. Jak nie wiesz jak jest naprawdę w tej firmie, to palancie nie wypisuj i nie obrażaj drugich. Trochę popracujesz i dostaniesz od szefów po d***e - to wtedy będzie płacz i przyznasz mi racje, że było to co napisałem prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość323
do gość : Mam storno na poziomie 3%, czyli 97% umów w dalszym ciągu są kontynuowane i ponadto od pół roku otrzymuję świadczenia w postaci uwolnienia stornorezerwy, jeśli wiesz o czym ja mówię. Skoro 97% dalej istnieje to znaczy ze podchodziłem należycie do klienta a nie "na sępa" który, chce tylko i wyłącznie nachapać się od razu. Nie ma spektakularnych sukcesów, jest to powolne budowanie, cegiełka po cegiełce. Ponadto piszę dużo umów majątkowych, które nie wliczają się do statystyk storna i dają niekiedy fajny przypływ gotówki...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piszę do gość323. Napracujesz się to prawda, ale może przyjść taki moment, że nie wytrzymasz nerwowo i zwolnisz się. Wtedy będą Ciebie dręczyć telefonami, sms-ami, pismami i tak dalej. Chodzi o to, że w tej firmie i tak nie ma takiego pojęcia jak storno rezerwa. Oddać musisz co do grosza co zarobisz, łącznie ze stornem rezerwy. Piszę, bo jak tak dostałem po nosie i do dzisiaj tej firmy to mam naprawdę dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może dostałeś umowę od osoby która podszywa się pod OVB i to wcale OVB nie było ? Druga opcja to taka, że działałeś na szkodę Spółki tj. wykonywałeś działalność konkurencyjną wobec OVB a tak się nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 24
witam co ja mam rozumiec przez dzialalnosc konkurencyjna? jakie to sa firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żaneta ovb
Rozwalają mnie ludzie którzy piszą "nie polecam, będziesz robić na kogoś, a pieniędzy nie widać". Skoro wiesz, że jest to firma strukturalna to skąd to zaskoczenie? Firmy strukturalne są najsprawiedliwszą formą wynagrodzenia. Tyle ile serca włożysz w "swój mały biznes" tyle zarobisz. Otwierając swoją małą działalność na początku też startujesz od zera. Ponosisz ryzyko? Ponosisz. Wiesz na co się piszesz ? Wiesz. Rozkręcając firmę bierzesz kredyty, zapożyczasz się, kombinujesz, szukasz odbiorców, dzwonisz, ryzykujesz, inwestujesz w siebie, w produkt, w ludzi, w wiedzę, w rozwój, w kontakty. Na jedno wychodzi tutaj. Od lat zdzieram podeszwy od butów w różnych firmach strukturalnych. Z każdej coś wynoszę, jakieś doświadczenie, kontakty, wiedzę... w 3 "strukturkach"mi nie wyszło. Wiecie co ? Cholernie dobrze że mi nie wyszło! Nic nie zarobiłam. Ale nie zarobiłam przez własne "odkładanie na później" - bo przecież jest czas, bo przecież jak ktoś nie odbierze telefonu to nie zadzwonię drugi raz, bo do kogoś tam nie zadzwonię dlatego że... (i tu wstaw milion powodów dla których wstydzisz się powiedzieć drugiej osobie o swojej nowej pracy). Z takimi obiekcjami ludzie się borykają w każdej pracy, w życiu też. Tylko mało kto ma tyle odwagi w sobie żeby się do tego przyznać - bo przecież "ktoś sobie o mnie pomyśli że jestem do niczego, obrazi mnie, wyzwie, wyśmieje". Zastanów się czyją opinią się przejmujesz, a czyją opinią powinieneś się przejmować? Wszystko w porządku... lepiej iść na etat za 6 zł w porywach do 8 zł netto na godzinę. pracować 8-16 wracać do domu otwierać piwko przed tv albo przed komputerem i pisać swoje fustracje na forach. Bo jak można nie być zdenerwowanym jak na etacie Państwo zabiera Ci ok.70% Twojego wynagrodzenia (jeśli się pomyliłam - popraw mnie)przy pensji 1237 koszt utrzymania pracownika to 2026zł. resztę odbierają Ci w podatkach vat, akcyza itp... Pamiętaj że w raz z pensją ZUS rośnie ;) Więc zastanów się co jest bardziej sprawiedliwe struktura z której się śmiejesz czy praca na etacie ? Co jest większym wyzyskiem gdy zatrudnia Cię "państwo" czy gdy stanowisz sam o sobie. Jeśli chodzi o mnie w OVB zaczęłam od niedawna i widzę realne pieniądze. Może "dojrzałam" i wzięłam się za robotę w końcu, a może wyciągnęłam wnioski po poprzednich "sieciówkach". Chyba najważniejsze jest odpowiednie nastawienie, cele i nie pohamowana chęć osiągnięcia ich. Do pewnych decyzji trzeba dojrzeć jeśli myślisz, że nie poradził byś sobie z prowadzeniem własnej firmy - nie bierz się za mlm ani piramidy nie bierz się nawet za stanowiska, które wymagają od Ciebie zaangażowania, myślenia strategicznego i samodzielności. Dziękuję - jeśli nie zanudziłam wytrwałeś/łaś do końca i poświęciłeś/łaś swój cenny czas na przeczytanie. Pozdrawiam, Żaneta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z ovb
do gość 24 działalność konkurencyjna to po prostu praca w dwóch lub więcej firmach które się ze sobą ścigają na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elciak
Witajcie. Jak obecnie ma się praca w OVB ? Warto aplikować? Podobno można dużo zarobić. Trochę się przeraziłam jak zobaczyłam opinie na gowork http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,29728 i nie wiem co już mam robić.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×