Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ósemka

Przeklęte zęby mądrości!!

Polecane posty

Gość ósemka
a może...jutro rano walki z ósemkami ciąg dalszy! dobrej nocy wszystkim ząbkującym zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ósemka
a jeszcze jedno pytanie do bylej wegetarianki:) Ty tez masz wskazania do usuniecia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puch łabędzi
Ósemeczko, czy wskazania mam, nie wiem :o ale wychodzę z założenia, że jak mi coś zapasowego wyrasta z ciała ( :p ) to nie będę się tego pozbywać ;) Te górne zęby są bardzo ok. :) ale te dolne dziwnie tak wyrastają, nie prosto, w góry, tylko jakoś bokiem tak do środka :o biedulkom coś się pomieszało :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
PICIU---> dzięki za tego posta - ja mam 3 bądź nawet 4 do usunięcia i proponowano mi narkoze ale jeśli nei trzeba to może wezme zastrzyk i już.. a u kogo się wyrywałaś?:D może polecisz jakiegos dentyste? jestem z Wawy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez wyrywalam na dole jedna osemke. iiii?? bolalo mnie dziaslo od zastrzyku przez tydzien bo to znieczulenie idzien w pien nerwowy. czyli tam daleko w zuchwe. dluzej mi gosc znieczulenie wstrzykiwal niz wyrywal zeba, a przyznac si emusze ze posrana bylam jak chyba malo kto... teraz poszlabym wyrwac druga, tylko ze ten chirurg do anglii mi wyjechal... a dentysta moj mowil ze te zeby trzeba raczej wyrywac, bo tworza sie tam na ogol takie kieszonki z dziasel w ktorych zbiera sie jedzenie co oczywiscie powoduje pruchnice, i konsekwencje gorsze niz wyrywania.. a ciezko tam w ta kieszonke szczotka wjechac... na gorze tez osemke wyrywalam ale ta mnie juz bolala i poszlam na pogotowie... bylam tam jakas starsza pani stomatolog, tez wyrywala jakies pare sekund... jaka byla ulga bo po tym jak znieczulenie zeszlo to juz mnie nic nie bolalo, a ta osemka juz strasznie mi w kosc dawala... pozdrawiam i warto szukac dobrego stomatologa, lepiej rozpytac albo zapytac swojego dentysty kogo poleca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buuuuuuuuuuuuuuuuuu
dzięki będe szukać bo 3 ząbki do wyrwania ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy potrzebne skierowanie
do chirurga i RTG? nie stać mnie na ekstrakcję ósemki prywatnie :( ( jeśli są problemy to cena nawet pow.300 zł )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mary J.
cześć, mam 19 lat i wczoraj miałam wyrywanego pierwszego zęba mądrości. zęba ledwo było widać ale ponieważ noszę aparat ortodontyczny od blisko 2 lat zabieg ten był konieczny. generalnie usuwanie trwało ok 5 min i nic nie bolało. mam 2 dni mam brać antybiotyk ale dzisiaj [22h po wyrwaniu] czuję się dobrze. :) życze powodzenia i nic sie nie bójcie bo 'nie taki straszny diabeł jak go malują'. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strach ma wielkie oczy
wczoraj usuwalam osemke,zaznaczylam p doktor ze trudno sie znieczulam i poprosilam o konska dawke,dostalam 2 zastrzyki,odczekano 10 min i wziela sie za wyrywanie,po krotkiej chwili powiedziala ze juz wyrwala,ja myslalam ze klamie i zaraz niespodziewanie zacznie rwac,jakiez bylo moje zdziwienie gdy powtorzyla ze zeba juz nie ma i kazala zacisnac zebami opatrunek,nic nie czulam,w ogole nic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ósemkowa
jeśli lekarz stwierdzi, ze juz nic nie bedzie z waszych ósemek, bo rosną krzywo, sa zepsute, to nie wahajcie sie i idzcie je usunąć. Po co się męczyć? Mi moje rosły i rosły, ale okazało sie, że zaatakowała je próchnica i niestety, ale trzeba było je usunąc. Na zabiegu byłam u chirurga szczękowego, który zaproponował mi usuniecie od razu dwóch no i nie baczac na swoje wczesniejsze problemy z wyrywaniem mlecznych (bardzo mocno sie trzymały wszystkie musiałam wyrywać u dentysty) sie zgodzilam. Panów doktorów było 2, rwali mi na zmiane, w gabinecie siedzialam chyba z 2 godz. Na szczescie znieczulenie zadzialalo super i w ogole nic nie czulam. Tylko po wszystkim bol byl uciazliwy (dostalam ketonal -jeden z najsilniejszych przeiwbolowych), rozciete dziasla (zęby nie wyszły do konca), kąciki ust pocharatane (nie mogli sie dostac do tych cholerstw - okazało sie, ze rosły krzywo), ale jak na razie mam spokój. Teraz szykuje sie na usuniecie dwóch pozostałych, ale nie zdecyduje sie juz na dwa za jednym razem (o nie). Polecam usuwanie nie u dentystów, ale u chirurgów szczękowych - przeciez na dobrą sprawę usunięcie takich zębów jest małą operacją - czasem pod całkowitą narkozą. Powodzenia, nie taki diabeł straszny, a potem do konca juz spokó ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ósemkowa
a odnosnie tego RTG, ja przyszlam ze zdjeciem - lekarz od razu widzi, co sie tam dzieje, np. czy korzenie nie sa pozakrzywiane, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja miałam rwaną 8 w poniedziałek - czyli trzy dni temu. Wyrywanie nie bolało - w znieczuleniu poszło gładko, ale teraz mnie boli zębodół, migdał (nawet gdy ślinę przełykam) i szczęka z tej strony, z której był wyrywany :-( Podobno, może to dłużej potrwać. Ząb był zainfekowany i wcześniej mnie bolał - może dlatego gojenie potrwa dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Podziwiam Was, że w taki upał wyrywacie zęby! Mi mój dentysta powiedział, że nie będzie mi wyrywał w taki upał ... bo może się różnie dziać. Lepiej pacjent znosi to jak jest chłodniej ... dlatego pewnie poczekam z moją ósemką, do jesieni ... jest krzywa, jak to kiedyś już pisałam ... więc ona nigdy nie wyrośnie i jeśli będzie się psuła to w dziąśle. Czasami boli, ale da się znieść. Gorzej znosze takie upały jak dziś ;) A tak poza tym to ja również polecam chirurga szczękowego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 26 lat i wlasnie zaczela mi rosnac pierwsza osemka! Na razie nic mnie nie boli, ale nasluchalam sie tyle o \"zebach madrosci\", ze mam stracha jak ich malo. :o Wkrotce wybieram sie do dentysty-ortodonty i mam nadzieje, ze cos mi poradzi na przyszlosc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliseeee
czy usuwanie chirurgicznie osemek robia pod narkoza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .Aniaaa
a ja chciałam się pochwalić, że miałam usuwaną ósemkę, która była pod dziąsłem -wiec trzeba było wyłyżeczkować (no tak podważyć)!! ale musiałam ją usunąć, bo małą mam szczękę i psuł mi sie zgryz. poszłam do dentysty, a zabieg wygladał tak: dał mi znieczulenie miejscowe, wyciął kawałek dziąsła i ..wyrwał zęba w 4 minuty!!! potem zszył nitką dziurę i po 15 minutach wyszłam z gabinetu!!! ale mi sie super dentysta trafił! za wyrwanie wziął 120 zł. ale najważniejsze jest to, że nic, a nic nie czułam!!!!!! jak on mi go wyrwał i szykował nitkę do szycia, to modliłam się, żeby tylko wyrywanie nie bolało, a było już po wszystkim!!! hahaha :D świetny ten dentysta!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliseeee
Ja tez mam za małą szczękę.. Juz byłam u 3 debtystow i kazdy z nich mi powiedział,ze nie maja miesjca.. Wybijaja sie ledwo, ledwo te dolne, ale jak boli... Juz od 2 tygodni boli... I powiedzieli mi,ze moze mi pchac inne zeby i zepsuć łądny łuk zębowy. Ania gdzie bylas u tego dentysty??? ja mieszkam w woj. śląskim.Moze mi ktos polecic jakiegos dobrego dentyste ktory nie daje narkozy ( jestem uczulona) , tylko wyrwie te dwie ósemki ze znieczuleniem miesjcowym. Pleaseeee...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobmka macieja
a ja mam wszystkie 4! Wyrastaly stopniowo np. mialam tak, ze caly tydzien czulam, ze wyrastaja i potem spokoj na dluzszy czas i tak w kolko. chyba wszystkie juz sa wyrosniete, ale calosc trwala kilka lat, ale sam bol co kilka miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
Ja mialam dlutowane obie dolne osemki, jedna byla ulozona prawie ze poziomo wiec trzeba bylo ja wydlutowac a druga zrobila troche miejsca moim pozostalym zębom przed zalozeniem aparatu ortodontycznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
podobnie jak moja imienniczka pare postow wyzej trafilam na swietnego chirurga, ktory zrobil to szybko, sprawnie i bezbolesnie ;) Ale dzisąla sie nie wycina tylko nacina skalpelem, to wycinanie zabrzmialo strasznie :o a naprawde nie ma sie czego bac, ja tez nawet sie nie zorientowalam a moj lekarz juz zaczal zaszywac :) zaplacilam 200 zł. za jednego zęba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliseeee
A czy kazda z was ktora usuwała chirurgicznie zęby mądrości szczepiłą się przeciw żółtaczce?? Bo podobno powinno sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość up.............
...upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .Aniaaa
Ja jestem z Wrocławia i niedaleko mojego bloku przyjmuje taki stomatolog -Kirpluk się nazywa. znieczulenie prawie nic nie bolało (a wierz mi, że jestem strasznie wrażliwa na punkcie igieł..brrr). muszę go pochwalić (choć już mi zeżarł sporo kasy :P ) , bo robiłam u niego inne ząbki:plomby i tak elegancko zrobił, że jak patrzyłam w lustro, to nie widziałam w ogóle wypełnienia-tak się stopiło ze szkliwem! chciałabym u niego wszystkie plomby wmienić, ale muszę chyba w totka wygrać...hehe. a ile ja razy się "sparzyłam" na stomatologach!! ło matko!!! zawsze jakaś stomatolog (bo u babek się wcześniej leczyłam) mi coś spaprała..---->>>Aniiiiia--->> mi naprawdę wyciął kawałek dziąsła, bo ząb był pod powierzchnią i zalegał na tym zębie taki duży płat dziąsła, że nie wystarczyłao naciąć, trzeba było wyciąć -wiem, bo widziałam ten kawałek wyciętego dziąsła :P ale grunt, ze nic nie bolało... pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliseeee
dzieki Aniu, ale to za daleko...A w woj. ślaskim zna ktos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojeju mnie też czeka ósemeczka dolna do wyrwania, jest krzywa i się zaczyna psuć. Pozostałe 3 usunęli mi bezproblemowo, ale o tą się boję, bo nie wyszła cała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .Aniaaa
ja mam jeszcze 2 zawiązki nowych ósemek (wyszło na zdjęciu rentgenowskim). nie wiem, kiedy wyjdą, ale już wiem, że się czają.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie znieczulenie
MAM PYTANKO; jakie znieczulenie jest lepsze przy usuwaniu osemek? MIEJSCOWE CZY CALKOWITE? znajomi mowia ze calkowite bo po miejscowym przez tydzien nie wiedieli co z soba robic!!! MIESZKAM W NIEMCZECH I TROCHE BOJE SIE TYCH DENTYSTOW NIEMIECKICH: POD KONIEC LISTOPADA MAM PIERWSZE SPOTKANIE WIEC TRZYMAJCIE KCIUKI. kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolka26
Ja wczoraj miałam przez pół godziny rwaną ósemkę i nic.Cholera ani drgnęła.Noc nie przespana.Dzisiaj stan zapalny i antybotyki.A ona dalej ze mną ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artur b-k
Witajcie! ja miałem wyrywana 8 dwa dni temu. Skierowanie na usunięcie dostałem od majego stomatologa, gdyż w kieszonce przy zębie zbierała się ropa. Zabieg u chirurga stomatologa (wałbrzych) trwał ok 40 minut, prawie nic nie bolało, do czasu kiedy znieczulenie przestało działać.. potem ból, nieprzespana noc, opuchlizna, problem z połykaniem śliny... ciesze się że jest to juz za mną !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×