Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ósemka

Przeklęte zęby mądrości!!

Polecane posty

Gość meyko
mam NOWA rade! nie pomaga od razu ale faktycznie skraca czas trwania zapalenia dziasla przy osemce!! bezposrednio w miejsce bólu osemki prysnijcie woda utleniona i potrzymajcie. i tak powtarzajcie rano wieczor po myciu zebow. tak mi dentysta zrobil i tak sam se robie i bol trwal tylko 2-3 dni:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malusia aniusia
ja mam dopiero 18 lat i już mi rosna wszystkie naraz szatańskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzonana maksa
dwa dni temu szczoteczka do zebow przez przypadek za mocno najechalam na osemke myslalam ze skaleczylam dziaslo a ono po prostu nachodzilo wczesniej na nia i teraz zeszlo; pod spodem duza dziura:( bboli jak cholera. w tym tyg ide do ekarza. boje sie. pewnie tzreba bedzie usuwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziarka_81
Ja już od tygodnia umieram:((policzek mam jak pączek, nie idzie jeść,przełykać śliny-standard.Ale najgorsze jest to że nic już nie pomaga.Byłam u dentysty(zwijałam się z bólu,chciałam recepte na antybiotyk)a oni mi na to że nie przyjmą bo pani doktor nie piła jeszcze kawy imusi to zrobić aty człowieku radź sobie sam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra 21
wlasnie od 3 dni boli mnie zomb modrosci holernie nie tylko przez to boli mnie migdalek i glowa jestem w ciozy i nie moge brac lekow przeciw bolowych .za duzo wzielam 3 i nic niepomoglo goroczkuje i wszystko mnie boli powodzenia u sadysty ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwak
Mam trzynaście lat i ostatnio coś czuję, że mnie potwornie dziąsło boli, tuż za lewą dolną siódemką. Czy to możliwe, żeby już mi zaczęła rosnąć ósemka? Błagam o odpowiedź!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziarka_81
na 17 czerwca mam wizyte u szczękowego w końcu... potwornie się boję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhahajjjjj
współczuję:( ja od kilku dni też odczuwam tego cholernego zęba - chyba zaczyna żyć swoim życiem:O a był leczony kanałowo:O pocieszam się, że to może przez tą pogodę denną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda_och25
Też miałam przed kilkoma dniami usuwane 8. przeżyłam!!!! trochę boli bo pozaszywali razem z raną nerw ale byle do środyw (wtedy ściągną szwy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McFetter
Chciałbym wiedziec czy jak bolą mnie z tyłu dziąsła za siodemką, czy to oznaka wyrzynania sie zębów mądrosci? w sumie mam 17 lat, czytałem ze własnie w tym wieku sie zaczyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McFetter
Chciałbym wiedziec czy jak bolą mnie z tyłu dziąsła za siodemką, czy to oznaka wyrzynania sie zębów mądrosci? w sumie mam 17 lat, czytałem ze własnie w tym wieku sie zaczyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ba-chna
mi ósemka w żuchwie wyżyna się 2 rok (zawsze w sesji letniej :/) , tylko, ze rok temu nie było aż tak strasznie! teraz od tygodnia zwijam się z bólu, biore tyle przeciwbóli, że w brzuchu mam juz chyba małą fabryke narkotyków:D mam pytanie do tych osób które mają to już za sobą-co zrobić kiedy na wyżynającym sie zębie zostaje takie mięsko...no wiecie-dziąsło. bardzo mi to przeszkadza w gryzieniu.czy to sie da wyciąć?bo nie wem czy jest sens żebym poszła z tym do dentysty, gdzie za samą konsultacje zapłace 50zł:/ a on mi powie "to trzeba obserwować"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdesperowana_D
kilka dni temu podczas anginy ropnej spuchnęły mi cale dziasla. dzis kiedy jestem juz zdrowa i dziasla same doszly do normalnego stanu zauwazylam ze nachodza mi dziasla na 7. boli jak ****. w 'miejscu' 8. nie da sie dotknac, ani palcem ani niczym. czy jest mozliwe ze to 8? dodam ze to na dole.. i z obu stron. a ja jutro wyjezdzam do chorwacji i sie boje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szamasza
Czesc Wam:) Ja tez mam wlasnie " przeboje" z osemeczka, rosnie krzywo i w mam juz porzadna odlezyne na policzku. Zabek ledwo co wyszedl i to tylko kawalek z jednej strony. Lekarz mowil ze wyglada zdrowo, ale usunac trzeba. Narazie zbieram sie w sobie, i poki co stosuje paste - SOLCOSERYL. Nie nalezy do tanich ok 40 zl, ale jest warta tych pieniedzy. Nie jest to masc, ale pasta dlatego swietnie przylega do posmarowanego miesca, lagodzi podraznienie, i ochrania. Bez niej chyba bym zwariowala. Polecam, pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Szamasza idź do chirurga szczękowego i niech wyrwie Ci tą ósemkę. Ja już 3 nie mam, a 2 jest zaplombowana :) Wiem co to za ból jak one wychodzą i nadodatek krzywo albo przebić się nie mogą. Ale usunięcie ósemki to pryszcz w porównaniu z tym bólem jak je miałam. Pozdrawiam i nie bójcie się Dentysty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirona
Cześć. Mam 50 lat. 17 lat temu usuwałam na narkoze zęby na dole. Zauważyłam, że po wyrwaniu wyczuwałam szczęke. Teraz okazało się, że to nie była szczęka tylko ósemka dolna, czyli juz 17 lat wychodzi i cała wyjść nie może. Od tygodnia niesamowity ból i napóchnięta prawa strona. Robiłam prześwietlenie i rzeczywiście ząbkuje... Ząb rośnie prosto. Co robić ? Czy cierpieć? jesli tak to ile? Czy szukać dobrego chirurga... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gongo
Czesc wszystkim prawdopodobnie zdecyduje sie na usuniecie 4 osemek. Po tym co piszecie, przez nastepny tydzien (jak nie dluzej) odczuwa sie straszny bol. Wiecie moze jak to jest ze zwolniniem z pracy? Chirurg wypisuje od razu czy jesli pozniej sie go o to poprosi? Bo z takim bolem chyba nie da sie pracowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zallll
mecze sie juz 8 miesiac nie moge wytrzymac z bólu jak wiemy ósemki napieraja na zeby bo nigdy nie wyrastaja prosto powodujac silne stany zapalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ósemeczkaP
hej mi te cholerne zęby rosły 2 lata góre juz urosły a dolne sa w trakcie, ale zaczely mi krzwic zęby na przodzie i do tego siódemka zaczeła mis ie ruszac , miałam z tym okropne przeboje nikt mi ich nie chciał usunąc a jedna pani stoatolog powiedziała ze musze poczekac az całe urosna, nareszcie trafiłam do chirurga i powiedział mi ze musze usunac wszystkie nie powiem przyjemne to nei jest ale juz ppoł dnia po zabiegu daje rade jesc fakt jestem na tabletkach ale da sie wytrzymac, sadze ze to kwestia indywidualna jak kto przechodzi wyrastanie i wyrywanie tych parszywych zębów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fefcia
Cześć wszystkim. Właśnie jestem po zabiegu. Nie było tak źle, choć trzęsłam się na fotelu jak galaretka. Najabrdziej bolesne i nieprzyjemne - znieczulenie, samo dłutowanie też nieprzyjemne, ale nie do niewytrzymania. Ogólnie było sprawnie, bez bólu... Wszystko cuzłam oczywiście, ale nie patrzyłam. Zamknęłam oczy i czekałam na koniec. Taka przyjemnośc mnie 350zł kosztowała. Teraz pięknie puchnę, bólu na razie nie ma wielkiego. Szłam z zamiarem wyrwania prawej ósemki - bo wyszła prawie, ale nie było na nia miejsca. A jak zrobiłam pantomogram okazało się, że lewa ósemka wychodzi krzywo, pcha sie na pozostałe zęby i je krzywi. Z dnia na dzień pokrzywiła mi przednie zęby - a miałam taki idealny zgryz!!! Mam nadzieję, że teraz, jak syzbko usunęłam te zabki nieco sie rozejdą i może wrócą częściowo na swoje miejsce... Dodatkowo boląły mnie właśnie te przednie z powodu nacisku, jaki wywierała ósemka, krzywiły się. Zabieg nie taki straszny, szkoda, że nie pod narkozą, bo ylko stres niepotrzebny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koteczka26
mam mega kłopoty z zębami mądrości!!! gardło wszystko boli. jedyna rada to je usunąć jak najszybciej! boje sie!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolący ząbek
witam :) w związku z tyloma postami odnośnie ósemek też chciałam podzielić się swoim bólem. Moja ósemka wyrzyna się juz po raz drugi (ostatni raz 3 lata temu) i tak sobie rośnie już drugi tydzień na początku nie wiedziałam co mi jest. Bolała mnie szyja, głowa i gardło a teraz doszło do tego jeszcze ucho co jest po prawej stronie przy zębie mądrości:( chciałam iśc do dentysty ale mam okres więc to podobno nie jest dobry pomysł bo moge dostać krwotoku... poza tym mam jeszcze powiększony węzeł chłonny i niewiem czemu to wychodzi akurat na święta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi od kilku dni wychodzi prawa dplna ósemka. moja pierwsza - mam 18 lat . bardzo szybko jej to idzie bo juz ją widać ale boli okropnie... a propo goraczki, coś czuje że mnie dopadła... eh mam nadzieję że nie będe sie długo męczyć... boli jak jem i jak cofam język do tyłu. cóż, przeżyje ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia022
ja mam 14 lat i rośnie mi ósemka na dole, po lewej stronie. boli jak nie wiem co . w dodatku przebija się pod siódemkę :( ból nie do zniesienia! nie raz płakałam przez tego zęba :( dentystka powiedziała że albo leczenie kanałowe, albo trzeba będzie jechać do chirurga. boję się :( a narkozy nie chcę mieć ! wolałabym cierpieć przy zastrzykach znieczulających. ała :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał16
dzien dobry mam 16 lat, i bardzo starsznie boli mnie dziasło i prawa strona czaszki czy to moze wyrastac zab madroscic bo mam spuchniete dziasło całe tam na koncu koło zeba nr.7 macie jakieś rady?tak strasznie to nie boli tylko najgorzej jest jak sie je,pije i przy spaniu. biore bardzo ocne leki przeciwbolowe ale nie moge też zbyt dużo tego brac bo mam problem z trzustka zastanawiam sie czy isc do lekarza czy do stomatolaga? co poradzicie lub jakies skuteczne leki na te dziadostwo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eighty-eight
Witam, mam 17 lat [no, za 2 dni ale mniejsza o to]. Od tygodnia zauważyłam duży obrzęk w górnym dziąśle, myślałam, że to rana ale okazało się, że wyrasta mi ząb. Boję się, nie potrafię jeść na tej stronie. najgorsze, że jutro wyjeżdżam do Barcelony, nie chcę żeby to cholerstwo mnie nękało -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraz mi wykręci twarz.....
Jest godzina 4:33 rano a ja przez calutką noc oka nie zmrużyłam, bo tak strasznie boli mnie lewa dolna część szczęki!!!:(( zaraz chyba nie wytrzymam, wzięłam juz kilka nurofenów ale wogóle nic nie pomogło. Tak strasznie mnie boli, że mnie na wymioty ciągnie i głowa boli... Poradźcie cos;( boję się, bo nie wiem co się dzieje... podejrzewam, że to ósemka, która rośnie mi na wpół poziomo w siódemkę obok. boli niemiłosiernie:( Ale oprócz bólu nie ma żadnych innych objawów, przy dotyku palcem raczej mnie nie boli, nic mi nie spuchło, nie zaczerwieniło się.... Nie wiem co jest grane.. na dworze już świta, chyba nie wytrzymam jeszcze tych 3 godzin. A u mnie w mieściue do dentystów czeka się miesiącami, a już do chirurga stomatologa to i pół roku. porażka;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraz mi wykręci twarz.....
Ałaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!! Boliiiiiii tak bardzo!!!!!!!!!!!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekran
Witajcie, mam 49 lat i jeszcze wszystkie zęby z którymi nie mam większych problemów :) lecz mój dentysta namawia mnie na usuniecie zdrowych zębów mądrości :( Po prostu nie wiem co robić, podobno lepiej je usunąć zanim się zaczną jakieś komplikacje. Wyczytałem w Wikipedii coś takiego, chodzi mi głównie o ostatnie zdanie: Wyrzynanie się zębów mądrości jest zwykle bolesne. Są one najbardziej narażone na próchnicę zarówno ze względu na trudny dostęp do nich szczoteczką do zębów, jak i zaleganie w ich okolicach pokarmu. Ponadto biorą mały udział w rozdrabnianiu pokarmu, za to mogą wystawać pod innym kątem niż linia pozostałych zębów. Z tych wszystkich powodów panował niegdyś wśród dentystów pogląd, iż zęby te należy zawsze usuwać, jako mało przydatne człowiekowi, a niosące z sobą dużo różnorakich problemów. Obecnie odchodzi się od tego typu praktyk. Powiedzcie jak myślicie, co mam robić ? Wiadomo dla dentystów osuwanie zębów jest bardziej opłacalne od leczenia :) Pozdrawiam, ała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×